Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Dr.A, 10.11.2011 21:22:36, IP: ***.***.219.204, #154627
Klára bupropion inhibuje iba spatne vychytavanie noradrenalinu a dopaminu. Zostrucnene mozno napisat:
Noradrenalin ma vplyv na bdelost, ovplvynuje nase zaujmy, chovanie v strese, energiu celkovo. Súvisi s cieľo-orientovaným spravanim sa, ktoreho mcielom je nejaka odmena. Pretrvavajuci stres vedie k jeho znizenym hladinam v istych partiach mozgu (kôra čeloveho laloku), co je sprevadzane anergiou - nedostatkom vnutornej energie, a anhedoniou - neschopnostou sa spontanne tesit. V jeho nadbytku vznika napr. mania. Opakom je celkovy utlm, depresia.
Dopamin posobi odlisne podla struktur mozgu. Ovplyvnuje celkovo psychomotoricku aktivitu. Jeho znizene hladiny v kôre celoveho laloku suviasia napriklad s dusevnou prazdnotou. Naopak zvysene hladiny sposobuju bludy na myslienkovej urovni a halucinacie vo vnimani. Naprioklad dlhodobe uzivanie amfetaminu zvysuje hladiny dopaminu co vedie ku vzniku paranoidnych bludov.
Spolocne sa NA a DOPA podielaju na ovplyvneni vôle, motivácie.
Serotonin je dolezitym regulatorom spanku, apetitu, libida a potlaca agresivne spravanie - sptrostredkuje teda akusi dusevnu pohodu.
Dr.A, 10.11.2011 21:25:28, IP: ***.***.219.204, #154629
Monca fantasticke, ze sa drzis bez liekov. Tes sa z babatka a neboj sa ,,polo" narkozy. Moja sestra tak rodila a povedala, ze je to absolutne super, este sa aj so sestrickou tak skamosila a citali casopisy. Vsetko bude v pohode, neboj. Dietatko doda tolko elanu a starosti, ze na ziadnu paniku ani nepomyslis.
Klára, 11.11.2011 12:24:52, IP: ***.***.34.52, #154648
Moničko, buď ráda za tu poloviční narkózu, alespoň nepřijdeš o to nejkrásnější - uslyšíš, jak děťátko volá na celý svět, když se narodí. To je pro maminku ten nejkrásnější pocit. Já mám 2 děti, jsou už dospělé, měla jsem to štěstí rodit přirozenou cestou a porody jsem si užila a moc jsem se na ně těšila. Nějaké předporodní bolesti, to není nic hrozného, je to radost, protože jsi zvědavá, jak bude miminko vypadat, zda bude chlapeček nebo holčička. Moc Ti to závidím a přeju, že Tě taková krásná chvíle čeká :-) Vůbec se neboj, ta radost a očekávání převáží jakékoli obavy a poloviční narkóza tě spíš hodí do pohody.
zdenda, 14.11.2011 15:18:29, IP: ***.***.24.74, #154766
Ahoj .Mužete mi prosim poradit ,jestli leky ktere uživam maji vedlejši učinky. Uživam lamotrigin 100mg,qvetiapin 200mg,mirtazapin 45mg,z neurologie gordius 30mg ,z urologie fokusin 0,4mg jsem neustale unaveny a nepoužitelny .Mam 43 leta nevim jak dal děkuji za odpovědi.
katka, 14.11.2011 23:21:52, IP: ***.***.89.246, #154790
Ahoj Tak misto toho abych spala sedim v posteli s pocitacem a pisu sem a doufam že se mi udela líp zas jsem dvakrat vylitla ze spanku a ted už mam strach tep na zvraceni a hroznej strach i když uz to tisickrat znam vzdy mam ten pocit ze uz to nevydrzim tak mam v puse neurol jen abych už nevylitla ze spanku s hroznym pocitem a strachem, pořad přemýslím co se to v mozku deje ze se to takhle spoustí ?????? v noci je to ješte o kus horši je tma a vše na me pada teda ten strach a ticho tak jsem rada že a většinou se mi udela líp když jsem napíšu odvedu trochu ty moje hnusny a vtíravý myšlenky k necemu jinemu. Tak budu končit přeju všem dobrou noc a pujdu to taky zkusit:)))
katka , 14.11.2011 23:24:22, IP: ***.***.89.246, #154791
Jo a dik Ivu za podporu opravdu přišla vhod:))))))))
Iva, 15.11.2011 21:28:46, IP: ***.***.173.19, #154837
Katko, už to máš prostě zafixované v hlavě. Jak se přiblížíš k posteli, mozek začne řešit stejné otázky jak minule a už preventivně vyšilovat...
Když ti nepůjde se toho zbavit sama, zkus si nejdřív číst v posteli. Co zvládneš. A pak se snaž myslet, jen na děj v knize (nebo článek v časopise, to je jedno), přemýšlej si o něm a ještě lépe začni si ho upravovat po svém. Nejdřív budeš muset asi silou, ale časem to půjde snáz. Kdyby tě přepadala úzkost, prostě si řekni, že nemáš teď čas, že myslíš na něco jiného.
A kdyby ani to nešlo dávala jsem si už před spaním Lexaurin (ty asi ten neurol), pár dní po sobě, až jsem přišla na to, že se nic neděje. Usnula jsem zblblá ani nevím jak....Nebyl problém ho hned vysadit a zkusit to bez něj :). A když se nic nedělo s ním, proč by mělo bez něj.
Neboj taky jsem si už tolikrát myslela, že to je moje poslední hodinka, ale teď vím, že to by tělo nedovolilo. Věř mu a hned budeš klidnější. Držím pěsti ať dnes usínáš jak nemluvně :)!!
katka, 16.11.2011 17:22:27, IP: ***.***.89.246, #154872
Ivuch dik dnes to bylo lepší ja behem tech 11 let co s tim bojuju jsem mela ruzny stavy a zkusila snad vše ale ted me to zas po nake dobe zase prepadlo v tehle forme holt ta potvora jr nevyspitatelna:))
Klára, 17.11.2011 21:43:36, IP: ***.***.48.25, #154929
Katko, já mám PP už 20 let a když mám víc stresů, tak se mi prostě udělá hrozně zle (to je taková ta klasika, že tělo spotřebuje Magnesium a další důležité prvky) a máš pak nevolnost. To každý známe. Jenže jak ta ataka přijde, tak se bojíš, aby nepřišla zase a už jen tím strachem s úzkostí si to přivodíme. Já jsem to už mnohokrát zvládla vlastním myšlením, že jsem si to zakázala. Když je to v hlavě, tak to překonáš. Jen občas jsou ty záchvaty, co způsobí organismus a to už vím, že je zle, že se zo rozjíždí a na ty holt pápnu prášek. Držím palce, já zase měla nedávno stavy, že jsem měla pocit, že nemůžu dýchat a pak mě už brněly ruce a motala se mi hlava jen z té psychiky, z toho strachu a bylo to jen myšlenkama. Tak se drž a neboj :-)
martin, 18.11.2011 12:32:32, IP: ***.***.61.8, #154940
Dnes je to přesně 4 týdny co beru Eliceu 5mg a snad se zdá, že začala zabírat. Není to úplně ono, ale je to podstatně lepší než před 14 dny. Dnes jsem, na dopor. lékaře, bral poprvé 10mg, tak uvidíme, jen, aby se mrcha (PP) nevrátila. Občas bolesti hlavy a brnění v rukou mám stále, ale jinak je to lepší. Tak se všichni držte!
Renda, 19.11.2011 14:17:42, IP: ***.***.25.97, #154976
Honzo,tak se s námi poděl na těchto stránkách.Předem děkuji.
Saška, 20.11.2011 9:03:07, IP: ***.***.50.119, #155002
AHOJTE LIDI.. NO JAK TAK TADY číTAM NEJSU SAMA..MNE TO ZAčALO KDYž OTEC UMREL..ASI PUL ROKU POTé.. A JESTE SEM SE NA TO REZESKA S PRITELEM A BYLO TO.. TAN MIVAM často zachvaty a jedine co mne uvolni je kdyz pridou s pohotovosti daji mi magnezko a inekci na uklidneni.. beru taky citalekc ,ale nejak zvlast mi nepomaha.. mam casto z niceho nic uzkostlive stavy a pak se to jevi jako kdyby sem mnela mozgovou mrtvici.. trnou mi ruce ,tvaz ,boli mne hlava , nemuzu dychat a podobne.. jsou to otrasny stavy..bojim se sama chodit po ulicich ze mne to nekde chytne.. jo je to v hlave ale nejak se mi nedari to prekonat.. kdyz si veznu prasky tak taky nic.. je to desny nevim co delat ..
Michal, 20.11.2011 22:13:05, IP: ***.***.198.102, #155033
Mne je jen 16let a mam to stejny co se tady popisuje..uz se mi par krat v posledny dobe salo na zastavce nebo ve meste velky tlukot srdce toceni hlavy pocit na odpadnuti..uzkost...a nekdy doma si pripadam jak kdybych byl na pul tela ven vse tak divne vnimam ne jak kdysi...
Michal, 20.11.2011 22:14:52, IP: ***.***.198.102, #155034
A pred spanim se mi uz tohle par krat stalo ze sem zaspaval a najednou sem se lekl ze sem prestal dychat jak kdybych precha
zel do ineho stavu
zzzdenka, 21.11.2011 8:25:26, IP: ***.***.77.140, #155039
michalovi.Tak s týmto zájdi k lekárovi.Mne sa toto robilo od 15 tich, teraz mám 40 a liečiť začala pred dvoma rokmi.Takže mi to skazilo mladosť, ale vtedy /ťažký socializmus/, aj tak túto chorobu nepoznali a mali ma za hypochondra.Dnes sú také úžasné možnosti,za hypochondra ťa už nebudú mať, keď popíšeš tieto príznaky, tak si nedaj znepríjemňovať mladosť.
        Předchozí   1 .. 404405406407408409410 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.