Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

Bedrunka, 27.10.2011 17:24:56, IP: ***.***.191.27, #152919
Nezeto, tak to opravdu smekám, 9 ráno je docela dost provoz...mi nevykládej...jsi prostě dobráááá:)).
Holky ale já dneska děsný zážitek v autě jako spolujezdec, měla jsem řídit já, ale nakonec jel manžel. U křižovatky nám přímo před auto vjela ženská...normálně jsme zastavili před ní, nevím co dělala, nemohlo ji to vynést, prostě jela na nás, to bylo fakt hnusné, do boku se to strhnout nedalo, byly tam obrubníky, fakt zážitek.Klepala jsem se ještě pěknou chvíli, ale manžel byl taky rozhozený.A to je už co říct.
Tak vám řeknu, jestli tohle může být na cestě, tak my taky:)).
Ivana, 27.10.2011 20:30:31, IP: ***.***.22.61, #152941
Bedrunko, právě že tohle na cestě být nemůže:) tvůj muž asi není pruďas, protože jinak by vylezl a paní dal co proto- nemyslím hned fyzickou inzultaci:)
Nezeta, 27.10.2011 20:50:23, IP: ***.***.129.131, #152946
Ivi, já jsem na tom byla úplně stejně, jezdila jsem jen když nebylo vyhnutí ale pořízení vlastního auta mě donutilo jezdit. I když na začátku jsem měla nutkání s tím skončit a prodat ho ale řekla jsem si, že se nemůžu tak snadno vzdát. A teď když se mi podaří dobře dojet do cíle tak mám radost a touhu znovu někam vyjet a začíná mě to bavit. Každý je jiný ale myslím si, že kdyby jsi jezdila více a šlo by ti to tak by tě to začalo i trochu bavit. A si piš, že by ti to šlo a ne šlo ale jde. Jen to chce více odvahy a sebevědomí. Podívejme se například na ženskou, kterou potkala na cestách Bedrunka, to je sebevědomí až hnus a my se pořád podceňujeme. Hlavu vzhůru děvčata dokážeme to :)
Dan, 30.10.2011 8:24:13, IP: ***.***.21.163, #153307
Děkuji Hance,Ivaně za bezvadný popis,moc mi to dámy pomohlo.Pro Markétu-dělal jsem autoškolu na stř.škole a od té doby neřídil 10let.Takže mám naježděno míň než vy tady na diskuzi.Ale přišla nutnost vozit mou babičku k lékaři, tak došlo na mně.Vezl jsem ji zatím 2x-poprvé to byla z mé jízdy vyděšená, že zapomněla cestou na všechny své bolesti.Podruhé a to díky Hance a Ivaně už to bylo podstatně plynulejší.Zatím jezdím jen tu jednu trasu,dává mi zabrat i sledování provozu když ještě moc neovládám tu techniku.Do neznáma bych se zatím nepustil,a na sníh nebo náledí taky ne,to bych asi babče radši zavolal taxík. Ahoj a dík.
Dan, 30.10.2011 8:27:12, IP: ***.***.21.163, #153309
Jo a ještě se omlouvám, že jsem vlezl na dámský web, ale správně jsem tušil že mi pomůžete.
Lenka, 30.10.2011 8:39:10, IP: ***.***.248.83, #153312
Vždyt to není dámský web, naopak - každý mužský to tady oživí, a mně osobně potěšilo, že neohrnuješ nos nad " ženskýma za volantem " Je totiž jistě víc mužů, co jim to nejde, ale za boha by to nepřiznali, natož, aby žádali radu od ženský. Jsi príma.
Hanka, 30.10.2011 10:14:42, IP: ***.***.101.77, #153320
Dane, uvidíš, že se rozjezdíš a bude to pořád lepší. Ozvi se jak pokračuješ a nezapomeň, že při přeřazování nemusíš být vynervovaný, protože auto se pohybuje setrvačností ještě nějakou dobu i při sešlápnutí spojky, takže není žádný spěch :o)))
Moňala, 31.10.2011 15:30:06, IP: ***.***.64.159, #153501
Ahoj všichni, jdu se pochlubit (doufám, že ne předčasně).... Včera jsem do toho zase sedla a nevím jak se to stalo, ale jelo se mi od začátku dobře, ani čůrat se mi nechtělo. Na zpáteční cestě jsem dokonce jela kolem ústředního hřbitova :-) v Brně, do brutálního (aspoň z pohledu cyklistky:-)) kopce a vzhledem k dušičkám se tvořila na tom kopci kolona... To znamená, že jsem auto musela několikrát zastavit a opět rozjet a ono TO BYLO ÚPLNĚ V POHODĚ - úplně hladké rozjezdy bez ruční brzdy!!!!
Moňala, 31.10.2011 15:40:28, IP: ***.***.64.159, #153503
... a mám taky pořád ten problém jako Dan... s tím zpomalením a řazením. Hani, myslela jsi to tak, že když mám třeba zařazenou čtyřku, a potřebuju třeba rychle zpomalit, tak mám mít sešláplou spojku a třeba brzdit a až zpomalím tak, abych tam mohla zařadit rovnou dvojku? Já to někdy řeším tak, že jedu setrvačností na neutrál a až zpomalím, tak zařadím tu dvojku.
Ale taky často před zatáčkou zařadím dvojku a stejně zatáčku projedu se sešlápnutou spojkou (asi aby mi to nechcíplo nebo co???) Nevím proč, ale dělám to často...
Nezeta, 31.10.2011 15:55:21, IP: ***.***.129.131, #153505
Moňala tak to jsi dobrá, já se kopcům vyhývám jak četr kříži, vždy si to raději objedu.
A s tím řazením to taky dělám tak, že brzdím se sešlápnutou spojkou a až je menší rychlost tak si přeřadím.
Bedrunka, 31.10.2011 22:52:13, IP: ***.***.191.27, #153627
Moňalo, jsi šikovná, taky bych měla ze sebe radost:)). S tím řazením, pochopila jsi správně, máš 4 a brzdíš se sešláplou spojkou a jdeš rovnou na 2, já tak řeším hlavně křižovatky, když odbočuju,ale třeba z 5 jsem tam minule vrazila 2 při prudkém bržďění a manžel mě seřval, že to chtělo 3, že jsem vrah:)) Ale jsme celí, tak nevím co zas měl, jenom trochu to škublo:)). Ale u toho řazení, hlavně záleží, jak silný je motor, co vše zvládne při jakých otáčkách...teda pokud jsem to správně pochopila:)) Jsem blondýna:))
Jinak jsem taky dneska vyrazila po nákupech a k doktorovi a dcera mě u dveří potěšila..mami a proč nejdem na autobus?:)) Zase měla smrt v očích, chudě se se mnou bojí:)).
Moňala, 01.11.2011 7:33:18, IP: ***.***.64.159, #153639
Bedrunko, Nezeto, díky, tak to asi dělám plus mínus dobře... Jen tedy nechápu, když se předjíždí tak se má podřadit... to jako že nejdřív musím zpomalit, abych mohla podřadit a následně akcelerovat a zrychlit???? No každopádně mě to zatím nemusí zajímat, páč předjíždění je pro mě zatím tabu :-), případně traktor předjedu bez podřazování...
No, smrt v očích má i moje tříleťanda, když se nedří a cukám s nima, tak si z toho nic nedělej :-))
Hanka, 02.11.2011 15:05:20, IP: ***.***.101.77, #153869
Moňalo až budeš předjíždět, tak si podřadíš a nemusíš, vlastně bys ani neměla u toho brzdit, aby do tebe někdo nevrazil :o))) Když jedeš na čtyřku a potřebuješ se pořádně rozjet, tak dej klidně trojku šlápni pořádně na plyn a čtyřku tam dej až ucítíš, že motor zabral. Vždyť např. na tu trojku můžeš jet v rozmezí zhruba 50 až 100 km ( to je jen odhad), takže proto nemusíš zpomalit při podřazení :o))
Luciška , 02.11.2011 15:16:46, IP: ***.***.24.114, #153871
Ahoj všem! Jsem ráda, že jsem našla spřízněné duše, a že opravdu nejsem sama, kdo má hrůzu sednout do auta a řídit. AŠ jsem udělala na poprvné, asi štěstí asi před rokem, těsně po tom, co mi vydali řidičák, jsem se těšila do auta, a hned jsem jezdila, ale bohužel kámen úrazu byl automat. Takže jsem se cítila docela v pohodě, problémy mi dělaly jen vzdálenosti. I parkování s par. asistentem bylo o něco jednoduší. Pak jsem ale sedla do auta s manuálem a byla jsem v koncích, jako bych to řazení z AŠ zapomněla a nemohla jsem se vůbec soustředit na nic jiného než na řadící páku. Tento problém mám do teďka. Nemůžu se zabývat tím, co se děje kolem v provozu, protože pořád musím myslet, jak mám źařadit, popřípadě jestli jsem tam dala 2 nebo 3. Myslím si, že tohle a ty vzdálenosti je můj kámen úrazu. A jak tak čtu tak většiny. Předjíždění mi nedělá problém, ani na dálnici, baví mě rychlá jízda, ale jsem si děsně nejsitá v provozu na křižovatkách, parkovištích.. parkování mě zatím nikdo nenaučil, ani AŠ, ale to je kapitola sama o sobě:) A všimhla jsem si, že většina lidí, co řící, má jednu ruku na volantu a drouhou řadí. Ale tohle já nedkážu řídit jen jednou rukou!!! Co myslíte?
Dan, 04.11.2011 10:56:18, IP: ***.***.152.225, #154069
Mám za sebou už několik dalších vyjížděk a stala se neuvěřitelná věc-těším se na další!!!
        Předchozí   1 .. 126127128129130131132 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.