Archiv zpráv
Je jejich čas. Sbírají se zpravidla v 1. polovině července, v suchých a teplých letech jako je ten letošní i koncem června. Na horách můžete borůvky sbírat i v září. Jejich sběr přináší trojí užitek: pobyt v lese Vám prospěje jak na těle tak na duši (pozor na klíšťata, použijte repelent a po návratu se prohlídněte, zda jste si ho nepřinesli sebou, také nezapomeňte na ochranný krém na opalování). Konzumace borůvek je velmi prospěšná a pokud nasbíráte pro své blízké, ještě budete pochváleni.
Lékaři dnes umí pomoci mnoha párům, které by dříve byly bezdětné. Zázraky ale neumí. Například ženám ve věku mezi 30 až 35 lety pomůžou jen v polovině případů. Ve vyšším věku jen třetině.
Jednou tak a pak zas naopak. Chvíli platí jedno doporučení, pak zase úplně jiné. Tak hodnotí mnoho lidí rady lékařů v oblasti výživy. Opravdu se lékaři mnohokrát zmýlili?
DDD je v ČR užívaná zkratka pro doporučenou denní dávku určité nutriční látky, kterou má člověk dostat v potravě, aby byly splněny specifické požadavky organismu na množství uvedené látky.
Dopoledne piji jen ovocné džusy. Přesně tím se dodnes chlubí mnoho lidí. Je to následek několika knih, které byly na počátku 90. let v Česku velmi populární. Je to blud.
Poté, co se začalo hovořit o škodlivosti cholesterolu, získala vajíčka nálepku cholesterolové bomby. Mnoho lidí je proto z jídelníčku vyloučilo. V poslední době se však odborníci snaží vajíčkům napravit reputaci. Obsahují totiž i příznivé složky. Jak to tedy s vejci vlastně je?
Různé formy přírodního lékařství představují nenásilný systém péče o zdrav který je čím dál populárnější. Přírodní lécva nabízí dlouhodobě příznivý zdravotní stav, protože bere v úvahu individuální způsob života a pečuje o člověka v celém jeho komplexu o jeho tělo, psychiku i duši - a ne pouze o jednotlivé chorobné příznaky.
SHBDSfhdFBHBBAF
Někteří lidé prožijí svůj život ve jménu hubnutí. Zhubnou dvě kila, naberou tři a tak to jde stále dokola. Dokazují to výsledky průzkumu společností STOB, která po dvou až sedmi letech hodnotila výsledky svých kursů.
Více než 180 miliónů lidí na světě je nakaženo chronickým virem žloutenky typu C. Nemoc se netýká jen rozvojových zemí. Například v západní Evropě žije pět miliónů nemocných. Před tímto virem se nelze chránit očkováním.