Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

Ivana, 06.12.2011 22:37:17, IP: ***.***.22.61, #155654
Vlaďko, to je mi moc líto, člověk nikdy neví, co se může stát zrovna jemu. Každopádně jezdi dál, pro psychiku je dobré, žes nic nezavinila ty, čili za to nemůžeš. Kdyby to bylo tak, že bys byla viníkem nehody ty, tak bych se nedivila, kdybys už do auta nechtěla nikdy sednout, ale takhle to chce jenom čas a zase to půjde. Držím palce.
Moňala, 10.12.2011 16:44:40, IP: ***.***.64.159, #155785
Ahoj holky, Vlaďko, co strach z řízení? Lepší se to?
Já dneska vyjela po dlouhé době (děda rozhejbal tu dvojku), hladový oko tedy na mě ještě neblikalo, ale už to bylo na hraně, tak jsem i natankovala, zařadila si pětku, no měla jsem ze sebe radost. Akorát, než jsem se rozjela jsem půl hodky studovala palubku a hledala čudlík na odmlžení zadních oken, nějak jsem po té dlouhé době pozapomněla kde je :-)
Vlaďka, 10.12.2011 22:08:00, IP: ***.***.216.102, #155802
Ahojky,Moňalo musím řict ,že první jízda byla lepší protože byla neplánovaná,i dcera povídala ,mimi vždyť si říkala ,že se bojíš a jedeš...sice jen 60 ale jela jsem...u těch dalších byl už strach ale protože je mi toho našeho chlupáče líto tak se přemáhám.
No taky jsem se pěkně předvedla z kruháku je to je trochu do kopečka ,no byl to rozjezd pro hvězdy až mi gumy zapískaly :)) fuj a jak jsem tam zamíchala ty rychlosti
Ivano děkuju moc ,doufám, že se to bude lepšit ,ale zatím to bude jen po okolí,ale asi se budu bát jakmile se ochladí a bude to klouzat.
Krásný večer a úspěšným jízdám zdar.
Moňala, 11.12.2011 19:22:03, IP: ***.***.64.159, #155823
Vlaďko, taky jsem včera jela po kruháči a dopadlo to nějak podobně... Ale už to nejni tak hrozný, jako poprvé, to jsem si snad vzorek ohloblovala aspoň o milimetr :-)
Lenka, 12.12.2011 21:42:41, IP: ***.***.248.83, #155913
Holky, potřebuji poradit - už jsme vyměnili moje malé autíčko za to vééééliké, má 5 metrů délky, a moje původní mělo motor 1.4 a tohle 3.8, takže je to šílené. Už jsem s tím jela kousek, poprvé na parkovišti mi to vystřelilo jak blázen, pak už v provozu, ale hodně opatrně. Hrozný problém mi dělá ten plynový pedál, při téhle síle motoru ho musím jen " lechtat " a ještě neodhadnu ten kousíček kam až můžu, takže jedu příšerně - jen se mi to trochu víc rozjede, už zvednu nohu z pedálu, ach jo. Ale už jsem si troufla vézt děti i psy, ale jen kousek klidnou trasou. Ted váhám, jestli se vydat přes kus Prahy pro dceru do školy s dost silným provozem nebo ne. Ríkám si, že když to budu stále oddalovat, tak se to nenaučím hodně dlouho. Ale na druhou stranu to nechci uspěchat a fakt udělat průšvih. Věřím si tak napůl. To auto mám teprve týden, ještě to nemám na svých značkách, pořád na bývalém majiteli. Povinné ručení mám na sebe, ale ne havarijní, to mně znervoznuje...
Lenka, 16.12.2011 7:00:09, IP: ***.***.248.83, #156100
Tak s parkováním je to problém. Před cestou byla klasicky šílená příprava - u dcery školy je naštěstí blízko větší parkoviště, ale zrovna tam bylo místo vždy jen na jedno auto, tak jsem zůstala stát podél zaparkovaných aut, to byla chvilka, ale měla jsem nervy, jak pak zaparkuji doma před barákem na sídlišti. Naštěstí naproti nám je obchod s nábytkem s parkovištěm, ale můžou tam stát jen zákazníci, tak jsem vjela na něj a tam se podívala přes ulici jaké je místo u nás před domem a zjistila, že je tam hodně velká mezera podél. Tak jsem se na tom parkovišti otočila a vjela tam, byly to manévry:-)
Lenka, 16.12.2011 7:09:18, IP: ***.***.248.83, #156101
Ještě uvažuji, jestli si nemám říct ježíškovi o ten parkovací systém. Ale mám právě strach, že to začne pípat a zvyšovat intenzitu ( intenzita zvuku se zvyšuje se vzdáleností od překážky ) zkrátka mi to bude řvát jak čuba, mně to znervozní a nebudu vědět, kam mám točit volantem a co mám dělat. Má s tím někdo zkušenost ? Mně právě vadí jakýkoliv rušivý zvuk, když třeba vycouvávám a pípá mi výstražný trojůhelník a tohle je horší zvuk. Tak nevím, nevím.
Simča, 16.12.2011 7:39:48, IP: ***.***.199.64, #156103
Leni,mám parkovací systém VALEO bez kamery a je to super věcička.Není to tak hrozné pípání a ukazuje Ti vzdálenost od překážky.Chtěla jsem s kamerou,ale to mi rozmluvili,že se to krade,tak mám bez a jsem spokojená
Lenka, 16.12.2011 15:15:27, IP: ***.***.248.83, #156117
Simčo, moc děkuji za radu, určitě se na to podívám a poprosím ježíška, když píšeš svou zkušenost. To auto má 5,2 m a ještě k tomu ty zadní skla tmavé, tak opravdu jen odhaduji a modlím se. Díky !!!
Simča, 16.12.2011 20:55:41, IP: ***.***.199.64, #156132
Leni,je to fakt super!!!! taky jsem se bála parkovat a teď je to pohoda.Je to opravdu přesné.Valeo je dobrá značka(nekupovat nějaké náhražky)mohlo by se to kazit a taaak.Ja si to koupila u firmy co to prodává a nechala tam i udělat.Nechej si to udělat někde kde tomu rozumí,nedělat doma.Jistota je jistota :-) manžel to neměl,ale nakonec si je nechal dát taky.Řídí výborně,odhad taky dobrý,ale je to pohodlné a bezpečné parkování a kolikrát člověk neví jestli může ještě couvnout nebo ne a tohle mu pomůže.
Ivana, 16.12.2011 22:23:03, IP: ***.***.22.61, #156137
Leni, ale stejně jsi dobrá. Já mám co dělat zaparkovat se standardně dlouhým autem a tohle by mě odrovnalo. Kolikrát radši objedu ulici znovu a najdu jiné místo, protože tam, kde bych potřebovala parkovat, je místo jenom na zaparkování couváním a to já prostě nedám. V autě dlouhém přes 5 m bych si připadala jako prezidentka a očekávala, že mi všichni uhnou:)
Mě tedy momentálně spíš trápí podvečerní jízdy z práce, prakticky za tmy- jedete, prší, houby vidíte, chodci v černých bundách vám doslova skáčou před auto, prostě lahůdka. Ráno si vždycky dám předsevzetí, že z práce musím ještě za světla, no a pak stejně jedu potmě. A ráno před odjezdem mě vždycky vyprovodí Zelená vlna z Radiožurnálu, takže vyrážím povzbuzena informacemi o ranních nehodách- je to prostě každodenní boj:)
Lenka, 18.12.2011 21:25:01, IP: ***.***.248.83, #156189
Simčo, koukala jsem na ten systém Valeo, a on stojí přes 3 a půl, ach jo, to je na našeho " ježíška " ted moc. ( hypotéka...) píšeš, nekupovat hlavně žádné náhražky - podívej se, prosím tě na Parkovací systém Y2616 - jestli je také dobrý nebo ne. Mně se na něm líbí jen to, že má ty koncovky bílé a já mám bílé auto, ale bojím se kupovat nějakou " srágorku " já se spolehnu na pípání a do něčeho nacouvám..
Simča, 19.12.2011 7:44:11, IP: ***.***.199.64, #156201
Tak to Ti neporadím :-( já si právě vybrala to valeo a bylo mi řečeno,že některé ostatní můžou dělat bordel,tak nevím.Třeba se někdo objeví co má jiný jak valeo.Já jsem na 100% spokojená .Musela jsem sice dám ještě plus za instalaci 1500kč,ale fakt to pomůže a to nejen při parkování,ale i kdyby Ti tam někdo nechtěně vběhl.
Lenka, 19.12.2011 15:36:33, IP: ***.***.248.83, #156212
Počkej, jak bordel ? Jako že to nepípá a já už jsem nabořená v něčem za mnou ? :-) Syn říkal, že to můžeme objednat na internetu a vyzkoušet to ještě před montáží - držet to v ruce a jít k autu a kdyby to bylo blbý, že se to dá do 14 dnů vrátit, tak já fakt nevím. Z té ceny 700 kč nemám dobrý pocit, je to až moc nápadně levné. Ale stejně ti moc dík za typ, zkusím se ještě podívat v inzerátech po použitém Valeo. ( a tím i levnějším )
Simča, 19.12.2011 20:46:21, IP: ***.***.199.64, #156233
to nevím jestli nabouráš:-)nevím jaký je rozdíl,jen mi to nedoporučili,že je to šunt,tak nevím.Já byla rozhodnutá pro valeo,tak jsem se na ty druhý ani moc nevyptávala.Já osobně bych tomu co jsi ukázala nevěřila a měla bych pořád strach že nabourám.Vem si,že na moje auto origoš stojí 9000kč+práce,tak se mi valeo vyplatilo.
        Předchozí   1 .. 130131132133134135136 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.