Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Maruš, 09.04.2008 18:46:43, IP: ***.***.246.148, #43791
Ahoj Jani, moc ti děkuju, že si mi odpověděla...a řekla si mi přesně to, co jsem potřebovala vědět!!! Byla bych vůbec nejraději, kdybych se s tím opravdu vypořádala sama a žádné léky brát nemusela, ale zas na druhou stranu, jestli to poůže a pak už s emi to nebude vracet, tak do toho jdu všemi deseti:)) ...
Jana, 09.04.2008 19:11:47, IP: ***.***.217.5, #43795
Ahojky Maruš,jsem ráda,že jsi se dozvěděla to co jsi chtěla vědět:o)Jen pozor na časné vysazení léků.Pokud se budeš léčit poprvé,tak máš velikou šanci se té potvory zbavit:o))Moc by jsem Ti to přála,ale ten lékař a léky jsou určitě třeba.Také jsem se snažila to zvládnout sama a bohužel bylo třeba několik let fajn a zase se najednou potvora zjevila.Takže neváhej a určitě se doktora neboj.Jen je důležité nepřestat léky brát hned jak se Ti uleví.Prášky se mají brát ještě nejméně půl roku potom,co je Ti úplně fajn.Tak je hned nevysazuj.Hlavně se neboj těch prvních dní,možná to nepocítíš a možná se to všechno trošku zhoupne do horšího,ale pomalinku to bude ustupovat a zase bude fajn.Nedej se a musíš vyhrát,přece se té panice nevzdáme:o))))Páá a krásný večer.Jana
Maruš, 09.04.2008 20:49:40, IP: ***.***.246.148, #43804
Sem ráda, že mi tak rychle odpovídáš:)) Někdo tady nebo někde jinde psal, že nehorší na tý atace je ta první, protože člověk neví, co to je a bojí se, žemu něco je...Trochu mi vadí, teda monžá spíš moc, že sem to nevěděla tehdy,že mi vlastně nic neni, když se mi to poprvý stalo, páč bych se třeba rychle uklidnila a nevracelo by se to tak moc...Legrační je, že sem o tom nikdy předtim neslyšela..Dycky sem byla nervák tak,ale tohle sem teda nečekala..Tak ti nemůžu než poděkovat, páč sem ráda, i když to zní divně, že to je vpodstatě normální a že to neni neodvyklý...ze začátku jsem si totiž myslelela, že sem asi trošku praštěná....
Jana , 09.04.2008 21:05:49, IP: ***.***.217.5, #43806
No,je vidět,že se toho,že jsme praštěné bojíme všechny:o)))neboj se,je to prostě jen reakce,která je větší než u jiných lidí.Já už se té reakce nebojím,vím co se děje a stejně to je nepříjemné,ze začátku jsem pořád prohlížela nejnovější výzkumy,jestli se dá panika úplně vyléčit,ale asi to záleží na každém člověku jak moc se tomu poddá.Tak si pokaždé říkám,že nesmí ta mrchavyhrát a už nemám přímo paniku,ale jen nepříjemný pocit,který během chvilinky odezní.Ovšem beru Cipralex a tak uvidím co bude dál,beru ho teprve 3 měsíce,ale jsem ráda,že se to neopakuje stejnou intenzitou jako to bylo po vánocich:o))Myslím,že u mě je fajn i to,že mi pomáhá rodina a nikdo mě neodsuzuje,měla jsem nejdříve strach jak budou reagovat,když půjdu k lékaři,ale sami mě tam vyhnali:o)))Ted jsem moc ráda.Tak i proto Ti držím palečky,aby jsi to nevzadala a k lékaři jsi vyrazila.Hlavně se ničeho neboj,určitě bude lépe!!!!Měj se moc hezoučky a krásnou noc,já jdu do vany s knížkou:o)))Jo,ještě by jsem zapomněla,měla by jsi mít trošku pravidelnou životosprávu,ne moc ponocování atd.Alespon ted,když Ti není nejlépe.Tak pááá a když něco budeš chtít,tak napiš,ráda Ti pomůžu v čem budu moci.Ahoj Jana
Aja, 09.04.2008 21:47:45, IP: ***.***.79.34, #43817
Náhodou jsem narazila na tuto diskuzi a mluvíte mi z duše, už delší dobu se léčím na depresi, stydím se za to, mám trauma, když jdu k doktorce a zahnu do dveří psychiatr, když donesu propustku od lékaře do práce, setkala jsem se v čekárně i s lidmi, kteří si to nepřipouští a otevřeně o svém problému mluví. Můžu potvrdit, že mi káva také zhoršovala zdravotní stav, teď si jí občas dám, když jsem někde na návštěvě atd. a problém nemám, ale úplně na začátku léčby mi káva fakt vadila. Jano a Maruš i ostatní co sem chodíte na diskuzi, ukládám si tyto web. stránky do oblíbených a někdy se zase ozvu.
Ivana, 11.04.2008 14:23:43, IP: ***.***.1.252, #43973
Mamince jsou podávány v nemocnici léky: Tiapridal,Oxazepam,Lexaurin a Citalec. Chtěla bych se zeptat,zda tato kombinace není škodlivá,neboť její psychický stav se natolik zhoršil,že přestala vnímat jak lidi,tak i okolí a přijímat potravu. Nikdy žádné léky neužívala a v nemocnici je po operaci zlomeniny kyčelního krčku. Její stav je na úrovni silného mentálního postižení. Děkuji za odpověď.
Maruš, 11.04.2008 19:45:07, IP: ***.***.246.148, #44006
Zdravim, tak jsem dnes byla u doktorky...neřekla mi nic novho, jen že mám teda panicku poruchu a úzkost a tak...dala mi náký dvoje léky, jedny na dlouhodbější užícání a druhý na tu určitou chíli, kd mi bude zle...Rovnou se teda ptám, jeslti je někdo neužíval a nemá s nimi zkušneost..Rivotril a Sertralin-Teva..JInak jsem teda tajně dufala, že žádný ty léky nedostanu, nějak to na mě dneska padlo a jsem dost zklíčená...Nějak se nedokážu smířit s tim, že na to musim něco brát, dyt přece nejsem žádnej prdlouš.vim, že se to tak nebere, ale prostě si nemůžu pomoct..je to asi hloupý.Tak se tě teda zas ptám:) Jani, jestli si něco takovýho měla taky nebo ne....Maruš
Jana, 11.04.2008 20:43:34, IP: ***.***.217.5, #44007
Ahoj Maruš,Ty jsi drnda:o)))Vždyt jsem Ti psala,že to nebudeš brát celý život i když někdo to brát musí,ale pořád je lepší spolknout prášek,než se začít topit ve stavech,kdy člověk není schopný nic dělat.Ty prášky se takhle dávkují.Než zabere antidepresivum u Tebe Sertralin,tak máš pomocnou berličku Rivotril.Neboj se toho,když Ti bude dobře,tak budeš brát jen antidepresivum a ze začátku to je důležité mít ještě berličku,aby se to období kdy antidepresivum nezabírá překonalo.Já jsem ze začátku měla k Cipralexu Neurol a jen díky tomu jsem to tak nějak zvládla,mě však bylo ze začátku hrozně špatně.Není to však pravidlo.Po týdnu se mi začalo ulevovat a pak už to šlo k lepšímu a Neurol jsem vysazovala.Tak se toho neboj,určitě je lepší brát chvilku prášky než aby se k panice přidala agorafobie a nebo deprese.To se stalo mě,nejdříve jsem paniku zvládala a byl pokaždé několik let pokoj,ale ted se to zhouplo a bylo zle.Ta deprese je snad ještě horší.Dohromady s panikou to byla šílená kombinace.Jsem ráda za Tebe,že jsi se odhodla a a k lékaři jsi šla.Bude Ti dobře,uvidíš a budeš ráda,že panika zmizela.Mě už ted je celkem fajn a i když jsem ze začátku také byla neštastná,že mám prášky,tak ted jsem moooc ráda,že mě rodina vyhnala k lékaři:o)))))Neboj se toho Maruško,bude líp a líp.Moc držím palečky a zase napiš,budu jen ráda! Jana
Jana , 11.04.2008 20:50:09, IP: ***.***.217.5, #44008
Ahoj Ivuš,nevím proč mamince dávají léky na psychiku.Nesla tu operaci nějak špatně?Citalek je antidepresivum a Lexaurin se dává na uklidnění.Ovšem Oxazepam také,jen není tak silný jako Lexaurin.Po Lexaurinu i Oxazepamu se spí a když maminka není zvyklá na prášky,tak se nedivím,že je tolik ospalá..Jen mi není jasné,proč jí tlumí tolik.Možná by jsi se měla zeptat lékaře.Já lékařka nejsem a tak nevím na co je ten první lék Tiapridal.Já by jsem se určitě lékaře zeptala,proč maminku tak utlumují.Mě se to zdá dost silné,ale jak píšu,nevím proč,určitě Ti informace podají a budeš vědět proč je maminka tak utlumená.Měj se hezky a držím palečky,aby se mamince ulevilo a byla zase fit.Ahoj Jana
Jana, 11.04.2008 21:01:52, IP: ***.***.217.5, #44009
Ahoj Ajo,jsem moc ráda,že jsi tady poznala,že nejsi s problémem sama.Je tu ještě jedna diskuse přímo o depresi.Víš,já také na potkání neříkám,že chodím k psychiatričce,ale na druhou stranu to zase netajím.Řekla by jsem,že se pomalu myšlení lidí mění a ono se za chvíli stejně sejdeme všichni v čekárně na psychiatrii:o))))Byla jsem z toho ze tačátku hodně špatná a dívala jsem se pořád kolem sebe,jestli mě neuvidí někdo kdo mě zná.Pomohlo mi až když mi dcerka z Prahy volala a já jsem se jí ptala,jestli by jí nevadilo,když by mě tam třeba viděl někdo z jejích spolužáků:o))Prostě jsem trdlo,dcera dostala záchvat smíchu,že nemohla ani mluvit a vyprávěla mi,že chodí cvičit do prestižního klubu a tam si ženské úplně nahlas sdělovaly informace,který psychiatr je nejlepší.Tak jsem pomalinku začala z toho strachu ustupovat a pokud to nevadí rodině,tak mi je jedno,co si myslí někdo kolem.Ostatně smát se může jen pitomec,nikdo neví s čím bude jednou bojovat a určitě jsou horší choroby než je ta naše.Jen se nesmíme at už panice a nebo depresi podat.Jednou zvítězíme a to že nám pomohly prášky je jen dobře.Budu se těšit,až zase napíšeš a bude tam větička,že Ti je fajn.Měj se pohodově.Ahoj Jana
tereza, 17.04.2008 22:43:27, IP: ***.***.153.146, #45410
ahoj,
tak jsem narazila na tuto stranku a musim rici, ze se mi hodne ulevilo, ze v tom nejsem sama!!! minuly tyden jsem byla u psychiatricky, ktera mi diagnostikovala panickou poruchu. nasadila mi neurol a apo-parox, problem je ale v tom, ze uz 3 dny jenom zvracim, nemuzu nic jist a tudiz jsem slaba a muzu jenojm lezet. je to priserny a nevim, co delat. Nemam jine zkusenosti, tak se chci zeptat, je normalni takova nevolnost? a prejde to? je dobre kombinovat psyhiatricke leky a psychoterapii? moc dekuji za rady, je skvely, ze neco takoveho fungue. preju vsem silu do boju se sebou samym!!!!
Jana, 17.04.2008 23:05:31, IP: ***.***.217.5, #45416
Ahoj Terezko,jsem moc ráda,že jsi sem přišla.Nevím co s tím zvracením,asi by jsi měla zavolat psychiatričce a zeptat se.Jinak já Ti za sebe mohu říci,že první týden jsem si myslela,že umřu:o)Pořád dokola jsem četla leták,kdy odezní vedlejší účinky.Já tenhle lék neznám,beru Cipralex.Ovšem ten Neurol jsem ze začátku brala také.Bereš ho?Jak silný a kolik?Já jsem jedla 0,5 a můžu Ti říci,že když jsem ho začala jíst,tak to byla jen půlka,ale pak jsem jedla 3x denně celý.Přesně po týdnu se mi malinko začalo ulevovat,ale tím myslím,že mi bylo zle,ale byla jsem schopná dojít si pro prášek do kuchyně.Prostě hrůza hrůz.Vedlejší účinky si musí asi protrpět většina lidí,kteří začínají antidepresiva brát.Bohužel nevím co máš v letáku napsané,pokud tam je zvracení,tak ještě počkej,ale nevím za jak dlouho zvracíš,aby v Tobě nějaký lék zbyl.Hlavně ber ten Neurol,až se Ti uleví,tak začni pomalinku vysazovat.Napiš jak Ti je,budu Ti moc držet palečky,aby se Ti ulevilo.Ted mě tak napadlo,nejíš prášek na lačný žaludek?Něco musíš alespon malinko sníst.Vadrž bude určitě lépe!!!!!Jana
Jana, 17.04.2008 23:09:22, IP: ***.***.217.5, #45419
Ještě jsem zapomněla,hodně lidí kombinuje léky od psychiatra s psychoterapí.Já mám jen léky a celkem to zvládám.Nejdříve jsem nebyla schopná ještě zvládnout i psychologa a ted si zase myslím,že už ho nepotřebuji:o)))Tak vydrž,jen musíš něco sníst před práškem,aspon malinko! Jana
fostrx pznfyivx, 26.04.2008 3:07:42, IP: ***.***.216.67, #46615
kcwbt unpfodx qlwg vmqrlzubs lfzxuashw jxeadp wanjuzcb
fostrx pznfyivx, 26.04.2008 3:08:10, IP: ***.***.108.236, #46616
kcwbt unpfodx qlwg vmqrlzubs lfzxuashw jxeadp wanjuzcb
        Předchozí   1 .. 192193194195196197198 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.