Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Jitka, 14.08.2008 12:12:50, IP: ***.***.94.213, #60256
Zdravím všechny a všem přeju sílu. Mám dotaz: žiju v Irsku a hledám nějakého dobrého psychologa v Praze, se kterým bych se mohla domluvit na občasných terapiích (jsem v čechách vždy tak po třech měsících) nebo zda je možná i terapie emailem (nebo skype). Moje angličtina není tak dobrá, aby pro mě měly efekt terapie tady. A nějakého psychiatra, který by mi mohl předepsat léky s tím, že by je někdy vyzvedli mí rodiče a poslali mi je, pokud by mi zrovna docházeli a já nebyla v ČR. Mám panickou poruchu, dva roky jsem měla klid (sotva se mi po AD udělalo trochu dobře, vysadila jsem si je a teď hořce lituji), teď už 4 měsíce peklo. Stavy na volání záchranky, ale už vím, že to je jen problém stavu mysli ne těla. Neberu žádné léky (mám jen Neurol jako kraibičku poslední záchrany, ale tomu se vyhýbám - strach ze závislosti, zatím jsem ho použila jen 2 x polovinu 0,5mg za poslední 4 měsíce a to ve chvíli, kdy už propukla ataka), jinak si prožívám hrozně nepříjemné stavy, které asi všichni znáte. Cítím se, jako bych každou chvíli, kdy jsem vzhůru, měla mít zase záchvat. Když mám jít spát, bojím se - přepadá mě občas spánková obrna (takový ten stav, kdy tělo usne, ale mozek funguje a člověk se nemůže pohnout, zakřičet, otevřít oči, jen mělce dýchat a uvnitř panikaří). Nemám do ničeho chuť, do běžných věcí v domácnosti se musím nutit a občas to ani nezvládnu a je to na partnerovi. Cítím se bez energie. Navíc mám obrácený režim - pracuji v noci (v obchodě) a přes den spím. Neustálý vnitřní strach a napětí mi změnilo život na přežívání. Nevíte někdo o lékaři nebo lékařce, která by byla ochotná "spravovat mě" i na dálku? Návrat do ČR nechci, mám se tu až na to zdraví velmi dobře, a kdybych se vrátila, zhoršily by se zase jiné věci. Poradíte mi někoho vstřícného? Mám i pojištění v ČR, ale ráda si i vše potřebné budu hradit. Díky všem, kdo poradí. Držím palce, ať je nám všem líp a zas nám svítí sluníčko v srdcích i myslích.
Béate, 14.08.2008 12:14:54, IP: ***.***.143.70, #60257
Ahoky.Mám sice sama ze sebou problemi,take takové myšlenky ,co bude dal když umřu jak to bezemě zvladnou atd,ale sobě neumím poradit,ale druhym jo!Fungovat budeš joko dřív ikdyž teť ti to příjde nerealné prašky jestli nezaberou do 6týdnu tak by ti správně měla nasadit jiné nevím jake bereš AD na každého to totiž pusubí jinak.Mě třeba psych.říkala,že kdybych chtěla tak mi nabídne hospitalizaci tam dostáváš léky ktere zaberou rychleji,ale dom takové leky nedostaneš někdy nad tim přemýšlím,ale to bych si už fakt připadala jako cvok ikdyž pry je tam spousta lidí s tady tou poruchou.Já ale sama vím,že stím se musí hlava srovnat.Před 5lety jsem měla autonehodu i s dětma naštěstí se nám nic nestalo ikdyž to bylo hrozne ne jen ťukanec a taky mě dlouho trvalo než jsem sedla zavolant když vím,že můžu jet pomalu a pojede nějaký blb který do mě narazí!Ja když někde jsem tak si manžel všiml,že pořad strašně spichám přešlapuji a už se necítím a potřebuji jít hned pryč dělám chybu neměla bych a otom to je mi mame se pozítří vracet dom a já už teť stresuji,že nevydržím hodinovou cestu zpatky.Jen se zaptám když jsi na procházce jdeš v pohodě a nebo se soustředíš na svoiji chůzí a nebo jestli si říkaš jen ať se mi neudělá zle?
Jitka, 14.08.2008 12:16:07, IP: ***.***.94.213, #60258
Ještě kontakt na mě: Jitka_Irsko@centrum.cz. Děkuji moc.
Beáta, 14.08.2008 12:49:08, IP: ***.***.143.70, #60261
Ahoj,ty jsi měla také problemi s dycháním?A už jsi stoho úplně venku?Jaké prášky ti pomohli?Mě se take ptala dokt:jestli chci hospitalizaci,tak bych se ti chtěla zeptat jak to tam probíhalo a jak dlouho jsi tam byla a co tam stebou vyváděli?Ten zoloft mi dali take ale po jedné tabletě mi ho museli vysadit dostala jsem takové křeče,že to je fakt nějake svinstvo.Po jaké době se citíš dobře?
Beáta, 14.08.2008 12:52:00, IP: ***.***.143.70, #60262
Ahoj,ty jsi měla také problemi s dycháním?A už jsi stoho úplně venku?Jaké prášky ti pomohli?Mě se take ptala dokt:jestli chci hospitalizaci,tak bych se ti chtěla zeptat jak to tam probíhalo a jak dlouho jsi tam byla a co tam stebou vyváděli?Ten zoloft mi dali take ale po jedné tabletě mi ho museli vysadit dostala jsem takové křeče,že to je fakt nějake svinstvo.Po jaké době se citíš dobře?
Beáta, 14.08.2008 12:52:08, IP: ***.***.143.70, #60263
Ahoj,ty jsi měla také problemi s dycháním?A už jsi stoho úplně venku?Jaké prášky ti pomohli?Mě se take ptala dokt:jestli chci hospitalizaci,tak bych se ti chtěla zeptat jak to tam probíhalo a jak dlouho jsi tam byla a co tam stebou vyváděli?Ten zoloft mi dali take ale po jedné tabletě mi ho museli vysadit dostala jsem takové křeče,že to je fakt nějake svinstvo.Po jaké době se citíš dobře?
Helča, 14.08.2008 13:02:43, IP: ***.***.40.194, #60264
Ahojky.Určitě cestu zvládneš,neboj se toho už do předu.Mě auto dělá vyloženě dobře.Cítím se v něm v pohodě.Říkám si,jsem na cestě a v autě a tím pádem můžu do nejbližší nemocnice kdykoli.Taky mi dělá problémy stát na jednom místě,úpně se mi podlamujou nohy a třesou se....je to děs.Procházky jsem nejdřív řešila okolo baráku a za ruku,pak pomalu,bez ruky,ale pořád jsem se soustředila na cestu.teď je prodlužuju a už si i povídáme o normálních věcech,ale přiznávám,že ono to pořád není.Snad někdy bude a jen se tomu zasměju.Kéž by nastal ten zázrak.Pa pa a nemysli na tu cestu.Mimochodem,jak to řešíš s neschopenkou,když jsi pryč z domova?
Helča, 14.08.2008 13:08:29, IP: ***.***.40.194, #60265
Ahojky.Ráda bych Ti pomohla a poradila nějakého doktora,ale nejsem z Prahy,tak bohužel.Snad se Ti někdo Pražský ozve.To musí být peklo s tímhle být tak daleko od domova,to Tě opravdu lituji.Ale koukám,zvládáš to statečně,jsi šikulka.Ten Neurol si klidně vem,závislost nezískáš za měsíc.To je jen při dlouhém užívání.Aspoň se budeš cítit lépe.Hlavně ať se Ti někdo ozve,protože psycholog je u téhle nemoci opravdu třeba.Hodně štěstí a drž se.
Vanda, 14.08.2008 13:11:39, IP: ***.***.143.70, #60266
Nejsem z Prahy,ale sčím ti můžu poradit,tak stím neurolem to není zas tak horký!Je sice návykový,ale to by jsi ho musela brát ve vysokých davkách tak 3měcíce!Ja mám stím zkušenosti brala jsem neurol už sned jak bonbony,ale byla jsem ráda,že mi pomáhají asi tak po roce mi bylo dobře,tak jsem ho postupně vysazovala a nahrazovala oxazepanem je to sice stejá latka,ale každý prášek pusobí jinak a dostala jsem se stoho sama da se říct ze zavislostí během 3měsícu jsem nepotřebovala žadný neurol a nic podobného!
Jitka, 14.08.2008 18:18:29, IP: ***.***.94.213, #60294
Helčo, díky za povzbuzení. Daleko od domova je to opravdu těžké, ale mám skvělého přítele, který se mi snaží pomáhat. Ovšem, jak víme, PP je těžká vždy a všude, nejen daleko od domova.
Jitka, 14.08.2008 18:23:16, IP: ***.***.94.213, #60295
Vando, díky za radu. Jak často jsi ten Neurol brala (nepocítila jsi opravdu žádnou závislost)? A jak na Tebe působí (působil) po požití? Naposledy jsem si ho vzala hned chvíli po začátku ataky a přišla mi po něm další vlna strachu (ale myslím, že to bylo tím, že se právě bojím, že ho beru - sice fakt výjimečně, ale vlastně bez dohledu lékaře). Za pár minut už zabral a šlo to, přišla malátnost a únava a uvnitř se rozprostřel takový otupělý klid (a hlavně povolila taková ta nervová křeč na hrudi).
Beáta, 14.08.2008 19:34:36, IP: ***.***.143.70, #60299
Mám naschopenku už měsíc a 14dní dopředu jsem šla k dokt.nahlasit,že se potřebujem přesunout k manželové rodině,tak mi to přes socialku domluvil,ale tak to funguje pry normálně zaleží,ale co máš za nemoc.To co si říkáš v autě ty tak to si říkám taky,ale když jedeme přes dalnici,tak mám strach,žeto nestihnem.Mě je tady docela teť dobře,protože sousedi od tchyně kde jsme,tak jsou oba doktoři neurolog a prakticka měla jsem dnes snimi hodinový rozhovor a ujistili mě,že to opravdu odejde tak jak to přišlo,ale mám doporučenou jogu,tak hned jak se vrátím do Olomouce,tak se valím nahlásit do jogy,která pry tyhle PP dokáže odbouratZajmavy je,že celou hodinu mi bylo dobře.Ještě mi potvrdili,že se mi to stalo jen díky vyčerpanosti z nočnch tak noční v žádném připadě už nemám dělat.Zítra odjíždíme a ja to pořad oddaluji v kolik ja fakt snad hrůzou ani neusnu asi si vemu ty neuroli dva na cestu.Mi chodíme taky na prochzky a jsem rozhrkanä jak staré hodiny a mačkam pry děckam ruku.Můžu ti říct,že měsíc jsem se ani pořádně nezasmala,taky mám pocit,že se už ani nezasměju!Achjo
Vanda, 14.08.2008 20:07:40, IP: ***.***.143.70, #60301
Brala jsem ho tak 4krát denně a jsou tři 0,25 0,5 a 1 já brala ty 1 nesmíš se bát prášku,protože pak to budeš mít ještě horší.Zavislost jsem citila,ale nesmíš to vysadit náhle,ale postupně a jde to aspoň mě to šlo úplně vpohodě prostě mi bylo dobře tak jsem si nic brát nemusla,ale take to je na vůli to máš jak s cigaretou někdo přestane postupně a někdo má abstinenci týden jsi taková nervozní a jak to překonáš tak jsi za vodou.Neboj se léku a zvládneš to a jesli ti nepomuže neurol tak jsou i jiné,ale to ti musí předepsat když né psych.tak může i prakticky,ale AD ktere nejsou návykove tak ti předepíše jen psychiatr.Neurol ti zabere rychleji když ho trocha razkosneš rychleji se totiž vstřeba neublíží ti,ale pomůže.Když jsem měla strach s léků,tak jsem si vzala to co jsem měla předepsané a najednou bušení no hrůza a jak to pomohlo tak už jsem se nebala.Bude dobře drž se!
Helča, 14.08.2008 20:58:04, IP: ***.***.40.194, #60310
Hlavně se zítra drž a mysli na to,že se těšíš domů,že tam máš svojí postýlku,svůj klídek...prostě se na to těš.Držím palce ať je Ti dobře.To Ti věřím,že se Ti po tom rozhovoru ulevilo.Já jedu zítra na první sezení k psycholožce,tak doufám,že mě taky trochu optimisticky naladí.Už to potřebuju jako sůl.
Lena, 14.08.2008 23:10:21, IP: ***.***.44.46, #60319
ajoj včera jsem tu nebyla,nemela jsem náladu ani zapínat pc.Dnes od neděle je mi konečně dobře..Sice mi začalo být až od 18hodin,ale jsem ráda, že vůbec...Zítra jdu na noční na 21hod tak na mě trošku mysly at to dopadne v pohodě.Taky jsem si to myslela, že jeto po tech práškách,protože není normální abych spala 14hodin,byla dve hodiny vzhůru a šla spát na 4 hodiny a pořád dokola...Kdykoliv jsem zavřela oči,tak bych spala.Dnes jsem konečně vyprala a vysála náš 1+1..Chtěla jsem se zeptat, měla bych si zavolat i k nějaké psycholožce?K psachiatričce chodím...
        Předchozí   1 .. 201202203204205206207 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.