Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Peťka, 21.05.2007 16:09:39, IP: ***.***.1.138, #8576
Ahojky,tak já tady čtu Vaše příběhy a skoro ve všech se vidím,také trpím touto poruchou,připadá i,že už to přechází spíše k fóbii....ve středu jdu poprvé k psycholožce a moc se těším,protože věřím, že se mi uleví, mj život se hodně omezil, chodila jsem ráda po obchodech, třeba celý den, nebo na diskotéky, teď mi vadí, když k nám přijde jenom návštěva.... můžete mi prosím někdo napsat, z jakou dobu prášky na uklidnění působí?Protože mám od 1. 6. nastoupit do zaměstnání a nevím, jak to zvládnu. Děkuji moc!
Mirek, 21.05.2007 22:17:46, IP: ***.***.60.3, #8617
Ahoj Peťko. To, co píšeš je dost málo informací. Nejlépe ti pomůže psychiatr. Tady můžeš pouze načerpat zkušenosti, jak to fungovalo a probíhalo u jiných. A pochopíš, že i když je to příšerná nemoc, tak je mnohým celkem dobře a nejsi v tom sama. Můžeš mít slabší formu a zabere ti to rychle. Já měl silnější příznaky, že jsem byl 7 měsíců na dně. Takže je to přísně individuélní. To uvidíš sama. Jen ti mohu poradit jednu zásadní věc, kterou jsem po 6 letech nedodržel. Když ti bude lépe, pamatuj, že máš k tomu sklony, a nechtěj od sebe vše jako bys byla zdravá. Více odpočívej a psychicky se nehoň. Měj dobrou životosprávu (raději bez kafe a černého čaje atd.). Pravidelně cvič. Už s tím musíš žít. Ale takovéto omezení je pořád lepší, než aby se ti to vrátilo naplno. Tak přeji hodně zdraví a hlavně trpělivosti, když to nepůjde podle tvých představ a potřeb.
Mirka, 22.05.2007 12:23:26, IP: ***.***.158.226, #8646
Ahoj, to co píše Mirek je pravda. Mám na sobě vyzkoušeno. I když už jsem delší dobu bez prášků, je potřeba žít jiným způsobem života. Důležitá je životospráva a nevybočovat příliš ze zaběhnutých kolejí. Také když dělám určitou činnost a trvá dost dlouho,začne mně být nepříjemně, práci raději na chvíli přeruším/týká se jen určitých období kdy se n"necítím"na 100%. zdravím M.
Mirka, 22.05.2007 12:27:30, IP: ***.***.158.226, #8647
A ještě další věc kterou všem "nováčkům"radím-nenechat PP moc rozjet ale jít včas na psychinu. Čím déle je člověk bez AD, tím déle se z toho dostává.A lidí kteří to zvládli bez AD je mizivé procento. Takže na nic nečekat.
Tina, 22.05.2007 20:21:45, IP: ***.***.216.227, #8687
Zdravím všechny, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nebere Apo-citalopram. Předepsala mi to ted psychiatricka .. predtim jsem se pul roku lecila u obvodacky lexaurinem, ktery musim brat taky 2xdenne 1,5mg. AD mam ctvrty den, pry zabira az za nejaky cas, musim rict, ze je mi dost zle. Napiste mi prosim, jestli mate nekdo zkusenosti a jestli se potom pokud zaberou AD da vysadit ten lexurin. Dekuji za odpovedi.
TAJNOST, 22.05.2007 20:51:07, IP: ***.***.34.54, #8691
Ahojda,mám teď nějaké hodně špatné období,odpoledne jsem si vzala neurol 1.0 a teď navečer taky..Doufám,že mi to neublíží,neznáte to někdo?Poradíte mi,prosím?
Mirek, 22.05.2007 21:10:06, IP: ***.***.60.3, #8694
Ahoj Tino. Co se týče Týno tebe, tak léčba je velmi individuélní. To co pomůže jednomu, nemusí pomoci druhému. Ale většinou se jedná o dlouhodobé záležitosti. Když si pročteš hodně příspěvků, tak tam najdeš odpovědi na mnoho otázek. Zpočátku mi bylo taky strašně zle a po začátku braní AD ještě trošku hůře. Neviděl jsem před sebou naději na lepší zítřky. Ale lepší zítřky přišly, i když to trvalo několik let postupného zlepšování. AD zabírají vždy po mírném zhoršení stavu tak po 2 - 6 týdnech. Mně zabraly asi za 3. Ale byla to citelná úleva. Nicméně musíš dle své nemoci taky žít. Nechtít po sobě tolik, ale to možná již děláš. Mně se to pořád zlepšovalo ale po strašně malých krůčcích až poslední 4 roky jsem žil z 85 % normálním životem. Podnikal jsem, měl jsem obchodní schůzky, byl jsem v Itálii u moře apod. Takže můžeš čekat, že to třeba u tebe taky jednou bude. Třeba i rychleji. Nevzdávej to. Vysadit se dá cokoli, ale vždy to musí být pozvolné. Nejhorší je začátek, než léčba začne zabírat a než se zjistí, co ti dělá nejlépe. Pak je to mnohem lepší.
Mirek, 22.05.2007 21:22:13, IP: ***.***.60.3, #8696
Pro Tajnost. Neurol je návykový, ale zase bych se toho až tak nebál. Když jsem jej začal brát, byl jsem úplně mimo. Pomáhal do pár minut a to je jeho hlavní význam. Když potřebuješ okamžitou úlevu. Ale není to na léčení !! Ale nejsem doktor...Na léčení jsou antidepresiva, u kterých je úleva za delší dobu, ale taky je úleva trvalejší a hlavně bez větších vedlejších účinků a nejsou návyková. Takže pokud je ti teď hned mizerně, tak ti to pomůže. Ale jeli to často, vyhledej si psychiatra, aby ti předepsal nějaká AD. Pak to probíhá tak, že začneš brát AntiDepresiva a Neurol jen když to už nejde vydržet. Ty vnitřní nervozita, neklid bušení srdce apod. A postupně si z Neurolu ubírej až je za nějakou dobu vysadíš. Já je vysadil asi za 4 roky. Ale bral jsem pak již jen 0,25. 1 je dost silná. Moje kamarádka si bere 1,0 snad každou noc kromě AD. Ale čím méně ho budeš brát tím lépe. Postupně si je rozpůl. Po nějaké době rozčtvrť apod. Neurol může ovlivňovat tvé momentální možnosti řídit auto a další věci, kde se vyžaduje pozornost. AD to nedělají. To všechno vím od psychiatrů. Neváhej a najdi si takového, který ti bude vyhovovat. Klidně jich pár vystřídej. Já dostal jako první hroznou babu, a psychologa co snad potřeboval spíše pomoct sám. Pak jsem si ale našel super doktory...
efka, 22.05.2007 22:28:24, IP: ***.***.219.236, #8714
ahoj všichni...minulý rok touhle dobou jsem už čtvrtý týden byla na nemocenský lítala od čerta k ďáblu a nakonec skončila na cipralexu:-)) první týden mi po něm bylo furt na zvracení a byla jsem dost slabá, ale ataky zmizely a já myslela, že mám vyhráno...po půl roce jsem prášky vysadila a až do dneška mi bylo fajn.....zase se to vrátilo a já jsem z toho stejně nešťastná jako loni, i když už jsem o tolik chytřejší (aspoň co se PP týče:-))
Míša, 23.05.2007 19:32:03, IP: ***.***.209.84, #8763
Ahoj všem.Včera jsem našla tyto stránky a jsem za ně ráda.Už rok a půl jsem doma,vše začalo silnou slabostí,závratěmi a omdlíváním.Došlo to tak daleko,že jsem byla celkově vyklepaná,nohy neposlouchaly a já se bez doprovodu nedostala sama ani ven.V krámu nevydržím,autobusem nejezdím a běžná činnost v domácnosti se rovná galejím.Mám za sebou mnohá vyšetření,nepochopení lékařů (podle nich jsem hypochondr),ale nějak se mi podařilo získat částečný ID.Na neurologii mi nasadili AD Asentru.Brala jsem jí asi půl roku,efekt žádný.Nakonec jsem léky na radu internisty vysadila,dostala jsem Atenolol na tachykardii.Před týdnem jsem zase Asentru začala brát a zjistila jsem,že je to pro mě lék naprosto nevhodný - silné závratě,opět šílená slabost v nohou,těžce se mi dýchalo,... .Objednala jsem se ke své psychiatričce,vysvětlila postoj internisty k AD a poprosila jí o jiné léky s tím,že již chápu,že mé onemocnění souvisí s psychikou.Tentokrát mi napsala Cipralex,beru ho od včerejška.Strašně se bojím nežádoucích účinků,jsem dnes dost ospalá a trochu se mi motá hlava,tak jsem zvědavá,jak to bude vypadat zítra.Zatím beru půlku,po týdnu mám dávku zvednout na 10mg.Díky těmto stránkám jsem optimista a věřím,že jednou bude zase dobře.Díky za příspěvky tady a přeji všem lepší dny.
tina, 23.05.2007 20:26:23, IP: ***.***.216.227, #8770
Ahoj Míšo, to co prožíváš mi přesně připomíná moje stavy. Taky jsem brala Atenolol - betablokátor. Bylo mi po tom naprosto silene asi mesic a pul, nez jsem to vysadila .. snizovalo mi to tlak a bylo to hotove peklo. Obvodacka mi pak napsala lexaurin, ktery mi zabral .. beru ho uz pul roku, jsem na nem pekne zavisla, protoze mi po nem bylo uz lip, tak jsem to vysadila a stavy se za nekolik dni vratily.
Diky internetu jsem si vlastne sama nasla co mi je, protoze doktori me posilali od certa k dablu a bylo mi cim dal hure.
Nakonec jsem se objednala k psychiatricce - hlavne diky temto a podobnym diskuzim, kde jsem pochopila, ze jina cesta neni - a ta mi dala velkou nadeji, ze se tyto stavy daji lecit, ze ale lexaurin jen tlumi, zato antidepresiva uz opravdu leci. Napsala mi apo-citalopram, ale je to teprve 5 dni co to beru, tak musim jeste vydrzet.
Musim navic chodit do prace a je mi tam desne soufl. Tak se drz a napis, co ti ty antidepresiva delaji. pa
Bjjarca34, 23.05.2007 21:54:24, IP: ***.***.237.124, #8774
ahojky efko a ostatní. spousta lidí v tomhle světě trpí nějakými nemocemi a málokdo i v dnešní době přizná,že má psychické potíže. U mě se začaly projevovat nejdříve fyzické příznaky....bušení srdce,pocení,pocit že nemůžu dýchat.,panický strach,že někde zkolabuju a to je jen něco z toho mála,cio jsem si prožila. Měla jsem tehdy 4 letého syna a nebyla jsem schopná normálně fungovat. pořád jsem potřebovala nějakou oporu pro bezpečí....auto....nikam jsem nebyla schopná jít pěšky,představa,že půjdu jen do supermarketu,mě děsila. Vyhledala jsem psycholožku,která mě jako že začala léčit. byly to dávky 3x denně neurol,oxazepam při úzkosti a něco na spaní. nežila jsem,ale přežívala....spala,chodila jak spící panna. Pak jsem asi po půl roce postupně vše vysadila.....relativně byl klid.....ale jen krátce. v roce 2001 jsem otěhotněla a vzhledem k mým psychickým...občasným stresům,aby vše proběhlo normálně,jsem měla strašně vysoký tlak....opět psychického původu. Můj internista mi předepsal na zklidnění Elenium......mazec....vše bylo v pohodě...na plod neměl vliv....ale ani poi porodu a dalších dvou letech mi ho nevysadil. Začaly se u mě projevovat ty známe stavy a byla jsem smířená s tím,že už nejsem schopná normálně existovat. Opět jsem navštívila svou psycholožku a ta mi tentokrát s radostí nabídla AD Citalec 20mg.Musím říct,že jsem byla velmi skeptická....ale do měsíce,mé obtíže jako by začaly mizet a letos v září to budou tři roky ,co citalec 20mg užívám. Je mi fajn,chodím opět mezi lidi,ven,nakupovat,užívám si života co to jde. a hlavně se snažím vynahradit svým dětem,to,co pro mě bylo tak těžké....někam s něma jít.....řádit s něma....Pokud někdo Citalec bral,myslím,že bude mít stejné výsledky jako já. I když ho budu brát už asi doživotně,za ten klid a pohodu mi to stojí a co je pro mě positívní.....bere se jen jedna tableta denně a není návykový.Zkus to. Držím pěsti. Bára
Bjjarca34, 23.05.2007 21:58:50, IP: ***.***.237.124, #8775
Míšo držím pěsti....vydrž.....apo citalopram je ted vlastně jen přejmenovaný Citalec a vážně mi moc pomohl.....vydrž.....bude ti líp.)))))
Peťka, 24.05.2007 22:22:47, IP: ***.***.46.120, #8832
Ahoj všechny zdravím...Tak jsem dostala na PP Zolofit,který mám brát 1x denně a začne působit zhruba po 3 týdnech a eště jsem dostala Atarax,který mi zabere do 15 minut,po spolknutí....ten mám brát jenkdyž se necítím ok....dneska ráno jsem i ho vzala jen půlku a celý den jsem prospala...máte někdo zkušenosti s těmito léky?Jinak když to tady čtu tak se ve vše vidím a jsem ráda, že v tom nejsem sama, protže někteří mí blízcí to nechtějí pochopit a vysmívají se mi...nadnáším se nad tím, protože kdo tohle opravdu nezažije nepochopí,co to je za stavy a ataky...držím všem palečky a doufám, že mi léky pomůžou.
Barunka, 24.05.2007 22:47:26, IP: ***.***.46.118, #8833
A. hoj Pet´ko,Zoloft beru už přes rok.Sice mi zabral až tak za 2 měsíce,ale ted jsem momentálně v pohodě. Někdy jsem brala i neurol třeba 14 dní,ale je to potřeba protože to bez něj těžko zvládneš.Atarax je podle mě prášek na uklidnění,jako neurol,ale je asi silnější,tak to řekni doktorce,at´ti ho vymění,ale zoloft ber,je na PP ten nejlepší,berou ho i malé děti.Já trpím PP 7 let.Jednou jsem nahoře ,jednou dole.Ale bude ti líp uvidíš!Tak se drž.pá.
        Předchozí   1 .. 165166167168169170171 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.