Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Martas, 06.06.2007 19:58:19, IP: ***.***.9.65, #9748
Ahoj, v polovině března jsme se s kamarádem vraceli z hor busem (po víkendu alkoholu a nespavosti) a měl jsem v buse velkou úzkost, silný tlak na hrudi a myslel jsem, že snad exploduju, že mám infarkt. Prsa jakoby se varily, stipaly, sezeni v buse bylo hrozny, jakmile jsem se zvedl bylo to lepsi. No hrůza. Pak srdce v pořádku, na plicním taky ok. Pak jsem měl asi období 2 týdny, kdy jsem se občas rozklepal neklidem, byl jsem jak hromádka nervů, jakmile mě něco dloublo tak jsem se vyděsil jak malý děcko. V případě krize jsem si vzal neurol (nepravidelně) v 90% jen na spani, přes den jsem byl bez něj a bral jsem ho tak jednou za 3 dny (0,25). Jen 2x jsem ho použil i přes den. Mel jsem strach z cestovani metra, nemohl jsem sedet, musel jsem jen stat, pak to preslo a jezdil jsem v klidu. Podotykam, ze jsem byl nezamestnany, zadna holka, tak zacaly stavy obcasne deprese, nebo stavy agrese a zacaly mi vtirave myslenky, ze bych nekoho prastil nebo probodl nozem a bylo mi z toho blbe kdyz jsem si to zive predstavil. Byl jsem vzdy hodny clovek a casto jsem i potlacoval nazory a myslenky, prozil si svy nervy s rodicema (kdyz se hadali tak jako mensi jsem byl z toho dost v pytli), a zkratka se spoustou veci, jsem odkjakziva citlivej a uzkostnej. Mozna se dostaly ty neresene problemy ven. Kazdopadne abych to popsal, je zvlastni, ze vetsina z vas pise, ze nema energii, jenomze ja ji jakoby mam, muzu s tim sportovat 5km beh, nebo hrat fotbal a cloveku se uvolni kdyz to ventiluje. Cely kveten jsem uz zacal byt dost v pohode, i vtirave myslenky zacaly ustupovat, a vcera na me najednou z niceho nic v KFC, kdyz jsem si pak cetl noviny prichazel neklid, trosku tres, pripadal jsem si jak kus zeleza. Je to takovy pocit, jako kdyby se mi varily prsa, palily a clovek citi tlak. Mam problemy s krkanim, mozna je to tim, ze lapu hodne vzduchu, nekdy je to docela silny. Ale az teprve vcera po mesici jsem si vzal neurol (predtim pocatkem kvetna). Dnes jsem byl u psychiatra, vse jsem mu vylicil, rikal mi, ze to bude urcite PP, napsal mi anti-depresiva Zoloft a mam zacit pulkou a pak dat na celou. Tak ted nevim, bylo mi uz cely mesic pomerne dobre, dokonce jsem zase zacal balit holky (a to predtim jsem nemel vubec chut), akorat vcera ta prihoda. Tak nevim jestli to byl jeste nejaky zbytek z te krize, nebo se mi to proste vraci a jen tak se toho nezbavim. Mam ty anti-depresiva brat ? nemam jeste vyzkouset nejake psychology ? Mam strach z tech pocatecnich vedlejsich ucinku, rikal mi, ze by to melo pusobit jen na paleni zaludku, ale co jsem precetl ten letak, nestacim zirat. Jinak obcasne pocity nevolnosti jsem parkrat uz mel i drive, ale pak to hned zmizelo. Nerad bych neco zanedbal, ale zaroven to nebral zbytecne ach jo :-( omlouvam se za dlouhej prispevek a preju vam jinak at se toho zbavite.
Martas, 06.06.2007 20:04:27, IP: ***.***.9.65, #9749
Jo a jeste jsem chtel rict, ze koncem dubna jsem dal asi 11 piv, takze jsem pak druhej den byl na tom dost blbe, podobny silne neprijemny stav ze umru jako v polovine brezna, ale prece jen se uz to dalo lip. A zvlastni je ze tyden po tom jsem chvili nepravidelne si dal neurol (na noc jednou za 2 dny) a pak mesic nic ! tak ja fakt nevim, jakobych se lecil pomalu, nebo se nemam nechat unest ? i kdyz vcera ten spatnej stav odpoledne po praci :-(
Edith, 06.06.2007 21:05:41, IP: ***.***.166.25, #9757
Ahojky,no já Ti nevím co nato napsat,ale je fakt,že já jsem si myslela,že bude vše v pohodě a když jsem byla s přítelem na kolech tak mě to chytlo a to jsem byla si 10km od města.Byla jsem ráda,že jsem dojela,ještě jsem uvařila a měla jít na noční,jenže místo na noční hezky do nemocnice na pohotovost,tep jsem měla 120 a dr. nechápal jak je to možné,koukal na mě jak na blázna.Přišla pak iternistaka udělala mi rozbor krve a jela jsem domu s tím,že mám absolvovat pár vyšetření a verdikt je,že beru antidepresiva.Takže je to asi tak,že člověk si myslá jak je silnej a jakákoli jiná léčba je zbytečná,ale ono to tak není.Hold naše tělo si žádá své atˇse nám to líbí či ne.Takže bych ty prášky brala.Ahojky Eda
mada, 06.06.2007 22:35:14, IP: ***.***.45.6, #9766
Ahojte,na tyto stránky jsem narazila náhodně,když jsem chtěla zjistit,co mně asi tak může být.moje problémy trvají několik let,ale v periodách.Dobu je klid,pak se to třeba zase několik dní táhne a takhle pořád dokola.Chtěla bych znát Váš názor,jestli se i u mě můžr jednat o PP.Moje problémy začínají ulehnutím do postele,jsem unavená a stejně nemůžu usnout a někdy mně začne být dost mizerně,začne se mně i vleže točit hlava,mám pocit,že někam padám,pak se začnu vnitřně třást,třesou se mně ruce i nohy,mám pocit nedostatku vzduchu a pocit,že omdlím.Několikrá to přestalo samo,ale v poslední době si musím jít vzít Lexaurin,který mně napsala obvoďačka na spaní.Potom se mně to zdá lepší.Přes den takové problémy nemám,sice mě někdy bolívá hlava,ale to se dá vydržet.Už se bojím jít večer do postele,že to zase vypukne.Nejhorší na tom je,že nemám pocit,že bych měla z něčeho stres.Mám šťastné manželství,báječnýho manžela a syna.V rodině taky všechno klape,tak nevím.Poslední dobou ale pořád jen přemítám,jestli nemám nějakou vážnou chorobu a nemůžu si tak nějak užívat všech těch radostí.Budu ráda,když mně napíšete Váš názor.Děkuji.
Míša, 07.06.2007 0:03:46, IP: ***.***.209.84, #9768
Mado,nejspíš máš PP,ale nech se vyšetřit na neurologii,mohlo by jít o roztr. sklerózu.Vůbec tě nechci strašit,tak nepanikař!Jen když jsem byla ve špitálu,tak tam byla paní,které se motala hlava taky jenom v leže.Ale prosím,neplaš,nic to neznamená!!!!Stejně si myslím,že by se před diagnózou PP měli udělat různá vyšetření,aby se vše vyloučilo,pak je teprve jasný,že jde nejspíš o PP,
peťka, 07.06.2007 7:02:20, IP: ***.***.73.21, #9770
Ahoj Báro, jsem z jihočeského kraje, neměla bys kontakt na nějakého šikovného terapeuta, který pracuje s bachovkama? Díky.
Martas, 07.06.2007 8:35:41, IP: ***.***.9.65, #9778
Diky za odpoved, ja prave nevim no. Jsem objednany na neurologii na 22.6., tak nevim jestli mam pockat, nebo uz ty depresiva zacit brat. On ten psychiatr mluvil i o invalidite, tak me to trochu vydesilo. Tak ted nevim jestli jeste nemam pro jistotu podstoupit par vysetreni a vyloucit tak i jiny moznosti (treba mi chybi nejakej prvek v krvi a udela se mi obcas zle), nebo co ja vim. Tak ted vaham co delat, protoze zatim jsem byl pouze u psychiatra a on to usoudil jen na zaklade toho co jsem mu rekl, nevim jestli to takhle staci...
Míša, 07.06.2007 9:41:18, IP: ***.***.209.84, #9780
Martas,začni je užívat ,tím nic nezkazíš.Třeba Ti do toho 22.6. už bude dobře a vyšetřením si jen potvrdíš,že vlastně o nic nejde.
Mirka, 07.06.2007 10:02:12, IP: ***.***.158.226, #9782
Přidávám se k rozumnému názoru Míši. M
Ester, 07.06.2007 12:45:11, IP: ***.***.97.55, #9798
Mam taky panickou poruchu...Beru lek Appoparox.Ve vetsich davkach zabira,ale tato porucha se mi stejne po nejake dobe bez leku vraci..
Ester, 07.06.2007 12:46:50, IP: ***.***.97.55, #9799
Mam taky panickou poruchu...Beru lek Appoparox.Ve vetsich davkach zabira,ale tato porucha se mi stejne po nejake dobe bez leku vraci..
zuzka, 07.06.2007 14:22:29, IP: ***.***.65.78, #9802
Ahoj vsem!Asi pred 1.5 rokem jsem vysadila po 2 letech Cipralex a jak to tady tak ctu, zase si ho pujdu nechat predepsat, ptz psychicke problemy se mne - ikdyz jsem si to uz nechtela pripustit a myslela si, ze vse zvladnu bez medikamentu- vratily. Jen jsem netusila, ze lze diagnostikovat neco jako PP. Prochazim ted obdobim velkych zmen, jsem si vedoma, ze se stresu jsem a to dost a mozna i proto je pro me jizda autobusem opet neskutecne peklo. O tech daslich problemech jako nespavost, pocity, ye se udusim, atd ani nemluve. Je to boj.
Edith, 07.06.2007 14:30:09, IP: ***.***.166.25, #9804
Je tu někdo kdo se z toho dostal a už se mu to nevrátilo????
MIMI, 07.06.2007 18:03:18, IP: ***.***.215.136, #9814
AHOJ BLANKO,POKUD MUZES NAPIS MI NA NA ADRESU MATICKAJOSE@HOTMAIL.COM.........RADA BUDU KDYZ MI POMUZES ASPON NAVODEM,SLOVY,PRAVE PROZIVAM DEPRESE A PANICKE ATAKY MAM MALE MIMINKO A JE TO NEJHORI OBDOBI MEHO ZIVOTA..PROSIM NAPIS
MIMI, 07.06.2007 18:04:52, IP: ***.***.215.136, #9815
AHOJ BLANKO,POKUD MUZES NAPIS MI NA NA ADRESU MATICKAJOSE@HOTMAIL.COM.........RADA BUDU KDYZ MI POMUZES ASPON NAVODEM,SLOVY,PRAVE PROZIVAM DEPRESE A PANICKE ATAKY MAM MALE MIMINKO A JE TO NEJHORI OBDOBI MEHO ZIVOTA..PROSIM NAPIS
        Předchozí   1 .. 170171172173174175176 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.