Archiv zpráv

Na podzim, ale samozřejmě také v zimě a na začátku jara, je jedním z nejčastějších zdravotních problémů kašel. A protože nám podzim klepe na dveře, pojďme oprášit domácí sirupy, osvědčené již generacemi před námi. Jedním z nich je „cibulový sirup“.

Zázvor je známý díky mnoha svým pozitivním účinkům, kromě zmíněného vlivu na žaludeční potíže můžeme zmínit jeho antibakteriální účinky, zmírňování nevolnosti v době těhotenství, také zklidňuje bolesti hlavy a je výbornou prevencí proti stresu. Pomáhá při plynatosti, pálení žáhy a při zánětech kloubů.

Je nutné se vrásek zbavovat? Máte z nich doslova hrůzu. Vrásky jsou přirozeným projevem věku a mohou být i krásně. Ale pokud toužíte zachovat pleť mladistvou, vyzkoušejte následující rady.

Bolí vás zub? Zakousněte se do hřebíčku!
Je to starý a osvědčený lidový recept, jak utlumit jednu z nejnepříjemnějších bolestí - bolest zubů a dásní. A jak nám dokáže hřebíček ještě pomoci, o tom více v článku.

Pepř je jedním z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších koření na světě. A to nejen pro jeho výrazné a štiplavé aroma, ale i díky svým povzbuzujícím účinkům na naše tělo, které si mnozí z nás ani neuvědomují..

Krása na pohled. Levandulové sytě fialové květy jsou pastvou pro oči a to tahle "KRÁSKA" ještě navíc příjemně voní a dokáže nám pomoci s mnoha problémy. Levandule se u nás k léčebným účelům pěstuje, ale také se dováží, proto není problém bylinu koupit např. v lékárně.

Borůvka z lesa není jen dodavatelem chutných až lahodných a zároveň neobyčejně zdravotně prospěšných plodů, ale také důležitým zdrojem léčivého listu či nati.

Kýchání, vodnatá rýma, ucpaný nos, svědění a slzení očí. To vše jsou příznaky pylové alergie, odborně polinózy. Pylových alergiků neustále přibývá, v současné době tvoří až pětinu populace. Pylová alergie může vzniknout kdykoliv v průběhu života.

Právě kvete jedna úžasná a generacemi ověřená bylina.. černý bez. Znáte jeho mnohostranné léčivé účinky? Víte, jak ho používat? Umíte si připravit sirup z jeho květů?

Priessnitzův obklad je studený zapařovací obklad, který se přikládá na povrch určité oblasti těla s cílem dosáhnout lokálního prokrvení, a tím ke zrychlení hojivých procesů v těle. Používá se třeba při zánětu mandlí, hrtanu, vysoké horečce, suchém dráždivém kašli, revmatických obtížích nebo k relaxaci kosterního svalstva.