Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

Bedrunka, 24.10.2011 12:38:23, IP: ***.***.191.27, #151903
Nezeto,
tak to dej vědět, jak jsi to dala. Já ty trasy musím mít projeté několikrát, jinak zmatkuju a zapomínám řadit, jako bych nevěděla co bude a než se vzpamatuju už jsem někde jinde a nevím co mě čeká. Tím hůř včera po tmě.A ještě jsem musela řadit úplně při jiných otáčkách, protože Passat má silnější motor. Jinak do centra se hned tak nevydám, budu to zkoušet, ale já musím pozvolna. Jsi fakt dobrá, že jedeš centrum sama, já to ještě nedávám...snad později.
Ivana, 24.10.2011 20:24:32, IP: ***.***.22.61, #152053
Holky, s tím řazením je to fakt- já taky zapomínám. Už jsem si na 100% jistá, že rádio si pustit nikdy nemůžu, protože jakmile to udělám, jsem nesoustředěná a dokážu se rozjet na trojku- s patřičným škubáním samozřejmě:) čili jsem z řidičů (ale asi spíš jsou takové typy jenom ženské:), kteří potřebují v autě naprosté ticho a každý úkon si musím naplánovat a uvědomovat. Dneska ráno se mi stalo, že za mnou ve tmě jelo nalepené auto a řidič byl asi moc naložený nebo nějaký blb, protože mi svítil předními světly přímo do zpětného zrcátka- asi měl špatně nastavené světlomety nebo puštěná dálková- tak si představte, co je to za hrůzu, když jedete ve tmě a máte co dělat, abyste viděli před sebe a ještě vás zezadu oslňuje auto do zpětného zrcátka, lepí se vám na zadek a nemá se k předjetí- připadala jsem si jak v nějakém hororu takhle po ránu:) a ten mamlas za mnou byl na ránu taky. Ale v každém případě obdivuji ty z vás, které se vydají někam do ciziny nebo jezdí po velkých městech, k tomu jsem se zatím neodhodlala.
nezeta, 25.10.2011 7:22:55, IP: ***.***.230.6, #152091
Ivi, na zrcátku je taková páčka, kterou když přitáhneš k sobě (u mě se to taká k sobě, nevím jak u jiných aut) tak se to zrcátko jakoby zacloní a už ti to nebude svítit do očí. Ale když už by za tebou nejel tak si to dej zpět jelikož prd uvidíš.
Dan, 25.10.2011 8:03:41, IP: ***.***.152.225, #152129
Prosím o pomoc,jste tady takové šikovné a zodpovědné dámy.Já vlezl po 10letech od autoškoly do auta a dopadlo to katastrofálně,protože se mi úplně vymazalo z mozku používání převodovky.Před zatáčkou, za kterou je přechod pro chodce a není tam vidět potřebuju zpomalit až skoro zastavit a vůbec nevím co s tím.Ve zmatku jsem šlápl jen na brzdu,ale auto se bouřilo,škubalo a chcíplo.Objel jsem to a zkusil znova, ale to jsem zase stál na spojce a brzdě a nezvládl přeřadit,no děs.Prosím, mohla byste mi některá nějak polopaticky popsat jak mám postupovat?Je mi trapné se ptát kamarádů neb se stydím jaké jsem nemehlo a kamarádku řidičku nemám, předem dík.
Hanka, 25.10.2011 11:54:34, IP: ***.***.101.77, #152171
Ahoj Dane,přeřaď dřív, než přijedeš k místu, kde chceš jet pomalu, třeba až na dvojku, dojížděj s vyšlápnutou spojkou, pokud úplně nezastavíš, přidej víc plynu a rozjeď se na dvojku, pokud úplně stojíš, zařaď jedničku a rozjeď se znova, za jízdy radši jedničku neřaď.Při náhlém prudkém zpomalení třeba ze čtyřky,vyšlápni spojku, dojeď setrvačností s nohou na brzdě a pak přeřaď ze 4 přímo na 2 a pak se rozjeď.
Ivana, 25.10.2011 15:08:18, IP: ***.***.62.70, #152362
Jak píše Hanka, tu jedničku řaď, až kdyby ses znovu rozjížděl, protože jednička jde špatně řadit i za velmi pomalé jízdy (mně tedy rozhodně).V každém případě nezapomeň, že musíš vyšlápnout spojku, jinak ti při pouhém brzdění auto chcípne.
Moňala, 25.10.2011 17:02:18, IP: ***.***.64.159, #152440
Ivčo, tak třeba Ti do zrcátka svítilo nějaký takový tele jako já - nedávno jsem psala-jela jsem s dálkovýma a netušila jsem to a když jsem to pak už věděla, tak jsem zase netušila jak je vypnout :-) Naštěstí jsem je měla zapnutý ve dne :-)
Bibi, 25.10.2011 21:51:49, IP: ***.***.74.180, #152503
ahoj holky,
mně se dnes dařilo. napřed jsem při odbočování zařadila 2 bez spojky,kupodivu to šlo.ale pak jsem se bála,jestli jsem něco autu neudělala...no a když jsem jela domů,tak před serpentinami proti mně jelo pár aut,poslední krásná alfa romeo a v něm neméně krásná slečna-a ta na mě začala blikat. tak já okamžitě sebevědomí na 0,že jedu moc na střed,zároveň vztek,že -co si to dovoluje...no a sjedu z kopce a málem jsem napálila do hasičů. byla tam havárka,policie,hasiči...to jsem pochopitelně zazmatkovala a pak si ještě dodala,že kdyby mě zastavili,tak nevím,kde mám papíry od auta-nebot je manžela...
Moňala, 25.10.2011 23:11:47, IP: ***.***.64.159, #152509
Bibi, že to jde zařadit bez spojky :-) Já jsem taky jednou takhle řadila dvojku a pak jsem si ale nebyla jistá, že jsem to udělala bez spojky s tím, že to přece není možný a vono to asi možný je :-))
No a do škarpy jsem taky málem vytlačila krásnou slečnu v kráásném autíčku, no jsem si najela trochu víc doprostředka. Situace nepříjemná, ale nic se nikomu nestalo, tak jsme poučeny propříště...
Markéta, 26.10.2011 10:08:10, IP: ***.***.139.205, #152581
Dane,mě by zajímalo,jestli má taky chlap strach z jízdy když začíná,jako třeba my.Nebo napiš jak se s tím pereš,jestli máš strach z neznámých tras,nebo ze sněhu.Nebo jestli si se už odvážil na jízdu do jiného města a jak jsi to zvládl.
Ivana, 26.10.2011 19:40:24, IP: ***.***.22.61, #152793
Holky, tak s tím zrcátkem- tu páčku na přitažení jsem nezaregistrovala a i kdyby ano, tak to nejsem schopná při takové rychlosti praktikovat, protože sundat byť na dvě vteřiny jednu ruku z volantu, když jedu 90, to bych nedala, fakt:) Co se týče toho najíždění ke středové čáře, občas taky možná jedu až moc blízko, ale já mám strach, že v úzkých uličkách s sebou vezmu obrubníky, tak proto. Jinak ale například ráno ve tmě je lepší jet blíže ke středu než ke krajnici, kde se vyskytují často neviditelní chodci, či neosvětlená kola. Ideální je ale samozřejmě jet tak nějak uprostřed své strany silnice, že? :)
nezeta, 26.10.2011 19:53:49, IP: ***.***.129.131, #152796
Huráá, huráá cestu do centra OV jsem zvládla. Musím se ale přiznat, že jsem nejela ve špičce ale tam jsme jeli kolem 9h a zpět kolem 12h což je méně aut. Nervy jsem měla jako kdybych seděla za volantem poprvé a radost z úspěšné jízdy jako malé dítě :))) Zítra taky někde vyrazím a potrénuji. Jsem zvědavá kdy budu jezdit automaticky a bez strachu. Doufám, že to nebude za x let.
lukrécie, 26.10.2011 21:40:12, IP: ***.***.128.1, #152833
Holky tak v sobotu do Přerova, a je tam zase uzavírky.To snad dělají naschvál
Ivana, 26.10.2011 21:40:59, IP: ***.***.22.61, #152834
Nezeto: tak to je fajn, tu radost chápu. Ale já se tedy musím přiznat, že jsem v podstatě řidička z donucení, dneska už bych si řidičák nedělala, no ale když už ho mám, tak jezdím alespoň do práce. Nemám k tomu vlohy zkrátka, takže nemám ani moc chuti někam jezdit "jen tak", vždycky jedu, až když je nějaký akutní důvod. A taky mi ta jízda nepřináší radost, spíš jenom ty nervy, ani mě to nebaví. Například teď mám dovolenou a užívám si jí po svém, a nepatří k tomu jízda autem- zkrátka nejedu, když nikam nemusím. Tak to se to pak těžko zlepšuje, no:) V každém případě ti přeju, ať ti to pořád jde tak dobře, až skvěle:)
lukrécie, 27.10.2011 14:09:28, IP: ***.***.128.1, #152873
já taky nejezdím když nemusím, ale právě že musím, ale fakt mám trošku vždy nervy, když jedu kde to neznám
        Předchozí   1 .. 125126127128129130131 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.