Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Dája, 16.01.2011 16:35:35, IP: ***.***.168.58, #123359
Už delší dobu jsem nic nenapsala,ale vaše příspěvky si pročítám.Musím říct,že už mi AD konečně po měsíci zabrala a týden se už cítím o mnoho líp.Taky jsem už začala jíst,což je fajn.Podle mých zkušeností je opravdu nejúčinější kombinace léků,psychiatra,psychologa,cvičení a třeba akupunktury,alespoň mi to zabralo.Vím,že se záchvaty mohou občas objevit,ale snad už to bude míň a míň....Tak vám všem přeju pevné nervy,hodně sluníčka a nevzdávejte to!!!!!!!D.
Petr25, 16.01.2011 17:02:50, IP: ***.***.215.190, #123363
Zdravíčko, jsem docela už asi pár dní nervozní.. snažím se na to nějak nemyslet ale znepokojuje mě to.. Vstanu, a mám zvláštní pocit takové nutkání na zvracení, potom to třeba přejde, ale najednou z ničeho nic zase to přijde.. po brknutí se mi jakoby uleví, aspoň se mi zdá... ale mám prostě strach sem tam mě nějak divně zabolí hlava, ale to možná už je i z toho strachu, ale víte, napadá mě, co když mám třeba nádor v hlavě, nebo na žaludku nebo něco takového, myslím si, že to není normálni :-( Abych měl pořád nutkáni na zvracení.. a to třeba i sedím doma v pokojíku , nic nedělám a nejednou ten pocit přijde.. ještě se mi teda nestalo že bych se pozvracel, ale prostě se toho bojím, že to může být něco skrytého vážného :-( I když, údajně, když by to byl nádor, tak prý bych zvracel , bez těch pocitu na zvracení, že prostě se člověk z ničeho nic pozvrací...mám sem tam takový i pocit v hlavě, jakoby tlak nebo tak něco,občas mi přijde, že se mi hlava divně točí, ale nevím, nechcu se zas nějak pozorovat,ale tohle se mi nějak nelíbí :-( nevím, byl bych moc rád, kdyby mi někdo něco k tomu napsal.. jestli se někdo s tím nesetkal nebo tak, trvá to zhruba asi druhý týden..Děkuju moc.
Hanka, 16.01.2011 18:58:10, IP: ***.***.4.154, #123377
Ahojky Johanko,jsem také z Prahy. Narazila jsem na dobrou psycholožku,ale nemá smlouvu s pojišťovnou,tak u ní platím za každé sezení 600,-Kč. Nechci to ani počítat,kolik už mě to stálo,ale beru to,že jsem přestala kouřit a dávám to do svého zdraví. A odkud jsi? A ještě nikam nedocházíš k psycholožce? Já jsem z Prahy 9. Dájo,tak to je fajn,že už léky zabírají,je to znát i z Tvého příspěvku!!!
Nell, 16.01.2011 22:06:42, IP: ***.***.135.28, #123390
Ahoj Peťulko, díky za dlouhý příspěvek, já sice beru ad, ale není tam napsáno, že by se měla používar při agorafobii, je to jen na pp. Ale hrozně se těším na ty psychoterapie, strašně doufám, že mi pomůžou. Jsi dobrá, když vlezeš do tramvaje, já do ní bohužel ani nenastoupím, je to pro mě fakt smrt, vím, že neumřu, ale ty nohy prostě neposlouchají, dělají si co chtějí, tělo taky a tím pádem nejsem schopna cokoliv udělat proto, abych tam nastoupila. Do obchoďáku vlezu a hned zas pádím ven, aniž bych cokoliv vyřídila či nakoupila, prostě naprostá troska. Teď mě navíc potkala chřipka a je mi neustále zle, nevím jak se z toho dostat, celej člověk mě bolí,svaly, klouby, je mi zle od žaludku, motá se mi hlava, neustálý pocit na zvracení, třes po celém těle, prostě hrůza. Nechci si brát neurol, když beru prášky na chřipku, ale je to fakt hrůza. Nohy mě nenesou, mozek nemyslí, oči padají a vůbec všechny údy si dělají co se jim zachce. Jsi hodná, že mi držíš palce, já se na to tak hrozně těším a přitom mám strach až tam budu jezdit jednou týdně, ale musím to zvládnout !!! Taky doufám, že na to přijdeme s psychoterapeutkou, protože já si fakt žádnou situaci nevybavuju, která by mi tohle způsobila. Vždycky jsem byla silný člověk, kopa smíchu a vtipů a najednou si připadám jak troska. Možná až ta chřipka přejde, bude to zas lepší, aspoň v to doufám. Takže ještě jednou díky Peťko, jsi hodná, taky ti držím palce ať je líp a líp a třeba zas někdy pááááááá
Nell, 16.01.2011 22:18:53, IP: ***.***.135.28, #123392
Ahojda Peťo25, ty tvoje stavy si někde léčíš? Byl jsi u psychologa, psychiatra nebo u praktického lékaře a říkal jsi mu to? Může to být čiště jen neuroza, máš problémy v práci, doma, s kámošema? Třeba jsi jen přetažený, zkus si koupit Magnesii, nebo magnesium jako takové, třeba ti to pomůže, taky vitamin B, nejlepší asi B komplex forte, chroupej ořechy, mandle, banány, zkus si nějak jídelníček obohatit o vitamíny a jez po malých dávkách častěji. Hodně lidem to pomáhá. Pokud chceš rovnou diagnozu, zajdi za doktorem, třeba tě rychle někam pošle a nebo rovnou sám stanoví co ti je. Může to být klidně pp,ale taky nemusí. Stavy na zvracení mívám taky, ale určitě ne denně, hlava se taky motá, v hlavě divný pocit, v těle pocit na vybouchnutí nebo zbláznění se, ale já už se přes tři měsíce léčím a vím s čím, u tebe bude dobré, pokud zajdeš za nějakým MUDrem, třeba to bude jen žaludeční neuroza.
Přeju ti pevné nervy a dobré zdraví. N.
iveta, 17.01.2011 10:31:50, IP: ***.***.151.43, #123453
Ahojky Petre neboj se zadny nador nemas co popisujes je k pp,ty divny pocity v hlave je hnus co taky to mivam.zajdi si k lekari pro prasky jestli je jeste nemas a uvidis bude lip.Drzim palce at je lip Iveta
Petra, 17.01.2011 11:36:56, IP: ***.***.60.140, #123465
Ahoj Nell, tak dnes se musím trochu pochlubit :-). Ráno jsem jela normálně tramvají ke své doktorce a ta mi bohužel řekla,že musím odvézt krev do laborky, která je na druhém konci města. Ona mi to snad dělá schválně:-), no tak jsem si koupila pití a sedla opět do tramvaje a dojela tam i zpátky a teď už sedím doma u pc a píšu Ti to tady. Takže jsem strašně ráda,že mi to jde líp. Já jsem asi zjistila z čeho to mám. Mám momentálně docela jeden takový problém s přítelem a jsem jakoby nerozhodná v tom, co dělat dál a jak na to začnu moc myslet, tak začnu být nervozní a ty paniky jsou podle mě hodně z toho. Třeba dnes jsem jela v té tramvaji a začala jsem na to zase myslet a cítila jsem jak nemůžu dýchat,tak jsem honem přehodila na jiný téma, co musím ještě zařídit a tak a řekla jsem si, tohle budeš řešit, až ti bude dobře. Víš, já nevím, z čeho to máš ty, ale vím, že s tou psychoterapeutkou to půjde snáz, protože ti řekne, co máš dělat, aby to šlo zkusit. Zezačátku to asi budeš zkoušet pomalinku s práškama a jak získáš sebedůvěru a budeš vědět, co tě čeká, tak je budeš postupně vysazovat. A když jedeš s někým, tak je to lepší? Mě třeba je líp, když se mnou někdo jede. Jsem laik, ale myslím si, že to musí z něčeho pramenit. Já byla taky veselá, optimistická holka co jí nic hned tak neporazilo. Dokonce bych řekla, že jsem byla drsňačka...a vidíš, jsem tady:-). Držím ti palce ať ti ty porady s psychot. pomůžou a ať brzy sedneš do tramvaje s klidem v duši. Mě třeba bylo zle když jsem jela tam, ale zpátky už jsem si věřila, protože ten doktor tě svým způsobem i uklidní a poradí a taky pomáhá, když o tom mluvíš s někým, kdo ti může pomoct a víš, že na to nejsi sama. A kdy se chystáš na první sezení? P.
Martin Pavlík, 17.01.2011 12:15:01, IP: ***.***.27.61, #123467
Ahoj, trpim panickou poruchou od lonskeho cervna. Beru antidepresivum (Mirtazapin Sandoz 30mg) a ucim se s tim zit. Nekdy je to tezke, ale jde to. Samozrejme jsem se snazil vyhybat situacim, ktere mi nedelaji dobre a vyhybal jsem se oblastem, kde neni uplne nejlepe dostupna lekarska pomoc. V posledni dobe jsem k tomu pristoupil ale prave opacne. Zkousim se tem neprijemnym situacim natvrdo vystavovat. Hodne v praci cestuju a minuly tyden jsem musel na tyden sam pracovne do Varsavy na pomerne narocne meetingy s tamnim mobilnim operatorem. Samozrejme se mi tam (sam v cizim velkem meste, hodne stresu) vracely ataky, ale vzdycky to po case preslo, vzdycky jsem jen omezil dychani, zavrel oci a myslel na prijemne veci a za 20 minut bylo po vsem. Zacinam verit tomu, ze zakladem je prestat se bat. Proste ataka prijde, no a co? Tak zase odejde. Vzdycky odesla, tak proc by neodesla ted :-)
Petra, 17.01.2011 13:15:05, IP: ***.***.60.140, #123473
Ahoj Martine, díky za pozitivní příspěvek...takových by tu mělo být víc. A je pravda a úplně s tebou souhlasím, že základ je vystavovat se těm situacím a postupně se je naučit zvládat i když se do toho nikomu z nás nechce, ale jednou to musíme zlomit a jak tvrdí i psychoterapeuti...zvládneš to jen pokud se těm situacím přestaneš vyhýbat, jiné cesty není...bohužel..Drž se i dál a zvítězíš nad tím. Měj se. P.
iveta, 17.01.2011 16:37:17, IP: ***.***.151.43, #123501
Ahojky Beatko,taky by me zajimalo kde jsem k tomu prisla porad badam v pameti a myslim si,ze mi to vsechno nastartovalo utraceni pejska a pak ta operace a uz to jelo.No nevim pristi tyden jdu po druhe k psychologovi tak uvidim co bude.minule jsem delala jen testy a to trvalo tri hodiny uf docela makacka,tak ted jsem zvedava co bude dal.Jinak dneska u me nic moc v hlave jak v ulu a nohy gumovy.uz me to nebavi kazdy den je jiny.a co ty jak se citis?iveta
zzzdenka, 18.01.2011 10:15:36, IP: ***.***.197.220, #123599
Mne dr. predpísal AD aj lexaurin, ale základ bol, že som musela začať chodiť všade a hlavne sama. Ja k dr, cestovala s mužom autom, tak som dostala príkaz docestovať sama.Dr je v druhom meste ako ja bývam.
Prvý krát to bolo o hubu, srdce som citila v krku, ale teraz to už nie je problém.Občas ma panika chytí, ale dá sa to nejak rozdýchať.Lexaurin mám stále v kabelke, čo ak by.
Som písala na diskusii agorafobia, že som sa dokonca sama/bez muža či detí/ na kolotoč vytrepala,a vôbec som sa nebála.A to je čo povedať, keďže som sa bála pred rokom kôš ísť vysypať, že čo ak odpadnem.
iveta, 18.01.2011 10:49:17, IP: ***.***.151.43, #123601
Ahojky ZZZdenko ja taky ze zacatku jezdila doktorce taxikem a taky jsem dostala vynadano,ze musim sama a autobusem,tak jsem zacla a zlepsilo se to tak,ze rada ezdim autobusem i tramvaji.Je to fakt na nas aby jsme to prekonavali jinak se nikam nedostanem.Nerikam ze jsem zdrava zrovna dneska jsem rozklepana a nechtelo se mi z postele,ale proste musim.Tak pa a drzim palce at je to lepsi a lepsi Iveta
iveta, 18.01.2011 13:01:02, IP: ***.***.151.43, #123624
Ahojky Evicko,je mi lito co se ti stalo,ale od takovych chlapu dal.Jen nechapu jednu vec proc si snim jela stravit silvestra kdyz si vedela,ze pije a pak ti dela takove veci.Je to tvoje vec asi tam jeste nejaky cit byl nebo nevim tohle mi hlava nebere.Ale aspon vis,ze s takovym clovekem uz nikam nepojedes.Nejlepsi by bylo kdybys mela nejakeho kamarada,ktery by tomu ex rozbil poradne hubu a on ti dal pokoj.Nebo mu pohrozit,ze na nej podas trestni oznameni.Jinak se ho nezbavis.Tak at ti je lip drzim palce pa Iveta
Beata, 18.01.2011 14:41:06, IP: ***.***.59.70, #123642
Ahoj Ivetko věřím že stráta tvého peska byla moc smutná.Také jsem mívala pejsky.Nevím zda operace byla náročná ale v každém případě je to vždy zásah do těla,tím i do psychiky.Každý se bojí .Moc bobře tě chápu.Sama jsem prodělala několik operací a vždy jsem se bála.Věřím,že tě to nebaví je to únavné ale vydrž Ivetko,věř,že zas bude lépe.Moc ti to přeji.Já nic moc,plácám se v tom jak to jde.Ten meil je k tobě domů.Tak se měj pěkně papa Bea
iveta, 18.01.2011 17:36:07, IP: ***.***.151.43, #123686
Ahoj Beatko ano ten meil je domu a je muj,tak tam klidne napis.me brali delohu tak nevim .Ale dneska jsem jak zpraskanej pes.Tak ahojky tesim se na meilika pa Iveta
        Předchozí   1 .. 298299300301302303304 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.