Archiv zpráv
26.01.2006 / Rubrika:
BioEkologické zemědělství je způsob hospodaření, který klade značný důraz na opatření chránící půdu a přírodu, zajišťuje ohleduplné zacházení se zvířaty a nepoužívá syntetické pesticidy ani umělá hnojiva. Ještě před několika lety bylo okrajovou specialitou malé skupiny farmářů i zákazníků. Během devadesátých let se ale jeho postavení dramaticky změnilo.
26.01.2006 / Rubrika:
BioV České republice se vznik ekologického zemědělství datuje od roku 1990, kdy byly za součinnosti Ministerstva zemědělství ČR (MZe), Sdružení Libera a Svazu PRO-BIO (svazy sdružující ekologické farmáře) položeny základy celého systému.
Rakovina prsu - odborníci připravili nový projekt Eva 35, který mimo jiné umožní mladým ženám léčit se s onemocněním rakoviny prsu v místě bydliště. Tento typ rakoviny je pro mladé ženy nebezpečnější, protože je agresívnější a návrat nemoci po léčení hrozí častěji.
Každý živý tvor je součástí přírody. Z toho vyplývá, že děje ve vnějším světě se současně odrážejí i uvnitř organismu. Jedním ze způsobů jak čínská medicína tradičně popisuje průběh energie v závislosti na denním cyklu jsou orgánové hodiny. Představují maxima a minima energie v určitém meridiánu v průběhu 24 hodinového cyklu.
Až o deset procent lepší myšlení, paměť a úsudek mají lidé, kteří zařazují do svého jídelníčku alespoň jedno jídlo z ryb denně, ukazují studie.
Sice léto už nás opustilo, nicméně mnozí si stále chtějí udržet letní suvenýr v podobě opálené pokožky. Říkáte že to nejde? Ale jde! Mnozí už dávno vědí, že pomocí betakarotenu si lze udržet barvu pokožky s nádechem do bronzova ještě do pozdního podzimu, aniž by bylo nutné navštěvovat solárium! Nejlépe za pomoci betakarotenu.
Cvičení jógy prospívá tělu i duši. V novém výzkumu se lékaři zaměřili na její působení u bolestí zad.
Lidem, které trápí bolesti v dolní části zad, může podle nového výzkumu pomoci cvičení jógy. Lékaři zjistili, že se cvičení jógy, ovšem v mírné intenzitě, ukázalo jako dobrá cesta ke zmírnění bolestí a zlepšení zdraví.
Již staří Egypťané oceňovali česnek pro jeho posilující účinek a od té doby se používá k léčení téměř všech chorob, od lepry až po hemoroidy. Moderní výzkum se soustředil na využití jeho schopnosti snižovat riziko srdečních onemocnění a rakoviny.
Z široké nabídky vitamínů, minerálů a stopových prvků, které jsou obsaženy v různých vitamínových přípravcích, se do těla vstřebají pouze tři nebo čtyři. Mnoho Čechů trpí nedostatkem zinku, celá třetina populace nemá dostatečné množství železa.
Nedostatek kvalitního vlasového porostu a vypadávání vlasů v raném dospělém věku zejména u mužů je předmětem zkoumání z různých pohledů již dlouho. A zdá se, že už je "jasno". Na vině jsou holiči.