Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Irča, 29.06.2011 9:46:23, IP: ***.***.38.66, #138075
Já to teda nemám. Ale chodím teď na skupinovku a jedna paní tam tím právě trpí. Naše terapeutka nám ukazovala relaxační cvíčení na odblokování právě i tady toho.
yva, 29.06.2011 15:20:18, IP: ***.***.112.73, #138135
na panickou poruchu trpim jiz 9 let,ani nevim jak to zacalo,ale jadno vim,ze za to muze moje podvedomi,ktere tento stav vyvola.9 let jsem brala apo-parox a bylo mi dobre,nic jsem si nezabirala.pak jsem uspesne leky vysadila,3 mesice byla v pohode,az jednoho dne se objevil 1.zachvat a mam opet antidepresiva.me telo nezvladlo nekolik stresujicich situaci samo o sobe a tak se i rada vracim k lekum,jen abych byla vpohode,protoze kdo obcas prozije takovy zachvat,vi ze uz to nikdy zazit nechce.Drzim palce vsem co tohle prozivaji,netrpte zbytecne a radeji uzivejte leky ktere vam predepise dobry psychiatr.
yva, 29.06.2011 15:20:56, IP: ***.***.112.73, #138137
na panickou poruchu trpim jiz 9 let,ani nevim jak to zacalo,ale jadno vim,ze za to muze moje podvedomi,ktere tento stav vyvola.9 let jsem brala apo-parox a bylo mi dobre,nic jsem si nezabirala.pak jsem uspesne leky vysadila,3 mesice byla v pohode,az jednoho dne se objevil 1.zachvat a mam opet antidepresiva.me telo nezvladlo nekolik stresujicich situaci samo o sobe a tak se i rada vracim k lekum,jen abych byla vpohode,protoze kdo obcas prozije takovy zachvat,vi ze uz to nikdy zazit nechce.Drzim palce vsem co tohle prozivaji,netrpte zbytecne a radeji uzivejte leky ktere vam predepise dobry psychiatr.
Lukáš, 29.06.2011 20:19:47, IP: ***.***.204.1, #138211
Čau, Tak jak válčíte? U mně je to jednou dole jednou na hoře. Navíc jsem teď přišel o práci, fabrika skončila. Práce zatím není, tak že budu na pracáku, poprvé. Každou chvilku mám přeskakování srdce, i když jsem byl na kardio, kde je prý srdce v pořádku. Nevím jestli to není už od páteře?! AD beru už od května a zatím nic moc. A že jich beru dost Citalec 20mg 1-0-0, Mirtazen Oro 45mg 0-0-1, Xanax SR 0,5mg 1-0-0 a Xanax 0,5 až 1mg při SOS. K tomu beru léky na tlak. No není to žádná sranda tahle potvora.
Iva, 30.06.2011 12:08:14, IP: ***.***.191.215, #138288
Lukáši, já mám taky často přeskakování, mě žádný vyšetření nedělali (ekg před 5 lety při prvních problémech s PP bylo v pořádku), nedávno při běžné kontrole mě obvoďák poslechl a řekl, že srdce mám 100% zdravé a je možnost, že to mám od páteře. Musím tomu věřit. Ale spíš si myslím, že jsou to nervy, mám to, když mi je hůř, častěji. No, v červenci jdu k neuroložce s tou páteří, tak snad mi poví víc. Ale musím říct, že je to fakt hnus, k PP to moc nepřidá na klidu.
hilka, 01.07.2011 10:51:34, IP: ***.***.147.53, #138330
Ahojky, jsem velice ráda, že jsem narazila na tuto diskuzi. Před 3mi měsíci mi diagnostikovali PP. Začalo to klasicky ajko u mnohých z Vás.....bušení srdce, nemohla jsem dýchat a už sem jela RZ do nemocnice. EKG samozřejmě v pořádku.Oběhala jsem internu, gyndu, byla na echu srdce, 2x zátěžové EKG....ani jedno jsem nezvládla do konce testu, jelikož jsem během prvních 14ti dní shodila 10 kilo a vážím sotva 50 kg na 170cm. Druhé zátěžové EKG ukončil lékař po 6ti minutách sám, jelikož jsem měla tep před 220 a stále stoupal.Nakonec mi obvodní doktorka navrhla návštěvu psychiatra, kde mi diagnostikovali onu PP. Dostala AD, neurol 0:25 3x denně. Potíže se zpočátku zmírnily, ale po dvou měsících se objevilo znovu bušení srdce, svalová slabost, úzkosti atd. Dodatečně jsem šla na vyšetření štítné žlázy a byla mi diagnostikována hypertyroxie...přízmaky - bušení srdce, svalová slabost, kupodivu stále nechutenství, únava. K tomu se přidal vysoký tlak, což mě rozhodilo ještě víc, jelikož běžně jsem vždy mívala tlak nízky 90/60. Po opakovaném měření se ukázalo, že mám během jednoho dne tlak 90/60 a za pár hodin 140/100. Beru již měsíc léky na štíznou žlázu a betablokátory na zpomalení tepu a snížení tlaku. Po měsíci jsem dostala závrtě, mžitky před očina, brnění a pískání v hlavě...tlak byl pod 90/60. Vysadily mi betablokátory na srdce. Výsledek bušení srdce, píchání a bolest hlavy, mravenčení, návaly a pálení horní poloviny těla až mě z toho trnou zuby. Teď beru poloviční dávku betablokátoru, AD, léky na štítnou žlázu a neurol 3X denně /ten již čtvrtý měsíc/....a už jsem opravdu zoufala. Stále čekám co přijde tentokrát. Nejhorší je, že netuším zda to patří ke štítné žláze, nebo k PP, protože příznaky jsou dost podobné. Máte někdo prosím zkušennosti s kombinací těchto dvou nemocí?
Iva, 01.07.2011 17:52:37, IP: ***.***.173.19, #138359
Ahoj Hilko, bohužel nemám zkušenosti se štítnou žlázou, jen s PP. Ze zkušeností ti mohu říci, že léky nejsou všemocné, jsou první oporou, kdy tě zklidní, dají trošku sílu, ale pak musíš hlavně ty. Zjistit, kde je problém, z čeho mohl tvůj stav paniky vzniknout a snažit se ho pomalu zvládnout. S tím hodně pomůže psycholog a knížka k tématu. Já jsem si zpočátku myslela, že dostanu prášky a bude dobře. Chvíli to také tak bylo, ale mozek si časem asi zvykne a zase začne plašit i s práškama. Tak to bylo u mě. Trvalo mi to hodně dlouho než jsem se dokopala k tomu, že s tím musím udělat něco já, jinak to nikam nevede....Osobně nevím, jestli se z toho někdy vyhrabu, někdy je mi dobře a mám pocit, že už budu ok, pak zas šílená bomba a vrátí se mi i agorafobie. Ale už vím o co jde, jak to funguje a znám i co na to pomůže. Je to ale běh na dlouhou trať a nejde to uspěchat...buď trpělivá. Doporučuji si pro začátek přečíst příručku od Práška Panická porucha a jak ji zvládat, je volně ke stažení na netu. Jsou tam i dechová a další relaxační cvičení.
Hilka, 01.07.2011 21:03:17, IP: ***.***.147.53, #138374
Ahojky Ivo, moc děkuju za odpověď. Tu knihu jsem dostala zapůjčenou od svého psychiatra a i jsem si ji našla na netu a stahla. Takže se samozejmě snažím jít i jinou cestou než přes léky :-).
První měsíc jsem nebyla schopna zůstat sama doma, dokonce jsem i psa musela dát ke kamarádce, protože mi dělalo problémy ho jít 3x denně vyvenčit. Ale neskutečně me štvalo, že mi ta nemoc vzala můj život, takže se tomu snažím postavit čelem. V podstatě teď dělím svůj život na před PP a po PP. A vždycky když překonám jednu překážku, pouštím se do další....zůstat před den doma sama, zajít do supermarketu na nákup, vzít si zpátky svého psa...někdy to jde dobře, někdy ztuha, ale snažím se nezvdávat se. i když jsou chvilky kdy jsem na dně. Zatím jsem se vždycky zvedla a šla dál. Možná jsem tadyhledala nějakou zázračnou radu, jak to obejít a rychle se toho zbavit. Každopádně, už jen to, že jsem našla tohle forum mi hodně pomohlo...číst, jak to všichni zvládáte mi zvedá náladu. Děkuju :-)
Iva, 02.07.2011 8:53:14, IP: ***.***.173.19, #138397
Hilko, je fajn že se to snažíš překonat, ono to jinak nepůjde, prostě si navyknout na ty situace a pomalu zjistit, že o nic nejde. Mé začátky byly taky dost šílené, nevěděla jsem, že je to PP a problémy se stupňovaly, že jsem nebyla schopná téměř ničeho, z domu jsem vylezla max na zahradu a to jen na chvíli a doma jsem nemohla mít ani zavřená okna, páč jsem měla dojem, že se jinak udusím, no opravdu magor. Dost mi v tomto pomohl právě pejsek. Jeho veselá povala a nutnost chodit na pravidelné vycházky mě donutila překonat první překážky. Když jsem relativně zvládala toto, zkoušela jsem jízdu autem, busem, nákupy a fronty. Teď už mi nic z toho zásadně nevadí, ale pořádný se mi to spojuje s nepříjemnými zážitky a někdy se musím více hlídat, ale to chce čas, takhle to vypadá jako otázka chvíle, ale u mě trvalo 4 roky a stále to není ok, ale každý jsme jiný..
iveta, 02.07.2011 13:11:12, IP: ***.***.151.43, #138416
Ahoky uz jsem ti psala meila Iveta pa
Míša, 02.07.2011 17:26:07, IP: ***.***.25.97, #138429
Janino,ty už antidepresiva nebereš jen ten lék na prokrvení mozku?Já mám problémy s krční páteří,motá se mi hlava v autobuse,nebo když přijde třeba jen návštěva.Rehabilitace mi také nepomáhá.Mám 3 roky antidepresiva,ale problémy mám pořád.
JANINA, 02.07.2011 21:50:37, IP: ***.***.21.1, #138450
Míšo,ty AD mám doma,ale brala jsem ho jeden den a zahodila jsem to a doktorovi jsem řekla,že takový svinstvo odmítám,mě bylo zle,že tak mi nikdy nebylo snad v životě,celá jsem se klepala,děsný motanice no ani to nedokážu popsat.Řekl mi,at to neberu a právě mi dal ten sermion na to prokrvení,že prý je výborný i jako prevence na všechno a opravdu mi moc pomáhá a mám pokoj hlavně od té páteře,trpěla jsem děsnými bolestmi hlavy a migrény a ted opravdu nic nemám.snad to nezakřiknu,ale je to lék na dlouhodobé užívání a nic mi po něm nikdy nebylo.To jsem měla taky ty děsný ataky, když jsem jela někam v autobuse nebo šla do krámu a na nikoho jsem náladu neměla.mám doma 4 děti a opravdu mi dávají zabrat a nedovedu si představit kdybych tu PP zase měla to bych asi nezvládla vůbec nic a skončila bych v blázinci.Kamarádka AD brala a když je vysadila tak skončila v nemocnici jaké měla děsné atyky a prostě bez nich nemůže už bejt a PP má pořád stejnou i když léky bere asi jak na koho to působí.
Lukáš, 03.07.2011 12:23:12, IP: ***.***.204.1, #138494
Čau. Je mi 27 a od 18 se lečím s vysokým krevním tlakem. Od února mi začaly deprese, úzkost a PP. Nejdříve jsem bral na tlak Lozap H 1-0-0. Po těchto PP kdy jsem jezdil každou chvilku do nemocnice mi postupně změnily léky protože mi tlak vždy vylítnul nahoru a tep taky. Nyní beru Loristu H 1-0-0, Loristu 50 0-0-1 a Egilok 25mg 1-0-1. Ten Egilok jsi moc neberu protože když jsi ho vezmu mám tep kolem 50 za minutu. Byl jsem v březnu na Kardio, po Holterech na srdce a na tlak bylo vše v pořádku. I sonografie srdce nic nenašla. Od května beru Antidepresiva Mirtazen 45mg na noc, Xanax SR 0,5mg ráno a Citalec 20mg taky ráno. V nouzi mám Xanax 1mg, většinou stačí půlka při SOS. Někdy mám pocit prostě sevřeného hrudníku, Momentálně od července jsem nezaměstnaný, fabrika skončila. Další rána co na psychice moc nedodá. Další věc chodím pořád po doktorech. Přístý týden mně čeká takových doktorů. Byl jsem na odběrech krve, kde štítná žláza je v pořádku. Přesto se díky PP cítím jako bych měl různé nemoce. Je to svinstvo, kamarádi mně nedokáží pochopit co prožívám, nikdy to nezažily a tak jsi myslí že jsem nějaký simulant.
Docinka, 03.07.2011 17:23:32, IP: ***.***.8.54, #138527
ahoj...trpela jsem panickou poruchou 2 roky...byla jsem na neurolu,ktery jsem uzivala az 4 x denne...a diky fyzickym priznakum beru do dnes leky na zklidneni akce srdce...dnes uz jsem rok bez jakychkoliv priznaku a neurol neberu vubec..nevim jak bych ti poradila zkrz to,jak to zvladnout...je to o tom si to srovnat...a najit si neco na cem ti zalezi takovym zpusobem,ze zapomenes na ty panicky ataka..
Irča, 03.07.2011 20:05:13, IP: ***.***.38.66, #138553
Určitě pomáhá psychoterapie, teď na ní chodím a musím říct, že se sklidňuju, nechci to zakřiknout, možná je to dočasné, ale cítím to tak.
        Předchozí   1 .. 383384385386387388389 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.