Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

Lenka, 21.07.2011 22:28:10, IP: ***.***.110.30, #141313
Tak mám na světě další dvojče :-) Navigaci jsem si pořídila také, ještě v takové té euforii s teplým řidičákem v kapse, plánovala jak budu ted o prázdninách s dcerou jezdit po výletech - a houby !! Navigačka mi leží vybitá v šuplíku...nemám odvahu si zadat trasu, cíl cesty a jet, když nevím, kudy mne to povede, hihihi. A kdyby mně to náhodou navedlo na dálnici, tak asi zešílím, vystoupím a jdu domu pěšky. A co kdyby po cestě byla křižovatka bez semaforu, hihihi. Ach jo. Tak třeba příští prázdniny, no...jenže to už budeme bydlet za Prahou a já se těch okresek bojím ještě víc jak pražských silnic, kde se jezdí pomaleji a jsou široké.
Věra, 22.07.2011 7:10:59, IP: ***.***.96.211, #141330
Ahoj Lenko, já se totiž blbě rozjíždím, někdy se rozjedu jako pánbůh a někdy mi to třeba 3 x chcípne, než se rozjedu. Takže mám strach ze všeho, kde se musím rozjíždět. Začnu zmatkovat, troubové za mnou troubí a ukazují, jak jsem blbá. Ještě jsem nevychytala, čím to je. Teorii mám zvládnutou, dokonce mám nastudované CD s videem o rozjíždění z autoškoly. Zkusila jsem jiné boty, dát si sedačku dál atd. Ale to nebude tím, chyba je v mém mozku, který dává mým nohám špatné pokyny :-))
Věra, 22.07.2011 8:34:37, IP: ***.***.96.211, #141335
Také pořád sleduji a řeším provoz, i když neřídím, manžela se pořád vyptávám, on to bere všechno jako samozřejmost a je to pro něj hrozně jednoduché. Také trénuji silniční provoz na kole, na tom se nebojím, tím nemohu nikoho srazit, akorát někdo může sejmout mě. Já když řídím a vidím cyklistu, mám z něj děs.
Jana, 22.07.2011 13:47:39, IP: ***.***.70.146, #141375
Věrko,při rozjíždění dáváš málo plynu,proto ti to chcípe.Uvědom si,že auto je velký kolos 3,5 tunový a tomu musíš dát sílu,aby se hnulo z místa.\uvolňuj spojku a hned hned plyn.Ne dupnout zase silou,ale postupně přidávat,ne pedál jenom lechtat.Nejlepší je to vyzkoušet na prázdném parkovišti,nebo něco někde určitě najdeš k procvičení.
Petra, 22.07.2011 17:47:27, IP: ***.***.60.145, #141407
Ahojky, tak tuhle teorii s rozjížděním znám a na parkovišti jsem ji měla taky bezva procvičenou, ale v provozu konec. Při kond.jízdách jsem párkrát chcípla v provozu na semaforech do kopce a to jsem měla vše nacvičené, jenže v klidu. Já nesnášela, když auta stála za mnou. Naštěstí to automat vyřešil a teď si rozjezdy užívám. Z ostatních věcí jako křižovatky, parkování mám obavy pořád, ale aspoň to nevzdávám a jedu. V neděli ráno mě čeká jízda přes celé město(Plzeň) a taky se bojím, aby fungovaly semafory. Dobrý je jak psala Lenka to plánování tras na internetu, taky se dívám, kde to neznám jak vedou pruhy, kudy jet. Neznámá trasa, to je konec. A potvrzuji Lence, bydlíme 5 km za městem a ta úzká silnice do města je hrozná. Zvlášť teď v létě předjíždění skupin cyklistů, v zimě zase když napadne sníh..
Růžena, 23.07.2011 13:00:35, IP: ***.***.60.158, #141482
Ahojky všichni, také mám fobii zřízení aut, řidičák mám 10.let a moc jsem z toho nenajezdila, ted´ jsem nastoupila do nového zaměstnání kde po mě vyžadujou abych začla jezdit , ale když mě přijímali tak o řízení nikdo nic neříkal a já mám strašný strach že to nezvládnu ještě k tomu je tam jedna paní, která má furt připomínky proč už nejezdím jsem tam měsíc můžete mi poradit .Děkuji
Růžena, 24.07.2011 9:35:53, IP: ***.***.60.158, #141534
Ahojky , auto máme zkoušim jezdit ze synem ten má se mnou trpělivost, ale nejhorší jsou rozjezdy jakmile za sebou vidim nějaký auta tak se nerozjedu a začne se mi třás noha .Já vím že je to ve mě protože si nevěřím, ale já nevím jak se zbavit toho strachu.
Lenka, 24.07.2011 9:59:47, IP: ***.***.110.30, #141536
Já chápu, prostě si nevěříš a máš stres z rozjezdu už předem a pak se to tuplem nepodaří. Určitě by ti toto odstranil automat, ten se rozjede bez problému, a odpadly by ti ty stresy. Dneska se už dá sehnat ojetý za slušné peníze ( Fabie, Opel corsa, Punto atd )
Růžena, 24.07.2011 12:01:16, IP: ***.***.60.158, #141543
Lenko jo to by bylo fajn ,ale já se musím naučit klasickou převodovkou holt musím překonat strach a pořád to budu zkoušet a musim si začít věřit , ale děkuji.
Bedrunka, 24.07.2011 14:18:55, IP: ***.***.191.27, #141546
Ahoj holky,
tak nevím, taky to pořád zkouším. Ale mám pocit, že pro mě to fakt není. Patřím k těm nervově labilnějším a když jsem vystresovaná ještě z něčeho jiného, tak to ježdění nedávám vůbec. Do kopce bez ručky se rozjedu v pohodě, v klidu. Ale jakmile jsem na křižovatce a za mnou auto...už mi to chcípne...v tom stresu se těžko koordinují pohyby...prostě zmatkuju. Jenže ten stres z jízdy je fakt nechutný..průjem, pocit na zvracení. Na těch úzkých okrskách s ciklisty a autobusy to nemám vůbec sama odvahu a jezdit tolik potřebuju. No jestli se mám rozjezdit, tak pod vedením manžela...vidím to tak na rok až dva...jestli vůbec:))). Už fakt nevím, jak se hodit do klidu.
Lenka, 24.07.2011 14:20:17, IP: ***.***.110.30, #141547
Jé, promin, já jsem si neuvědomila, že jsi psala, že to potřebuješ do zaměstnání, kde mají manuál. To pak jo :-) Nějak mi to nedošlo. Když jsem si dala před koupí automatu jednu kondiční jízdu s automatem, tak právě ta učitelka říkala, že plno ženských k ní chodí, že roky mají automat a našly dobré zaměstnání a chodí se k ní učit honem, honem na manuál. Já bych také právě měla od zimy používat v zaměstnání auto, ale mám dovoleno používat moje a propláceli by mi benzín, na manuálu odmítám, to radši nic a vyřeší to v klidu MHD.
Růžena, 24.07.2011 14:37:50, IP: ***.***.60.158, #141551
Tak to máš dobrý no já jdu dneska ze synem jezdit tak to snad zvládnu.
Jana, 25.07.2011 12:04:06, IP: ***.***.25.97, #141666
Holky,kdo máte automat,můžete se podělit o zkušennosti.Jsem totálně levá na řízení,ale potřebuju jezdit trasu asi 15 km.
Petra, 25.07.2011 12:22:57, IP: ***.***.60.145, #141668
Ahoj Jano, nemohu nic jiného něž automat chválit, ubylo mi spoustu práce a nervů. Několik let jsem jezdila s manuálem, ale stále jsem musela hledat trasy bez kopců. Nakonec, když jsem byla v jedné situaci nucena do kopce před partou dělníků vycouvat a málem jsem z toho vjela do výkopu, tak mi bylo jasné, že s tímto uměním do provozu nemůžu. Automat paráda, prostě odpadá řízení a starám se jen KONEČNĚ o provoz. Ani přechod do manuálu mi nedělá problém, hlavně jsem se rozjezdila, plánuji i výlety a to bych s manuálem nikdy nedokázala jít dopředu.
Lenka, 25.07.2011 15:42:52, IP: ***.***.110.30, #141675
Jani, přidávám se k Petře, automat je super a mohu také jen doporučit. Kromě vyšší pořizovací ceny a o litru navíc na spotřebě jsou to jen pozitiva. Negativum je ještě to, že kdyby se převodovka náhodou rozbila, tak oprava je daleko nákladnější než u manuálu, ale pokud se pravidelně mění olej a o převodovku " pečuješ " tak se nerozbíjí. Manžel řídí manuál přes 30 let, a když si půjčí moje, tak si libuje, jaká je to pohodička, že se nemusí o nic starat. Jak píše Jana - nemusíš konečně řešit řazení, kdy a co, v křižovatce kromě sledování provozu ještě podřadit, přeřadit, v kolonách neustále řadit, ale všímáš si jen a jen provozu vně vozu. Je to ideální právě na to popojíždění po městě. Ta spotřeba je horší, já jezdím denně jen 7 km, a na spotřebě je to znát, než kdybych jezdila denně 60 km. Než se to zahřeje a rozjede, a tudíž to začne žrát méně, tak už parkuji :-)
        Předchozí   1 .. 109110111112113114115 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.