Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Ali, 29.06.2007 23:50:32, IP: ***.***.136.211, #10901
Ahoj lidi! Již vím, co mi je a že nejsem sama. Peru se již 15 let. Šlo to léčit akupunkturou a pak se to stejně vrátilo. Beru Zoloft, dokonce jsem brala minimum a 3 roky jsem byla v pohodě a je to tu zase. Vždy mi to hodí zpátky a vezme naději. Lékařka mi zvedla dávky, alespoň na chvíli než to zase přejde. Nebo na mě už nebude Zoloft učinkovat?Nedělá mi dobře Lexaurin ani Neurol, ale mám ho u sebe jako záchrannou brzdu. Jinak mi pomáhá zklidnit pití meduňky a v lékárně prodávají nenávykový Persen. Je to spíše podpůrná léčba. Na atakuje třeba ta záchranná brzda.Věřím, že se z toho zase dostanu, kdyby alespoň na další 3 roky. Každý den bez těchto příznaků, je krásný a člověk si váží života. Lékařka mě ujistila, že se mi nic nestane, akorát je to strašný pocit. Chci se zeptat, tloustne někdo po lécích na tuto nemoc? Nějak více, myslím, ale ne po jídle.Budu číst další příspěvky.Hodně síly!
Mirka, 30.06.2007 7:24:52, IP: ***.***.237.38, #10903
Ahoj Martine, pokud se k rodičům stavěl tak i děda s babičkou, tak asi fakt dělali chyby. A vyhodit syna z baráku, že si oholil hlavu, tak to už je úplně blbost. Synova extravagance bylo to poslední co mi na něm vadilo. Prošel různými etapami od dlouhých vlasů, přes naušnici, umělecké tetování a pomalu číro na hlavě. Ale to mi vůbec nevadilo protože i my s manželem když jsme byli mladí jsme se chtěli odlišovat. Manžel nosil vlasy až do půl zad, stejně dlouhé jako já. Byli jsme známá brněnská dvojka a protože to bylo v sedmdesátých letech, tak nám to způsobovalo různé potíže, přestože jsme byli slušní lidé.
S rodiči to budeš meset nějak vyřešit, protože jsi asi hodně vnímavý a oni se podepsali na tvé psychice.Doufám, že to vyřešíš dobře, protože jsi podle toho co píšeš rozumný kluk , který to zvládne. Hleď hlavně na sebe, ať si uděláš život podle sebe aby ti vyhovoval a ne rodičům Když by to vyšlo na obě strany, bylo by to ideální.
A tu odbornou pomoc určitě vyhledej!!! Držím palce a měj se. M
Mirka, 30.06.2007 7:33:46, IP: ***.***.237.38, #10904
A ještě jsem chtěla napsat, že když se budeš chtít vykecat, tak se klidně vypiš, na to to tady je.Třeba ti budu moct něco poradit. M
Mirka, 30.06.2007 7:52:10, IP: ***.***.237.38, #10905
Ahoj Ali, je to hrozné otravovat se s PP už 15 let. Mně ta potvora začala před čtyřmi roky a i to my stačilo. Neboj se, zoloft ti určitě účinkovat zase bude a určitě se z toho na nějakou dobu dostaneš. Já jsem brala zoloft jen 3 měsíce a do půl roku jsem to měla zpět, takže jsi měla velké štěstí, že jsi měla 3 roky pokoj.
Máš pravdu, že člověk, takto postižený si váží každého dne, kdy je mu dobře. Já jsem teď bez prášků a docela dobře funguji ale není to ono a musím na sobě hodně pracovat. A co se týče tloustnutí, já jsem po AD zhubla a teprve, když jsem je vysadila, jsem přibrala.
Ali měj se moc hezky , bude to určitě lepší. M
Mirka, 30.06.2007 8:01:06, IP: ***.***.237.38, #10906
Ahoj Babeto, tahle pitomá nemoc si nevybírá, otravuje lidi staré, mladé i hodně mladé, jak jsi ty. Dnes je spousta léků a není potřeba aby se někdo trápil. bohuže, ty vedlejší účinky člověka odrazují ale neboj se. Bez AD by ses z toho těžko dostávala. Já jsem s tím bojovala rok a půl než jsem to vzdala a vzala jsem AD. A to jsem zdravotník a šla jsem na to rozumově.Záleží teď na psychiatrovi, na jaké úrovni s tebou zahájí léčbu a je možné, že se z toho určitě dostaneš. Je potřeba se zamyslet a odstranit z tvého života příčinu, která tito asi způsobila. Tak držím palce. M
Ali, 30.06.2007 20:59:01, IP: ***.***.136.211, #10929
Děkuji Mirko, za odpověď. Tři roky jsem sice byla v pohodě, ale pod Zoloftem, a to na nejnižší dávce. Nevím, proč mi teď nestačila. Snad to půjde zase snížit. Těším se až to zabere. Dnes je úplněk, ale dnes mi také nebylo nic moc. Nejsou to ataky, ale spíše strach, že přijdou. Stále balancuji a snažím se vyrovnávat. Již jsem jeden příspěvek psala, ale nějak se mi ho nepovedlo vložit.Také přemýšlím, podle čeho si tato nemoc vybírá, když je nás tolik.Hodně síly!
Ali, 01.07.2007 13:56:22, IP: ***.***.136.211, #10964
Děkuji Mirko, za odpověď. Tři roky jsem sice byla v pohodě, ale pod Zoloftem, a to na nejnižší dávce. Nevím, proč mi teď nestačila. Snad to půjde zase snížit. Těším se až to zabere. Dnes je úplněk, ale dnes mi také nebylo nic moc. Nejsou to ataky, ale spíše strach, že přijdou. Stále balancuji a snažím se vyrovnávat. Již jsem jeden příspěvek psala, ale nějak se mi ho nepovedlo vložit.Také přemýšlím, podle čeho si tato nemoc vybírá, když je nás tolik.Hodně síly!
Mirka, 02.07.2007 9:56:11, IP: ***.***.237.38, #11011
Ahoj ali, on ten Zoloft není návykové AD a nepotřebuje zvyšovat ale po tak dlouhé době asi přeci jen ta účinnost slábne.Určitě ,až se zase postavíš na nohy, ho budeš moct opět zdecimovat.
Já už neberu žádné prášky ale můžu ti říct, že poslední dobou taky nic moc, necítím se úplně O.K. a ten úplněk tentokrát zamával s hodně lidma.
A co se týče toho strachu z atak, poznala jsem ho taky a zdá se mi snad ještě horší než ataka sama. Navíc ataky přivolává. Jestli na tebe ataky ještě chodí, tak se mi dost osvědčilo zkusit si tu ataku v klidu"prožít" Když tě to chytne doma, lehni si, zkus se uklidnit, pomalu dýcej a zkus si uvědomovat, čeho se tak vlastně bojíš. A nakonec zjistíš, že to vlastně není nic tak hrozného. A ono to zeslábne a odezní. Jednou jsem po takovém"uvědomnění si" dokázala půl roku fungovat bez prášků a úplně v pohodě, protože jsem se toho přestala bát. Tak vyzkoušej a napiš!! M
Marta, 03.07.2007 7:37:32, IP: ***.***.156.247, #11090
Mám PP půl roku,beru Remood.Těžko se na něj zvyká,ale pomohl.Bohužel se těžko i odvyká,což mě čeká v srpnu.Máte někdo zkušenosti a jak jste to zvládali?Také vedjejší účinky mě trápí a zajímalo by mě zda po vysazení bude všechno OK.Přibrala jsem 10 kilo,ze sexu nemám skoro nic.I když mě baví,nedosáhnu orgasmu.Za vaše příspěvky díky.
Mirka, 03.07.2007 10:08:29, IP: ***.***.237.38, #11096
Marti, Remood jsem taky brala, vysazení naprosto bez příznaků, naopak velká úleva, sex v ten moment v pořádku/také jsem moc těžko dosahovala org./
Ale půl rok je málo, ber ALESPOŇ rok, jinak hrozí recidiva, do půl roku jsem to měla zpět. Pá M
Marta, 03.07.2007 15:55:32, IP: ***.***.156.247, #11108
Dík za příspěvek,Mirko.A co s váhou si problém neměla?Já se těšim až vysadim,Už nechci dál přibírat,vždyť už jsem na hranici nadváhy.Začínaj mě pěkně škrtit kalhoty.Dle mé neuroložky prý půl roku stačí a stejně ho budu brát déle při vysazování.Jak dlouho se vysazuje,přibližně?Pa,pa
Mirka, 03.07.2007 17:45:16, IP: ***.***.237.38, #11117
Marti, já jsem četla, že pokud máš první epizodu, měla by se AD brát ještě půl roku po odeznění posledních příznaků. Pokud máš první recidivu, tak nejméně dva roky a pokud to máš potřetí, tak by se to mělo brát napořád.
To jsem četla v jedné chytré knížce v čekárně u psychologa.
A co se týče té váhy, tak já jsem 5 kg zhubla. Jak jsem vysadila, tak to bylo zase zpět. Já to ale nějak neřeším, protože mám teď 65 kg a měřím 170 cm.
Tak pá , ať to v pohodě zvládneš! M
Mirka, 03.07.2007 17:46:27, IP: ***.***.237.38, #11118
Marti, já jsem četla, že pokud máš první epizodu, měla by se AD brát ještě půl roku po odeznění posledních příznaků. Pokud máš první recidivu, tak nejméně dva roky a pokud to máš potřetí, tak by se to mělo brát napořád.
To jsem četla v jedné chytré knížce v čekárně u psychologa.
A co se týče té váhy, tak já jsem 5 kg zhubla. Jak jsem vysadila, tak to bylo zase zpět. Já to ale nějak neřeším, protože mám teď 65 kg a měřím 170 cm.
Tak pá , ať to v pohodě zvládneš! M
renulka, 03.07.2007 18:08:02, IP: ***.***.33.6, #11120
Ahoj všichni, asi budu závislá na Neurolu, už je to dva roky co jsem si občas nechala napsat první balení a dneska jsem si vzala 10x 0,25ky. Myslíte že je to hustý? Jinak jsem objednaná k psychologovi,ale až na polovinu srpna, co se mnou, mám strach že skončím někde v Bohnicích. budu ráda za každou radu jak se vypořádat s abstinenčními příznaky.díky všem zkušeným
Ajka, 03.07.2007 20:07:53, IP: ***.***.152.103, #11131
Ahoj Renulko, osobně si myslím, že to teda hustý rozhodně je! Já také zpočátku, když mě skolila PP brala Neurol , ale součastně s antidepresivy asi 1,5 měsíce pro potlačení panických stavů a než mi naběhl účinek AD. Ale nanejvýš v denní dávce 0,75 mg. a jestli umím dobře počítat a nepletl se, tak ty jsi do sebe dnes dostala 2,5mg.Myslím si , že by ses měla urgentně hlásit u psychiatra, protože dost možná budeš mít problémy s vysazováním Neurolu a bude potřeba, aby nad tebou měl dozor odborník. Taky by mě zajímalo, kdo ti předepisuje takové kvantum Neurolu a není mu to ani trochu divné.Nečekej do poloviny srpna a jednej hned. I za cenu, že by ses poradila přímo na psychiatrické klinice někde v okolí tvého bydliště.
        Předchozí   1 .. 175176177178179180181 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.