Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

A.Suky, 18.02.2013 22:23:08, IP: ***.***.166.118, #174368
Mám uplně to samé už mám normálně pocit že mám nějakej nádor na mozku cítím se jak blázen...Divně všechno vnímám a špatně se mi dýchá celé tělo se mi polejvá horkem cejtím se jako bych byla mimo své tělo a na vše se dívala "odjinud" je to hruza to vnímání mám skoro furt...pokud na to nezapomenu ...psychiatr mi řekl že to muze byt i lekama ...Beru na to lexaurin ... a jsem na nem uz skoro zavislak tak mi ho vyhodil a je to fakt silene
Marianna, 19.02.2013 8:24:46, IP: ***.***.57.0, #174369
Ahoj všichni ( hlavně Ilo ), už jsem si myslela, že mám po všech potížích a je to tu zas. Sertralin jsem brala přes půl roku, jenže teď mi místo něj dali v lékárně Zoloft. Špatně se mi dýchá, buší mi srdce, ale EKG bylo OK, jen mám vyšší tlak. Může to být tím lékem? V příbalovém letáku je o tom psáno, ale nějak mi hlava nebere, že u léku proti úzkostem je jako nežádoucí účinek úzkost. To se pak léčí jak? Marianna
Irča, 19.02.2013 13:34:00, IP: ***.***.38.66, #174380
No, Marianno, možné to určitě je. Já jsem teď půl roku léky nebrala, předtím jsem brala Arketis (Paroxetin). Pak jsem začala panikařit z návratu z práce a řekla si, tak už je to tu zase a raději se k lékům vrátila. Ale to je teda takový šok asi pro to tělo, že já byla jen mírně nervózní a najednou mám totálně všechno, náběh na depresi, úzkosti, bojím se jít ven, bojím se být sama doma, mám sociální úzkost, špatné myšlenky no a ještě nevím, co. Tak si říkám, jestli mi to stálo za to, že by to třeba do těhle stavů bez léků ani nepřešlo.Těžko říct, nedokážu to odhadnout, jak se mi to opakuje, už preventivně nasazuju, ale nevím, jestli je to dobré.Máte taky tyhle hrůzy na začátku a jak dlouho mám asi očekávat, že mi to bude trvat, než se ty hladiny tak říkajíc srovnají. Je to pro mne dost děsný opruz totiž.
Sjuu, 19.02.2013 19:01:20, IP: ***.***.70.163, #174388
Ahojte lidičky, chtěla jsem se vás jen zeptat, prožila jsem před dvěma lety peklo, od té doby mám strach jít sama ven do města, mám strach že mě někdo sleduje že mi chce někdo ublížit. Myslela jsem že je to je postih z toho co se mi stalo, že to přejde, jenže jak říkám je to dva roky a já vidím člověka tmavší kůže a polije mě horko, rozbuší se mi srdce, najednou je mi zima a já nevim co dělat. Jsem úplně mimo, přestanu v tu chvíli vnímat svět kolem sebe. V noci nespím a když už tak mám hrůzostrašné sny. Mám stavy úzkosti, vzteku, a takový ty pocity že jsem sama v mém strachu. Víte byla jsem už u psychiatra ale ten mi napsal Asentru, jenže jediný co mi to dělalo je že se mi klepala brada a měla jsem oči jak baterky. A od té doby jsem nikde nebyla protože nevěřím že mi nějaký prášek pomůže od mého strachu. Poraďte prosím, co dělat. Pomohla vám léčba?
Irča, 19.02.2013 20:07:05, IP: ***.***.38.66, #174391
Jo, jenže si člověk musí uvědomit, že než ty prášky zaberou trvá to 4-6 týdnů a do té doby to zhoršují. Kolikrát je to peklo.
Maybe, 20.02.2013 9:32:41, IP: ***.***.199.185, #174397
Niekomu vraj AD pomahaju, rozpor vidim len v tom, ze do pol roka po ich vysadeni sa priznaky vracaju. Takze fakt AD preliecuju, alebo len zastieraju priznaky? Ja si obcas helfnem Neurolom 0,25 asi 3/mes. Nemam pocit zavislosti pri tomto sposobe uzivania, dokonca si myslim, ze vdaka tejto striedmosti som nezaznamenala ani pokles jeho ucinku. Zatial mi zabral vzdy do 20 minut, to je s AD (20 dni) neporovnatelne. Ale v konecnom dosledku miesto cca 180 tabliet AD za 6 mesiacov dam do tela 18 "malych" Neurolov. Viem, ze je to primitivne porovnavanie, ale pre mna je to lepsia volba. Benzodiazepaminy by nemali byt zatracovane, len preto, ze u niektorych pacientov sa predimenzuje davkovanie. Tot moj nazor a skusenost.
Maybe, 20.02.2013 9:53:44, IP: ***.***.199.185, #174398
Este upresnim, mam panicku poruchu od roku 2005. Po 5 rokoch mi zistili hypotyreozu a test na tetaniu bol tiez pozitivny. Panicke ataky sa opakuju a menia prejavy, intenzitu aj frekvenciu, uz som sa radsej vratila k staremu vseobecnemu nazvu NEUROZA. Skusila som AD Alventa75, po 1. tabletke som si myslela, ze umriem, bolo mi 1000-krat horsie nez dovtedy a nasledujuci vikend som prezila v depresii a strachu, ze sa to uz nikdy neskonci. Tu depresiu myslim ozajstnu, slabost, nezaujem, busenie, triaska vo vnutri a aj navonok, zavrate aj v lahu, nechutenstvo az akoby nejaka anorexia ci co. Na AD sa uz nedam nahovorit. Skusam to predychavat, nestresovat sa, sem-tam magnezium. Nie som za vodou, ale niekedy som mala ataky 3-4 do tyzdna a teraz do mesiaca. Momentalne som doma a fakt neviem, ako by som zvladla zamestnanie, aj ked by som velmi chcela byt medzi ludmi. Toto je vlastne len take prezivanie. Aspon, ze tieto fora existuju.
Maybe, 20.02.2013 11:19:00, IP: ***.***.199.185, #174399
Ahoj Sjuu. Zdalo by sa, ze je to schiza, ale to by si nemohla pisat sama o sebe. Mohol by to byt postraumaticky stresovy syndrom, neviem, co sa ti pred 2 rokmi stalo. Alebo je to len reakcia na psychicke pretazenie sposobene nahlym sokom alebo dlhodobym stresom. V kazdom pripade si treba uvedomit, ze pokial mas este aj chvile "pohody", vyuzi to na meditaciu, pomale hlboke dychanie, pocuvanie relaxacnej hudby a pod, s privretymi ocami. Cez den, miesto spanku, vypnut mozog je to vyborne na regeneraciu. Robit to mozes v MHD, v cakarni, doma. Na AD su na moj vkus velmi kontroverzne nazory, preto nedoporucujem. Predpokladam, ze do toho pekla, ktore si prezila, si bola ok, takze ak zazitok nieco sposobil, zazitkami sa z toho mozes dostat, len sa ich nevzdaj, napriek prechodnym nevolnostiam. V akutnom pripade si aj ja dam Neurol, ale ziadne pravidelne davkovanie. Drzim ti palce. Daj vediet, ako sa ti dari.
pipopo, 20.02.2013 11:19:10, IP: ***.***.65.242, #174400
maybe:presne tak je to neskutočny pocit ,a kolko krat si myslíme že je to za nami a ono sa to vrati..
lekarí stale to iste dookola ,myslím si že hlavne musíme verit sebe a nenamýšlat si tolko ,e nemysliet sami na seba,ono sa to povie ale nie je to lahke,,u mna spuštač je to som v pohode a začnem si namyšlat že ako je mi fajn a v tom momente začnem mat strach že to pride a ono to fakt pride ...ja sa pytam prečo???
Maybe, 20.02.2013 11:28:26, IP: ***.***.199.185, #174401
Ahoj. Je to zvlastne, ale jeden cas som navstevovala psychologicku (nechapala ma), vtedy som si zelala dostat pred nou zachvat paniky, aspon tep keby sa mi zvysil a vtedy nic. Najhorsie je, ze ani jeden den neprejde, aby mi v hlave neprebehla nejaka myslienka o pp, bez ohladu na to, ci mi je dobre, alebo nie. Stale som v nejakom ocakavani, pozorovani sa, vlastne v napati. Fuj.
pipopo, 20.02.2013 12:30:08, IP: ***.***.65.242, #174402
ahoj, presne je to tak a ked to pomynie idem na 150%.
nechapem tomu ,a mne sa ešte začne tažko dychat ako keby som sa mal zadusit ,hnus,ja chcem žit ako predtym oblbovaky pomôžu ale ak ich prestaneš brat vratia sa ..ako dlho mas PP?
Maybe, 20.02.2013 12:45:34, IP: ***.***.199.185, #174404
Ja ju mam pomaly 8. rok. Najcastejsie sa mi to zacne zavratmi, nasleduje busenie srdca, pocit na odpadnutie, slabost v nohach, tazoba na hrudi, strach zo smrti, vsetku pozornost akoby venujem len tomu, co sa so mnou deje. Ale vravim, niekedy je toho viac, niekedy menej. Niekedy je v mojich silach to predychat, niekedy to bez tabletky nejde. Obmedzuje ma to strasne, lebo nie som schopna vycestovat sama trebars za pracou. Mam uplne podlomenu sebadoveru. Som ucebnicovy priklad, co sa tyka priznakov, ale pozitivne ucinky liecby sa az tak na mne neprejavuju.
Ila, 20.02.2013 14:14:39, IP: ***.***.8.218, #174407
irčo vždy po nasazení AD se stav může přechodně zhoršit,ale to do dvou týdnů by se to mělo ustálit,myslim že to přejde jinak bys musela mit jiné Ad.pa
Ila, 20.02.2013 14:16:35, IP: ***.***.8.218, #174408
sjuu já myslim že to chce najit si lepšiho psychiatra a chodit na skupinovou terapii,relaxovat a cvičit.papa
pipopo, 20.02.2013 14:20:31, IP: ***.***.65.242, #174409
u mna sa to prejavuje ťažobou na žaludku,začnem si namyšlat bludy a potom cely kolotoč dookola niečo strašne,ak to pride na teba ako to vzladaš:::?:?:-:
        Předchozí   1 .. 636637638639640641642 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.