Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

Petra, 08.08.2011 8:36:16, IP: ***.***.60.145, #143128
Pokud chceš větší rozbor, tak to by určitě chtělo osobní konzultaci a z Prahy je většina známých věštců, tak to nebude problém. Já esoterice důvěřuji, tak nikoho zkoušet nepotřebuji co pozná a ne. Je lepší říct konk.otázku, pak dostaneš jasnou odpověď. Tím, že jsem doma s dětmi, tak je pro mě jednodušší zavolat, než si hledat hlídání. Minuta stojí 70 Kč, pro můj rozbor stačilo 10 min. Horší je, že mám hovory na spol.účet s manželem a od něj jsem dostala pěkně vynadáno. Nejde o ty peníze, ale že to nesnáší. Mně to ale pomohlo vědět, že ty moje nervy nejsou varováním před nějakým průšvihem a že koupě nového auta mi rozhodně pomůže.
Vlaďka, 09.08.2011 8:34:05, IP: ***.***.216.102, #143384
Já jsem si také občas před jízdou vyložila karty ,protože jsem byla vyklepaná jak ratlík a nevěděla jak dojedu.
je to jak píše Petra ,najít příčinu a hlavně jsem se potřebovala vnitřně uklidnit.
radana , 09.08.2011 9:53:49, IP: ***.***.37.154, #143397
tak ja jsem myslela ze se z techniky asi zblaznim asbolutne jsem nerozumela ani slovo , vlastne jsem si to porad cetla a nechapala nic. Naucila jsem se to tak ze jsem si predstavovala co to asi muze byt spojka , prevodovka a tak dale , musela jsem to chapat a vedet co to je , no a pak to slo samo sice odpovidam hodne pozde ale mozna to nekomu pomuze ,
Petra, 09.08.2011 10:28:55, IP: ***.***.60.145, #143399
Opravdu se směji lidem, které úplně rozhodí témata okolo karet, astrologie jako paní Ivanu. A o lidech, které neznám se vyjadřovat, že říkají žvásty...Já takhle soudit nedovedu, ale nikomu žádné důkazy podávat nemusím. Karty a věstby, astrologie je stará tisíce let, rozumím tomu, že někdo má jiný názor a já jen předávám své zkušenosti, které mi pomohly. Není náhoda, že někdo má z něčeho bloky a klasická medicína- to mám brát prášky na uklidnění? Prostě jsem zkusila jinou cestu, protože jsem už jiný nápad neměla. Ale děkuji za lekci, většinou takové trapné výpady, jako má paní Ivana, mají lidé bez víry, kteří se bojí v životě nejvíce. Omlouvám se, že jsem se k tomu musela vyjadřovat, jen jsem s Lenkou probírala, co pomohlo mně. Už před několika měsíci jsem si chtěla koupit automat a Ivana zase sdělila svůj bomba názor z autoškoly, že tam říkali kdo nezvládá manuál nesmí na silnici. Proč píše takové názory-aby člověku ublížila? Mně to tedy nepomohlo...
Lenka, 09.08.2011 13:48:18, IP: ***.***.110.30, #143444
U mně bylo jednoznačně automat nebo nic. A jsem s ním moc spokojená, co se týká řízení, resp. že nemusím ještě ke všemu myslet co dělám uvnitř auta, kromě blinkru. A také jsem se setkala s názorem, že automat je " jen pro blondýny " nebo s tím, že je to autíčko pro opice. Z toho si nic nedělám, hlavní je, že jen díky tomu to jakž-takž zvládám a každý prostě není tak dokonalý, a každý na to nemá bunky. A že by nepatřil na silnici ? Co to je s prominutím za hovadinu ?? Vždyt každý pátý ( většinou luxusní ) auto má automat. Všímám si, že když jdu kolem zaparkovaných aut, je jich opravdu dost. To jsou jejich majitelé dementní a nepatří na silnici ?
Lucka, 09.08.2011 14:26:49, IP: ***.***.25.97, #143454
Leni,jsem blondýna auto řídím jedině v automatu,protože jsem v tomhle směru levá.Jinak ale vykonávám docela náročnou práci,kterou zvládám v pohodě.Ale jízda v autě je pro mne fakt problém.
Lenka, 09.08.2011 16:21:48, IP: ***.***.110.30, #143471
Přesně tak, já jsem také blondýna :-) na řízení a technické věci naprosto levá ( návody na novou pračku, mikrovlnku, foták - to čtu, jako kdyby to bylo v čínštině ) a než jsem se trochu naučila s PC, horor. A nějaké hadičky v motoru mi nic neříkají, a na zaparkování potřebuji letiště, protože na tu techniku KAM točit kola, mi automat nepomůže. Přitom mám také dost náročné zaměstnání ( péče o lidi ). Nemůže člověk být dobrý na všechno, každému jde něco jiného lépe od ruky, no.
Lenka, 09.08.2011 16:23:42, IP: ***.***.110.30, #143472
Přesně tak, já jsem také blondýna :-) na řízení a technické věci naprosto levá ( návody na novou pračku, mikrovlnku, foták - to čtu, jako kdyby to bylo v čínštině ) a než jsem se trochu naučila s PC, horor. A nějaké hadičky v motoru mi nic neříkají, a na zaparkování potřebuji letiště, protože na tu techniku KAM točit kola, mi automat nepomůže. Přitom mám také dost náročné zaměstnání ( péče o lidi ). Nemůže člověk být dobrý na všechno, každému jde něco jiného lépe od ruky, no.
Lenka, 09.08.2011 16:25:32, IP: ***.***.110.30, #143473
Hahaha, tak zrovna tady je důkaz....hlavně, že to klikám jak blb, a skočí mi to sem dvakrát.
Ivana, 09.08.2011 22:30:42, IP: ***.***.22.61, #143498
Pro PETRU:
Paní Petro, mě opravdu nerozhodí téma okolo kartářek, to bych měla slabé nervy. Jen jsem reagovala na to, že pokud má někdo strach z řízení a potažmo i z možné nehody a jde se zeptat kartářky, jestli vůbec může řídit a jestli mu nehrozí bouračka, tak se to dá těžko pochopit. V autě jste vždy sama za sebe a jenom na vás záleží, jak se se svým strachem vyrovnáte. Bouračku vám může zavinit i druhý řidič a pak bude opravdu jedno, jestli vám kartářka řekla, že se nemáte nehody bát. Řidičku, která svoji labilitu za volantem (a to nemyslím hanlivě, nervy za volantem jsem si v začátcích také užila) "řeší" s kartářkou a svoje schopnosti odvozuje od jejích "předpovědí", bych v provozu potkat nechtěla. Co se týče kartářů- ať si každý věří, čemu chce, mám spoustu známých s touto zkušeností a říkají, že ty "předpovědi", které obdrželi, byly obecné odhady, které pasují na 90% lidí. A "kartářky" na ezo.tv jsou samostatná kapitola- stačí je chvíli poslouchat, jak různým lidem opakují jako kolovrátek stále tytéž obecné fráze- jako paní, která se ptala na své zdravotní potíže a kartářka jí řekla "to chce léčbu, ale bude to dobré"- ani nehádám, jaký průvan tato informace udělala paní v peněžence. A z toho, že nemám "víru" v kartářky, neodvozujte prosím, že nemám víru v nic, neznáte mě. Vaše přehnaná reakce je v tomto případě zbytečná, mám právo na názor stejně jako vy. Napsala jsem, že "nechápu, ale respektuju"- to opravdu není žádný agresivní výpad.
Co se týče toho automatu a manuálu: nikde jsem nenapsala žádný "bomba názor", že kdo používá automat, nesmí na silnici. Citovala jsem jenom svého instruktora, který řekl, že "člověk, který nezvládá najednou šlapat na pedály, řadit a kontrolovat situaci, není řidič"- citaci jsem uvedla v uvozovkách. Pokud jsem tím snížila vaše sebevědomí řídit, omlouvám se:) Psala jsem o tom, že je dobré umět i s manuálem (z praktických důvodů ) a pak si klidně pořídit automat, protože může někdy nastat situace, kdy člověk bude nucen použít manuál, a pak nebude moct vyjet. Pro mě automat znamená větší pohodlí a komfort při řazení, proto bych si ho pořizovala já. Takže závěrem: přeji vám opravdu upřímně hodně šťastně najetých kilometrů.
Vlaďka, 09.08.2011 22:34:22, IP: ***.***.216.102, #143499
Leni opakování je matka moudrosti.
Já jsem taky blond a dneska se mi povedlo jet asi tak 8km se zataženou ručkou což jsem zjistila až doma ,protože jsem musela zvládnou objížďku kopeček a ješte jsem se tam potkala s kamioném ,moc věcí najednou a jsem zvyklá se v kopci na ní rozjíždět...
pak jsem se divila,že šlapu na
plyn jak blázen a nějak to nejede.
To jsem se nejdřívchválilajak jsem šikovná ale po zjištění doma mě ten smrádek zchladil,naštěstí to vysmrádlo než dorazil partner :)
Hodně zdaru při řízení
Ika, 10.08.2011 14:18:06, IP: ***.***.56.241, #143604
Zdravím všechna děvčata i kluky. Velmi mně potěšily příspěvky od "kluků". Je to od nich moc pěkné, že napíší o svém ježdění, že nekritizují ale snaží se i pomoc.
Dnes jsem dostala odvahu /po roce/ a vyjela na výlet. Praha-Kutná Hora, najela jsem asi 80 km. Trasu znám ale sama jsem jí jela poprvé. Byla to pohoda a dokonce jsem dávala i za 5. K dokonalosti mám ještě daleko ale snažím se.
Všem, všem přeji klid, pohodu a štastné návraty.
Vlaďka, 10.08.2011 23:10:26, IP: ***.***.216.102, #143651
Iko,tak za tu 5-ku tě moc chválím sama s ní ještě bojuju,já se zase snažím vyhodit kvalt při dojezdu,jak tu některé holčiny popisují ,radil mi to i partner ,ale v autoškole mě instruktor říkal, že si mám dávat za1 prý jsou žáci nervozní ,když jim to pak chcípne.
Já přesto ,,že mám svoje auto tak jezdím jen někdy,když to jde jedu busem,ale pokud mi vyjde nová práce tak mě nemine jezdit denně ,což bude možná asi dobře ,jen se bojím zimy.
Všem úspěšnéježdění a zdokonalování :)
viki, 11.08.2011 9:45:12, IP: ***.***.102.161, #143701
mám stejný problém, narazila jsem na tento (4 roky starý) příspěvek při hledání odpovědi, tak se ptám, jak to dopadlo? Podařilo se???
Monala, 12.08.2011 17:05:40, IP: ***.***.248.210, #143843
Ahoj holky, tak jsem se po delší době dostala k PC (dovolená v "divočině") a musím napsat, že začínám jezdit a začíná mě to fakt bavit i přesto, že se zatím bojím a za mnou se dělají občas kolony (ale jezdím nanejvíš předepsanou rychlostí a stejně se dělají :-) ). Dokonce i partner leze na místo spolujezdce skoro dobrovolně :-) Jen kdyby to mladší dítko pořád neřvalo (ten si jízdu moc neužívá :-) )
Zítra ovšem jedu sama s tím malým uřvánkem někam, kam jsem nikdy nejela a uvažuju o tom, že to vzdám, protože s mým katastrofálním orientačním smyslem (spíš nesmyslem) určitě někde zakufruju a budu muset volat o pomoc (jéje, musím si nabít mobil, abych tedy měla z čeho volat)... Tak se tady zatím mějte pěkně beznehodově, dám vědět, jak cesta dopadla :-)
        Předchozí   1 .. 112113114115116117118 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.