Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Iva, 14.06.2011 18:27:47, IP: ***.***.173.19, #136583
Katko, moje psycholožka to na mě taky plánuje. Ale moc se mi do toho nechce, když mi to popisovala...jde o umělé vyvolání panického záchvatu, ale to asi víš. První vyvolání má prý dost často dramatický průběh. Ale mě teda říkala, že to vyzkoušíme až to bude dýl po velkém záchvatu co jsem měla, až se sama trochu zklidním. Nevím asi to má na to vliv. Sama uvítám více informací a zkušeností.
Iva, 14.06.2011 18:35:16, IP: ***.***.173.19, #136586
Jéé pardon, já si to spletla s něčím jiným. Ale pokud máte někdo zkušenosti i s tímto, přivítám....
ivisek, 15.06.2011 13:29:17, IP: ***.***.33.6, #136659
Ahoj Martí, myslím, že zlepšení by mělo přijít, tak za tři týdny, buď trpělivá já to měla taky tak.. Já na úzkosti brala rivotril a když mi bylo lépe, tak jsem ho snižovala, dnes beru půlku ráno a už bych s ním chtěla přestat, ale zatím není ten správný čas. O práci jsem přišla, protože jsem nezvládla prostě chodit do práce, předtím jsem rok marodila. Bála jsem se, jak to vše zvládnu a tím jsem si vyvolala úzkosti a ataky a bylo po práci.Jsem rok a půl bez práce. Stále beru 60mg citalonu a večer triticco. Ale je to už lepší než na začátku, už se stím dá žít, ale život to dost omezuje.Ale někdo je na tom hůř, pro mě je důležité, ře mám zdravého syna a rodinu, pak i já jsem v pohodě Zatím se odmlčím děláme tu koupelnu, tak nemám moc času. Přeji všem dobrou náladu bude líp♥♥♥
Simona, 16.06.2011 8:30:40, IP: ***.***.49.16, #136729
Ahoj deniso, chtěla bych poradit.... Bývalo mi slabo až na omdlení, nikam se mi nechtělo, nedokázala jsem mít z ničeho radost, kamarádka mi poradila, at si zajdu k doktorce, které jsem se vypovídala a ta mi předepsala Citalec 10 a Neurol 0,25. Po první tabletě Citalecu jsem měla návaly horka, bušení srdce, myslela jsem, že umírám, tak jsem volala doktorce a ta mi řekla, že jsou to panické ataky. Nikdy před tím jsem to neměla, jen to bušení srdce a pak jako by se mi chtělo omdlít, ale ustála jsem to. ted, když si nevezmu ten Neurol, tak jsem hotová, nevím, co dělat. Doktorka mi tvrdí, že to do pár dní přejde, ale je to už týden a nic.
Lukáš, 16.06.2011 12:20:36, IP: ***.***.204.1, #136745
Tak vidím že v tom nejsem sám co maj PP a ataky. Já jsem se začal léčit od května tohoto roku. Chodím jak k psycholožče tak i psychiatričce. U mně to začalov cca v únoru, z ničeho nic. Taky seděl jsem u televize a začal jsem se najdenou třást, nával horka, mravenčení a bušení srdce. Zajel jsem na pohotovost a samodřejmě nic nenašly. To se opakovalo každý týden a pořád nic. Nakonec jsem byl objednán na kardio. Měl jsem holtery na srdce a tlak. Vše v pořádku i po sono srdce. Krev také v pořádku, ale samodřejmě se tak někdy necítím. Někdy mám prostě bolesti, a nekdy přijde i ten atak a někdy i přeskakování srdce. Měl jsem i takové dny když jsem doma chodil jako tělo bez duše, brečel jsem. Do toho se přidalo že strejdovi zjistily rakovinu prostaty. Další věc co člověku moc nepřidá na psychice. Další rána přišla v práci výpovědí že fabrika končí. Ale snažím se bojovat. Po práci se snažím relaxovat. Když mám volno chodím na procházky, nebo prostě do města, podívat se po obchodech. Nesnažím se být moc doma, protože doma ty ataky většinou přijdou. Zní to blbě ale rád jsem chodil do práce, protože jsem byl mezi lidma a měl člověk jiné myšlenky. V květnu jsem skončil na infekčním, kde jsem měl opravdu těžké deprese, hlavně první den. Nepustily mně na chodbu, nevěděli co mi je, jsem kuřák, nemohl jsem kouřit. Něco děsného, ale nakonec vše povolily. A když jsem mohl jsi jít pak zakouřit na ochoz uz jsem se tam cítil dobře, prostě v bezpečí. Za celou dobu 8 dní jsem atak neměl. Jinak k práškům. Je mi 26 let a od 18 se lečím s vysokým tlakem. Od psychiatričky beru Citalec 20mg ráno, Xanax SR 0,5 mg 1-0-0, Mirzaten Oro Tab 45mg večer a Xanax 1mg při SOS. Lidi bojujte, taky se toho bojím ale prostě se snažím bojovat.
Lukáš, 16.06.2011 12:28:50, IP: ***.***.204.1, #136746
P.S. Ještě dodávám že mi dost pomáhá když jsem doma třeba skládání puzzle.
martina, 16.06.2011 13:19:40, IP: ***.***.207.98, #136750
můžu se zeptat jestli vám bývá zle hned od rána,nebo jen sem tam.Já sotva otevřu oči a už se v tom vezu,je mi blbě,třepu se,úzkost,ale snažím se normálně fungovat a překonávat to.Odpoledne se mi většinou uleví,né úplně,ale není to tak nepříjemný jako ty rána.Beru esoprex 10mg už dva měsíce,teď týden 15 mg,ale spíš se cítím hůř.Nevím jestli to mám přirovnávat tomu navýšení,změně antikoncepce nebo to že přítelovi došla větší suma která se musí zaplatit.Už má dluhy z dřívějška a tak se pravidelně splácí,ale teď se zase cosi z dřívějška ozvalo anení to nic malýho.Tak nevím jestli jsem rozhozená hlavně z tohodle.Ale nějak se tím nezabývám,ale podvědomě mě to možná určitě žere.Máme spolu 2 děti,takže každá koruna dobrá,ale teď budem splácet zase o něco dýl:-(
Simona, 17.06.2011 8:21:33, IP: ***.***.49.16, #136790
Ahoj Martino, no já to taky někdy mívám, že sotva se vzbudím umyju se, tak se mi chvěje želudek a mám takový slabší třesení těla. taky se snažím normálně fungovat, někdy je to dobrý. Já beru citalec 10, první čtyří dny po čtvrt tablety a pak jsem měla brát půlku, ale špatně jsem se pochopila s doktorkou a po těch čtyřech dnech jsem brala celou tabletu. K tomu podle potřeby Neurol 0,25. Po té celé tabletě na mě šly návaly a celková slabost, pak to přejde do hrudníku, ramenou a krku, děsivé pálení. je to strašné. Volala jsem doktorce a ta mi pořád říká, že v začátku léčby takhle to tělo reaguje, protože se brání a není zvyklé být v klidu. Právě, když jsem v klidu, tak se mi udělá špatně a to prý mozek vysílá signál, ten klid je tlo, je třeba rozbušit srdce a už se to veze. jsem z toho nešťastná. U psychiatričky jsem byla před 14 ti dny, poradila mi to kamarádka, protože jsem měla dost stresujících pět let. S doktorkou jsem si promluvila, řekla jí vše, co mě trápí a pomohlo mi to. Napsala mi ten Citalec a začalo to. nikdy před tím jsem to nezažila, byla jsem sice smutná a občas jsem měla pocit, že omdlím, ale ustála jsem to.Dneska si poprvé vezmu jen půlku Citalecu, protože ta celá tableta mě ubíjí, bez neurolu jsem totálně nefunkční, ty první čtyři dny, kdy jsem brala jen čtvrt tablety se daly zvládnout bez Neurolu. Taky jsem byla na veškerých vyšetřeních srdce, ekg, holter, sono srdce i břicha, krav mám v pořádku, tlak taky ...... Nechápu to, dostala jsem tablety,aby se mi ulevilo a přitom jsem úplně rozhozená. Jak vidím, tak v tom nejsem sama. Musíme to vydržet a doufám, že to brzy přejde.
Martina, 17.06.2011 9:15:11, IP: ***.***.207.98, #136797
Simčo,jsi teprve na začátku a ony se ty stavy na začátku hodně zhorší.Ale co tak hodně čtu dizkuze ,tak né všem.ale to co ty teď máš tak je normální.Pak by to mělo pomalu ustávat.Já na začátku braní Ad taky byla dobrá ,když jsem začínala na půlce,pak jsem zvedla na celou a už se to taky rozjelo.Měla jsem hodně velký úzkosti.Ty už nemám,ale špatně mi bývá pořád.Mám taky neurol 0,25,brala jsem ho třeba 14 dní po půlce max.celej,pak zase 14 dní vůbec a teď se snažím bez něj,ale zatím to nejde,takže třeba ob dva dny si ho vzít ještě musím.Většinou Ad zaberou po 3 -6 týdnech,jak komu.Já je mám teda 2 měsíce a zatím to pořád ono není.Je t lepší ,pak zas horší a pořád dokola.Tak musím asi ještě nějakej čas vydržet a když to nepůjde,tak mi psychiatr prej přidá ještě něco k tomu,jiná Ad.Tak se drž a napiš jak to jde.pa
katka, 17.06.2011 10:15:08, IP: ***.***.192.49, #136799
Tak co čti tak mate PP chvíli ja uz to mam 11 let ccccccccccccccccchvili dobry pak zas horší jednou za cas obr ataka takže jedu směr nemocnice momentalně mi zvedli prašky na 6 denně s tím že dam i neurol jjsem z toho vyčerpana azhubla jsem 4 kila musím to zas vydržet už jsem to takový měla za ty leta vím jak je to zradny a chodí to bez ohlašeni a příciny zana jsem měla hrozný bušení a třes ted po dvou protiazenech na noc velke zlepšeni po ranu v pohodě.
Simona, 17.06.2011 11:37:41, IP: ***.***.49.16, #136802
No lidičky, řeknu vám, není lepší to snad nebrat? Já si našla na netu članky o AD a psali všude, jak se jich lidé nemají obávat atd, že jsou neškodné. no nevím, co si o tom myslet. Podle toho, co tady píšete, tak se toho snad nejde zbavit nebo co. Dnes je desátý den, co to beru, vzala jsem si teda jen půlku a zatím dobrý, po celé tabletě Citalecu jsem do hodky měla strašné stavy, ty návaly jsou neskutečné a bez Neurolu bych se zbláznila! Taky jsem zhubla dva kila a nevím, jestli je to těma tabletama, ale mívám průjem, pak je to zase v pohodě...Před užíváním jsem neměla zažívací problém. Mám dvě malé děti, takže musím fungovat, ale je to těžké. Ctěla jsem přestat kouřit a místo toho kouřím víc než jindy, no prostě všechno obráceně. Ale děkuji, že si o tom můžu s někým popovídat a snad se to zlepší, musííííííííí :)
Martina, 17.06.2011 15:54:56, IP: ***.***.207.98, #136815
Simčo taky mám dvě děti 6 a 2 roky a přítel jezdí kamionem,takže je většina dní kdy jsem na ně sama a na všechno:-(.Ty průjmy mívám taky ato hned po ránu,většinou pár minut potom co otevřu oči musím valit,někdy i víckrát po sobě.Já zhubla 3 kila,ale už se snažím jest a i dokonce víc než sem jídávala před tím,takže to určitě brzy naberu zpět.
Někdo Ad po zlepšení stavu vysadí a už se mu to nevrátí,někomu se to vrací po nějakých dobách a někdo se Ad nezbaví vůbec a musí je brát pořád.Moje známá je bere už 5 let.Už několikrát se pokoušela vysadit a vždy se ji to prý do 3 dnů vrátilo zpět,tak je smířená s tím že je bude muset užívat pořád.Ale zase za těch 5 let prý neměla nějaké výkyvy jak tady někteří píšou.Kolik ti je roků??mě 30.Měj se hezky
JANINA, 18.06.2011 0:01:34, IP: ***.***.21.1, #136834
Dneska jsem myslela,že je to můj poslední den,od rána mi je zle,děsný tlaky do palice,mám sevřené hrdlo,špatně se mi dýchá,motanice jako blázen a jak jsem vzteklá a to mám do toho děsnou angínu,rýmu a bronchitidu,no nikomu to nepřeji, v pondělí a úterý jsem se dusila,nemohla jsem vůbec dýchat tak beru antibiotika a celý den ze mě leje jako z konve.jen vstanu a jdu něco udělat hned jsem spocená jako blázen a hlavně ten dech to je opravdu strašný.Měla jsem angínu je to necelé tři týdny a od pondělka ji mám znovu jak je tohle počasí jsem celé léto nemocná a prostě nemůžu v tomhle teplu ven,to se prostě nedá.Ještě,že jsem doma,nedovedu si představit chodit do práce...to by mě asi kleplo.Pořád zobu neurol,ale pocituji,že mi přestává učinkovat,nejvíce si vezmu dva za den,mám strach abych nebyla závislá,ale nedá se prostě nic dělat.No kdysi jsem tuhle PP měla je to tak asi patnáct let a pak to dalo pokoj a žádné AD jsem nepotřebovala ale opět se to vrátilo a čím jsem starší tak tím je to horší.No pořád doufám,že to ze mě půjde pryč a budu zase jako dříve,nebo se z toho opravdu zblázním.AD opravdu do úst nevezmu to co jsem si zkusila to jsem nikdy nezažila a řekla jsem doktorovi at si je zobe sám,když mi pořád tvrdil,že nemají ze začátku žádný účinek...zřejmě nečetl příbalovej leták chytrák...
Dědek, 18.06.2011 7:35:17, IP: ***.***.209.252, #136842
Janino, to jsou ty chlamydie pneu. doktor se na Tebe vykašle ten to nemusí léčit ,nemá na to příkaz,zajímalo by mě jaké bereš ATB, a přečti si pomerancovakuze.cz D.
JANINA, 18.06.2011 10:51:16, IP: ***.***.21.1, #136859
já beru augmentin po osmi hodinách a doktor mi bral v pondelí odber krve a ted v pondelí tam jdu tak mi snad řekne.Ale tyhle angíny měla moje mamka a pak jí to přestalo po pendeponu a měla pokoj.Tak já opravdu nevím.Protože jsem byla nedávno v nemocnici a tam mi dělali odběry na všechno,měli podezření na plicní embolii,ale naštěstí se to nepotvrdilo,prošla jsem tam vším možným a výsledky mám doma a všechno bylo dobrý podle doktorky.Nic nemám mi řekla na konec.
        Předchozí   1 .. 380381382383384385386 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.