Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

Lenka, 15.06.2011 19:38:42, IP: ***.***.110.30, #136697
Já jsem si tam také hned dala Zetko, ale za 14 dní ho sundala, a od té doby se mi nelepí na zadek a netroubí. Všimla jsem si, že mi se Zetkem dělali vyloženě naschvály a " prasárny " typu, že mne třeba předjeli hrozně rychle v křižovatce zprava. Na čtyři z pěti řidičů to totiž působí právě naopak, než aby byli ohleduplní. je to jak červený hadr na býka, provokuje to. Když vidějí před sebou Zetko, tak už jsou naštvaný, co to před sebou zase chytli a snaží se předjíždět a ukázat, jaký jsi blbec a oni už jsou profíci. Od té doby, co tam nemám nic, se tohle hodně zlepšilo, protože nemůžou vědět, kdo před nimi jede :-) Lepí se mi na zadek jen když jedu fakt pomaleji, ale to si pak maximálně řeknou " no jo, ženská "
Ivana, 15.06.2011 19:48:03, IP: ***.***.22.61, #136698
S tím "Zetkem" je to různé- já ho měla rok a nikdo mi žádné naschvály nedělal, i když instruktorka mě od toho spíš zrazovala. Já to ale brala tak, že dávám vědět "Pozor, začínám"- teď sama když vidím před sebou "zetko", zbystřím a dávám větší pozor, co ten řidič může udělat. Už se mi to párkrát vyplatilo, když "zajíc" (s odpuštěním, už píšu jako profík, a to bych se rouhala:) neočekávaně někam odbočil nebo dal blinkr na poslední chvíli. Ale na nové auto už jsem si "Z" nedala, i když přísně vzato, ještě pořád začátečník jsem. Ovšem na našich silnicích je to skoro jedno, jako čuňata se k sobě řidiči chovají "zetko nezetko", bohužel.
Áda, 15.06.2011 20:14:49, IP: ***.***.201.135, #136702
Ahoj, tak jsem ráda, že nejsem sama. Mám řidičák tři měsíce a řídila sem jen párkrát a nikdy sama. Představa, že mám jet sama, je strašná. Asi sem udělala chybu, že jsem si dělala řidičák v Praze, jízdy skoro jen v jednosměrkách na dvojku. Vůbec nechápu řazení, podřazování, proč a kdy to dělat, do kopce se rozjíždět sem se vůbec neučila. Jestli můžu radit, jděte někam mimo velká města, kde se můžete víc rozjet a naučíte se více ovládat auto. Já nechápu nic a sledovat do toho ještě provoz je pro mě nadlidský výkon :-(. Když vím, že dávaj řidičák takovým lidem jako jsem já, vůbec se nedivím, že je tolik nehod. Asi si oblepím celé auto zetkama, aby všichni věděli, že jsem opravdová hrozba :-)). Držím všem palce, snad se to tak někdy naučím.
Ivana, 15.06.2011 21:49:21, IP: ***.***.22.61, #136707
Ahoj Ádo, teda tys to teď rozsekla!:) Sama sebe označit za hrozbu a konstatovat, že ač máš řidičák, nechápeš nic- tak tos mě dostala:) Ale ty budeš nějaká humoristka, viď? Protože tak zlý, jak píšeš, to snad být nemůže- alespoň já si vždycky myslela, že udělat řidičák v Praze je největší meta řidičského umění a zkrátka kdo umí jezdit po Praze, bez mrknutí okem řídí všude. Prosím tě, v autoškole tě přece učili řadit, rozjíždět se-tos nikdy nestavěla v kopci? Teoreticky přece chápeš, co máš dělat, ne? Tedy alespoň to chápu tak, že to nemáš ještě zautomatizované a je to otázka cviku. To se neboj, hlavně jezdi. Co se týče toho podřazování, tak je to jednoduché- když zpomaluješ a auto začíná znít jako traktor, podřazuješ- se zvyšováním rychlosti auto začne řvát, tudíž řadíš výš (laicky řečeno, ale na téhle "definici" jsem to pochopila já a teď už to slyším). Časem zjistíš, jak se to tvoje auto chová a už všechno budeš dělat automaticky. Já třeba měla po autoškole největší problém s předjížděním- v autoškole mě předjíždět nikdo neučil (pochopitelně, tam máš starosti se základy), takže jsem nevěděla, že když předjíždím něco pomalého, musím podřadit, aby auto akcelerovalo (svůj hororový zážitek s předjížděním traktoru ti sem radši psát nebudu:) Doteď patří předjíždění k manévrům, při kterých mi stoupá tep, a jiné to asi nebude. Co se týče toho "Z"- dej si ho, ať ostatní vidí, že jsi začátečnice a dají pozor (a to myslím bez ironie). Tak hodně zdaru.
Áda, 15.06.2011 22:07:09, IP: ***.***.201.135, #136710
Tak já jsem asi výjimka :-). Po Praze jsem se toho opravdu moc nenaučila, možná je to mnou. Ale opravdu jsem většinu času jezdila v jednosměrkách a když sem konečnou jízdu zajela celou na dvojku (+pár dalších chyb), musela jsem jít znovu a při jízdě navíc s mým učitelem jsem se ho ptala, jestli nemám někde dát trojku a on, že ne, že dvojka je dobrá, tak nevim. Ted už sem to trochu pochopila, ale to jen díky mým známým, co jezdí semnou a vysvětlili mi to. Co se týče toho kopce, stavěla jsem v kopci několikrát, ale nikdy mi nebylo vysvětleno, co mám dělat a pokaždé když jsem pustila brzdu, auto stálo a bylo mi jasné, že mi učitel stojí na brzdě a pomáhá mi. Tak o předjíždění ještě nevím nic, to jsem ještě nezkoušela :-). Maximálně cyklisty a to je taky strašný. To s tím podřazováním je dobrá rada, to někdy zkusím :-). Takže nemůžu říct, že nic nevím, ale abych vyjela sama do provozu ( což by měl podle mě člověk s řidičákem zvládnout), si netroufnu a myslím, že něco není správně, když někomu, kdo pořádně neovládá auto, dají papíry :-). Zetko už mám koupené, zítra ho tam nalepím a pokusim se jezdit, snad se nikomu nic nestane :-).
Bedrunka, 16.06.2011 12:07:57, IP: ***.***.191.27, #136744
Holky moje milé,
ani nevíte jak moc jsem ráda, že nejsem sama. Taky nechápu, jak mi mohli dát řidičák...neumím fakt nic...jak popisuje Áda. Učím se...co to jde. Naštěstí mám svoje auto a manžela, který se mnou v klidu cvičí. Včera jsme dělali rozjezdy do kopce...uf...zpocená až... A každý den jezdím po naší prázdné ulici do obchodu...sem tam někoho potkám...bydlím na vesnici. Ale třepu se jak ratlík...jezdím už třetí týden...najela jsem asi 90 km..musím říct, že se zlepšuju. Ale minulý týden při pokusu o couvání jsem ťukla do zdi u garáže a od té doby jsem daleko víc nervózní. Když ředím nahoru...slyším to...ale dolů...:))...Nechápu kdy...já fakt nic neslyším...akorát v kopci to nejede, tak podřadím a před křižovatkou, když zpomaluju, před prudkou zatáčkou...jinak moc nevím :)). Pětka mi tam nějak nejde dát...nejsem zvyklá. A absolutně nestíhám všechno uhlídat...sama jet prostě nemůžu. Tak nějak nechápu, jak někdo po autoškole sedne a jede. A už jsem včera ze sebe měla depku, že mi to tak nejde.
Tak Vám ještě jednou všem děkuji...že v tom nejsem sama. Jó holt nemůžem chtít zázraky za pár týdnů. Já to teda nevzdávám a snažím se dál:)). A zetko mám taky:)). Holky držím palce všem a pište, jak pokračujete:)).
lenka, 16.06.2011 18:44:30, IP: ***.***.110.30, #136766
Mně právě v autoškole říkali, že za 25 hod po 45 minutách se nikdo řídit nenaučí, že se naučí jen uvést auto do pohybu a zastavit. Pak už musí každý sám. Po zkouškách mi říkali, at rozhodně nějakou dobu nejezdím sama. A někteří učitelé chtějí, aby se zkouška už měla z krku, a tak žáka " táhnou " na co stačí a co by mělo na projití stačit. Já např. jela jen kousek, kde nebyl žádný kopec abych se nemusela do něj rozjíždět. A tu zkouškovou trasu jsem znala předem, tak jsme jí trénovali. Jsou různé praktiky, a pak už musí sám za sebe každý posoudit, na co má, co se doopravdy naučil a co si může dovolit - já jsem sama nejela půl roku a ted jsem schopná pouze s automatem. Nenaučila jsem se slyšet motor, nepochopila, kdy jakou rychlost a dělala kraviny. Až při dvacáté !! jízdě si učitel všiml, že místo na tachometr čumím na otáčkoměr a myslím si, že celou dobu jezdíme dvacítkou !! O technické stránce auta nevím nic, neuměla jsem ani spustit stěrače v cyklu, který chci.
Lenka, 16.06.2011 22:08:25, IP: ***.***.110.30, #136780
Samozřejmě máš pravdu, já se asi špatně vyjádřila ( jinak, než jsem to myslela ) jasně, že je hloupost " hlavně to nějak udělat " a pak riskuješ život svůj i ostatních. Myslela jsem to tak, že všichni instruktoři nejsou dobří, aby žáka připravili na všední situace v provozu, jen to s ním prostě povinně odjezdí, sem tam něco řeknou, se zkouškou pomůžou a hurá za dalším. Bohužel je to tak, a proto často vyjíždí na silnice lidé s teplým řidičákem, ale neumějí skoro nic. Proto, když jsem si vyzvedla řidičák, tak jsem nezajásala huráá, ted budu jezdit, ale postupně pomaličku jsem postupovala ( a stále ) postupuji po malých krůčkách. Když jsem zjistila, že vyloženě nemám na řešení úkonů uvnitř auta ( řazení a současně sledovat provoz ) tak jsem automatem vyřešila, že se mohu plně věnovat co se děje venku, a půl roku jezdila s manželem vedle sebe. Strach mám pořád, ale s každou dobře zvládnutou cestou z bodu A do bodu B mám trochu víc sebevědomí. Bohužel zatím mi je jasné, že nějakou nečekanou krizovku bych asi nezvládla, např. smyk nebo ustála ohrožení od jiného řidiče, ale to asi každý začátečník bez zkušeností. Jednou jsem sebe sama překvapila, že mi vjelo do cesty nečekaně mezi auty jiné auto ( telefonoval a přehlédl mně na hlavní ) v sekundě mi došlo, že zastavit na fleku nelze, tak jsem se mu vlnou vyhla. Manžel byl vedle mne a byl bledý jako stěna, už nás viděl v něm. Pak řekl, že to byla reakce profíka, tak mně to hrozně potěšilo, ani nevím, kde se to ve mně vzalo. Asi pud sebezáchovy. Získání řidičáku by fakt mělo být přísnější, manžel nemohl pochopit, jak mně mohli pustit na silnici, když jsme spolu začínali a já nevěděla nic, ptala jsem se ho, jestli opravdu, ale opravdu mám přednost já nebo kdo,a skoro se neuměla ani udržet v pruhu. Dnes mi do auta svěří děti i psy :-) ale není to zdaleka ono a dlouho nebude, jsem posránek a myslím na katastrofy už předem, to je za volant hodně blbá povaha. Nemohu zde psát veřejně, co se chvíli potom, co jsem udělala zkoušky, v té autoškole dělo. To jsem se pak dozvěděla čirou náhodou.
Pája, 17.06.2011 8:15:15, IP: ***.***.148.157, #136788
ahoj holky,tak v autoškole mě taky téměř nic nenaučili,manžel se vždy diví - to Vám v autoškole neříkali?a to jsem chodila na všechny hodiny teorie a ještě jsem si připlácela jízdy,jezdila jsem s nafťákem,to jsem se do kopce rozjela,teď jezdím s benzínem a do kopce jedině přes ručku!asi pro to nemám vlohy a když s někým jedu,tak každý jede tak plynule a když já jedu,tak to mám takový trhavý a splašený,chci to taky umět!všem mnoho zdaru
Ika, 17.06.2011 10:44:25, IP: ***.***.56.241, #136800
Čtu co píšete a plně Vás chápu. Mám ty samé problémy. Ještě jsem zjistila, že jsem na rozjezdu tak pomalá, že to zvládnu i na 2. Pochopitelně, že jsem k tomu došla omylem! Chybama se člověk učí a já jich musím udělat hodně, abych se naučila řídit. Všem přeji klid a hodně šťastných km.
Lenka, 17.06.2011 14:55:36, IP: ***.***.110.30, #136812
Holky, které máte taky automat - nevíte, čím to může být, že mi poslední týden připadá ten plynový pedál takový divný, jakoby lehký, že ho pod nohou ani necítím, dneska jsem se na rovném a přehledném úseku musela i dokonce podívat, jestli ho fakt mám zmáčknutý a byl až na podlaze ( cítila jsem spíš ale to tuknutí o podlahu než pedál ) a když chci ubrat plyn a nohu zvednu, tak mám pocit, jakoby se mi pod nohou nevracel nahoru ( že zůstal u podlahy ) je to pěkně nepříjemný pocit. Tenisky mám furt stejné, ale dřív jsem ho cítila a poznala, jestli ho držím v půlce nebo víc dole. A taky se mi stává, že když např. projíždím křižovatkou třeba na 40, pak následuje dlouhá rovinka - tak chci přidat ( zmáčknu pedál víc dolu ) ale auto si furt drží tu 40, a prostě nejde přidat. A když ho sešlápnu úplně k podlaze a rychle zvednu na půlku, tak to přidá max. o 10. Vůbec nevím, co to je. Je to docela blbý pocit, když musím zrychlit a ono to prostě nejde. Manželovi jsem to říkala, tak to jel zkusit a tvrdí, že mu to nedělalo, že je to v pořádku, dostal tam normálně i 80. Tak jsem z toho jelen. Jestli to dělám nějak blbě, víc s citem, já nevím. ( při jízdě ho mám většinou zmáčknutý tak do půlky ) Stává se vám to taky ? Nevím,jestli radši do servisu, at mi to zkontrolují, může to být třeba nějaké pérko, ale je mi divné, že manželovi to právě nedělalo. Je teda fakt, že on se s tím nepáře, rozjezd hodí na jedničku ( já používám jen déčko ). Tak se mi ke strachu z provozu přidal ještě další, že mi to snad někde ještě samo zastaví.
Jana, 18.06.2011 8:42:13, IP: ***.***.73.45, #136844
Leni,já myslím,že nejlepší by bylo dát to prohlídnout do servisu-pro tvůj klid.Budeš na to pořád myslet,před jízdou i za jízdy se budeš nervovat,co se zase stane. My ženy musíme asi takto uvažovat. Tam ti řeknou buď, že je to v pořádku, nebo něco najdou. Když nic nenajdou, bude to stát míň peněz a nebo závadu odstraní a ty budeš mít klid.Přeju ti šťastné a klidné jízdy!
Lenka, 18.06.2011 13:53:06, IP: ***.***.110.30, #136878
No, na pondělí jsem radši objednaná do servisu, ale dnes jsem to zkusila ( s manželem vedle mne ) v provozu dobrý, když se stále " něco dělá ", a do táhlého kopce se stalo to samé, prostě pedál dole a já jela 40 a nešlo zrychlit. Manželovi to nedalo, tak jsme se vystřídali, otočili auto, a ten samý kopec vyjel on a v pohodě ! Tak jsem už z toho totálně jelen. Přitom viděl, že jsem měla pedál až na podlaze a nic, viděl že mi to nejde zrychlit. jemu to přeřazovalo úplně normálně, tak nevím, to je snad " mojí nohou " :-) Jak jsem se dřív bála, aby mi auto nevystřelilo, tak jsem ten pedál měla stále většinou sešlápnutý jen do půlky. Taky to prý může být tím, že té převodovce nedám " čas na rozmyšlenou " a proto nepřeřadí a drží mi rychlost. Dá se zhruba popsat, jak vyjíždíte do kopce ? Držíte plynový pedál stále dole, nebo v půlce ( jako myslím ve stejné poloze ) a auto si u toho přeřazuje, nebo to fakt dělám blbě ??
Petra, 18.06.2011 18:54:17, IP: ***.***.60.145, #136900
Mně to taky připadalo v automatu divný, že do kopce zpomaluji, ale manžel mi vysvětlil, že když nepřidám plyn, tak automat nepochopí, že si má podřadit a zrychlit. Takže do kopce pořádně sešlápnu.
Lenka, 18.06.2011 20:16:56, IP: ***.***.110.30, #136910
Ano, to je logické, ale já bych právě potřebovala vědět, když např. projíždíš křižovatkou a máš plynový pedál zhruba sešlápnutý na půlku - tak když po projetí té křižovatky potřebuješ zrychlit, jestli ho z té " půlky " sešlápneš ještě víc dolu a nebo jestli sundáš nohu úplně a hned ho sešlápneš k podlaze. ( asi to blbě vysvětluji, ale jestli před zrychlením tu danou rychlost jakoby přerušíš sundáním nohy a zrychlíš a nebo ho z té dané polohy jen sešlápneš víc dolu ) Tohle mne totiž nejde, když jedu zhruba 40 a pak pedál nevrátím zpět nahoru ( na sekundu ) a hned skoro k podlaze, tak si to furt drží tu původní 40. Tohle je mi divné, ale manžel s tím jede úplně v pohodě, takže právě v tomhle dělám nějakou chybu, že ten automat to nepochopí a já se snažím najít ten zádrhel v mé noze :-) chybu dělám já, a ten automat zbytečně blbnu. SOS:-)
        Předchozí   1 .. 103104105106107108109 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.