Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

Lenka, 04.07.2011 14:30:53, IP: ***.***.110.30, #138627
Také jsem Petru obdivovala, a fakt klobouk dolu - začít jezdit hned takové štreky ( 150 km denně ) a ještě k tomu do ciziny, to by mně nedonutil sebelepší zaměstnavatel. ( nebo donutil ale maximálně po první jízdě by přišel o zaměstnance, :-) ) Já se přes půl roku p**elím po svých trasách a bohatě mi to stačí. Potřebovala bych být na silnici sama, to by mi pak šlo a parkoviště jen pro sebe:-) Parkování podélně - horor. Klasicky točím volantem na opačnou stranu než mám, a když se mi to povede jakž-takž kolama k chodníku, a chci popojet trochu dopředu, tak musím otevřít dveře a podívat se, jestli mám přední kola rovně, podle volantu to nepoznám a samozřejmě nevím, kolikrát jsem ho otočila, no hrůza. To nechápu manžela, když se nemusí podívat a řekne " srovnej si kola, otoč volant o dvě a půl otáčky " Já vím PRD !!!
Petra, 06.07.2011 19:03:13, IP: ***.***.60.145, #138815
Ahojky Lenko, já bych to projela s manželem, ale naprosto tě chápu. Mě vykolejí každá pro jiného blbůstka, pro mě katastrofa. Jednou jsem nemohla nastartovat, klíčky nešly dotočit, hned volám manželovi a měla jsem zablokovaný volant. V neděli jsem vyjela na nákup a zjistila jsem, že jedna pneu není úplně nafouknutá, tak jsem jela v totál strachu domů. Takže v první fázi, ať s tím zkusí jet ještě manžel, tomu alespoň já důvěřuji, ale je mi jasné, co prožíváš. Já mám co dělat sama se sebou a nezvládám řešit techn.problémy. Pa pa
Ivana, 06.07.2011 23:20:20, IP: ***.***.22.61, #138836
Ahoj Lenko, tak ani nevíš, jak ti rozumím. Já totiž měla v poslední době technické problémy s autem, jak jsem tu výše sáhodlouze popisovala. Jenže když já mám problém, tak podle chlapů v rodině neumím jezdit, takže jsem paradoxně nakonec byla ráda, když se auto pos... chviličku před tím, než jsem dojela domů- alespoň mi uvěřili, protože to jaksi nešlo poté ani nastartovat. V servisu vyčistili "trubky" (odborný název absolutně netuším), vylilo se z nich kilo jakéhosi humusu a prý jsem někde natankovala nekvalitní naftu nebo jsem autíčku dala cucnout z poloprázdné nádrže a nějaký kal ze dna mi tam ucpával tlakové čerpadlo. A nejlepší hláška automechanika- "nějaký čas by to mělo dát pokoj a když ne, tak se bude muset vyndat a vyčistit nádrž". Takže já teď jezdím se strachem, jestli tam někde v nádrži ten sajrajt ještě nezbyl a někde se mi auto zase pos.., třeba uprostřed křižovatky. Čili to abys věděla, že v tom nejsi sama- ale nad zataženou ruční brzdou jsem se (promiň) musela usmát:) Jinak ten zápach bys musela definovat- smrdí to jako benzin, olej, nebo jako když se něco pálí? To brzdové obložení to klidně může být. Spíš bych se bála, jestli je ruční brzda ještě O.K.- záleží, jak dlouho jsi ji takhle "týrala". Každopádně já už si do mobilu dala číslo na odtahovku- pro jistotu. A s tou cenou v servisu je to taky děs. Já například vůbec nevěděla, že každá automobilka má vyvinutou vlastní diagnostiku na svoje auta. Čili diagnostika, kterou má skoro každý automechanik, nemusí závadu odhalit a musí se do autorizovaného servisu, kde auto napíchnou na tu jejich. Tak to jsou pro mě pořád nové informace. Tak dej vědět, jak se to vyřešilo.
Pája, 07.07.2011 13:36:01, IP: ***.***.97.65, #138884
Ahoj všem. Jak to tady čtu, tak jsem ráda, že touhle fobií netrpím sama... Udělat si řidičák jsem strašně dlouho odkládala a až teď, ve svých třiceti jsem se k tomu konečně dokopala... Mám jej už dva měsíce, dokonce i auto jsem si koupila (tříválec Fabii), ale bohužel mám z řízení panickou hrůzu. V autě jsem zatím jela jen třikrát a z toho dvakrát do vedlejší vesnice. Mám hrůzu z toho, že udělám něco sobě nebo někomu jinému - nedej bože, abych měla vézt někoho z rodiny nebo známého. Nevím co s tím :( Jedinkrát jsem jela s manželem kamarádky, který je zkušený řidič a říkal mi, že mi to jde dobře, ale jak mám jet sama, tak prostě konec. Když si představím, že někam jedu, tak mě napadá jen, kde všude budou překážky a že se jim nevyhnu. Navíc nevím přesně kdy podřazovat, při jaké rychlosti nebo otáčkách, řazení nahoru mi jde celkem dobře. Neporadíte mi? Chystám o víkendu za kamarádkou (bydlí asi 12km) ode mě a už teď se bojím cesty...
Ivana, 07.07.2011 21:11:49, IP: ***.***.22.61, #138914
Pájo, a nemůže tu cestu s tebou jet někdo před tou návštěvou, aby sis ji vyzkoušela, než ji pojedeš sama? To je určitě jenom psychologické, znám to. Bojím se sama do neznámých míst, ale když je někdo se mnou, tak vidím, že to zas takový problém není, a jakmile už mám "nacvičeno", můžu na trasu sama. To podřazování není tak těžké (i když - párkrát jsem jela na 3 do zatáčky ve městě, než jsem to vychytala:) Já to mám konkrétně takhle: ve městě, když jedu v rozmezí 40-50 km/h, tak jedu na 3. Jakmile musím zpomalit na 30 km/h, tak podřazuju na 2 (ale to uslyšíš, motor začne znít jako traktor a musíš podřadit). V každém případě podřazuj do zatáčky (ve městě, někdy i mimo něj- záleží na prudkosti zatáčky, ve městě podřazuju, mimo město zpravidla jen přibrzdím)- ještě před zatáčkou už to musíš mít ale vyřešené a už do ní vjet na nižší stupeň. Hlavně si prosím tě předem v hlavě nepřipravuj nějaký hororový scénář, na co můžeš narazit, to tě spíš vyděsí- přistupuj k tomu tak, že auto je stroj, který tě někam doveze a ovládat ho umíš. Ale stejně by asi bylo nejlepší, kdyby tu trasu s tebou někdo předem projel, budeš pak jistější. Tak hodně zdaru:) Jo, a já si dělala řidičák taky po třicítce a jezdím rok- nějak už to uteklo:)
Lenka, 08.07.2011 8:48:03, IP: ***.***.110.30, #138961
Pájo, já bych neznámou trasu taky nejela, já dělám to, že si na netu najedu na Mapy, zadám si výchozí bod ( mojí ulici ze které vyjíždím ) pak dám fotomapu, hodně přiblížím a celou trasu si " projedu " Když se to přiblíží na maximum, jsou vidět i pruhy. ( bohužel ne značky ) Tohle mi hrozně pomáhá, dokonce si i plánuji, kdyby někde nešel semafor, tak se rovnou kouknu, když zabočím doprava, kudy to mám objet, abych nezmatkovala na křižovatce. Moje tutu bylo včera na té diagnostice, a nic nenašli, tak nevím. Takže na pamě koukám navíc i po bočních ulicích, kam můžu kdyžtak zahnout, no nervy.
Ika, 08.07.2011 14:51:26, IP: ***.***.56.241, #138990
Milé spoludržitelky volantu, také se musím pochlubit. Autíčko při couvání hodně drnčí, plaší se plechy. Začalo to někdy dělat i při jízdě vpřed.
Domluvila jsem si servis, přijela tam, sednul za to odborník a autíčko jelo jako víno vpřed i vzad.
Není to autem ale nohama, špatně šlapu spojku. Jsem moc pomalá a tak se dostávám jen na 500 otáček a ono to má být 800 a víc otáček. Chybama se člověk učí a tak to jdu trénovat.
Všem přeji štěstí a klid za volantem.
Monala, 08.07.2011 17:49:57, IP: ***.***.231.33, #139007
Ahoj holky, tak jsem právě dorazila z Piláku (u Žďáru nad Sázavou) dom (Brno). Vezla jsem děti a partnera a šlo to. Ale bylo to tím, že vedle mě seděl tchán a radil. Je fakt super s někým takovým jezdit - je velkej kliďas, poradí, ten by měl jít dělat z fleku instruktora du autoškoly.... Jen nevím, jestli to řízení půjde někdy bez něj :-) No kdyby neseděl vedle mě, tak bych u domu ani nezaparkovala... to musím ještě natrénovat...Ale co mi už začíná jít je rozjezd do kopce bez ručky...No spíš do kopečka (začínám být na sebe hrdá)....Příští jízdu už prý jedeme do centra, tak bojim bojim... Ale fakt mě to baví a vím, že je to díky němu. Přála bych všem takového učitele....PS.: holky pamatujete, jak jste tedy nedávno řešily řazení na 5tku? Tak já už ji tam picla a dokonce dvakrát :-)
Lida cd , 09.07.2011 13:01:17, IP: ***.***.109.254, #139086
Ahojky devcata no tak Manolo ses dobra ze uz neni pro tebe prekazka ta petka je to super ja jsem na ni zacla jezdit pred mesicem uz jezdim do prirody i na zamek je to super ale pozadu parkovani moc nejde tak to tam zajizdim popredu tak at nam to jde tak se mejte vsichni dobre cauky
Monala, 11.07.2011 7:50:11, IP: ***.***.231.33, #139141
Ahojky holky, Lido, díky z pochvalu :-), ale s tou pětkou to nebude tak žhavé - donutil mě děda, prý ať vím, že tam je.
Včera jsem zase dědu "vyvezla", jeli jsme město, to bylo prázdné, takže celkem OK, ale pak jsem byla trénovat na parkovišti pomalou jízdu na jedničku a zpátečku a to tedy byla síla, kolikrát mi to zdechlo. Když to ale začlo trochu jít, tak to parkování bylo výrazně jednodušší - s tou velmi, ale opravdu velmi pomalou jízdou...
Teď už jen se dokopat sednout do plecháčku sama a jezdit a přitom nikomu neublížit. Trochu se bojím, že volant v mé ruce by se mohl stát zbraní hromadného ničení...
Francovka, 15.07.2011 22:02:10, IP: ***.***.36.164, #139941
Myslím , že jsi to napsala dobře, jen mám výhradu k tomu, že si spojku nemůžeš poštelovat jak chceš :-) . To je dané od vírobce, jak a kde má zabírat. Když si to přešteluješ, škodí to spojce,. .to jen takový postřeh. Jinak poradil bych jak zjistíš jak na spojku...a to tak , že se na rovince zkus rozjíždět bez plynu na jedničku, jen aková citovka ...aspoň si natrénuješ kde zabírá a taky citlivou práci z nohou :-)
Monala, 16.07.2011 15:55:31, IP: ***.***.65.183, #140034
Ufuf, právě jsem dorazila - jela jsem sama!!!! Sice jen kolem naší krásné brněnské části Kohoutovice, ale jela :-) A nikdo na mě netroubil... A i sama zaparkovala jupííí...
Lído jsi "borec" za 3 měsíce 1700km tyjo
Monala, 16.07.2011 19:11:05, IP: ***.***.110.30, #140077
Velká gratulace, jsi šikulka !!!! Vidíš, po kouskách to půjde. Když jsem jela poprvé sama, tak jsem si musela zpívat :-) byla jsem tak nervní, že jsem to musela něčím přehlušit a navodit si v mozečku atmosféru, že o nic nejde :-) Dodnes si pamatuji, že to bylo " už koníček pádí.. " přitom tu písničku nemám moc v lásce, ale byla to první blbina, co mně napadla, hihihihi.
Lida cd, 16.07.2011 19:35:01, IP: ***.***.109.254, #140078
Jo Manolko ono fakt zatim staci po okoli a mensi trasy hlavne at to dostaneme do ruky no dnes me to zase tak tahlo ven nekam si sjet autem ze jsem si sjela do nedalekeho mesta Hermanaku na zmrzku se psem a prosla jsem se parkem tak jsem si rikala no ses tady sama no super to uz jse zkusila i na Sec tam uz se zvedaji kopecky no krasa a ze silnice koukam na zriceninu Lichnici no to stoji za peknou projizdku lepsi relax si nedovedu predstavit chystam se na zamek uz to nedusim dam tam za 5 a jedu tak jsem taky spokojena kdyz dorazim v poradku a to me zene znovu dal tak si rikam jezdi nebo v zime me to bude lito ze si jen tak nekam nezajedu budu rada kdyz dorazim domu takjsme zase o krok dal vid musime se pochvalit a o tom to je tak opatrne jen tak dal cauky pa
Lenka, 17.07.2011 8:56:43, IP: ***.***.110.30, #140107
Já už úplně blbnu - ten příspěvek o té písničce jsem psala já, a místo sebe jsem do jména napsala Monala, jako že to je odpověd pro ní, a ted to vypadá, že to je příspěvek od ní. Omlouvám se, zblbla jsem to.
        Předchozí   1 .. 107108109110111112113 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.