Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Alča, 18.03.2007 22:55:49, IP: ***.***.159.48, #4906
Hezký večer všem.Ráda bych se taky připojila do diskuze.V dubnu budu mít s PP páté výročí..dva roky jsem brala AD-Remood.Letos v květnu to bude rok,co je neberu.Ikdyž mám občas pocit,že se to vrací:(.Zajímalo by mě,jestli se to dá bez nich zvládnout nebo musí člověk brát AD celý život.Snažím se přijít na to,čím to tenkrát začalo,ale zatím nevím.Je mi 24 a PP mi už dost zkomplikovala život potvora jedna,tak ji chci porazit.Mějte se všichni fajn a díky,že sem chodíte,ráda čtu vaše zkušenosti.
Katrin, 18.03.2007 23:40:56, IP: ***.***.43.4, #4909
Ahoj lidičky,mám taky podobnou poruchu...léčila sem se na psychiatrické léčebně a už je to lepší ale pořád mám takové divné nutkání - trpěla sem sebepoškozováním.....beru nějaký léky ale pořád mám někdy nutkání.....škrábala sem se v oblasti obličeje a na krku.....ale nejvíc sem si asi mačkala oči protože sou citlivý a já potřebovala cítit tu bolest.....už je to lepší ale někdy mě to chytne a zkusím to ještě.....nechci ale potřebuju prostě slyšet názor jiných.....jestli můžu tím třeba oslepnout nebo si nějak poškodit zrak...????potřebuju nakopnout a vzpamatovat se tak mi prosím někdo něco napište......prožila sem si toho hodně ale z toho nejhoršího sem venku ale teď se bojím že sem si poškodila oči a nevím co dělat....prosím řeknite mi svůj názor...předem děkuji:)
Anna , 19.03.2007 0:37:37, IP: ***.***.116.138, #4910
Ahoj, Mirka. Tie problemy pri ceste u teba bezpochyby maju vela do cinenie s nehodou aj s tou zlou skusenostou minule leto. Odbornici malo pisu o povode problemov, viac o priznakoch a liecbe. Ale co som citala k tejto teme : nas mozog uklada do pamati vsetky skusenosti, ale daleko intenzivnejsie negativne, nez pozitivne, lebo to je z hladiska prezitia daleko dolezitejsie. Ked je nervovy system zmobilizovany, tieto negativne skusenosti sa vynaraju ( az spat po detstvo ) a prispievaju k zhorsovaniu stavu.
A ten rozdiel, co popisujes, to som rovnako registrovala aj ja. Pri ceste sa nikdy nevyskytli stavy busenia srdca, ale pocit, akoby sa nervove vlakna stahovali, hrudnik pripadal ako stiahnuty, v hlave bol pocit uzasneho napatia. Ja som si vtedy overovala krvny tlak pred cestami na nakup do strediska 20 km a potom v stredisku. Tam to maju ako servis. Doma bol priblizne 125 / 65, v stredisku 110 / 90, hned po navrate taky isty a tak o hodinu znova okolo 125 / 65.
Toto bol skor ako pocit, ktory maju ludia pri fobiach. Uzasne napatie vo vnutri.
Pri fobiach v knihe co som citala autor podotykal, ze pokial sa niekto usiluje prekonat sam, nie v terapii, nema tak robit osamote a nema pokracovat, ak citi, ze vnutorne napatie je prilis velke. Nic nepisal o tlaku krvi, ale mam dojem, ze toto bol dovod, preco sa clovek nema nutit nasilu prekonat. Mne tie pocity ozaj pripominali popis pocitov pri fobiach. Ale pominulo to dost skoro, tak asi to fobia uplne nebola. Tazko vediet s istotou. Tie nervove tazkosti sa dost prekryvaju.
Hanka sa mozno neciti dobre, alebo jej to casovo nevychadza. Dufajme, ze sa jej polepsi. Maj sa, A.
natt, 19.03.2007 7:06:54, IP: ***.***.120.71, #4913
ahoj lidicky doufam ze jste prozili lepsi viend nez ja moje PP se ted zvrhla v to ze me chytne asi tak 7 krat za den 10ti minutovej stav ze zacnu brecet a propadat tomu ze nemam rada svyho kluka treba se mi stalo v sobotu rano ze sem vstala v sedm rano histericky sem se rozbrecela a rikala mu jak ho nesnasim a takovyhle stay proste ja si ted vsugerovala ze za vsechno muze on :(ted si nevsugerovavam ze sem nemocna ted tohle:(nevim co mam delat neda se to vydrzet za pul hodiny jdu ke svymu psychiatrovi :( nechcito podcenovat vazne mi je zle ..mejte se krasne lidicky
natt, 19.03.2007 9:20:11, IP: ***.***.162.228, #4915
tak jsem prisla od svyho doktora tim ze sem zacla brat remood jsem prej spatne neudelala naopak takze dekuju mirko za radu zes mi rikala at AD Remood dale beru :) dostala jsem k tomu vsemu jeste Frontin trikrat denne 1/2 mate s tim nekdo zkusenosti s frontinem?jsem zvedava co to se mnou udela uz ted si prijdu dost mimo...chjooo doufam ze se tohhle jednou zbavim :( uplne to komplikuje celej zivot rikam si kez by me treba tak neco spis fyzicky normalne bolelo nez tohleto :( psychika je potvora hnusna, clovek to ma v hlave a musi si nejak pomoct a prijit na to jak :(
Alča, 19.03.2007 9:25:48, IP: ***.***.23.10, #4916
Ahojky Natt.
Můžu se zeptat jak dlouho remood bereš?Já ho brala 2 roky a asi mi pomohl překonat to nejhorší období,ale přibrala jsem po něm.Teď se mi zdá že ta mrcha mě zase začíná držet v šachu ale mám strach že zase přiberu když začnu brát remood.Už mi to začíná fakt lízt na mozek.Díky a fajn den přeji.
teri, 19.03.2007 9:40:04, IP: ***.***.77.228, #4917
ano dík se zbytkem se musím poprat sama
Štěpánka, 19.03.2007 10:42:46, IP: ***.***.225.145, #4918
Ahoj Ali,umě je to asi podobné,taky mam s PP už páté výročí mezi tím se mi narodila dcera je mi 28 a v těhotenství a v nějakých přestávkách jsem prášky nebrala,jinak přád.Těhotenství bylo asi nejhorší a taky mi ted trvalo pěknou řádku měsíců se stoho dostat.Ale už je to ok,když beru prášky tak tak si připadn nezavisla a zvládám téměř vše,když je neberu tak mi příde že to musím zvládat a pořád se stím peru a ten život nežiju,ale přežívám!!Takže co je jednoduší?Ted beru Asentru asi necelí rok a pokažde když mi doktotka řekne že už se pokusíme o sníženi dávky tak mam strach že to zase bude horší?Máte ještě někdo takové pocity?Prostě mi příde že ty prášky mnohé ulehčí!Takže nevím co bych ti na to řekla že,jestli je budeš muset brát celí život,já určitě jo jsem stím smiřená,ale u mě je to určitě dědičné.Spousta lidí se stoho dostane,ale myslím si jak už je ta psychyka jednou narušena,tak je to vhaji,ale držím ti pěstičky,protože to je krásné když ad nebereš už rok a zvládáš to!Já se ktěmto stránkám dostala jen nahodou a uplně čučím kolik je tu lidiček s touto nemocí.Tak pa a ozvi se.Š
Dáša, 19.03.2007 10:50:41, IP: ***.***.96.7, #4919
Ahoj Miri, to mě mrzí, že ti je hůř.
U nás přes víkend bylo moc hezky, teplo, sluníčko. Včera jsme si odpoledne s jedněma manželama udělali výlet do přírody. Jejich dcera má koně, tak jsme se na něj jeli podívat a pak jsme se tam pěkně prošli.
Je pravda, kraj je to moc hezký, kombinace hor a moře mám moc ráda. Jinak zatím jsme toho moc neprocestovali, spíš poblíž pláže apod. Jinak koupat by se mělo dát snad v červnu. Záleží, jak rychle bude teplo. Manžel mi říkal, že jednou se koupali i v listopadu, ale to je vzácně. Mí rodiče tady byli v září, koupat se ještě dalo, ale už bylo cítit, že léto končí. Takže ta hlavní sezona je červen-září.
Jinak ohledně toho seznámení-nejdřív jsme si psali a pak mě jel Phil navštívit, pak já jeho, pak jsme se různě navštěvovali a nakonec vzali. Takže takový vztah na dálku.
Dnes odpoledne musím jet zase do Toulonu, cítím trošku úzkost, ale snad to proběhne dobře. A jak je, Miri, tobě dneska?
Dáša

Alča, 19.03.2007 10:59:49, IP: ***.***.23.10, #4920
Ahoj Štěpánko.No taky si myslím,že nám to zůstane už napořád.Teď jsem právě v té fázi,kdy je mi špatně skoro pořád.Bydlím totiž v malém městečku a za prací jezdím skoro 50 km kde mám podnájem,takže nejezdím každý den domů,až po dvoudenní nebo tří denní směně.Odjet teď z domu do práce mě stojí mnoho sil a je mi hrozně,brečím, motá se mi hlava mám strach že umřu.Zase se mi svírá na hrudníku-špatně se mi dýchá-vidím se už v nemocnici nebo v rakvi-hrůza...prášky bych klidně brala když by mi pomohly ale přibrat zase 15 kilo nechci.Ach jo.ASi po dlouhé době zavolám své psycholožce,nebyla jsem tam už někdy od června:)Tak se měj užívej si s holčičkou a drž se.A napiš ať mám co číst:)Jo a ještě k tomu vysazení já ze začátku brala 2 denně tuším pak jeden a pak obden..no a když jsem to brala půlku obden tak doktorka řekla že už z 80% to zvládám sama tak jestli chci tak je můžeme vysadit.Doteď to šlo tak nevím jestli nejsou potřeba pořád.
Štěpánka, 19.03.2007 11:09:59, IP: ***.***.225.145, #4921
Ahoj Mirko,tak jsem zjistila že jsi tu nejnavštěvovanější osubka.stím druhým dítětem máš určitě pravdu,neplánuju ho dřív než Ema bude trošku samostatná.stou citlivou povahou máš taky pravdu,ja si vše hrozně beru a neštěstí druhých,hlavně mich blízkých a mé rodiny prožívám víc než oni samy.Takže není cesty ven!Ale na druhou stranu mám hodného manžela,že mě podrží,ani nevím jak se to u mě všechno spustilo,v životě mě nepotkalo nic tak hrozného,aby tu PP muselo spustit.Taky si říkam až něco takového příde tak to asi nedám.Taky je ale dobrý že to zvládam jen stou Asentrou a nemusim mít nic na uklidněni,teda zatím.Dík za povzbuzujíci slova,je to příjemne slyšet že vtom člověk není sám.Můžu se zeptat odkud jsi?Š
Lucka, 19.03.2007 11:17:08, IP: ***.***.127.175, #4922
Natt, chce to proste jenom porad myslet na to, ze to zase bude dobry. Vzdycky je lip a pak zase hur. Ja jsem mela cely vikend v pohode a dneska v noci me vzbudil takovy strach, ze jsem nevedela, co delat. Chce to proste verit, ze jednak prasky a jednak silna vule ti to pomuzou prekonat. Nejsi v tom sama a vem si ty holky, co se jim z toho podarilo dostat. Takze hlavu vzhuru, dobre to dopadne!!
Štěpánka, 19.03.2007 11:37:42, IP: ***.***.225.145, #4923
Ali,ono je lepší asi ty prášky brát a cítit se lip i s nějakým kylem navíc.Ja jsem už brala asi troje,ale nikdy se mi nestalo že bych přibrala,to jsem tdy taky četla poprvé že ponich někdo přibírá.Taky je jaro tak ta jarní únava a taky náročné pracovní vysazení ti taky nedělá dobře,to je to jak jsem ti to psala,protože ja natom byla stejně a jednu dobu jsem nemohla do práce chodit vůbec,tak mi přišlo že ten život nežiju,ale přežívám ato tě pak nic nebaví.a jak stím ma člověk bojovat,kdyby to bylo jen v hlavě,tak se stí možná jde poprat tím že se budeš snažit na to nemislet,ale když ty tělesné pocity jako je ta unava,malátnost,stažena hrud a špatně se dýchá,ja si kolikrád myslela jak mi bylo zle že už je to mé poslední.To se ti pak nic nechce a jen bych ležela a ne tak ještě něco dělat.moje doktorka,ale říká že u toho nemůžu být doma že to bude ještě horší.Ja beru jen jednu tabletu deně a pak vždy pulku každý den a pak třeba obden apak to vysadím ,ale většinou je to do 4měsíců spatky.kolikrád si ted říkam jak jsem to vtom těhotenství při těch hormonálních změnách mohla vydžet.Ale už jem to tu psala,jsou na tom lidi mnohem hůř!!
Alča, 19.03.2007 11:57:17, IP: ***.***.23.10, #4924
No Štěpánko je pravda že doma je to ještě horší já sice k pp mám agorafobii ale tu otočenou-nemůžu být někde sama jinak se bojím že umřu a že mi nikdo nepomůže idkyž když jsem sama v podnájemu taky mi nic jiného nezbývá než to přežít.Doma u našich je mi líp ale myslím že kdybych tam byla pořád tak se z toho nikdy nedostanu.paní co mi dělá masáže a zabývá se i reiky tak mi říká že bych na sebe měla být pyšná co jsem dokázala,z toho bahna se dostat ven,když tenkrát jsem ani nešla sama před barák a teď se seberu a jedu docela daleko a chodím do práce a večer jsem tam sama v pokoji.Ale poslední dobou už na sebe pyšná nejsem protože se to asi vrací.Pře chvílí jsem volala doktorce-4.dubna za ní jedu,už aby to bylo:)popřemýšlím o těch lécích...Tak strašně bych chtěla vědět co mi to způsobilo,proč...závidím lidem co tímhle netrpí,co je nikdy nenapadne,že maji infarkt,mrtvici,že umřou...Je jasné že jsou na tom lidí mnohem hůř ale když má člověk nějaké trápení tak ho tak nějak sobecky ostatní neuzajímají.Měj se krásně a zase písni.
PS:Je tu někdo kdo tu potvoru zvládá bez AD?díky:)
Natt, 19.03.2007 11:58:58, IP: ***.***.120.71, #4925
Ahoj Alčo, no ja to mela asi takhle: PP me chytla asi pred rokem a neee v tak silne mire a tak sem se rozhodla jit k psychiatrovi ten mi napsal remood, ktery me z toho vytahl ven brala jsem ho asi pul roku a vse se mi zlepsilo citila jsem se uzasne ale pak nastalo stresove obdobi vsechno se mi to nastradalo a ted jsem zas remood musela nasadit a beru ho tak tyden plus jeste ode dneska Frontin.....ja jsem tedy po Remoodu neztloustla, ale u me je to tim ze mam moc rychly metabolismus a mam problemy s vahou ze nemuzu naopak vubec pribrat....pokud te PP zas pronasleduje tak si ho radsi nasad ja musela uz radsi taky a lituji ze jsem to neudelala za vcasu drive , zkus brat zatim 1/2, myslim ze za to nic nedas a kdyz si vsimnes pribirani na vaze tak pak zajit opet k doktorvi a kdyztak pozmenit, ale vazne byt tebou asi bych radsi nasadila kdyz se to pak rozjede tak sama jiste dobre vis ze ten stav je priserny:( ja ted lituji ze jsem ho nenasadila driv uz kdyz jsem pocitala ten stres jen mirne, jenze on si clovek rika ale to nic to treba prejde a najednou ze dne na den je clovek uplne vyrizenej :( taky ti preji hezky den :)
        Předchozí   1 .. 105106107108109110111 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.