Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

Pája, 14.06.2011 9:20:53, IP: ***.***.148.157, #136516
ahoj holky,ještě,že tyto stránky existují,dnes jdu do lékárny a zeptám se na ta antidepresiva,ale asi jsou na recept?silně začínám uvažovat o automatu,než se trápit,mám problém když podřazuju na 2,onvykle mi tam skáče 4,všem noho zdaru
Hanka, 14.06.2011 9:53:57, IP: ***.***.101.77, #136518
Pájo, ta antidepresiva jsou jenom na recept. Měla jsem hlavně jiné problémy, ten strach z řízení byl vlastně následek mé situace. Ale opravdu mě pomohla i v tom řízení. Dneska jedu na velký nákup a už teď se těším, jak si zajezdím po Praze :o)) Ještě před půl rokem bych nevěřila, že se budu radovat z řízení auta. Moc držím palce :o))
Petra, 14.06.2011 11:01:21, IP: ***.***.60.145, #136528
Ahojky Pájo, mám čerstvou zkušenost. 2 roky snaha s norm.řazením, teď konečně automat a najednou jezdím trasy, kterým jsem se vyhýbala, trvale jsem měla strach, že zastavím na křížovatce a chcípne to, zkrátka v hlavě jen tyhle šílenosti, místo, abych se soustředila na provoz. Jsem pořád v úžasu, že auto na obr-kopci se při rozjezdu ani nepohne dozadu. Mně naopak pomáhalo před jízdou spíš si vzít Ginko tablety, abych se naplno soustředila, teď už neberu nic, jen si dělám ochranu auta viz. mé předchozí příspěvky. Hodně klidu a pohody.
Lenka, 14.06.2011 14:09:26, IP: ***.***.110.30, #136548
Tak medunkový čaj mám, a ptala jsem se ještě na nějaký doplněk stravy ( pastilky proti stresu ) a řekli mi, že všechny tyto přípravky na uklidnění zárověn utlumují, do prčic :-) Koukal na mne jak na blbce, že po něm chci něco na stres a zároven abych byla plně soustředěná. Ale ty Ginko tbl mne nenapadly. Mně by se právě hodilo něco na okamžité zklidnění před jízdou, krátkodobé. Vyjedu kousek jen tak třikrát týdně, tak je právě zbytečné se s tím cpát i dny, kdy nikam nejedu. Ale ten automat je fakt výborný, dokonce jsem se dnes bravurně vyhla i kanálu :-) Ale na neznámé trasy si ještě netroufnu, uffff. A to ještě předem čumím na netu na fotomapu, kudy přesně vedou pruhy :-)
Petra, 14.06.2011 16:08:20, IP: ***.***.60.145, #136574
Nemám s tím zkušenosti, ale něco na útlum bych před jízdou nebrala. Meduňkový čaj znám jako pomocníka při nespavosti.Na každého to jistě účinkuje jinak, ale před řízením auta, kdy je člověk v provozu...Mě to taky štve, ten nervák před tím, pak když jsem v autě, tak je to lepší. Už se i těším na zítra, jak pojedu. Samozřejmě jen známé trasy, jsem hroznej zmatkař, to mi manžel může stokrát vyprávět o klidu.
Ivana, 14.06.2011 16:39:52, IP: ***.***.22.61, #136577
Ahoj holky, tak já jsem momentálně úplně v háji. Minulý týden se mi stalo toto: Z ničeho nic tak v 90 km rychlosti se mi rozsvítila kontrolka diagnostiky a auto šlo samo do zastavení, prostě zpomalovalo, nereagovalo na plyn, až samo zastavilo. Za mnou samozřejmě v mžiku kolona a troubení.Stalo se mi to ráno na frekventované úzké silnici bez krajnice, naštěstí jednoho malého andělíčka strážného mi kdosi ponechal, protože tam byla nějaká vrata do jakéhosi sběrného dvora a tam malý plácek na zastavení, takže jsem tam zamanévrovala a neucpala silnici. Začala jsem volat na všechny strany, už jsem si myslela, že budu volat odtahovku. Asi za 15 minut jsem zkusila nastartovat, a motor šel do otáček, takže jsem se rozjela a pomalu dojela do práce. Cestou domů auto jelo úplně normálně. Doma jsem zajela do servisu, kde mi řekli, že to bude ucpaným olejovým filtrem, takže výměna. Jezdila jsem normálně dva dny, a dneska ráno nastartuju, ozve se zvukový signál, stejná kontrolka, nápis Stop. Takže jsem nevyjela. Táta mi to hodil dopoledne do servisu a prý tomu nic není. Teď ze mě každý dělá blbce, že jsem něco udělala blbě (asi jako bych se teprve dneska učila startovat nebo co), ale já už se na to auto nemůžu spolehnout- něco tomu je. Může to být v palivovém systému, vadné vstřikování apod. - na netu je spousta diskusí o Peugeotech, kteří mají právě tyhle poruchy. Prý v tom autě může být spousta příčin toho problému, a kolikrát se na to hned nepřijde. Akorát do toho auta sypu peníze. Už tím asi nevyjedu, protože riskovat, že mi auto začne umírat třeba při předjíždění, je pro mě děsivá. Takhle otrávená jsem ještě nebyla- opravdu přemýšlím, že přestanu jezdit. Děvčata, jak byste to řešily? Když vám chlapi (a automechanik, u kterého to bylo), tvrdí, že tomu nic není, ale vy víte, jak se to auto chová a co se vám stalo- tudíž máte spíš pocit, že tu závadu ten automechanik prostě neumí nebo z nějakého důvodu nemůže najít-že sice vyměnil olejový filtr, ale tím to prostě nebylo a ta závada tam "číhá" dál a projeví se znovu. Pak můžu jenom trnout, abych to přežila. Omlouvám se za tu litanii, ale já jsem se musela vypsat, protože chlapi v rodině na mě koukají jako na "blondýnu" (i když nejsem:) a o autě se mnou jako s rovnocenným partnerem nikdo nechce mluvit. Prostě jsem totálně znechucená. Tak přemýšlím, jestli to ještě dám do "pežoťáckého" servisu nebo se toho snad zbavím. Ty prachy za opravy mě teda fakt štvou asi momentálně nejvíc:(
Lenka, 14.06.2011 18:55:27, IP: ***.***.110.30, #136587
Ty brdo, tak to se ti nedivím, já bych na to neměla nervy s tím jet. Představa, že se to zastaví někde v provozu je fakt šílená. Mně jednou stačilo, že mi svítila a zapískala kontrolka benzínu, ale teprve že začala rezerva. Já u lesa, v autě psa, který by mě nevlezl do tramvaje, a úplně vynervovaná, že mi to někde po cestě zastaví. Nepomohlo ani uklidnování manžela, že na to ještě dojedu 50 km. Manžel je bývalý automechanik, tak jsem mu to ted četla, a radí, že by bylo dobré s tím jezdit tam, kde by případné samovolné zastavení nevadilo ( polní cesty ) a nechat to prostě " vysypat ", pak by se ukázalo, co to bylo za závadu. Ale prý, když se to objevuje jen občas, tak se na to špatně přichází, když to není zrovna při tom.
Ivana, 14.06.2011 21:20:21, IP: ***.***.22.61, #136601
Ahoj Lenko, no tak při tom mém popsaném problému jistě chápeš, že kontrolka docházejícího paliva je proti tomu prkotina. To už jsem si dávno zvykla- když svítí "hladové oko", mám tam ještě tak na 70 km, takže to mě nestresuje. Tvůj manžel má zajímavý nápad, ale já bohužel musím jezdit do práce a jezdit po polňačkách a číhat, kdy se to totálně po..., to není zrovna to pravé řešení:) To já se právě snažím celý večer tátovi vysvětlit, že tam bude nějaká závada, která se projevuje občas- on totiž argumentuje tím, že když s tím jel do servisu, jelo to normálně. Jenže on je to taky sváteční řidič, tak se není čemu divit. Tak si to nechám projít hlavou a uvidím, asi mi nezbyde než ten servis Peugeotu- sice se mi může stát, že vypláznu těžké prachy za diagnostiku, která nic nezjistí, ale asi nic jiného nepůjde. Tak díky za podporu:)
Bedrunka, 14.06.2011 21:52:43, IP: ***.***.191.27, #136604
Milá Ivanko,
manžel je automechanik. Říká, že u tohoto je více možností proč se to děje. Musel by znát přesně typ, rok výroby. Jinak má neznačkový servis a diagnostiku dělá taky...takže do značkového nutně nemusíš:)). Každopádně tvrdí, že ta závada zůstane v paměti, takže na diagnostice by se to určitě mělo objevit:)). Hlavně si v klidu zajeď na diagnostiku:)). Přeju ať to brzy vyřešíš:)).
Lenka, 15.06.2011 0:07:38, IP: ***.***.110.30, #136618
Manžel taky říká, že bys měla se pokusit vypozorovat, kdy se to stává, třeba po určitých najetých km, nebo v jaké situaci. Jeho kamarádovi se u Peugeotu stalo to samé, a stačila jen taková blbost, že při tom nuceném zastavení jen otevřel a zavřel nádrž. Od té doby se mu to nestalo, bylo to " něco " se vzduchem. Mně se to zdá teda jako " kravina " ale manžel mi to vysvětloval, pro mně to je španělská vesnice, a jemu to fakt pomohlo, i když se to zdá příšerná blbost.
Hanka, 15.06.2011 10:22:01, IP: ***.***.101.77, #136644
Uf, jsi dobrá, tohle bych "nezkousla" jen tak. Já jsem dala auto do značkového servisu hned, aby mě ho prohlídli a já mohla být klidná, představa, že by mě potkalo něco podobného jako tebe je moje noční můra. držím palce tobě i autíčku .o))
Pája, 15.06.2011 13:20:35, IP: ***.***.148.157, #136658
ještě,že Vás holky mám !nikdo ten můj strach nechápe,mě se rozbít auto,tak je po mě,zatím jsem si netroufla ani natankovat,vždy někoho otravuju,pořád bojuju s tím zakletým řazením,kdyby to auto mohlo mluvit,tak mě pošle někam.....pořád jezdím jen známe trasy,pořád přemýšlí,kdy jedu po hlavní,kde budu odbočovat.....prostě magor a pořád se klepu strachy,všem mnoho zdaru
Lenka, 15.06.2011 15:46:29, IP: ***.***.110.30, #136665
Pájo, tak to jsme asi také dvojčata:-) já jsem přesně to samé !! Mám svoje najetý tři trasy a jinam bych si netroufla. A to ještě trnu, aby třeba nevypnuli semafory, začala bych zmatkovat, kdy můžu jet. A to jsem se je dopředu učila tak, že jsem si na netu zadala tu mapu, klikla na fotomapu, co nejvíc přiblížila a " jela " celou trasu napřed doma. Studovala jsem dopředu, kudy přesně vede jaký pruh, kdy přesně mám najet do odbočovacího - no magor. A když se mi v pátek stalo, že tam udělali objíždku, a vedli to úplně jinudy, tak jsem vmanévrovala na první volné místo a dojela domu MHD. Ale na rozdíl od tebe jsem řazení vzdala po mé první jízdě s manuálem, kdy jsem v zatáčce tak hrozně zpomalila a nepodřadila, auto začalo řvát jak protržený, já zazmatkovala a místo na brzdu šlápla na plyn a vlítla na chodníček. Od té doby jsem do toho nesedla. Zachránila mne až pak Fabie v automatu. Ale s ní jezdím jen ty naučené trasy a jen když je hezky :-) V dešti nebo za tmy bych si netroufla, a na zimu zřejmě autíčko odstavím. Ach jo.
Ivana, 15.06.2011 16:57:02, IP: ***.***.22.61, #136676
Holky, holky, to máte trápení tedy:) Já momentálně řeším technické věci, protože co se týče řízení, tak u mě platí, že čím víc jezdím, tím je to lepší. Už nejezdím jenom naučené trasy, ale osměluju se i dál. Já jsem se dneska objednala do servisu Peugeot, ale mezitím mi to přece jenom nedalo a sjela jsem ještě jednou do toho našeho servisu a vysětlila mechanikovu znovu ten problém. Říkal, že se to mohlo stát, že poté, co měnil palivový filtr, tak tam mohl zůstat vzduch, a že jsem klidně mohla i přes tu svítící kontrolku a stopku vyjet a že by to za chvíli samo zhaslo. Pak jsem se jela projet, a už to zas nic nedělá. Tak mi nezbývá, než uvěřit, protože u autorizovaného servisu platíte, jenom tam vjedete a diagnostiku udělá dneska kdekdo a nemusím za ní platit hříšné peníze. Teď musím vymyslet, jak se vymluvit v tom Peugeotu, až mi napíšou, kdy tam mám přijet, že nepřijedu- vymyslím asi nějakou náhlou služebku:) Holt technika je pro nás ženský španělská vesnice, takže jakmile se rozsvítí "stop", tak prostě disciplinovaně nejedu dál, zatímco chlap by v tomto případě asi jel:)
Lenko: na zimu auto neodstavuj, protože na jaře bys začínala znovu a pak pořád dokola. Navíc máš automat, takže ti odpadá problém s řazením- určitě bych být tebou jezdila i v zimě, já to také plánuju- ostatně, jezdila jsem i letos.
Pájo: není jiné rady, než: "jezdi, jezdi, jezdi". Přednosti určitě znáš, křižovatky umíš- spíš asi problém v hlavě, když k té křižovatce dojíždíš, viď? Jako by se ti najednou zatmělo- to znám ze začátků taky, na to pomůže jenom praxe.Tak přeju hodně štěstí.
Evulka, 15.06.2011 18:48:35, IP: ***.***.153.75, #136693
Dobrý den dámy,tak tady čtu samé pohromy,ale jinak Vám to jezdí,no já ppo těch 24 letech a dvou hodinách v autoškole mám za sebou páru jízd s manželem,ten umí otčenáš myslím už i po zpátku,ale jak říkal pan učitel chce to jenom jezdit nic víc a učený z nebe nespadl,jenom si nikdo z těch rádoby dlouholetých řidičů nepamatuje na svoje začátky...dostala jsem dva kusy se Zetkem,no myslím,že taky mohly být i větší....no a ať si kolem mě ťukají na čelo a ukazujou,pojedu pomalu,dle předpisů a doufám,že se dostanu z bodu A do bodu B to mi bude stačit....držím všem normálním řidičkám pěsti pro štěstí na těch našich silnicím a budu číst dál...Evule
        Předchozí   1 .. 102103104105106107108 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.