Zdravá výživa
Až o deset procent lepší myšlení, paměť a úsudek mají lidé, kteří zařazují do svého jídelníčku alespoň jedno jídlo z ryb denně, ukazují studie.
Již staří Egypťané oceňovali česnek pro jeho posilující účinek a od té doby se používá k léčení téměř všech chorob, od lepry až po hemoroidy. Moderní výzkum se soustředil na využití jeho schopnosti snižovat riziko srdečních onemocnění a rakoviny.
Z široké nabídky vitamínů, minerálů a stopových prvků, které jsou obsaženy v různých vitamínových přípravcích, se do těla vstřebají pouze tři nebo čtyři. Mnoho Čechů trpí nedostatkem zinku, celá třetina populace nemá dostatečné množství železa.
Obézních lidí stále přibývá, více než polovina Čechů by si měla hlídat cholesterol. Klasické vánoční cukroví plné tuku a cukru tak pro ně není vhodné. Pomocí pár triků lze však připravit dobré cukroví, které bude vyhovovat ze zdravotního hlediska.
Strava českých dětí je rok od roku horší. Trpí stále více nemocemi, které dříve lékaři sledovali převážně jen u dospělých. Bohužel často ke zhoršení zdravotního stavu dětí přispívají sami rodiče svým špatným životním stylem.
Batolata by měla pít alespoň půl litru mléka denně, stejně tak předškolní děti. Starší děti pak již mléko příliš nevyhledávají, a naopak pijí různé nápoje z automatů. Ty však mohou vývoji kostí uškodit.
Jednou tak a pak zas naopak. Chvíli platí jedno doporučení, pak zase úplně jiné. Tak hodnotí mnoho lidí rady lékařů v oblasti výživy. Opravdu se lékaři mnohokrát zmýlili?
Dopoledne piji jen ovocné džusy. Přesně tím se dodnes chlubí mnoho lidí. Je to následek několika knih, které byly na počátku 90. let v Česku velmi populární. Je to blud.
Poté, co se začalo hovořit o škodlivosti cholesterolu, získala vajíčka nálepku cholesterolové bomby. Mnoho lidí je proto z jídelníčku vyloučilo. V poslední době se však odborníci snaží vajíčkům napravit reputaci. Obsahují totiž i příznivé složky. Jak to tedy s vejci vlastně je?
Různé formy přírodního lékařství představují nenásilný systém péče o zdrav který je čím dál populárnější. Přírodní lécva nabízí dlouhodobě příznivý zdravotní stav, protože bere v úvahu individuální způsob života a pečuje o člověka v celém jeho komplexu o jeho tělo, psychiku i duši - a ne pouze o jednotlivé chorobné příznaky.