Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

Lenka, 19.03.2012 19:18:40, IP: ***.***.248.83, #160292
Kokinko a Iko - moc díky, určitě to zkusím takhle, kokinka mně dostala s tím, co jí říkal učitel, at se nekouká na ty protijedoucí, tohle mne nikdo neřekl a já samozřejmě na ně čumím a mám fakt pocit, že mně to k nim jakoby přitahuje. Tak zkusím rozhodně na ně nekoukat, jen je vnímat a s tím bodem na kapotě to také zkusím, prostě budu koukat jen přímo, a už od začátku raději pojedu pomaleji. A kdyby, tak fakt radši pustím ty blikačky a dojedu to třeba dvacítkou, vždyt to nikdo neví, že se mi třeba nerozbilo auto nebo neudělalo špatně. Holky, moc díky.
Danule, 19.03.2012 21:35:09, IP: ***.***.142.246, #160297
Ahoj Ivanko, díky moc za tvou reakci, je pravda, že všechno moc prožívám a právě proto se ději věci, které se ději, je pravda , že si nevěřím a myslím na nejhorší a to je asi ta chyba, vím, že se to nejlépe naučím tím, že budu jezdit a jezdit, ale nevím, jak se zbavit, toho věčného vnitřního neklidu, když vstoupím do auta...držím všem ženám pěstičky a děkuji za jakoukoli odpověď,mějte se všechny moc fajn
Jana, 20.03.2012 7:50:54, IP: ***.***.139.205, #160303
Lenko, asi tu trasu budeš muse projet vícekrát i teda s manželem,aby si trochu odhodila tu fobii. Poprvé jsi to úplně nezvládla,ale zkusila a to je taky velké plus.
Zkus si představit,jak v době autoškoly nebo těsně po autoškole,nám připadalo nemožné jak jednou sami vyjedeme,.no vidíš a jezdíme.Já myslím,že ty to určitě zvládneš,ale musíš zase sednout do auta a dojet to do cíle a třeba i stěma blikačkama.A napodruhé do dojeješ už bez blikaček.Navíc-máš velkou výhodu,máš někoho,kdo sedí vedle tebe a vede tě.Tak ti držím palce,
Lenka, 20.03.2012 22:15:18, IP: ***.***.248.83, #160323
Holky, moc díky, určitě to zkusím, raději pojedu o trošku pomaleji hned od začátku, aby mně nepřepadla zase ta vnitřní panika z rychlosti a uvidím. Ale dnes jsme tam museli jet, ale pospíchali jsme, tak tentokrát řídil manžel a představte si - najednou před námi jelo auto krokem na blikačky !!! Celý ten úsek !!! Tak jsem si říkala, " hele, jedu já " aspon jsem viděla, že to jde, sice ho úplně všichni předjížděli, ale čert ví, proč. Bud to měl fakt rozbitý a nebo ten samý problém co já. Tak jsem aspon viděla, jak to vypadá.
Moňala, 23.03.2012 18:04:31, IP: ***.***.64.159, #160373
Holky tak zápich - včera jsem tankovala a při té příležitosti wapkou (nebo vapkou???) umyla auto... No a nějak se mi úplně nepodařilo zavřít okýnko řidiče tak jsem dojela dom s krásně umytou palubní deskou a mokrou zadénkou :-)
Lenka, 25.03.2012 10:07:11, IP: ***.***.248.83, #160403
Holky, tak jsem včera opět zkusila ten můj úsek hrůzy, a opět horor. Už od začátku jsem radši jela 50 tkou a nekoukala na ty protijedoucí, ale stejně to bylo hrozné. Manžel mi musel 2 x chytit volant, jela jsem stále hrozně od kraje, mám fobii z toho příkopu, resp. z otevřeného prostoru. Už jsem z toho fakt neštastná a nevím, co s tím. Za měsíc se tam máme stěhovat a já prostě budu muset jezdit !! Zjistila jsem, že po Praze nemám problém, jedu klidně i v odpolední špičce, jsem úplně v pohodě, ale jakmile najedu na okresku, je konec. Když jsou po Praze při kraji zaparkovaná auta, nebo chodník, klidně se vyhnu na cm s jiným autem, ale na té okresce prostě nemůžu jet při kraji, mám hrozný strach, že tam spadnu, že neodhadnu vzdálenost pravých kol. Mám už z toho depku, jestli to mám teda zabalit, než riskovat průser, nebo to ještě zkoušet a jak. Nevím právě, jestli mi pomůže, když tam budu jezdit a zvyknu si, nebo to je opravdu fobie, která se překonat nedá. Nebo to fakt projet na blikačky, já už nevím, co s tím.
Lenka, 25.03.2012 10:07:55, IP: ***.***.248.83, #160404
Holky, tak jsem včera opět zkusila ten můj úsek hrůzy, a opět horor. Už od začátku jsem radši jela 50 tkou a nekoukala na ty protijedoucí, ale stejně to bylo hrozné. Manžel mi musel 2 x chytit volant, jela jsem stále hrozně od kraje, mám fobii z toho příkopu, resp. z otevřeného prostoru. Už jsem z toho fakt neštastná a nevím, co s tím. Za měsíc se tam máme stěhovat a já prostě budu muset jezdit !! Zjistila jsem, že po Praze nemám problém, jedu klidně i v odpolední špičce, jsem úplně v pohodě, ale jakmile najedu na okresku, je konec. Když jsou po Praze při kraji zaparkovaná auta, nebo chodník, klidně se vyhnu na cm s jiným autem, ale na té okresce prostě nemůžu jet při kraji, mám hrozný strach, že tam spadnu, že neodhadnu vzdálenost pravých kol. Mám už z toho depku, jestli to mám teda zabalit, než riskovat průser, nebo to ještě zkoušet a jak. Nevím právě, jestli mi pomůže, když tam budu jezdit a zvyknu si, nebo to je opravdu fobie, která se překonat nedá. Nebo to fakt projet na blikačky, já už nevím, co s tím.
Lenka, 25.03.2012 20:28:08, IP: ***.***.248.83, #160435
Díky, já to vzdát prostě nechci, až se přestěhujem, tak to bych auto mohla rovnou prodat a dva roky dřiny v háji. Já jsem se včera právě držela té prostřední čáry, ale tím pádem jsem víc vnímala ty protijedoucí, hlavně kamiony. Tak jsem si říkala, že příště bych se právě chtěla spíš soustředit na tu čáru u příkopu, takže si víc hlídat pravou stranu, mám strach z těch otevřených prostor, že tam spadnu..už mne ze zoufalství napadlo i zajít konkrétně s tímto problémem za psychologem, ale nevím, jestli by mi pomohl. On mi těžko asi ten blok odbourá. Myslíte, že se můžou brát krátkodobě antidepresiva při řízení, jen aby mi to třeba pomohlo v tomhle ?
Jana , 26.03.2012 16:05:56, IP: ***.***.218.224, #160462
Ahojky všichni. Jsem moc ráda, že jsem si přečetla příspěvky. Myslela jsem si, že jsem asi nenormální, když jsem se bála vlézt do auta. Minulý rok jsem dostala od manžela a dcery k 50tinám autoškolu. Prý mám ráda adrenalín, tak ať si ho užiji. Musím jen podotknout, že jsem nikdy neseděla v autě jako řidič. Po první jízdě, když jsem přišla domů, tak jsem říkala, ať se raději klidí z cesty, nebo že je přetrhnu. Autoškolu jsem přežila i konečné jízdy. Nejhorší ale pro mne bylo sednout sama do auta bez někoho vedle mne. Dcera bydlí v Praze a její slib, že až dodělám řidičák, tak bude se mnou aspoň jezdit o víkendu se nekonal.Měla úraz, tak to nešlo. Syna jsem do auta jsem nechtěla, protože to stačilo jednou a jeho protáčení očí mi stačilo :)
a manžel řidičák nemá. Tak mi nic jiného nezbylo, než začít sama. První cestu do práce jsem jela dopoledne cvičně. Těch 10 km byl pro mne horor. Když jsem dojela, měla jsem mokré záda a to byl začátek prosince. Nevzdala jsem to, jezdila do práce dál. Nevýhodou bylo, že dělám na směny a vždy jsem musela jezdit z práce a do práce za tmy. Přes den jsem se dostala jen občas nakoupit. Před třemi týdny se konečně dcera dostala domů a tak se mnou absolvovala jízdu. Moc mne potěšilo, že prý jezdím dobře i přes to, že jsem se musela spoléhat sama na sebe a nikdo vedle mne neseděl. Jen mi občas poradila, kde si mám ještě jinak přeřadit. Mám jen ještě hrůzu ze semaforů. Bydlím v menším městě a nikdy jsem na nich nejezdila. S autoškolou nás na ně také nevzali. Podle dcery, to prý ale nic není. Prý je horší hlavní a přednosti zprava, což mi problém nečiní. Už se těším, jak zase přijede a konečně si ty semafory vyzkouším s ní. Manžel mi koupil Fordku KA, chtěla jsem opravdu něco malého a ta mi bohatě stačí. Nechtěla jsem se věčně dohadovat se synem, aby mi půjčil auto. Problém mi dělá ještě parkování, když auta stojí za sebou. Jinak všude parkuji couváním, zajížděním předkem mi tolik nejde :) Vím, že po čtyřech měsících nejsem žádný řidič, ale stále se zlepšuji. Docela si to užívám a pěkně i v autě nadávám, protože jsou někteří řidiči opravdu prasata. Teď se udělalo pěkně a hojně se na silnicích objevili cyklisti a to je taky radost. Jezdí uprostřed nebo i vedle sebe a to jsou pak na zabití. Měla jsem taky problém, jak poznat jestli nejedu moc při kraji nebo uprostřed. Jak jsem tu četla, tak tu byl příspěvek, kde někdo psal, že si udělal bod v autě a podle toho se řídil. Nezávisle na tom, než jsem to četla, tak tuto pomůcku jsem si udělala i já. Bod mezi stěračema a vím, že když tam mám krajnici, tak je to v pohodě :) Zvládejte to také, jen to chce jezdit. Já vím, že to stále bude lepší :)
Lenka, 26.03.2012 22:16:56, IP: ***.***.248.83, #160472
Prosím tě, jak to myslíš s tím bodem ? Ten uprostřed stěračů ? Asi se ptám blbě, ale jak podle toho poznáš, jak jsi daleko od krajnice, když je ten bod vlastně uprostřed ? Jako jedeš podle toho, aby ten bod byl uprostřed silnice ?
Jana , 27.03.2012 16:06:54, IP: ***.***.218.224, #160489
Ono se to bude asi špatně vysvětlovat. Na předním skle, kde se kříží stěrače (jeden stěrač je výš a jeden níže, ale ten bod, kde by se setkaly) tak tam musím vidět krajnici. Když sedíš v autě jako řidič a pojedeš, tak ta krajnice pár metrů před autem mi tam vlastně prochází (je to někde uprostřed předního skla) Musíš si to vyzkoušet, když pojedeš pomalu.Dcera mi tvrdí, že si mám kontrolovat levé boční zrcátko, prý to tam uvidím, ale já jsem ráda,když sleduji před sebou a vpravo :) Fakt se to špatně vysvětluje. Sedni si do auta a vyzkoušej to. Pak by se to mělo lépe pochopit. Mám to opravdu vyzkoušené, že nejsem pak ani moc u kraje ani uprostřed s autem.
Jana , 27.03.2012 17:22:26, IP: ***.***.218.224, #160490
Tak jsem napsala blbost, mám si kontrolovat pravé boční abych viděla jak jsem daleko od kraje. To by mi bylo vlevo houby platné, tam si musím hlídat auta :)
Ika, 27.03.2012 21:28:42, IP: ***.***.56.241, #160500
Lenko, musíš SAMA VE SVÉM autě. Velikost auta, tvoje sezení=každý jiný.
Mám Mazdu 121/malé autíčko/ a tam ten bod mám asi v půli stěrače, před řidičem.
Trénovala jsem to tak, že spolujezdec hlídal vzdálenost od krajnice a já "hledala" bod+ spojnici s krajnicí. Krajnici máš asi +/-metr před autem. Kdyby se to dalo nakreslit?!

.X
. I
. I
. I
. I
__________________.______ I
/ . ) I
I . I I
I . I I
I . I
I___________X______________ I
I . I
I . I
I O O I


Snažila jsem se " O O" jsou tvoje oči,
" X " body na kapotě a krajnici
Ika, 27.03.2012 21:30:23, IP: ***.***.56.241, #160501
Tak to nevyšlo, škoda
Ika, 27.03.2012 21:44:31, IP: ***.***.56.241, #160503
I
X
I
I
I
I
............................................... I
( ) I
I I I
I I I
I.................... X...........................I I
I I I
I I I
I O O I I

Druhý pokus
        Předchozí   1 .. 142143144145146147148 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.