Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Iva, 13.12.2011 19:27:05, IP: ***.***.173.19, #155947
Práce je to nejlepší, co tě mohlo potkat, to mi věř. Čím míň máš prostoru myslet na to, co ti je a není, tím je to lepší. Já nedávno také nastupovala do práce a dost jsem se bála,co bude. Moc jsem si po zkušenostech s PP nevěřila. Ale je to super, práce mě baví, nemám čas na blbosti a skvěle se tam odreaguju, i když i tam je občas velký stres : ).
Nenech se zastrašit, tím že ti bude zprvu blbě, přes Vánoce to nějak zvládneš a pak to bude už jen lepší!
Iva , 13.12.2011 19:35:27, IP: ***.***.173.19, #155948
tomass, tvé motání hlavy může mít více důvodů. Když to vezmu podle sebe během ataky se mi moc ani hlava nemotá, nebo nevím, spíš vnímám jiné věci.
Pokud máš potvrzené, že trpíš PP, tak může být příčinou změna tlaku a nebo problémy s páteří.
Milda, 14.12.2011 11:24:33, IP: ***.***.115.155, #155979
Jo to si myslim taky že teď jak jsem byl pul roku doma a zbytečně jsem přemýšlel nad blbostma tak se to tím jen zhoršovalo. Do práce se těším jen mám strach aby závodní doktor kam jdu zítra na prohlídku neviděl problém v tom že beru ty prášky. No snad mu to kdyžtak nějak vysvětlím:-) Myslim že je hlavně důležitý do toho jít a věřit že to nějak dopadne-i když třeba někdy ne úplně nejlíp...Tak ať se dále daří v práci a ještě jednou díky za odpověď-asi ti to ani nepřijde, ale dost mi to pomohlo! Oni sice všichni kolem říkají jak to bude dobrý, ale teprve když ti to řekne člověk kterej má podobný problémy tak seš ochotnej tomu trochu uvěřit:-)
Klára, 16.12.2011 13:42:57, IP: ***.***.34.52, #156115
Ahoj kamarádi,
jak jsem tady už psala, mám PP již 19 let. Jenže mi to nikdo nepotvrdil dle nějakých testů, jen podle příznaků. Obvoďák i psychiatr mi řekli, že ty stavy co mám jsou úzkostné poruchy. Pomáhal mi Rivotril a 2 x jsem brala po půl roce AD Asentru. Teď AD Wellbutrin. Beru ho už 5 týdnů. Ataky jsou slabší, ale přicházejí 1-2x týdne pořád. Je možné, že AD ještě nezabírají? Nebo nejsou pro mne vhodná? Psycholožka mi teď na 1. návštěvě sdělila, že to co mám asi nejsou PP, ale celkové vyčerpání organismu. Navrhla přírodní léčbu, kterou jsem chtěla zkusit a psychiatr ji zamítl s tím, že bylinky zde nepomůžou. Jsem z toho jelen a nevím, jak dál. Asi bych si měla vydupat vyšetření na PP - to se dělá na nějakém specializovaném pracovišti ???
Jinak moje stavy jsou najednou přicházející úzkost, pocit strachu, vnitřní napětí, bušení srdce, ztížené dýchání, třes a ve finále letím na velkou potřebu. Vzhledem k tomu jsem to opravdu také přičítala nervům. Někdy mám pocit horka a pálení uvnitř trupu, brnění v končetinách a celkovou ztuhlost končetin,závratě. Vyšetření na srdce atd jsou v pořádku.Moc tady s vámi cítím, není to nic příjemného, tak se držte a hezký Advent prožitý v klidu přeje Klára
Jinak si to dělám asi sama tím, že v sobě držím emoce, abych nestresovala své okolí. Neumám zařvat vzteky, pomalu už nebrečím i když se mi chce. Jediné co projevuji je radost a smích, to mi naštěstí jde.
katka, 16.12.2011 16:29:34, IP: ***.***.89.246, #156119
Ahoj Klaro PP mam už 11 let a z toho co popisuješ je PP jak vyšitá. Divim se že ti psychyatr neřekl co ti je a ře te už davno na to nelečí???
muska22, 16.12.2011 19:46:04, IP: ***.***.200.142, #156127
Já taky souhlasím,podle toho co popisujete je to PP.Taky vím co to je.A s Vašimi potížemi se úplně ztotožnuji.Jako by jsem to psala já.Přeji krásné svátky.
miki, 17.12.2011 6:59:57, IP: ***.***.217.120, #156144
A já Vám říkám,že za většinou těchto stavů můžou klimatické změny.Znám plno lidí kteří mají stejné problémy a žádná AD neberou.Prostě při změně počasí např.teď Čt-Pa jsem měl hrozné stavy - vysoký tlak,srdeční arytmie,doslova stavy na omdlévání,motolice.... sám to na sobě pozoruji již mnoho let...každý trochu zkušený lékař a starší lidé Vám to potvrdí,že se tohle normálně děje.
Stačí si o tom najít nějaké čtení na netu...je tam toho plno..a možná právě tam najdete odpovědi na to co Vás trápí.Říká se tomu meteorotropismus,neboli jste člověk meteorosenzitivní,který tyhle změny cítí..
katka, 17.12.2011 21:47:03, IP: ***.***.89.246, #156162
Ahoj hezky jsi to napsal a plně souhlasím sama s tou mrchou bojuju už 11 let tak vím o čem mluvíš, už mě ta bestie za tu dobu řádně zaškolila:))zatím ahoj
K, 20.12.2011 8:42:26, IP: ***.***.88.238, #156252
Ahoj, také souhlasím je to PP, mám to již 17 let a tyto stavy mám také, po uvolnění letím na záchod na malou nebo na velkou
KlaraM, 20.12.2011 8:44:13, IP: ***.***.88.238, #156253
ahoj, ráda bych se s vámi poradila. také mě trápí PP, i když v mnohem menší míře než před časem. mám ji už od puberty. chci se zeptat na fyzické projevy. mívátě někdo bolesti žaludku, knedlík v krku, který trvá i třeba několik dní a nebo dokonce i takové žaludeční nevolnosti, že z toho je průjem?
Honza, 20.12.2011 17:27:26, IP: ***.***.218.29, #156276
Pro Klaru ano i tyhle projevy mohou patrit k panicke poruse
MArtin, 20.12.2011 20:32:33, IP: ***.***.103.250, #156283
mam panickou poruchu asi 2 roky chtěl bych se zeptat jestli mi alkohol nějak neublíží neskoušel sem ho od te doby co mam panickou poruchu a tedka bych chtěl na silvestra popit tak se vas chci zeptat co a jak ??
Iva, 22.12.2011 17:38:10, IP: ***.***.173.19, #156343
Klarko, taky trpím PP několik let, už několik měsíců je mi dobře, ale poslední dny jsem měla velké starosti a jak přišli nervy, začal mě dost bolet žaludek, zas mě to i jednou v noci probudilo, že jsem nevěděla, jestli to půjde horem, nebo spodem. Snažím se víc pít čaj na žaludek, střeva játra apod. a hlavně zas se trochu srovnat. Ale zatím žádná panika, tak snad to bude dobrý, ťuk ťuk...

MArtin, s alkoholem opatrně, na některá antidepresiva se pít může, o to nejde. Ze své zkušenosti můžu ale říct, že jak se napiju, jsem víc náchylná k atace a pak se hodně špatně koriguje, navíc pak si ani neurol apod. prášek si vzít nemůžeš. Ale nechci tě strašit, sama si ráda s kamarády pár skleniček dám a když je dobrá nálada, tak ani nevzpomeneš na nějaké neduhy : ). Rozhodně to ale nepřeháněj : )
Ren, 23.12.2011 23:16:35, IP: ***.***.135.10, #156379
ahoj človí, testy na borélii ti při odběrech dělali? měla jsem podobný problémy........
Klára, 27.12.2011 15:51:06, IP: ***.***.34.52, #156467
Nevím jak ostatní, ale já mám např. borelie i chlamydie negativní.
S PP se potýkám už 19 let, startovací činitel bylo přepínání na studiu při zaněstnání a manžel alkoholik. O hodně se to zlepšilo po rozvodu před 12 lety. Do té doby jsem musela nepřetržitě brát Lexaurin a pak Rivotril. Jinak by už ze mě byla troska, kdybych to nevyřešila. Nicméně se ataky čas od času vrací, hlavně když mám náročnější období (stres) nebo nějakou nemoc či virózu (oslabení organismu).
Teď mne úplně sejmula hormonální porucha (předčasný přechod). Dělalo se mi moc zle, ataky byly časté a velmi silné, až mne mé dospělé děti i přítel prosili, ať s tím jdu k lékaři, když viděli ty mé stavy. Lékaři mi sdělili, že hormony toto hodně ovlivňují, že prý to rozhodilo celý organismus. Nasadili mi nějakou doplňkovou hormonální léčbu a antidepresiva Wellbutrin, který beru od 10. listopadu, ale zatím výsledky nic moc. Ataky mám pořád, jenom jsou slabší a mají lehčí průběh. Když jsem brala před lety AD Asentru, zabrala mi až po 2,5 měsíci, tak musím ještě vydržet.
S tím žaludkem obezřetně !! Mě jako mladou ještě před panickou atakou obtěžovala leta žaludeční neuroza (bolesti v žaludku, nevolnost, vnitřní napětí).
Myslím, že jsme tady všichni co trpíme touto poruchou velmi vnímaví, citliví jedinci. Proto nás každá napříjemnost trápí a rozhodí. Jiný nad tím mávne rukou a my se zbytečně zabýváme každou prkotinou !
        Předchozí   1 .. 407408409410411412413 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.