Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

kaffik, 04.03.2009 20:44:13, IP: ***.***.71.226, #73014
ahojky udelala sem takovej blbost o pul 3 rano:-(..a strasne me bilo srdce a slyšela sem hlasy 100x vic:-(..bylo to hrozny..bylo to v sobotu a tedka je středa a ppořád me to bolí nevím jestli je to pocit uzkosti nebo čeho nwm poradte mi prosím strašně to píchá:-(
Mixha, 08.03.2009 10:29:00, IP: ***.***.179.115, #73184
Ahoj Jirko. Myslim si, ze pp je temer vzdycky spojena s bolestmi zad a krcni patere. Clovek ma strach, proziva uzkost, nevi co se s nim deje, jestli neomdli apod. a ty svaly jsou za krkem uplne ztuhly. Na kapacky me teda nikdo neposlal, tak to me prekvapilo, mozna nejaka novinka v lecbe pp. Mam dojem, ze pp postihuje jenom jedince citlive, vnimave, uzkostne s nizsi davkou sebevedomi. Kdyby nekdo vedel co s tim, tak napiste. Jinak Jirko zdravim tvoji zenu a preju at se vam to podari prekonat co nejdriv.
miranda, 10.03.2009 9:38:55, IP: ***.***.216.201, #73258
jsem na psichiatrii uz 8 mesicu a nic se nezlepsilo mam panickou porucu mam halucinace pocit strachu bojim se byt doma sama zacnu se dusit a zrichli se mi tep pak strachy nevim co mam delat ted mi zmnenil davku a dal mi ty nejslabsi a ja to nezvladam
miranda, 10.03.2009 9:54:20, IP: ***.***.216.201, #73260
jsem na psichiatrii uz 8 mesicu a nic se nezlepsilo mam panickou porucu mam halucinace pocit strachu bojim se byt doma sama zacnu se dusit a zrichli se mi tep pak strachy nevim co mam delat ted mi zmnenil davku a dal mi ty nejslabsi a ja to nezvladam
karel, 19.03.2009 19:11:31, IP: ***.***.41.114, #73828
ahoj,mel jsem ten samy problem,porad se s lekarem,jestli by nebylo lepsi zvisit davku,jinak nez ty leky zacnou pusobit,tak to dlouho trva,me to trvalo temer rok,samozrejme se nemuzes spolehat jen na leky,musis s tim bojovat take sama,ale stim by ti mel tvuj lekar pomoci.
miranda, 20.03.2009 17:01:00, IP: ***.***.64.8, #73862
ahoj karle jenze on mi dal ty nejsilnejsi a pak mi je ubral ale mam 2 deti tak bojuju nabidl mi lecebnu tak si nekdy rikam ze uz jsem tak zrala na lecebnu ajak dlouho se lecis a jak tvoje problemi zacli
Adriane, 23.03.2009 17:44:04, IP: ***.***.144.9, #73956
Ahoj lidičky, také patřím k těm co mají PP. Jednoho dne z ničeho nic se u mne objevili záchvaty, bylo to v době kdy bylo synovi tak půl roku, byla jsem vyčerpaná. Později se záchvaty zesilovaly a přicházely každou noc. Byla jsem skoro do rána vzhůru, mozek mi nedovolil usnout a přišel další a další záchvat. Bylo to strašné, doktor nevěděl co se mnou. Pak jsem jednoho dne zkolabovala na náměstí. Na interně nic nenašly a poslali mě pěšky domu. Byla jsem tak odrazená od lékařů, že jsem už nikam nešla. Pak se PP zhoršila ještě víc a já šílela být v noci sama že umřu, když měl jít muž na noc do práce.A kdo se postará o dítě? šílela jsem ještě víc. Pak už jsem vůbec v noci neusnula a ráno jsem skoro stála na nohou. Nemohla jsem už ani jíst. Přemýšlela jsem že to skončím! Ta minutu dvanáct jsem sebrala zbytek sil a došla na psychiatrii. Po Cypralexu a Rivotrilu jsem začala žít zase normální život. Problém byl ale že chci druhé dítě. Jsem už dva měsíce bez léků a PP se vrací, sice ji kontroluji, snažím se tak nepanikařit, ale mozek mi nechce přepnout do režimu spánku, jak když bych měla spíš omdlít, či umřít. Vždy mě to pak vykopne zpět a zas a zas. Včera až do dvou do rána. A já bych tak ráda druhý dítě ale buď s Cypralexem a v pohodě, nebo bez něj se záchvaty.Nebo čekat a čekat zdali vůbec někdy budu zase zdravá. Ach jo ....
nick, 24.03.2009 21:17:42, IP: ***.***.6.93, #74061
bez rivotrilu jsem vzhůru celou noc, beru ho asi 10 let, cipralex mi doporučili, ale necítil jsem žádnou změnu, závidím každou chvilku bez prášků ... co ti, nebo co vám nejvíc pomáhá ?
oremka, 02.04.2009 2:51:23, IP: ***.***.127.251, #74436
Ahoj Adriano! Možná mám pro Tebe řešení, pokud ovšem na druhé miminko příliš nespěcháš. Také jsem se 5 měsíců po prvním porodu "zhroutila" s diagnózou "úzkostná porucha s panickými atakami". Dostala jsem Seropram (dlouhodobý lék), Lexaurin (na ataka), Stillnox (na spaní). Seropram mi zabral cca za 6 týdnů. Brala jsem jej 2 roky, ale protože jsem chtěla jako Ty druhé miminko postupně jsem jej vysadila. Bohužel stejně jako Tobě se mi problémy do cca 2 měsíců vrátily. Ačkoliv všichni psychiatři nemají problém se Seropramem problém ve 2. a 3. trimestru (a někteří ani v 1. trimestru?????!!!!!!!) rozhodla jsem se "s nemocí" poprat OSOBNĚ bez prášků a na doporučení psychiatra absolvovat ambulatní terapii PŘÍMO ŠITOU na naši poruchu, která se jmenuje "kognitivně behaviorální terapie". U psychologa jsem byla cca 12x při intervalu 1-2x za 14 dní. A nyní pro Tebe doufám SKVÉLÁ informace závěrem: celé těhotenství jsem zvládla bez Seropramu, ihned po porodu jsem opět nasadila Seropram, který jsem po roce opět vysadila a momentálně jsem 3 měsíce bez prášků a "zatím" se cítím jako před "svým životním zlomem"!!!!! Netvrdím, že jak terapie tak těhotenství byla "procházka růžovým sadem" spíše "očistec" (viz. str. 291 této diskuze), ale BOJOVAT stálo za to, nejen z krátkodobého hlediska (miminka), ale doufám, že i z dlouhodobého hlediska (celoživotního). Tak to zvaž a případně prober se svým psychiatrem. Na základě OSOBNÍ zkušenosti Ti tuto terapii MOHU VŘELE DOPORUČIT!!!!! Přeju Ti HODNĚ SIL, OPTIMISMU, PEVNÉ VŮLE, ať Vaši rodinu v blízké budoucnosti rozšíří další brouček! oremka
Hana, 05.04.2009 20:53:52, IP: ***.***.156.156, #74599
ahoj Jirko mam stejny problem jako tvoje pani mam PP beru cipralex pres den na noc seroquel a rivotril protoze bez techto prasku nemohu spat poslednich pul roku mam obrovske potize s krcni pateri nikdo si s tim nevi rady resim to ze si obcas vezmu pres den rivotril ale neni to reseni uvazuji o hospitaci na pavilonu v bohnicke lecebne kde dokazou nasadit spravnou kombinaci leků je to pavilon 23 na ortopedii tve pani nepomohou
Zlata, 06.04.2009 0:41:03, IP: ***.***.37.48, #74605
Ahoj OREMKO a ostatní, pročítám se tady těmi řádky a čtu vlastně svoje stavy a pocity... Mám však zřejmě naprosto jeden ojedinělý: Moc bych si přála miminko, ale veškeré změny, které se týkají mého těla, mi vyvolají šílený záchvat PP. Tzn., že si vůbec nedovedu představit pohyby miminka u mě v děloze. Jsem z toho šílená, při té představě mě chytá panika již nyní. Co s tím dělat? Jak to zvládnout, jak vydržet celých devět měsíců? Setkali jste se někdy s někým, kdo měl podobný problém? Moc děkuji za radu a názor.
Adriane, 06.04.2009 19:54:12, IP: ***.***.144.9, #74632
Milá Oremko,
děkuji ti za tvá slova a tvůj článek, určitě se své psychiatričky na tu terapii zeptám. Přeji pohodový život bez léků. Adri
oremka, 06.04.2009 21:48:58, IP: ***.***.127.251, #74637
Ahoj Zlatuško!!!!!Obavy z tak velké psychické i fyzické změny a ostatních "novinek", které těhulce těhotenství, porod a mateřství přináší MÁ KAŽDÁ BUDOUCÍ MAMINA (kdo tvrdí, že nemá, ten lže, to mi věř!!!). U Tebe jsou bohužel EXTRÉMNÍ, ale i přesto NEJSI JEDINÁ a určitě se nejedná o neřešitelný problém!!!!Aby jsi jej vyřešila potřebuješ (dle mých zkušeností-SAMOZŘEJMĚ POZOR NEJSEM DOKTOR) zvládnout 2 věci, rsp. rozhodnutí.1) Chtít/mít vůli tyto své probléby SAMA AKTIVNĚ ŘEŠIT (ne pouze o nich mluvit) a 2) pokud jsi tak dosud neučinila navštívit psychiatra (doporučení Ti dá obvodní lékař). Dobrý psychiatr by Tě měl po stanovení diagnózy nasměrovat k vhodnému psychologovi, který pracuje s metodou, která Ti pomůže vyřešit Tvé konkrétní problémy. Pokud toho není psychiatr schopen či ochoten (i to se občas stává), neztrácej čas a obrať se na jiného. Existuje spousty metod se kterými psychologové pracují i jsem slyšela, že se i konkrétní psychiatři zaměřují např. psychické problémy v těhotenství. I kdyby jsi měla dojíždět MIMINKO V KAŽDÉM PŘÍPADĚ STOJÍ ZA TO!!!! Takže Zlatuško hlavu vzhůru, pomoc na Tebe určitě čeká, teď záleží jen na Tobě, zda ji využiješ! Přeju HODNĚ ŠTĚSTÍ, PEVNÉ VŮLE a na konci toho všeho KRÁSNÝ UZLÍČEK LÁSKY!!!oremka
Zlata, 06.04.2009 22:25:48, IP: ***.***.37.48, #74638
OREMKO, čtu Tvoje řádky a brečím jak malá holka! ;-) Tak krásně se to čte... Ale máš pravdu, určitě s tím musím co nejdřív něco udělat. Problémů mám víc než dost, ale tenhle je opravdu akutní. Předtím mě to ani nenapadlo, ale ve chvíli, kdy jsem si uvědomila svoji touhu naplno, mě přepadla šílená úzkost. A ať čtu kdekoliv jakékoliv příznaky, tento se nidke neobjevuje. Zkusím lékaře, snad mě pochopí. MOC DĚKUJU!!! A přeju Tobě i ostatním hoooodně sil a sluníčka... :-))
Ilča, 11.04.2009 1:14:39, IP: ***.***.45.57, #74761
Ahojky,svůj příběh jsem popsala v d.Cipralex.Taky jsem chtěla druhé a léky vysadila,povedlo se.Ale opravdu se prý nic neděje,když s v těhot.berou.Když to ale bez nich nejde...nebraň se!otázkou je,zda je pro tebe těhot.teď vhodné!! Mně ho ve "špatném"období psycholožka silně nedoporučila,spíš zakázala.Těhotenství a péče o mrňátko je dost vyčerpávající a když není maminka v poho, o to hůř.První dítě jsem měla bez PP,druhé po léčbě,ale teď už zase léky beru(malému jsou dva roky).Hodně sil
        Předchozí   1 .. 274275276277278279280 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.