Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

Lida cd , 17.07.2011 18:28:16, IP: ***.***.109.254, #140130
Jo jo Leni jsem rada ze nas je vic co to odbouravame a jde to dneska jsem si vyjela na trhy do nedalekeho mestecka a koupila jsem si do auta koberecky tak jsem si udelala radost zrovna frezovali silnici takze pridelany semafory ale dobry samozrejme zase s pustenym cd tak si to uzivam mozna vic kdyz jedu sama tak se mejte hezky a at mame dlouho hezky pa
Ivana, 17.07.2011 19:03:13, IP: ***.***.22.61, #140136
Tak to je dobře, že vám to jde, holky- já bohužel musím konstatovat, že pro mě je dovolená děs, protože autem nejezdím. Když pak do něj sednu tak po týdnu, už zase ten známý pocit, žádná pohoda. Musím se tudíž čas od času projet. A taky jsem vypozorovala, že když sedám do auta a jsem nějak nervní, tak se mi nedaří- dneska jsem se rozjížděla na dvojku, a i když jsem se zaříkávala, že už to neudělám (protože někdy se normálně na dvojku auto rozjede, ale někdy by to chtělo tu jedničku), tak opět frajerka na dvojku- nemusím líčit, jak to poskakovalo, než motor zabral. Navíc to bylo do nebezpečné zatáčky. Takže střídavě oblačno a bohužel získávám pomalu, ale jistě pocit, že lepší to už nebude, protože to už by za rok dávno bylo:) Ale zase jindy mám den, kdy jedu jako profík, takže to by pro mě znamenalo, že za volant můžu sedat jen v dobré náladě, a to bych zas teda nesměla chodit do práce:) No nic, nebudu už lkát- hodně zdaru všem!
Lenka, 18.07.2011 7:24:30, IP: ***.***.110.30, #140175
Holky, a jak zvládáte křižovatky ? To je totiž ted moje největší potíž. Vůbec nevím, jak se je mám naučit, každá je jiná ( do kříže, téčková, semafory, bez světel, jednou vyjíždím z hlavní doprava-doleva, jindy zase na ní najíždím atd ) Jsem už z toho úplně zblbnutá. Mám naučené nazpamět křižovatky v okolí ( na mojích trasách ) a přijet někam kde to neznám, tak jsem vyřízená. Manžel mi říká, že to je furt stejný, ale mně to připadá pokaždé jiné, podle toho, kam na ní zrovna jedu. Myslíte, že si jde v autoškole zaplatit teorii jen křižovatky ? Já už nevím, jakým způsobem se to naučit. Koukám i na netu na testy křižovatek, ale tam je právě to, že kdy jede červené autíčko, kdy modré a tak. Učitel nám říkal, že ty druhý nás nezajímají, že tohle nás zblbne, že pro nás je důležité, kdy jedeme my. Jsem už z toho neštastná, a nevěřím si, to na odbourání strachu moc nepřidá.
Erika, 18.07.2011 14:36:30, IP: ***.***.167.1, #140338
Dobrý den, také se přidávám ke konverzace, protože i já zrovna zažívám ty své chvilky za volantem v autoškole. Už mám po kurzu, i po zkouškách, ale bohužel jsem je hned nezvládla. Zavládl mnou pocit, kdy si představuji, co budu dělat, když to neudělám vůbec. Když se do toho přidaji problémy typu, kde na další jizdy a zkoušky budu brát peníze, co si o mně budou myslet ostatní a rodina, připadám si hloupě. Někdy si řikam, že mi to jde a že to zvládnu, ale co když ne. Jak moc bych si přála, sednou za ten volant s pocitem, že už to mám, že jsem řidič! Zdravím všechny a snad to všichni nakonec hravě zvladneme. :-)
Lida cd, 18.07.2011 18:05:32, IP: ***.***.109.254, #140386
Jo holky jsou to nekdy zazitky tak si priste dame pozor to si clovek potom pamatuje a o tom to je hlavne jezdit snazim se porad na to myslet co delam a vsechno sledovat to jeste budeme vychytavat ale snad jenom mensi chybicky ale rikam si ze to stalo za ty nervy tet kdyz nemusim stat na zastavkach a kdyz mam volno tak se rozjizdim po okoli zatim jsem jela asi do 40 km ale diky za to jinak jezdim kazdy den tech 18 km na to rozjezdeni to staci kdyz si vzpomenu ze to budou pristi tyden 4 mesice co jezdim tak mam z toho radost hlavne u vseho klidek a ono to pujde urcite tak se drzte a opatrne cauky
Petra, 19.07.2011 15:35:44, IP: ***.***.219.21, #140693
Nazdar holky taky chodím do autoškoly.Já zase prozměnu mám strach ze svého instruktora,hlavně z jeho hloupých řečí typu zas ti hrká v té tvé palici apod.Já vím říkáte si proč neviměním instruktora.Jenom že já už mám třičtvrtě kurzu za sebou a zbývá mi několik jízd a příjdou zkoušky.Když začne blbě kecat dostanu se do stavu kdy dělá hodně zbytečných chyb.Tenhle člověk nikdy nikoho nepochválí a vidí jen chyby a to špatné.Pochvala přece dokáže člověka vyprovokovat k neuvěřitelným výkonům.Mám narušenou sebedůvěru,o řízení auta s tí blbečkem se mi i zdává.Za dobu co chodím do autoškoly jsem zhodila 5kg.Ve čtvrtek mám jízdu a bojím se co zas bude kecat a zoušek se taky začínám bát,ikdyž testy dělám na stoprocent a technické ústní otázky taky.Je mi 38 let a zdravotně na tom nejsem moc dobře.Tady ty stresy mi taky vůbec nepřidají.Je to hrozné.Kdybych to věděla tak do autoškoly nejdu.Ahoj a hodně zdaru vám všem.Petra
Helena, 20.07.2011 15:18:53, IP: ***.***.3.201, #140958
Měla jsem to podobně. Když člověk nezačne řídit hned po autoškole, ale až v pozdějším věku, má prostě větší strach.

Byla jsem z řízení nervózní, když jsem po letech znovu začala, ale hned po pár jízdách se to rapidně zlepšuje.

Jestli je u tebe ten strach až tak intenzivní, tak doporučuju zaplatit si pár kondičních jízd. A pak prostě jezdit, jezdit, jezdit a ten strach pomine.

Držím palce!
Petra, 20.07.2011 20:23:21, IP: ***.***.219.21, #141014
Leni právě ,že já ty řeči neumím pustit ven,Z těch jeho řečí si stále něco dělám.A několikrát jsem mu v autě i brečela.Víš já se zase potřebuju vozit k doktorovi.Já jsem se pro řidičák rozhodovala 20let.Ted je mi 38.A jak píšeš že nebudeš nikdy dobrý řidič,tak to vůbec nemusí být pravda,protože autoškola je vyrobna na řidičáky a pan řidič budeme až za hodně dlouho.To mi ,ale nevadí.Počkám si,ale záleží jak dlouho budu žít.Sedni do auta a jezdi a jezdi.Skoda,že tě neznám blíž.Hezké sny.Já tak s práškem.Petra
Lenka, 20.07.2011 23:13:44, IP: ***.***.110.30, #141018
Petro,díky, o tom dobrým řidiči jsem si to přečetla třikrát, krásně se to čte - kéž by. To víš, ráda bych to uměla jako ostatní, ale je to asi i povahou, jsem takový trochu váhavý střelec, všechno si musím v klídku promyslet, naplánovat - a to za volantem není zrovna to pravé. Kdybych přijela na neznámou křižovatku, tak bych tam potřebovala být sama, v klidu si promyslet kdy jet, koho pouštím, jestli jsem na hlavní, nebo na ní vjíždím, no hrůza. Proto jezdím jen moje známé trasy, kde to vím. Přitom v testu na křižovatky jsem neměla jedinou chybu, ale něco jiného je sedět v obýváku u monitoru a v klidu si to promyslet a odkliknout v jakém pořadí jedou autíčka a rozdíl, když je to v provozu. Také bych tě ráda poznala, a ty jsi z Prahy ? PS - dobrou a já také s práškem. Heslo dne - vydržíme !!!!
Petra, 21.07.2011 6:21:42, IP: ***.***.219.21, #141022
Dobré deštivé ráno Leni ne já nejsem z Prahy.Já jsem z Ivanovic na Hané.Je to na Moravě v okresu Vyškov.Tady leje jako z konve.No to zas bude jízda.Odpoledne nebo večer se ozvu.Přijemný den.Petra




Věra, 21.07.2011 10:36:06, IP: ***.***.96.211, #141085
Dobrý den všem, minulý týden jsem našla tyto stránky a přečetla jsem skoro všechny příspěvky. Mám také problém s řízením auta. Řidičák mám 30 let,ale nikdy jsem nejezdila. Letos v květnu jsem si zaplatila 10 kondičních jízd, po poslední mi instruktor řekl, že už je to v pohodě, že to mám pod kontrolou, ale praxe je jiná. Jezdíme s manželem každý den do práce autem, každý den večer si plánuji, jak pojedu, ale ráno se vždycky probudím a už se potím strachy a většinou si něco vymyslím, abych nemusela řídit - jednou mi svítí sluníčko do očí, podruhé prší (jako dneska) anebo jedeme v jiný čas a já mám strach, že budou stažené závory atd. Přitom jsem strašně toužila umět řídit a teď vidím, že tu šanci asi zase zahodím.
Lenka, 21.07.2011 15:36:14, IP: ***.***.110.30, #141196
Ahoj Věrko, já jsem to chtěla vzdát několikrát, a ty stresy před jízdou, to bylo něco. V dešti jsem ještě také nejela, a když jsem se večer ze zdravého rozumu rozhodla, že ráno pojedu, a ráno byly černé mraky nebo dokonce pršelo, tak jsem byla ráda, že nemusím a hned mi bylo líp. A kolikrát bylo hezky, ale já měla takové nervy, že jsem nejela a pak jsem si nadávala, jak jsem blbá. A proč ti vadí stažené závory ? Mně by závory nevadily ( zastavit a rozjet se ) ale mně nervuje představa, že nepůjdou semafory a já budu v pytli, protože na těch mých naučených trasách jedu na velkých křižovatkách vždy doleva, a kdyby tam nefungovali, tak si nedokážu představit, jak bych to projela ( 4 prihy a uprostřed tramvaje ) Tak mám v tomto případě naplánovanou náhradní trasu, že bych jela doprava a kde to otočím. No, prostě cvok....takže já už čumím jakou dobu dopředu, abych na ně viděla a stihla to kdyžtak rychle do pravého pruhu. Držím palce a pokus se vydržet a nevzdávat to, učitel určitě věděl, proč ti to říká a nevzal by si to na triko.
Jana, 21.07.2011 16:44:16, IP: ***.***.70.146, #141208
Holky teď mě napadla jedna věc,že by bylo dobrý kdyby hl.silnice byly vyasfaltované tmavě a vedlejší silnice světlejším asfaltem.Třeba by bylo i méně bouraček. A na vedlejší silnici na straně tak půl km před křižovatkou by byl tmavší proužek,ten by upozorňoval na přednost zprava. A na hl.tmavé silnici by byl na straně zase světlý proužek,ten by také upozorňoval na přednost zprava.A tramvajový pás by byl také tmavý.Značky bych tam samozřejmě ponechala.Já totiž když přijíždím na neznámou křižovatku,mám tmu před očima,jako když neumím přemýšlet,potřebovala bych zastavit,vystoupit,prohlédnout situaci,nastoupit a potom až odjet. Baví jezdit,ale jenom tam,kde to znám.
Petra, 21.07.2011 17:20:43, IP: ***.***.219.21, #141224
Ahoj Lenko tak na teorii už nemusím.Prý bych zkoušky bez problému zvládla.Ted budu chodit jen na jízdy.A budu jezdit ne 90min,ale jen 45min tak se k těm zkouškám snad brzy dohrabu.Každopádně se snažím.Petra
Jana, 21.07.2011 21:53:03, IP: ***.***.70.146, #141309
Leni byl by tmavý,ale ten na hlavní by byl i mokrý ještě tmavší, než na vedlejší.Spíše by to bylo horší v zimě,kdyby to zapadalo sněhem.Hihi.Ale já v zimě moc nejezdím.Já se přiznám,že po neznámých křižovatkách také moc nejezdím,jenom,když je to nevyhnutné.Už jsem si pořídila i navigaci,že pojedu do 50 km vzdáleného města do Aska,ale ještě jsem nedostala odvahu.Ale když pojedu,tak budu muset mít plnou nádrž benzínu,pro případ,že bych někde zabloudila.Já to také tak sleduju z autobusu,kdo se jak chová,řeším,kdo pojede a tak.Nebo když jdu pěšky po chodníku,pořád sleduji řidiče,jak se chovají.No magor.To máme asi všechny stejné.Jak já bych to chtěla všechno umět.
        Předchozí   1 .. 108109110111112113114 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.