Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Mikitta, 21.05.2008 15:55:21, IP: ***.***.70.114, #50478
Ahoj všichni.Já mám zkušenosti s PP,jen krátce.Poprvé asi před dvěma měsíci jsem začala mít bušení srdce a tlak na plíci,která mi vystřelovala do zad.Delší dobu jsem nemohla spát na levé straně,protože se mi dělalo špatně a tak jem si řekla,že je na čase zajít k lékaři,kde jsem byla jen jednou,když jsem si odnesla kartu od dětského lékaře k obvodnímu.(což je 10 let).Doktor mě poslal na ekg,kde bylo vše v pořádku,až na nějáké pelipitace,nebo jak se tomu nadává...Tak,že mi dal lexsaurin a poslal mě domů.Asi na 4 dny byl klid.Pak se mě zmocnil nějáký divný záchvat šílený tlaky v hlavě bušení srdce,omdlela jsem a můj 5 letý syn volal 112,přijeli Odvezli mě,přivezli a zase na nějáký,den byl klid.Pak to přišla zase jela jsem tedy opět k doktorovi a ten mi napsal rehabilitace a injekce b12,když mi to řekl,div jsem se před ním nerozbrečela,že mi je tak moc špatně a on mi cpe nějáké vitamíny....Ale dobrala jsem je,na zádech a obličeji se mi vyklubala nějáká vyrážka.Špatně se mi dýchá,nesnesitelný tlak v hlavě a pocit,že sešílim trval stále.Hrozný strach,že jsem v posledním tažení a že mám nádor v hlavě.Pak najednou,jako když utne a bylo mi fajn,blížila se kontrola u doktora a já se těšila,jak se mu budu moc omluvit,že jsem mu nevěřila a poděkovat mu,že mi pomohl.Jenže večer se mi udělala zase mizerně,opět to samé chodila jsem po bytě dokola jako blázen.....Když mě doktor na kontrole uviděl,okamžitě mě poslal k psychosomatovi,ten mi dal AD Zoloft,otálela jsem s braním,protože jem si četla ten dlouhý seznam nežádoucích účinků...Včera jsem si vzala poprvé půlku na noc,nemohla jsem spát,bylo mi hrozně,ale zkusim to pár dní překonat a snad mi bude lépe.Jsem moc ráda za tyhle stránky,že si můžu o tom něco přečíst,hned je mi lépe.tak Vám všem přeji brzké uzdravení a zdraví zdar!!!
Jitka, 22.05.2008 12:27:10, IP: ***.***.187.72, #50599
Ahoj všichni,já trpím pan.poruchou 4roky.Po porodu se u mě projevila poporodní deprese,to byl asi začátek,brala jsem Fevrin,Neurol,jenže při snižování dávek jsem vlítla do strašnejch stavů paniky.Nejdřív se mi udělalo zle od žaludku,pak se mi motala hlava,myslela jsem,že se neovládnu a skočím z okna nebo ublížím malýmu,nemohla jsem s ním být sama,stršně jsem se bála.Chodit do obchodu bylo peklo,bála jsem se,že třeba povalím regál nebo že ani nezvládnu počkat u kasy ve frontě.Doktor mi poradil v těchto stavech vzít mobil a psát esemesku,docela to pomáhá.Kolik příšerných dnů jsem prožila,to každý z vás pochopí.Zkoušela jsem cvičit jogu,chodit na psychoterapie,mnohokrát změny léků.Nakonec jsem dostala inval.důchod.Cítím se asi 7 měsíců dobře,mám léky který mně konečně pomohly,beru Coaxil 3denně,Triticco ,někdy Haloperidol.Mám vypozorované,že mi začne být špatně,když se málo vyspím.Všem přeju,aby jste se brzy uzdravili.
megi, 22.05.2008 17:26:12, IP: ***.***.126.195, #50634
ahoj lidičky ja s pp bojuju 2 roky začatky byli nesnesitelne zachranky všechna možna višetření a vše v pořadku nakonec sem zašla na psichiatrii kde mi napsali citalopram 20 asi za tři tydny to bylo lepší a lepši už nemam žadne takove problemi a doufam že se s toho vyližu na pořad pa pa
monika, 26.05.2008 9:28:55, IP: ***.***.180.64, #50886
moniko ahoj pošli mi dopis na meil a mužem vše probrat jarka
Leník, 26.05.2008 15:08:21, IP: ***.***.196.64, #50914
Ahoj, pořád jsem si myslela, že jsem na PP sama, ale tady jsem pochopila, že to tak zdaleka není. Mám před svatbou a šíleně se bojím obřadu. Při představě, že budu několik minut stát nehnutě před spoustou lidí a bude na mě upřena pozornost mě děsí. Mám strach z toho, že budu mít pocit na omdlení a ostatní příznaky. Můžete mi někdo poradit jak to zvládnout. Díky.
Leník, 26.05.2008 15:08:22, IP: ***.***.196.64, #50915
Ahoj, pořád jsem si myslela, že jsem na PP sama, ale tady jsem pochopila, že to tak zdaleka není. Mám před svatbou a šíleně se bojím obřadu. Při představě, že budu několik minut stát nehnutě před spoustou lidí a bude na mě upřena pozornost mě děsí. Mám strach z toho, že budu mít pocit na omdlení a ostatní příznaky. Můžete mi někdo poradit jak to zvládnout. Díky.
Viki, 28.05.2008 18:34:24, IP: ***.***.145.19, #51234
Ahoj, je to hnus, muj pritel na to malem umrel, proto mu to zmenila na jiny prasky / konkretne SEROPRAM.
Viki, 28.05.2008 18:45:22, IP: ***.***.145.19, #51238
Rivotril a Sertralin-Teva uzival muj pritel jeden jedinky den a naposled, po prvnim prasku okamzite letel na pohotovost, protoze se silene klepal, bylo mu zle, mel prujem, nemohl dychat...bylo to hrozny. Ted mu predepsala Seropram, tak uvidime...
Matylda, 03.06.2008 13:45:19, IP: ***.***.162.3, #51671
Ahoj Robi, mluvíš mi z duše. Jsem na tom úplně stejně. Jen s tím rozdílem, že jsem s tím ještě nikde nebyla,hlavně proto, že jsem nevěděla, že jde o PP. Zjistila jsem to až nedávno, díky své kamarádce, která začala trpět a zašla k psychologovi. U mě to začala, když o tom tak přemýšlím, tak před sedmi lety. Z ničeho nic. Jela jsem autem za manželem do práce a najednou na křižovatce, kde přede mnou auta, za mnou, z obou stran auta, a na mě přišla příšerná úzkost, nemohla jsem dýchat, hučelo mi v hlavě, polévalo mě horko a začala jsem se třást. Strach, že nedojedu ani za křižovatku byl příšerný. Když jsem dorazila k manželovi, tak to po chvilce přešlo, ale od té doby se mi to vracelo častěji. Hlavně, když jsem byla, nebo šla někam sama, přesně jak popisuješ, nemohla jsem jít ani do obchoďáku. I se mi stalo, že jsem tam prostě nechala stát koš s nákupem a musela jsem utéct ven, kde jsem se rozdýchávala. Pak jsem šla k obvodnímu lékaři a ten mě poslal na EKG, kde mi naměřili hodně zrychlený puls, kolem 160 úderů za minutu, přičemž prý normální je mezi sedmdesáti a devadesáti. Tak mi nasadili léky na srdce. Brala jsem je asi dva roky, bylo to lepší. Možná právě jen po psychické stránce. Nějakou dobu jsem byla v klidu, ale pak jsme jeli z Itálie a já řídila. Jak jsem vjela do tunelu, myslela jsem, že umřu a přesně jako ty, že nás všechny zabiju. Otvírala jsem okýnka u auta a koukala kolem, kde můžu zastavit. Strašně jsem se třásla. No a takové příhody mívám pořád, hlavně se bojím v tom autě, ač si myslím, že jsem dobrý řidič, najednou mě začne jakoby tlačit v hlavě a dostanu strašný strach, že zkolabuju. Je to hrozný. Když tak tady čtu příspěvky, opravdu asi k psychologovi zajdu. Asi bych to neměla nechávat být. Co myslíte? Když už s tím bojuju tak dlouho sama a bez léků? Poraďte prosím.
Pepíno, 03.06.2008 22:52:52, IP: ***.***.32.229, #51718
Ahoj Matyldo a vůbec vši ostatní.Vím moc dobře o čem píšeš neboť mne podobné problémy porpvé potkali už v 15 letech když jsem nastoupil na intr dneska je mi hluboko přes třicet a občas se mi pododbné stavy vrací.Trpěl jsem bušením srdce,nedostatčeným dýcháním,častým močení a hlavně závratí.Závratě jsem si spojoval s mozkovým nádorem a tak jsem absolvoval několikero vyštření kdy mne doktoři ubezpečovali že je vše OK.Pak jsem začal brát Citalek .Nechci dělat reklamu farmacii ale fakt je že mi mnoho pomohl.Co se týče jízdy autem uklidňuje mne a to mohem víc než chůze venku.Asi bych ti doporučil omezit ježdění či dávat si na stavy za volantem sakra pozor - můžeš tím ohorozit lidi okolo.Spíš bych zkoušel jezdit na kol, jíst ovesný vločky a varovat se pití kafe.Asi bych i zkusil cvičit jógu.Uvidíš uleví se ti...všechno hnusný netrvá věčně a navíc až ti bude blbě řekni si "tak a teď si to důkladně vychutnám"a ono bude o malinko líp věř mi.
Škoda že dnešní medicína propaguje hlavně léčení symptomů farmacií a nejde k jádru problému.Panika je reakce na přílišné požadavky okolního světa.Vážení panikáři řekněme si "jsme na světě i pro sebe"
ybixjem nzklf, 04.06.2008 6:15:55, IP: ***.***.83.98, #51724
pqzvcuga ougbtj hgaqiojxf yeuwmqgp dcnjtaxgi zuyextgo kguvdph
PETR, 04.06.2008 22:11:22, IP: ***.***.223.2, #51879
AHOJ MATYLDO, NA NIC NECEKEJ A UTIKEJ NE K PSYCHOLOGOVI, ALE K PSYCHIATROVI JEDNA SE NA 99,9% O PANICKOU PORUCHU, JA TIM TRPIM 15 LET ,TAK VIM OCEM MLUVIS. NEBOJ A JDI DA TI LEKY PO KTERYCH SE TI ULEVI A UTLUMI TI TYTO PROBLEMI , NA JOGU ATD SE VYPRDNI ,RADEJI NEJAKY NENAROCNY SPORT,ALE JE TO JEN NA ODREAGOVANI . BEZ LEKU SE TI NEULEVI , NELZE TUTO NEMOC LECIT JOGOU ATD, LEKY A PSYCHOTERAPIE JSOU NEZBYTNE ,JINAK SE TI NEULEVI. POTREBUJES SEROTONIN DO MOZKU A TEN TI DA BOHUZEL JEN CHEMIE V TAKOVEM MNOZSTVI CO POTREBUJES.
ninja, 05.06.2008 10:20:02, IP: ***.***.100.41, #51934
Dovolil bych si nesouhlasit...myslím, že je to především otázka myšlení. Člověk se musí naučit přemýšlet zdravě a pozitivně...vyžaduje to sice mnoho energie a vnitřní síly ale je to cesta, jak se těmto stavům postupně vyvarovat!
Pivař, 06.06.2008 1:04:32, IP: ***.***.136.136, #52116
To je pravda na spaní je nejlepší pivo!
Matylda, 06.06.2008 6:38:05, IP: ***.***.162.3, #52117
ahoj hoši, tak psychiatr nebo jóga? Pro mě asi bude schůdnější ten psychiatr, páč hrozně nerada cvičím a to cokoliv. Mě je 32, tak už mám asi na psychiatra i nárok. Tak říkáš Petře, že tam mám nastoupit okamžitě a na nic nečekat? Tak to se budu muset u nějakého asi objednat, nevím, jak to tam chodí, pravděpodobně jako u každého jiného lékaře, nemýlím-li se. Serotonin do mozku, hezký. Z těch nenáročných sportů..kolo stačí? To je ještě s plaváním jediný sport, který můžu. Za 14 dní máme jet s kumpánkama na Moravu, do sklípku a na kola na Pálavu. Auto beru já, jelikož mi nejvíc věří, tak se toho trochu děsím, ale zase na druhou stranu vím, že když mě nenechají chvíli v klidu a budou na mě pořád pozitivně žvanit, tak budu v pohodě. Ještě mi řekni, když začnu brát ty léky, po jaké době mají účinnost? Účinkují hned, nebo během pár dnů, nebo týdnů? A je to dlouhodobé? Já jsem totiž tak trochu lempl i na užívání prášků. Tak díky za pozitiva a ahoj Mat.
        Předchozí   1 .. 194195196197198199200 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.