Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

Ivana, 11.11.2011 19:07:06, IP: ***.***.22.61, #154666
5 metrů dlouhé auto? To bude nějaká limuzína, ne? To se budeš vozit:)
Já jsem si taky dělala řidičák v podstatě z donucení a vlivem zejména jedné situace, kdy nám v létě na zahradě bodla vosa štěně a ono mělo alergickou reakci. Řidičák jsem neměla a byla jsem sama doma, tak jsem ho musela
vzít do tašky a jet na kole. Přijela jsem s chudáčkem za 5 minut 12. A pak takové ty situace, kdy jste objednaní někam k doktorovi a zrovna v čase nešikovném na autobusy, takže musíte všude dlouho čekat. Tak z tohoto pohledu jsem teď v klidu. A až v druhé řadě dojíždění do práce. Jinak taky nejsem technický typ a chybí mi spousta předpokladů pro řízení- taky rozhodnost, prostorová představivost apod. Ale už ho mám, tak se snažím pořád se zdokonalovat.
Lenka, 12.11.2011 7:54:07, IP: ***.***.248.83, #154678
Limuzína opravdu ne, ale MPV dodge grand caravan , má 4,98 :-) To si opravdu neumím představit to parkování. Kolmo - to budu mít zadek do půlky silnice a podélně se nevejdu ani na pět míst, takže jak píšu, parkování budou jistit pouze parkoviště u hypermarketů, a to ještě co nejdál od vchodu, kde to je prázdné.
lukréciee, 13.11.2011 19:40:59, IP: ***.***.128.1, #154744
holky pomoc ve čřtvrtek jedu poprvé do Brna co do Brna ale přes celé Brno, pojedu za kamarádkou ale i tak, trošku se těším, že ten strach překonám ale obavyjsou větší, jak jste do zvládli vy, když jste jeli poprvé do velkého města
Lenka, 14.11.2011 6:55:55, IP: ***.***.248.83, #154748
Tak držím palce, to zvládneš. Já to dělala tak, že když jsem měla jet neznámou cestu, tak jsem si jí detailně nastudovala doma na netu, až jsem jí uměla nazpamět. Hlavně kdy a kde se mám zařadit do správného pruhu. A před cestou jsem si tu trasu ještě v duchu promítala, a byla jsem klidnější.
Pája, 14.11.2011 7:48:22, IP: ***.***.148.157, #154750
ahoj kolegyně řidičky,podélné parkování - nezmím,to jsme náhodou v autoškole zkoušeli,ale nějak mě to neoslovilo,takže jedině popředu a kolmo,já jsem o řidičáku mluvila několik let,ale poslední kapka byla,když měl syn nohu v sádře a neměl ho kdo vozit doktorovi/sám už byl řidič/tak ve 46 letech jsem se zbláznila,ale dneska jsem ráda,že to mám,Lenko,prosím tě trasa na netu se dá najít i s dopravním značením,prosím sděl,kde,než někam jedu také plánuji a trasu projedu nanečisto s manželem,abych pak mohla jet sama,no prostě blázen,všem držím palce - teď máme zimu na krku,alespoň kdyby byla bez sněhu,to přestanu jezdit a to málo co jsem se naučila zase zapomenu
Lenka, 14.11.2011 14:51:04, IP: ***.***.248.83, #154762
S dopravními značkami to bohužel není, ( ukazuje to jen jednosměrky ) ale to podle toho snadno poznáš, co je hlavní a přednosti na těch konkrétních křižovatkách se naučíš podle té trasy. Zadám si ulici kam chci jet ( ale spíš nějakou souběžnou, protože ta konkrétní je pak červená a není přes tu červenou čáru vidět pruhy ) Tak si jen zadám přibližné místo kam směřuji, pak kliknu na fotomapu, co nejblíž si to přiblížím a myší si najedu zpet na místo z kterého vyjíždím a pak si myší celou trasu projedu a zapamatuji si, kde a kdy mám jen do toho a toho pruhu, u jaké strany se držet, kde ten pruh pak končí ( aby mně to právě pak v reálu nepřekvapilo ). Jinak ted před zimou jsem se také snažila jezdit co nejvíc, i zbytečně, protože jakmile bude sníh nebo mráz - nejedu. Smyk, uklouznutí, delší brzdná dráha je totiž moje noční můra. Už několikrát se mi stalo, že mi tam vlítnul chodec, nebo jsem pozdě zareagovala na přede mnou stojící auto a musela jsem na to fakt dupnout a tohle udělat při namrzlé silnici, tak nevím, nevím. Ta brzda je reflex, a já bych si to v té chvíli neuvědomila. Ještě k tomu mám automat, tak nemůžu sešlápnout spojku, a auto by si dělalo co chtělo. V zimě je automat horší než manuál, tam to můžeš ovlivnit, zbytečně neubírat, nepřidávat - ale tohle si řadí samo. Takže v zimě také neeee - a na jaře budu opět vyjukaný zajíc. Ach jo.
Moňala, 14.11.2011 17:02:02, IP: ***.***.64.159, #154773
Lukréciee přeju štěstí průjezdem Brna, pak dej vědět, jak jsi pořídila....
V Brně bydlím a o víkendu se i do centra odvážím, strach jsem zatím nepřekonala, ale vždycky to dopadlo docela dobře...
Minulý týden jsem schválně jela ve všední den a už se stmívalo, abych zkusila co to dá :-)... No, jeli jsem v koloně kolem havárky, tak jsem se (aspoň myslím) chovala jak jsem měla a plno řidičů se cpalo o stopéro přede mě. Dokonce jsem i po dlouhé době chcípla, to mě předjela mamina s malým dítětem z levýho pruhu, z kterýho se má správně jet pouze doleva a ona mi tam vjede, já se právě rozjížděla, tak jsem se lekla a sešlápla jen brzdu bez spojky a už jsem startovala....Chodci jsou ve tmě vidět hooodně špatně (to jsou ale holky poznatky cooo???!!!??? :-)) Tak jsem jela tak nějak nervózně, rozjezdy vůbec nebyly plynulý, zadní okno se ne a ne odmlžit (přední už jsem zvládla, holt dělám pokroky), no bylo to takový nepříjemný, zatím nejsem trénovaná.
Ivana, 14.11.2011 20:47:19, IP: ***.***.22.61, #154783
Tak děvčata, já to zatím zabalila. U nás jsou na severu tak šílené mlhy, že je to o život. Navíc začalo mrznout a představa, že ráno tancuju kolem zmrzlého auta a rozmrazuju, to radši ráno projdu kolem a šupajdím na autobus do teplíčka (aspoň se po cestě dospím). Fakt mám v té mlze hodně nepříjemný pocit, spousta řidičů si to valí, jako by žádná mlha nebyla a předjíždějí ostošest. Kolikrát koukám jak blázen, když mě někdo předjíždí (a to nejedu pomalu, ale adekvátně viditelnosti) a vrhá se někam do mlhy, kde není vidět, snad jenom tušit nějaké auto. To pak zůstává rozum stát. Takže zatím teď jedu někam jen odpoledne, ráno do práce busem. Ale nechtěla bych v zimě nejezdit, spíš počkám, jak se bude vyvíjet počasí, alespoň až skončí ty mlhy. Tak buďte hodně opatrné.
Bibi, 14.11.2011 22:37:17, IP: ***.***.74.180, #154789
ahoj holky,mám humornou historku. minulý týden jsem couvala ze vrat.manžel auto přes cestu.bydlíme na vsi,takže nikde žádný provoz,vyjedu,ještě za mnou rozlíceně letí,že tááákovejhle kousíček jsi byla a už jsem viděl nabořený obě auta....jasně,že jsem nejdřív chytla nerv,pak sebevědomí na nule a pak mu říkám-jo,ale MALEM!!! no,dojela jsem,vztek a všechny ty známé pocity ve mně vibrovaly.a co se nestalo dneska? nacouval na tomtéž místě otci do auta. myslela jsem že to psychicky neustojím,do toho zabodovala dcera-jé,my jsme narazili? načež jsem ani já nevydržela a povídám-na mě jsi hulákal a ted jsi to udělal sám?! odpověd-ale to jen nárazníky,ty bys byla šla na plechy....no,ještě ted se směju-:)
lukrécie, 15.11.2011 19:38:02, IP: ***.***.128.1, #154828
tak to jsi mě potěšila havárka, já jsem vživotě v tak velkém městě nebyla, ale pojedu když se nic nestane za jednou holkou tak snad se to dá
lukrécie, 15.11.2011 19:39:09, IP: ***.***.128.1, #154829
taky se dívám na mapy cz. ale když je to tak daleko jak to brno a těmu ulicemi tak nejsem schopná si to zapamatovat ale mám navigaci, tak snad mě to správně navede do pruhů, a snad nebudou ve městě jezdit jak blázni
Moňala, 17.11.2011 13:35:41, IP: ***.***.64.159, #154914
Tedy Lukrécie, nezávidím tu cestu dneska, jen jsem vystrčila čumák z paneláku, málem jsem si ho namlela... No zítra bychom měli jet k babičce, tak to asi vzdám...
Akras prosím o písnutí zkušeností s navigací - pořád ještě nevím co mi má Ježíšek nadělit, jestli navigaci nebo pulsmetr (běhání mě zdaleka ještě neopustilo, zvyšujeme s kamarádkama dávky a začínáme být na běhu závislé, tak bych taky chtěla vědět, jestli běhám správně na to zhubnutí :-))... Samo, že bych chtěla i navigaci i pulsmetr, ale to si nemůžu dovolit achjo...
Ivana, 17.11.2011 15:17:01, IP: ***.***.22.61, #154917
Moňalo, volím navigaci, běhej bez pulsmetru:)
Moňala, 22.11.2011 16:53:02, IP: ***.***.64.159, #155096
tedy holky, že jste přestaly dočista jezdit, vůbec se tady diskuse nehne a já čekala, že mi poradíte s tou navigací... Jsem totiž víceméně rozhodnuta si ji nadělit. Jo a už mám konečně nemrznoucí směs v ostřikovači...
Ivana, 22.11.2011 19:51:43, IP: ***.***.22.61, #155104
Já nejezdím, protože mám momentálně auto už týden v servisu. S navigací nemám zkušenosti, ale brala bych ji, pokud bych pořád nejezdila jen známé trasy. Tak si ji naděl, stejně bys na ni myslela a udělala bys to dřív nebo později:)
        Předchozí   1 .. 128129130131132133134 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.