Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Milli, 30.09.2007 5:33:56, IP: ***.***.99.156, #16618
Ahoj.Jmenuji se Milada a je mi 20let.Je to už asi 9 měsíců co mám problémy s motáním hlavy,slabosti v nohách i v rukách,bušení srdce a strach jít sama ven protože se bojím že sebou nekde seknu.Nevím jestli je to panická porucha,ale jak jsem si četla vaše příspěvky tak jsem měla pocit jako by jste některé psali o mě.Nevím co mám dělat,nijak se neléčím a doufám,že to samo přejde.Už bych chtěla jít ven bezestrachu ze sebou někde seknu a prožít normalní den.Děkuji,že jsem se mohla svěřit.
Ivanka, 30.09.2007 8:44:56, IP: ***.***.183.37, #16623
Ahojte,prosím Vás,má niekto z Vás,ktorí užívate Cipralex úzkosť,napätie,hnačky(prujmy)?Vďaka Ivana
anicka, 30.09.2007 13:28:36, IP: ***.***.16.74, #16636
Ahojte vsetci co trpite panickou poruchou.
Aj ja patrim k tym ktorych tato zakerna choroba postihla a musim povedat ze je to strasne.Tie pocity na zomretie,potenie ruk,pocit na odpadnutie a pocity ze mi nepatri telo je fakt strasne,Aj vy mate tie pocity akokeby vam fungovala len hlava a telo mate ako z papiera pritom s nim mozte bez problemu hybat???ja tomu vsetkemu uz naozaj nechapem,,,,prislo to len tak z nicoho nic,ale dufam ze to coskoro aj odide.
Ak vam smiem poradit,,,,venujem sa aj trosku duchovnej stranke zivota a podla nej antidepresiva niesu najlepsou cestou na odstranenie tychto problemom.Mozte mi verit,ze tato choroba vam neprisla z nicoho nic,,,,vdaka nej mozte pochopit vela veci.Mozno to znie smiesne ale mozte mi verit,,,pomaly ale isto prichadzam aj ja na ine hodnoty v zivote.Aby som sa vratila k tym antidepresivam,,,,je to liecba ktora len potlaci tie vsetky poruchy a zablokuje vase telo este viac,,,,antidepresiva ovplyvnuju volu cloveka a tym padom sa z vas stavaju len akesi babky,,,,,,verte mi da sa to zvladnut aj bez liekov,,,existuje aj liecenie pomocou energii,roznych masazi alebo byliniek,,,len sa o to treba zaujimat a uvidite ze je mnozstvo inych a hlavne ucinejsich moznosti vyliecenia ako su antidepresiva.Mozem vam to potvrdit,,,,,zacala som sa liecit touto cestou a pomalicky ale isto sa citim lepsie a lepsie,,,,,lieky som vysadila uplne a konecne nemusim prelezat cele dni v postely,,,pretoze ziadne lieky ma netlmia,,,,snazim sa na vsetko pozerat s jasnou myslou,ktoru bez liekou urcite mam,,,,,a snazim sa zvladnut moj problem sama a nie pomocou chemii,na ktorych sa clovek casom stane zavislym.Tak vyjadrila som len vlastny nazor na tuto chorobua dufam,ze nikoho neurazil,,,a viem o com hovorim,lebo naozaj touto chorobou trpim aj ja.Nenechajte sa unasat panickou poruchou ale celte jej...Prajem vam vela stastia v uzdraveniii.A nezabudajte vlastna vola je silnejsia ako nejake lieky.Ak budete mat nejake otazky napiste mi rada vam na vsetko odpoviem.Krasny dnik vsetci,papa
anicka, 30.09.2007 13:33:15, IP: ***.***.16.74, #16637
Ahojte vsetci co trpite panickou poruchou.
Aj ja patrim k tym ktorych tato zakerna choroba postihla a musim povedat ze je to strasne.Tie pocity na zomretie,potenie ruk,pocit na odpadnutie a pocity ze mi nepatri telo je fakt strasne,Aj vy mate tie pocity akokeby vam fungovala len hlava a telo mate ako z papiera pritom s nim mozte bez problemu hybat???ja tomu vsetkemu uz naozaj nechapem,,,,prislo to len tak z nicoho nic,ale dufam ze to coskoro aj odide.
Ak vam smiem poradit,,,,venujem sa aj trosku duchovnej stranke zivota a podla nej antidepresiva niesu najlepsou cestou na odstranenie tychto problemom.Mozte mi verit,ze tato choroba vam neprisla z nicoho nic,,,,vdaka nej mozte pochopit vela veci.Mozno to znie smiesne ale mozte mi verit,,,pomaly ale isto prichadzam aj ja na ine hodnoty v zivote.Aby som sa vratila k tym antidepresivam,,,,je to liecba ktora len potlaci tie vsetky poruchy a zablokuje vase telo este viac,,,,antidepresiva ovplyvnuju volu cloveka a tym padom sa z vas stavaju len akesi babky,,,,,,verte mi da sa to zvladnut aj bez liekov,,,existuje aj liecenie pomocou energii,roznych masazi alebo byliniek,,,len sa o to treba zaujimat a uvidite ze je mnozstvo inych a hlavne ucinejsich moznosti vyliecenia ako su antidepresiva.Mozem vam to potvrdit,,,,,zacala som sa liecit touto cestou a pomalicky ale isto sa citim lepsie a lepsie,,,,,lieky som vysadila uplne a konecne nemusim prelezat cele dni v postely,,,pretoze ziadne lieky ma netlmia,,,,snazim sa na vsetko pozerat s jasnou myslou,ktoru bez liekou urcite mam,,,,,a snazim sa zvladnut moj problem sama a nie pomocou chemii,na ktorych sa clovek casom stane zavislym.Tak vyjadrila som len vlastny nazor na tuto chorobua dufam,ze nikoho neurazil,,,a viem o com hovorim,lebo naozaj touto chorobou trpim aj ja.Nenechajte sa unasat panickou poruchou ale celte jej...Prajem vam vela stastia v uzdraveniii.A nezabudajte vlastna vola je silnejsia ako nejake lieky.Ak budete mat nejake otazky napiste mi rada vam na vsetko odpoviem.Krasny dnik vsetci,papa
Romana, 01.10.2007 14:05:47, IP: ***.***.198.148, #16745
Ahoj Milado,ano je možné,že trpíš jako mnoho z nás tady panickou poruchou a ještě k tomu s agorafobii,pokud máš problém vylézt ven mezi lidi,nebo do obchoďáku.Tuto diagnozu mám taky a už s ní bojuji dva roky a pořád nemám vyhráno.Prvně ýt tebou bych si asi nechala udělat interní vyšetření,EEG,EKG aby se vyloučila jiná nemoc,kdyby bylo vše v pořádku neváhala bych a navštívila buď psychologa a následně psychiatra.Já sama jsem tyto návštěvy oddalovala a začla jsem se léčit jako totální troska,možná proto bojuji tak dlouho.Nevěř tady těm kecům,že se to dá zvládnout bez léků!!!nedá se to a kdo to nezažil tak tě nepochopí,Silné deprese.úzkosti a panický strach prostě neovlivníš vůlí,stokrát jsem to chtěla,ale ta nemoc je silnější a životem se stává utrpením.Já osobně beru prášky a jsem schopna se už i radovat,vylézt sama ven a dechovými cviky kolikrát i odvrátit blížící se ataku.Přeji ti aby ses brzo uzdravila,ale neotálej a běž si pro pomoc.Uleví se ti.
renáta, 02.10.2007 13:21:37, IP: ***.***.169.152, #16826
Musíte jen vydržet, ze Seropramu Vám může být hodně špatně, ale pak jako když proutkem mávnete a bude najednou lépe. Vydržte. Já už jsem ho nasazovala 2x.A bylo to taky hrozné vždy těch prvních 10 dnů. Hodně sil přeji.
aja, 08.10.2007 19:34:55, IP: ***.***.89.165, #17426
ahoj marti ja sem taky měla pocit dřevjenych nohou zavratě bušeni srdce poceni a zimnice a tihu na hrudi bila sem na vyšetřeni ekg mg res mozku a plic a všechno v pořadku nakonec sem musela jit k psichiatrovi napsal mi citalopram 20 a asi za měsic to odchazelo už ho beru rok před tim sem mela velke stresi tak sem si to vypjestovala sama ale je to už dobry ale ještě ho vysazovat nebudu musiš mislet na pozityvni veci aji ja sem nechtěla věřit že je to psichickeho puvodu a bilo tak pevnou vuli přejdeto pa aja
Onder, 13.10.2007 11:06:54, IP: ***.***.18.96, #17948
Ahoj lidi, Je mi dvacet a asi pred 5 mesici to zacalo.mam pocit jako by se maduse odpojovla od tela ztrata citu v rukou jako by byly bezvladne a ja nad nima zacal ztracet kontrolu.Pak priosly ty bolesti hlavy, zdálo se mi ze to muzu mit i od chronicke rymy protoze sem nejaky cas smrkal tak sem si zasel normalne na ORL a tam mi nic nezjistil predepsal mi jen brufen pry ze to muzu mit z unavy z prace(brigady) kde sem delal dvanactky na ranni a nocni smeny.Zdalo se mi to divne tak sem si zasel radsi udelat i krevni testy a tam mi take nic nzejistili i testy na imunitu a stitnou zlazu dopadly dobre.Sem tam se mi toci i hlava a sptane trosku vidim a ty bolesti hlavy se premenili ve spendlikove bolesti jako by me súpendlikem nekdo pichl do hlavy ale pokazde na jinem miste.Sem uvazuju i nad katastrofickym scenarem ze zemru ze prechazim na druhy breh atd.Studuju v brne tak jestli to je opravdu ta panicka porucha z psychickeho vypeti tak by mi docela pomohlo jestli byste mi tam nekoho treba nedoporucili nebo nepomoghli kam si jeste zajit abych vyloucil dalsi moznosti. diky
Tina, 14.10.2007 9:18:20, IP: ***.***.216.227, #18063
Ahoj Anicko, cetla jsem tvuj prispevek, je naprosto samozrejme, ze je lepsi celit panicke poruse bez leku. Ale nekdy to proste nejde .. pokud musis kazdy den dojit do prace, vydelat na zivobyti a clovek si nemuze dovolit lezet cely dny doma a pomalu se z toho dostavat, tak je to velmi tezke. Ja jsem antidepresivum vdecna, beru je uz 5 mesicu, je to hodne, ale je mi o moc lip a funguju a jsem za to fakt stastna. Mela jsem uz panickou v jednom kuse a taky agorafobii, myslela jsem, ze uz je po mně. A ty antidepresiva mi fakt pomohly. Pokud ma clovek cas se sam sobe venovat a neni ve stresu, tak ho snad ta panika ani nemuze postihnou .. nevim. Ale sama mam porad strach, ze se mi to vrati.. Tak hodne zdaru, ahoj
Lil, 14.10.2007 17:28:15, IP: ***.***.174.166, #18111
Ahoj, už nějakou dobu mám potíže, které by mohly souviset s panickou poruchou, ale bojím se, že by to mohlo být i něco jiného, fyzického. Začalo to v srpnu, kdy mi začaly mravenčit ruce a nohy, ale jiné příznaky jsem neměla (akorát jsem se někdy probudila v noci a měla jsem bez příčiny strach). Ale před třemi týdny se mi začala točit hlava a někdy jsem měla i pocit závratí. Pak to přešlo spíše do tlaku v hlavě - někdy vzadu na týlu, jindy v celé, přitom mi také pískalo v uších. Také mě teď častěji hlava bolí. V posledním týdnu mám v hlavě ale spíš takové zvláštní pocity - někdy jakoby mravenčení nebo brnění a nebo takové svírání či stahy. K tomu mi ještě začalo cukat v různých svalech po těle - ruce, nohy, od včerejška i obličej, v ruce jsem měla pocit i trochu křeče. Včera večer když jsem se dívala na film, tak mi zase začalo to svírání v hlavě, dost mě to vyděsilo a hrozně mi bušilo srdce, že jsem z toho nemohla minimálně hodinu usnout. Jinak jsou ty potíže ale spíš takové průběhové, nemají podobu nějakých ataků. Byla jsem před týdnem u doktorky, krevní testy jsou v pořádku, napsala mi rehabilitaci krční páteře a Lexaurin. Nikam jinam mě neposlala (ale bylo to ještě předtím, než mi začalo to cukání svalů, tak o tom neví). Ve stresu jsem už delší dobu, mám od dětství potíže s neurozou, ale nevím jestli je takové vysvětlení dostačující. Můžete mi prosím někdo poradit?
Jura, 15.10.2007 21:57:45, IP: ***.***.45.142, #18234
to Onder
Kdyz ctu tvuj prispevek tak zjistuju ze jsem na tom uplne stejne.. Jsou to strasne stavy. Byl jsem akorat na vysetreni krve, ale nic nenasli.. Trva to uz asi 2 mesice.. Mam docela strach aby to nebyl treba nador na mozku.. Uz vis nejake blizsi informace o sve nemoci?? Diky za odpoved
Renata, 17.10.2007 11:34:06, IP: ***.***.108.114, #18340
Ahoj,taky jsem si myslela,že to jde zvládnout bez léků,ale když je ženská sama na dvě děti a musí je uživit a fungovat,zkusí cokoli,aby se dostala do normálu,někdy je to tak hrozné,ta ataka,že člověk neví,co dělat,nejraději by fakt zůstal v posteli a čekal než to přejde.Netušila jsem kolik lidí tím trpí.Držím palečky nám všem
broňa, 18.10.2007 21:10:37, IP: ***.***.144.61, #18508
ahoj všichni, mě už PP trápí více jak rok. Není to často, ale dokáže to pořádně potrápit. Začalo to loni v září po dovolené. Bušení srdce, pocit, že život plyne a já se ho tak nějak neúčastním., třes rukou, pocity horka, pocení, tlak na hrudníku... Podstoupila jsem spoustu vyšetření, od kardiologa, endokrinologa a skončila jsem u psychiatra. Asi tři měsíce jsem užívala Citalec v kombinaci s Lexaurinem. Zlepšilo se to a postupně jsem tabletky vysadila. Ale teď se to zase občas vrací. K tabletkám se teď nechci vracet, protože s manželem plánujeme rodinu a tak jsem vyzkoušela už i akupunkturu a různé bylinky. My všichni se s tím musíme poprat, tak přeju nám všem spoustu krásných dní bez problémů... Držím pěsti všem!!
Zuzka, 18.10.2007 23:53:18, IP: ***.***.163.22, #18513
Ahoj,čtu Vaše příspěvky často a vidím, že přesně takové příznaky mívám.Chvíli se uklidním a říkám si, že to není nic vážného, ale za chvíli se mi vrátí pocit, že mi vážně něco je a mám strach.Mívám tlaky v hlavě a bušení srdce v noci se kolikrát probudím a nevím co se semnou děje a ten pocit beznaděje mě přivádí k šílenství.Po prve se mi to stalo v autě, nevěděla jsem co to. Najednou jsem cítila tlak na hrudi, který mi šel do hlavy, myslela jsem si, že bude po mě.Absolvovala jsem několik vyšetření a nic mi nezjistili.Mám pořád hrozný strach ze smrti, že dostanu infarkt nebo mrtvici mám strach chodit spát.Přichází to zničeho nic a příznaky se mění má tolik podob.Ale nějak se s tím člověk musí vyrovnat a zvládnout.
Pavel, 30.10.2007 21:44:53, IP: ***.***.59.140, #19614
Zdravím, prosím o radu. Mám problém s Neurolem, který mi psychiatrička dala k Mirzatenu - 45mg večer, Neurol jsem bral 0,25 - 0,75 denně při potížích už 3 měsíce. Teď ho chci vysadit a nějak to nejde. Ráno musím vzít 0,25 + půlku a večer to chci vydržet bez něj a nějak to nejde : slabost v rukou, tlak za krkem. Může jít při těchto dávkách Neurolu o závislost ? Jak postupovat se snižováním, jak dlouho ubírat. Já zkouším 0,25 půlit ale stejně musím vzít celý.
        Předchozí   1 .. 183184185186187188189 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.