Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Ilona, 20.03.2007 19:56:00, IP: ***.***.25.47, #5051
Ahoj Miruš,víš,já si myslím,že ten psychiatr nemá pravdu,že to jde jen s dobrým psychologem, možná jen na počátku a mírná PP ,ale ta rozjetá už asi ne.Mně řekla teď psychoterapeutka, že je to práce na několik let,te´d pozor,tím nechci nikoho strašit a odradit,to v žádném případě,ale asi to není tak jednoduché se té mršky PP zbavit,všichni si přejem žít zase normálně,ale je to dlouhá cesta a nejsme sami,už se opakuji,ale je to moc důležité mít kolem sebe lidi, jako jste vy! Mně to moc pomáhá a budu tady s váma neustále a číst si rady od každého,protože každá rada je přínosem .Všechny moc zdravím a teri doufám,že je dobře!!!!Ilona
Mirka, 20.03.2007 19:57:30, IP: ***.***.237.38, #5052
Blani,já už jsem se poučila od tebe a když jedu v autě/má nepříjemná činnost/tak chlemtám tu vodu taky. A fakt něco to má dosebe. Já už jsem to praktikovala i v létě na koupališti,protože jsem měla strach, že mně chytne kolaps z dehydratace. Ach jo.Léto je mé nejhorší období,jak už jsem tady psala a jsem zvědavá jak to letos zvládnu. Strašně si považuji toho,že jsem v pohodě už dlouhou dobu a nerada bych do toho zase vlítla.Tak čau! M
Blanka, 20.03.2007 20:10:53, IP: ***.***.221.40, #5053
Miruš, tak teď jsem se , fakt, zasmála!!! Prý "chlemtám vodu v autě" - ha,ha. Ale jsem moc ráda, že ti to pomáhá!! Teď jsem si dala cigárko na čerstvém vzduchu (z okna) - paráda! NOnic, co jsem to chtěla... Myslím, Miruš, že jsi dobrá a zůstaneš, ty jsi to totiž taky pochopila!!! A to je základ všeho!! Já osobně si myslím, že se to dá léčit i bez AD, ale dá to mnoho práce a člověk by na sobě musel moc makat. Kruci, vždycky ti toho chci napsat tolik a pak to zapomenu a píšu samé bláboly... Jinak to počasí mi dneska dost rozčíslo pěšinku!! Takové jaro a rázem hnus fialový, fuuuuuuuuuj!!! U nás FURT sněží nebo co to padá za děs z toho nebe. Nemyslím tím, že by mi bylo blbě, ale člověku to zkazí náladu, což?? Nic, jdu kuknout na seroš a pak ještě přijdu. Tak zatím H2O zdarec! B.
Mirka, 20.03.2007 20:16:36, IP: ***.***.237.38, #5054
Ahoj Ilonko, já mám na to úplně stejný názor jako ty. Myslím,že u nějakých lehčích forem ano.Ale u těch rozjetých to fakt chce na začátku AD a pak po vysazení se začít připravovat.To víš, oni si každý chrání svoje psychiatři-léky,psychologové-terapie.
Ale je zajímavé,že když jsem před 4lety dostala v létě tu svoji první paniku,že mně odvezla rychlá,tak mně to pak chytlo ještě dvakrát-to už jsem vydýchala, protože jsem věděla o co jde a pak jsem až do dalšího léta neměla ani ty nejmenší problémy a parkrát jsem si na to s údivem vzpomněla,co to bylo za podivnou epizodu asi z přetažení. A když jsem to příští léto dostala zase,tak jsem na to hleděla jak hloupá. A bojovala jsem s tím rok a půl jak lev ,že si to nikdo nedovede představit. Vždycky mě bylo 3 dny dobře a myslela jsem,že mám vyhráno a ono mně to úplně zákeřně zase sejmulo. Já už jsem to tady jednou psala ale nevím, jestli už jsi tady byla.Byly to pomalu dva roky života na nic.
Tak ahoj a drž se,bude to pořád lepší! M
Mirka, 20.03.2007 20:29:57, IP: ***.***.237.38, #5055
Blani,máš pravdu H2O zdarec.Dřív jsem do sebe sem tam kopla něco lepšího/mám ráda suché bílé/a teď abych na starý kolena chlemtala tu vodu.Ale jedna pravda je,že co jsem přestala pít,tak se fakt cítím líp.Né,že bych byla alkoholik ale sem tam dosti často jsme si s holkama nějaké to vínko daly ale člověk to potom druhý den čím dál hůře vydýchával, tak jsem s tím radši sekla. Tak čau ,já se jdu vysprchovat a jdu se dojímat u Pošty pro tebe. Manžel,když vidí,že se na to dívám,tak roste.Tak zítra! M
Míša, 20.03.2007 20:36:42, IP: ***.***.79.86, #5056
Ahoj. Je to už dlouho, co jsi sem psala, ale přesto se mi chce odpovědět. Trpím panickou poruchou už sedm let, pomáhá mi jen Rivotril. Antidepresiva jsem nechala být, vůbec mi nepomáhají. Teď se mám objednat k psycholožce, chtěla bych zkusit i hypnózu. Na skupinové terapii jsem byla před třemi lety, tři měsíce na dobrovolné psychoterapii v Ostrově. Byli tam zajímaví lidé. Tak jsme o osobním volnu prolejzali všechny putiky a přejídaly se práškama. Moc pěkný. Ještě dneska z toho mám kocovinu. Jestli si někdo chce o panice a přejídání a vzteku atd. popovídat, ozvěte se na gioranmana@volny.cz. Pa
Mirka, 20.03.2007 20:43:34, IP: ***.***.237.38, #5057
Jo,a já ti dám na oplátku taky radu-nosit sebou putnu s vodou. Mě svýho času pomáhalo dát si ledovou sprchu jak to na mně šlo.Ale musíš si na to oblíct kožich aby ti nebylo zima!
Svou logiku to má, četla jsem,že PP je prachobyčejnská hysterie.
Mirka, 20.03.2007 20:48:05, IP: ***.***.237.38, #5058
Ahoj Míšo, ty už bereš ten Rivotril pravidelně těch 7 let? A jaká AD a jak dlouho jsi brala? M
popelka, 20.03.2007 21:14:45, IP: ***.***.48.127, #5060
Panickou poruchu mi diagnostikovali v roce 2001. Brala jsem Zoloft a Atarax - na spaní. Projevovalo se to tak, že jsem měla pocity dušení a bála jsem se, že umřu. Prášky jsem brala půl roku. Než se to stalo prožívala jsem dlouhodobý skrytý stres a panika se zjevila na dovolené při popíjení kafe a pokuřování. Od té doby kafe ani čaj nepiju, vyloučila jsem všechny nabuzovací látky i cigarety. Změnila jsem životosprávu, cvičila uvolňovací cviky, relaxovala. Když jsem měla honičku, vědomě jsem zvolnila s myšlenkou, že nic není důležitější než můj klid. Hlavně jsem ty pocity paniky přijala a smířila eventuelně s nejhorším, s tím, z čeho jsem měla strach. Musela jsem se překonávat a vyjít z baráku ven, pak vyjet tramvají někam dál. Pak vlakem sama a tak dál. Do práce jsem chodila na chvilku abych si zvykla. Už je to skoro 6 let a prášky neberu, životosprávu hlídám, hýbat se snažím, relaxovat, nestresovat se. A díky Bohu je mi dobře. Přeju vám všem, abyste také zvítězili a budu vám moc držet palce. Jde to, věřte mi. Ale spoléhat jen na léky by mi taky nestačilo. Mimochodem manžel taky nechápal jak mi je, ale párkrát mě viděl a koukal na mě jak na ET řka, že tohle se fakt nedá nahrát. Děsná úzkost. Psychologický rozebírání taky není nic pro mě, ale nabídli mi autogenní tréning a můžu doporučit.
teri, 20.03.2007 21:21:38, IP: ***.***.77.228, #5061
ahoj holky, musím se pochlubit, dneska jsem zvládla vyzvednout holku ze školky a nakoupit v tesku a uvařit večeři, to se mi za skoro měsíc ještě nepovedlo ! jsem strašně šťasná doufám že mi zítra nebude zase špatně
Andrea, 20.03.2007 21:30:40, IP: ***.***.187.55, #5062
Ahoj všichni,internet mám od včerejška,a dnes se v něm snažím orientovat. Panickou poruchu mám 7 let,a jsem ráda,že nejsem sama.Někdy si připadám opravdu jak d**il.Takže když čtu vaše příspěvky,moc mě těší,že někdo chápe,jak se cítím.Já jsem léky zkoušela vysazovat a vždycky se mi to vrátilo.Máte s tím někdo zkušenosti?
Ilona, 20.03.2007 21:34:31, IP: ***.***.25.47, #5063
teri,tak to hledím a koukám,víš ,co jsi te´d právě napsala,no to je přece úžasné,ještě včera jsi byla KO a dneska jsi byla v Tescu tak to je úplně neuvěřitelné,takže DRŽ SE!! Ilona
Evca, 20.03.2007 22:19:30, IP: ***.***.118.236, #5065
Ahoj Popelko,muzu vedet jak ten autogenni trenink probihal a kde jsi ho podstoupila?Ja jsem z Libereckeho kraje.Diky.
Alča, 20.03.2007 22:36:54, IP: ***.***.159.48, #5072
Hezký večer všem.Těm co je líp-klobouk dolů těm co ně,držím palečky až je líp už brzo.S těma AD si taky myslím,že v tom nejhorším pomůžou,já dva roky bojovala sama,zpočátku jsem nevěděla,že je to PP a když už to nešlo vydržet tak jsem si sama určila diagnozu:) a našla doktorku.No a dva roky jsem je brala a teď jsem bez nich.když jsi vzpomenu,že v tu dobu než jsem je začala brát jsem skoro nevylezla z domu a když jsem měla někam jen,tak jsem se kolikrát vrátila zpátky domů nebo jak jsem lítala po doktorech.To se te'd nedá srovnat,jedu autem docela daleko do práce,pak jsem tam sama v pokoji v noci,nejezdim na pohotovost a nevolám domů že je mi blbě.Takže si myslím,že mi AD pomohly z nejhošího a teď se snažím bojovat bez nich.No uvidíme.Mějte se krásně a díky za vaše rady a zkušenosti!
Lenka N., 21.03.2007 1:04:34, IP: ***.***.2.23, #5073
Moc Vam Dekuji Natt a Ali, opravdu diky, za rady. Mam ale jeste jednu velikanskou otazku, a to. Myslite si, ze se da ta potvora PP zvladnout bez prasku? Ja jsem opravdu zacatecnik a stale mi chybi spousta informaci, ale vzdy nez jdu do prace a kdyz se vratim jsem na Netu a ctu a ctu a spousta lidicek, teda vetsinou holky se s tim popraly samy. Myslite si ze to jde? Ja nechci do sebe cpat zadne svinstva. I kdyz vim, ze t "svinstva" jsou nekdy jedinou pomoci. Porad si rikam ze jsem ok. Ale neda mi to ani spat. Kdyz jsem zamestnana, jsem ok. Ale kdyz je nuda,ojojoj, mota se mi v hlave uplne vse, co a jak bude, jestli to zvladnu, jestli trpim PP atd... Dik L.N
        Předchozí   1 .. 111112113114115116117 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.