Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

dáša 2, 25.03.2007 17:38:35, IP: ***.***.169.245, #5329
ahoj vám všem,sice jsem zde moc nepřispívala,pouze v dobách nejhorších,stejně si vaše příspěvky čtu pořád dokola,jsem tu s vámi pořád,jenom tak často nepíši,jak už psala mirka,někomu se udělá lépe a už tyto stránky tolik nenavštěvuje, v nejhorší době mi hodně pomohla mirka a anna,která tu už také dlouho nepsala,sleduji příspěvky teri a mixe,kdoví,jak se má v africe,slíbil,že dá vědět,snad je dorej,mně už je taky o trochu lépe,tak se snažím pomalu zapojovat do normálního života,a to díky vám všem
Alča, 25.03.2007 18:22:14, IP: ***.***.23.138, #5331
Tak koukám,že vás dneska vytáhlo ven sluníčko nebo jarní úklid:)Já jsem to mohla pozorovat z okna,ale i tak jsem měla lepší náladu a bylo mi fajn-kromě asi dvou hodin kdy to bylo trošku horší.Tak si užívejte zbytek neděle a já se sem večer kouknu,jestli bude co na čtení:)
Mirka, 25.03.2007 18:27:48, IP: ***.***.237.38, #5332
Ahoj holky,VŠECHNY vás moc zdravím ale dnes nemám vůbec čas.Zítra se ozvu a přeji vám všem moc pěkný týden!! M
Anna, 26.03.2007 3:54:08, IP: ***.***.101.9, #5338
Mirka, uvazovala som,ci je nieco nove v situacii ako je tvoja, tak som sa konecne zmohla prejst vacsi pocet dostupnych poradni - len seriozne, co maju univerzity, ministerstvo zdravotnictva, vyskumne strediska atd. Co som mala na mysli, ci problemy uzkost / depresie v suvislosti s prechodom sa riesia aj inac, a co cakat do buducna. Totiz, vyskum v medicine bezi rychlo a vzdy sa objavuju nove veci. Ale vsetko, co som nasla len potvrdzuje, co uz vies.
V poradniach pre uzkost / panika / depresia pri popise povodu je vzdy bod : vacsie hormonalne zmeny ( ale bez specifickeho zamerania na prechod ).
Ale v poradniach k otazkam prechodu sa tomu venuje znacne velka pozornost. Pri moznych komplikaciach sa menuje moznost vzniku uzkosti / paniky / depresie a v blizsom vysvetleni bolo uvadzane, ze riziko tychto komplikacii je daleko vyssie u osob, u ktorych su pritomne aj druhorade podmienky ako dlhodoby stres alebo traumaticka skusenost ako smrt v rodine, rozvod, dopravna nehoda, pracovny uraz a podobne. Pri tomto bode ako liecebny postup sa bud uvadzalo : "ako pri uzkosti a depresii, ktore sa objavuju v akomkolvek inom veku" alebo menovite : "antidepresivami alebo terapiou alebo kombinaciou oboch".
Co som chcela najst, bolo, ci hormonalna terapia aspon ciastocne zarucuje, ze po prelieceni sa nervove komplikacie nevratia. K tomu sa vobec nikto nevyjadroval. Moja osobna uvaha tuna je, ze asi nie, lebo niekto by sa bol k tomu vyjadril. Zjavne je tu len cesta cez AD a terapiu, ako to menuju v postupe licenia.
Tiez len moja osobna uvaha : ty si zjavne nemala predpoklady na PP, lebo ta sa objavuje v mladsom veku. Keby si bola brala hormonalne pripravky hned na zaciatku prechodu,tieto nervove trampoty by sa boli neobjavili. Ale to je spekulacia, z ktorej nie je prakticky vyznam. To by sa zilo, keby sme dopredu vedeli, co bude.
Vopred sa ospravedlnujem,ak na pripadne poznamky vacsi pocet dni neodpoviem. Nahromadilo sa mi viac povinnosti a nestacim na ne.
Dáša, 26.03.2007 10:25:27, IP: ***.***.96.7, #5340
Ahoj Miri a všichni ostatní, jak se dneska daří? Já přes víkend nebyla moc na počítači. Miri, to jsem se taky zasmála, jak jste jeli na tu návštěvu a oslavu :-).
My jsme v sobotu mělo plno akcí, večer jsem měla ale obrovskou migrénu, tak jsem brzo zalehla, včera úklid, praní apod. Ale odpoledne jsme se šli projít na pláž, bylo moc krásně. Dneska odpol.jdu na kontrolu k psych.,tak uvidím, jak to bude probíhat. Zatím hodně spoléhám na léky. Jsou chvíle, kdy cítím tlak na hrudi, snažím se uklidnit, někdy to jde líp, někdy hůř. Ale celkově je to lepší než před těma 2 měsíci.
Tak se opatrujte a jak to půjde, tak napište. Pá. Dáša
spešulka, 26.03.2007 10:48:37, IP: ***.***.133.183, #5341
ahojky ženský..tak jsem asi na dobré ceste...včera jsem byla na kole na kokoříně a bylo nádherně,dala jsem 35 km.a to jsem se bála že to nezvládnu...takže koleěko bohudík nebudu muset vysazovat...zatim Cipralex je dobrej a Xanax skoro neberu už asi 14 dní...doufám že je to i diky sluníčku....tak se všecny opatrujtre a ať je vám lépe!!!gábina
Kája, 26.03.2007 11:07:25, IP: ***.***.220.216, #5342
Ahojky,tak jsem zažívala strašné stavy,kdy se projevovaly pseudoanginózní bolesti na hrudníku a záchvaty paniky.Řešila jsem to tak,že jsem u sebe nosila mikrotenový sáček,kdykoliv kamkoliv a když jse ucítila to pnutí a strach,začala jsemk do něj dýchat,tak,jako to asi dělají astmaticki.Pokud jsem byla doma,tak jsem si dovolila ten luxus se tím strachem prostě nechat celá zalít,převálcovat,takže jsem prosím zažilla po psychické stránce,jak asi vypadá infarkt,ono mi ta bolest šla od hrudníku až do konečků prstů,mto teda bylo maso....a jinak podle situace,buď teplo teplo nebo teplá vana nebo deka,plyšák a tlumiče do uší...
Andrea, 26.03.2007 11:09:02, IP: ***.***.187.55, #5343
Ahoj holky,tak jek se dnes máte?Mě je dnes od rána tak nějak úzko a nevím proč.Ve středu má manžel volno,tak jestli to dokážu,pojedu za doktorkou se poradit ohledně výměny léků.Připadám si,jak v přechodu,jeden den jsem v pohodě a druhej bezdůvodně probrečím.-Miry! nic proti přechodu! Tak zatím čauky a napište někdo,at mi není tak smutno!!!
teri, 26.03.2007 11:21:24, IP: ***.***.77.228, #5344
ahojky, tak já hlásím že odpoledne vstávám z postele a pokouším se obstarat rodinu, dopoledne ještě ležím , ta únava je dost hrozná, ale odpoledne už se pokouším vstát a něco udělat, jde to pomalu ale jde to ...
AD asi už zabraly, už nemám ty stavy kdy probrečím půl dne je to lepší i po téhle stránce, nerol o,25 jsem si začala půlit ráno si beru půlku pro jistotu zatím ještě .....
jinak venku je krásně, už aby to tak zůstalo
myslím na vás .....
Ilonko odkud jsi, jestli to není tajné ? nějak mi to uniklo
Gábi - spešulko to je fajn že zvládáš takovou zátěž, o tom já si můžu ještě dlouho nechat zdát, ale ono to přijde
Alča, 26.03.2007 11:37:42, IP: ***.***.159.48, #5345
Krásný den všem! Tak jak se máte?Já byla o víkendu celkem v pohodě až na včera večer,mě začala brnět levá ruka a začaly mě pěkně zlobit extrasystoly vůbec nevím proč a tolikrát.Snažila jsem se říct,ruka je od krční pateře-viď Miruš?:) a to prodechování u srdce,nemůže to mít souvislost se žaludkem nebo tak nějak?Neví někdo?Dneska jsem si koupila baldriánské kapičky-obsahují kořen kozlíku-při nervovém vyčerpání,srdeční úzkosti..tak uvidíme.Nemáte s nimi někdo zkušenost?Nechci zase brát AD.Díky a krásný den-je tam božsky:)
Ilona, 26.03.2007 12:06:00, IP: ***.***.25.47, #5346
Ahojky ,taky všechny moc zdravím a konečně máme to vytoužené sluníčko, takže nálada je hned lepší,teri,vždycky čekám ,až napíšeš ,jak ti je ,únava jednou musí přejít,a čím více bude teplo, tím to bude lepší uvidíš, jsem z Opavy,samozřejmě ,že to není tajné,máme tady taky nádherně,a já se pokouším dělat pokroky, sice nic moc,ale snažím se ,dneska se chystáme s dcerou na kolečkové brusle, jezdíme sice jen okolo domu, ale je to super relaxace,a na chvíli zapomenu na PP,určitě napiš, a všem krásný a pohodový den Ilona
Jana, 26.03.2007 14:48:13, IP: ***.***.150.236, #5352
Čaute všichni ! Od prosince 2006 se léčím na PP.Beru citalec 20 mg jednou denně .Už jsem ani nedoufala, že to bude někdy lepší.Ze začátku to bylo příšerný,po dvou měsících úleva a teď sem tam malý příznaky PP.Jsem ještě někdy utahaná,ale se začátkem se to nedá vůbec srovnat.Chci podpořit toho, kdo právě začíná brát antidep.Musíš to jenom vydržet.! Pěkný den všem Jana
Štěpánka, 26.03.2007 15:19:31, IP: ***.***.225.145, #5356
Ahoj všichni,podle počtu příspěvků by se dalo předpovídat počasí,dnes je krásně ,takže tady nic moc.Všem vám moc děkuji za odpovědi,ja napsala včera něco,ale protože jsem spěchala tak sem tam nasekala chyba překlepu a jestě jsem si spletla jmena,tak se omlouvam,jde fakt vidět že když je venku škaredě ,jako minulí týden tak jsem tu dva dny nebyla a pak jsem to ani za dvě hod.nemohla přečíst.Š
Mirka, 26.03.2007 20:17:47, IP: ***.***.237.38, #5363
Holky, je to jak psala Štěpánka, jak je pěkně,ubývá příspěvků.Já jsem dnes měla opět fofry.Odpoledne jsem letěla na finančák,podat daňové přiznání. Pak jsme se šli s manželem projít,sem tam jsme se cestou stavili v nějakém butiku ale nic jsem si nekoupila,připadá mi,že už ve všem vypadám pitomě,tak jsem si raději nic nekoupila. Takže dnes jen letem-světem:
Dáši, závidím ti tvé procházky u moře. Ozvi se,jak jsi pořídila u doktora.AD by ti už měly naplno zabrat? A už jsi vysadila tu Lysantiu? Já jsem dnes strašně blbě spala,pořád se budím a ráno jsem myslela,že nevstanu.

Gábi,je bezva,že zvládáš kolo.Já už se taky moc těším,až vyrazím. Ještě kdyby mně ta PP sebrala kolo,tak to už by bylo úplně o ničem.Tak se měj!

Kájo,jsi fakt dobrá. Pozorně jsem četla tvůj příspěvek a ty jsi jedna z mála favoritů tady co by měl šanci to zvládnout bez AD. Určitě nás průběžně informuj,jak to jde dál. Ty jsi nikdy AD nebrala? A máš to poprve? Držím palce!

Andri, možná by ti výměna léků udělala dobře,protože kdyby ti sedly,tak už bys měla být v pohodě. Napiš,jak jste to vyřešili! M

Teri. moc by mně zajímalo co dělají ty ATB s tvým žaludkem. Já už bych byla kaput. A ten Neurol co bereš, ta půlka z 0,25 není nic. To už máš jak placebo. Takže je vidět,že už jsi dobrá!

Ali,když jsem měla ty extrasystoly tak jsem měla taky pocit, že to má nějakou souvislost s žaludkem. Začalo mně to vždy po jídle.Ale nemá to logiku.Ale neboj, je to nepříjemné ale neškodné.

Ilonko, zdravím, je fajn, že cítíš pokroky a raduješ se ze sluníčka. Počkej ještě chvíli a najeď na to. Budeš O.K. Držím palce!M

Jani, děkujeme za fajn příspěvek. Je to dobrá cesta a naděje pro ty co už nemají sil s tím bojovat. Ahoj!

Štěpánko, napíšu ti to tak jak mně vždycky psala Hanka: nezáleží na chybách ale na obsahu. Tak ať je ti dobře! M

LUCKO,JAK TI JE ??
Mirka, 26.03.2007 20:27:05, IP: ***.***.237.38, #5364
Blani, musíte být fajn rodinka. Užívej si mladého, dokud s vámi je ještě ochotný vegetovat. Asi ho máš taky dobře vychovaného, taky jsi učitelka. Já jsem asi někde udělala chybu ve výchově, včera mně zase vytočil mladý, protože snacha ho pustila s kamošama na pivo a on nedodržel slovo a přišel o hodinu později, protože šel ještě do Tabarinu/místní šantán/ Tak jsem z toho rozladěná. Tak ahoj! M
        Předchozí   1 .. 124125126127128129130 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.