Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Mirek, 24.05.2007 22:56:36, IP: ***.***.60.3, #8834
Ahoj Peťko. Když jsem onemocněl před 8 lety, tak jsem dostal Seropram. Asi to byl tehdy jeden z nejpoužívanějších nových léků. A beru ho do teď. Ale za tu dobu se věda zase posunula, takže jsou další a další léky. Co to tady tak čtu, tak nejčastěji se tu zmiňují o Cipralexu, pak Zolofit a ještě i Deprex. Seropram už tady moc vidět nejde. Asi už je přeci jen starý, ale hlavně, že mně pomáhá. S jiným lékem nemám tedy zkušenosti. A tan Atarax, nevím co to je, já beru Neurol. Ale vždy se to tak dělá. Jeden lék na léčení AD, trvá déle než začne zabírat a z počátku ti může být i hůře a potom něco na okamžitou PP. Ten pomůže hned, ale je ve vysokých dávkách návykový. Proto se používá pouze když je ti mizerně a po čase se postupně vysazuje. AD se však mohou brát celé roky a jako udržovací léčba třeba i celý život. Já beru Seropram už 8,5 roku a Neurol jsem už 4 roky nemusel. Až teď. To, že jsi málem den prospala může být prostě tím, že jsi citlivější na takové léky. To nic. Pak to povyprávěj psychiatričce a ona ti poradí, jak dál. Někteří vystřídali i 6 léků, než našli ten co jim ulevil. Jiným zabral a pomohl každý, který dostali. Jsme prostě každý individuélní osoba.
Mirek, 24.05.2007 23:04:12, IP: ***.***.60.3, #8835
Ještě si vzpomínám, že se používal takový lék (kuličky ve skleničce), ale nemůžu si vzpomenout jak se jmenoval. Když si ho vzala mamka před spaním, tak nestačila dojít k posteli a usla. Já jsem si vzal jednu kuličku a nic !!! Tak jsem si za 15 minut vzal druhou kuličku a zase nic !!! Tak jsem si nakonec vzal Neurol, abych mohl ven k doktorce vůbec dojít. Když jsem jim řekl, co jsem si vzal, tak sestřičky šly do kolen. Prý když si vzali jednu kuličku, tak nestačili napočítat do 6. A mně to vůbec nic neudělalo....
Jasněnka, 25.05.2007 7:05:44, IP: ***.***.8.235, #8841
Ahoj Míšo, také beru Cipralex (půlku denně), zatím žádné výrazné problémy nemám. Jen mě trochu zlobí zažívání, ale to nevím zda souvisí s Cipralexem, protože má PP je strach z rakoviny střev a s tím bojuji skoro půl roku.
Určité nepochopení od lékařů jsem také zažila, takové to zlehčování, že to nic není ať se uklidním.Chtěla jsem navodit řeč u OL aby mě poslala na vyšetření střev či sono, ale dostala jsem ten Cipralex. Teď se v tom hezky plácám a připadám si strašně sama. Pa Jasněnka
pavlína, 25.05.2007 9:12:40, IP: ***.***.234.10, #8854
ahoj všichni.Já užívám ludiomil.Je to snad jeden z nejstarších léků.Seropram a cipralex atd. jsem nemohla brát,pálilo mě uvnitř celé tělo,bylo to strašný.Myslela jsem si že je konec.Když mi je vysadili trvalo třeba 3 týdny než ty léky z těla vyprchaly,potom to pálení přestávalo.Léčím se už 14 let z přestávkami,někdy jsem zcela bez léků,ale pak se to zase zhorší.ted mám miminko.Léky jsem brala i v těhotenství po konzultaci s mojí psych.a gynekologem.Malý Matýsek dost pláče tak jsem unavená a přetažená.Je to moje 3 dítě a je mi 38 let,myslela jsem si že to vůbec nezvládnu.Těhotenství bylo náročné,rizikové už kvůli věku a do toho ten můj strach.Někdy to bylo fakt nad moje síly.Díky bohu jsen to přežila.Snad to půjde dál taky v pohodě i když s léky.Všechny zdravím a držím pěsti ať je nám dobře!!!!!
Barunka, 25.05.2007 12:35:22, IP: ***.***.46.118, #8862
cChtěla jsem se zeptat,jestli máte taky občas problémy se spánkem.Kdybych si nevzala neurol,tak usnu tak ve2h.ráno.Tedˇmomentálně špatně spím,tak týden.Asi je to normální,ale mě to dost vadí a jsem z toho rozhozená.Přes den funguji normálně.Zˇádné ataky.Díky!
Míša, 25.05.2007 13:26:24, IP: ***.***.209.84, #8864
Ahoj lidičky,děkuji za povzbuzující odpovědi,chtěla jsem se zeptat,máte někdo taky hodně unavené oči a jako takový tlak na oční bulvy?Asi to píšu divně,prostě nevím,jak to popsat.Přeji všem příjemný den.
Mirek, 25.05.2007 13:59:18, IP: ***.***.60.3, #8867
Ahojte. Těch příznaků jak se na někom projevuje špatná funkce nervové soustavy je strašně moc. Každému se to může projevovat trochu jinak. Když mně to před 8 lety chytlo, tak mi nefungovalo nic. Neudržel jsem se na nohách, jak se chvěly, měl jsem jenom průjmy, neustálé pocity na zvracení a říhání, bolesti očí a pocit, že spadnu z postele, jak se se mnou točilo okolí, v uších mi pískalo a hučelo, jak startující motorka a hlavně šílená pulsující bolest hlavy. Házel jsem do sebe jeden neurol za druhým, jinak bych nemohl žít a spát. To trvalo asi měsíc. Chodil jsem i na injekce B12 a hořčíku. Ležel jsem v posteli, tohle všechno cítil a ruky se mi třepaly jak barman, když míchá koktejl. K tomu neustálé přelévající návaly PP. Nedá se popsat, jak jsem byl vyděšený, co se to děje. Myslel jsem že každou chvíli určitě zcvoknu. Než jsem se dostal z toho nejhoršího, trvalo to 7 měsíců. Nejvíce mi pomohlo, že jsem od psychiatra a psycholožky začal chápat, o co jde. A pak jsem se naučil o tom mluvit a nestydět se za to. Byl jsem pak překvapený kolik lidí se mně pak ptalo, na zkušenosti, a co mají dělat, protože mají taky nějaké problémy.
Robert, 25.05.2007 14:31:33, IP: ***.***.102.229, #8871
Zdravím všechny stresaře a nervoušky. Náhodou jsem našel tuhle diskusi a musím říct, že mi to pomáhá víc než nějaký prášky. Loni v listopadu jsem měl to samé co tady většina z vás x-krát popisuje. Ještě ten den jsem byl u obvoďáka a na EKG - nic. Vánoce ale byly peklo, protože co kdybych umíral znáte to. K psychiatrovi se dostat není zas tak jednoduché, tak jsem byl objednán až za tři týdny a byla to věčnost. Dal mi Cipralex a Neurol asi standard. Neurol jsem si nevzal ani jeden protože jsem bál závislosti a že se všechno vrátí až ho přestanu brát což je podle většiny z vás asi nesmysl (tou dobou jsem o tom věděl prd) a Cipralex mi taky ze začátku nepomáhal. Pěkně jsem se v tom plácal, takže doporučuji chvíli to vydržet. Můj problém byl že první atak jsem měl v listopadu v práci a ještě k tomu na záchodě. Zkus se takovýmu místu pak vyhýbat. Když musíš, tak musíš. Moje práce je celý den na PC a to si myslím je nejhorší ze všeho. Oční problémy, páteř a motání hlavy z toho má snad každej. Teď už asi dva měsíce neberu nic a přál bych si aby to tak zůstalo. Je pravda že jsem trochu pozměnil jídelníček. Jím hodně věcí co dodávají serotonin přírodní cestou jako mléčné výrobky (fuj), rajčata, banány, a sladkosti ( taky dřív fuj). Jsou to všechno moudra co jsem si našel na internetu. Snad to pomáhá zkouším tomu věřit a je líp.Taky samozřejmě sport, ale ne nadoraz, hlavně pro dobrý pocit. Takže uvidíme jak se to bude vyvíjet dál. Někdy po ránu mi je taky blbě, to mi bylo i předtím a i s Cipralexem, přičítám to únavě. Ale co vím určitě, že bez blízkého člověka to nezvládne asi nikdo. Tak jsem se vykecal a zatím ahoj. A jestli má někdo pozitivní zkušenosti jak tyhle psychózy zvládat pez mračen prášků, tak napište. Jo a na poruchy spánku mi pomáhá nevíc pivo.
edfith, 25.05.2007 18:40:02, IP: ***.***.138.203, #8881
ahoj mam spoustu problemu,lecim se rok beru remood a neurol,ted momentalne jsem zmenila partnera,a nejak to na me doleha,mam vetsi zpotrebu neurolu,zatim si beru jen 0,5denne,ale mam srtach ze zavislosti,memu psychiatrovi se to moc nelibi. Taky jsem zacala pit vic alkohol a hulit jointy,druhy den je blbe to je jasny,takze pak pomaha neurol,ptam se tedy mate nekdo zkusenosti s AD neurolem a alkoholem,jsem pitoma,ale po alkoholu a huleni citim vzdy uvolneni,ale druhy den ataky jako prase.dik jestli se nekdo ozve
Mirek, 25.05.2007 19:26:05, IP: ***.***.60.3, #8885
Ty bereš Neurol 0,5 denně ? Co to je ?
Kamarádka bere 1,0 snad každou noc. Já beru teď 4 - 6 x denně 0,25. Bral jsem kdysi i mnohem více a když se to zlepšovalo, tak jsem to postupně vysazoval. Poslední 4 roky jsem ho už vůbec nemusel. V letáku je napsané, že sice vzniká závislost, ale to bys musela brát snad 6,0 denně a nějakou dobu. Ale alkohol a jointy ti určitě nepomůžou. Chvíli ti možná bude lépe, ale pak ti bude o to hůře...
Barunka, 26.05.2007 10:04:31, IP: ***.***.46.118, #8911
Nevím,proč máš strach ze závislosti z neurolu,spíš nechápu proč mícháš alkohol a trávu s práškama.Atˇse v tom neplácáš za nějakou dobu ještě víc než ted.Radši si vem víc toho neurolu,určitě ti pomůže víc,jako všechno to svinstvo dohromady.Jinak souhlasím s Mirkem.Mějte se!
pavlina, 26.05.2007 14:53:09, IP: ***.***.234.10, #8918
Ahoj Marcelko.Tak jak ti je?Je to už trochu lepší?Pořád mě bolí ta páteř na jednom místě a tlačí mě oči a pak se motám a tak dokola.Ale ty bolesti už nejsou tak intenzivní.Snad zase bude líp.Užívám frontin na zklidnění a ludiomil na deprese.Malého zvládám jakž takž.Manžel mi pomáhá.Ale je to náročný,ted mu bude 8 měsíců tak vyžaduje pozornost a jsem někdy tak unavená,že bych jen ležela.Ach jo!Drřím pěsti všem ať je nám dobře!!!
edfith, 26.05.2007 20:50:54, IP: ***.***.138.203, #8941
dik za odpovedi,mate rozhodne pravdu,mela bych se nad sebou zamyslet,hulit jointy jsem zase zacala tak pred 4mesici po tom co se mi ulevilo,asi na me doleha zmena partnera a ruzny okolnosti tak zkusim byt zas normalni.
Peťka, 27.05.2007 10:59:22, IP: ***.***.46.120, #9000
Tak si tady pročítám Vaše články a musím říct, že mě tohe moc neuklidňuje, prášky beru 5 dní a je mi fajn,akorát ě ted bolí docela hlava, ale to přičítám také tomu počasí a tomu tlaku,co ted je..málo piju....nedokážu si představit,že ty léky budu užívat několik let.....lékařka mi říkala,že mě to může pomoci po velmi krátké době,jelikož jsem přišla velmi brzy a sama si předem vyhledala,co mě trápí...ataku jsem tento týden žádnou neměla,jen když je u mě moc ldí nebo velký hluk,tak cítím menší úzkost a to si pak tedy vezmu půlku toho Ataraxu....taky mě překvapila edfith, že to kombinuje s alkoholem a hulením, to mi přijde, jako by si namíchala nějakou drogu po ní jí je dobře.....mohlaby z toho být určtě závislost a pak se bez toho neobejdeš a bude Ti ještě hůř...
Bjjarca34, 27.05.2007 12:08:32, IP: ***.***.237.124, #9014
Mirku nějak jsem nepochopila.....neurol je navýkový,nebo se mýlím? protože moje prvotní léčba byla na neurolu a když jsem ho pak vysadila,problémy se vrátily. Díky
        Předchozí   1 .. 166167168169170171172 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.