Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

lida cd, 20.05.2011 13:11:42, IP: ***.***.109.254, #134691
Ahojky devcata Ivanko a Marketko tak vam moc diky za podporu na tu petku razeni az pojedu na delsim useku tak tak se pokusim to tam dat nejsem s tim sama jak tady ctu chce to odvahu kdyz jsme to uz takto zvladli ze tak moc diky at nam to vsem jezdi cauky
Ivana, 20.05.2011 20:23:09, IP: ***.***.22.61, #134726
lida cd: neboj, to zvládneš:) a poreferuj
Markéto: tak to ti radím, ať co nejdřív změníš trasu, protože čím déle jezdíš jenom trasu nebo trasy naučené, tím horší to je, když náhodou musíš jet někam, kde to neznáš. Ten problém mám taky, jezdím jen do práce a z práce naučenou trasou a pokud musím jinam, hned jsem ve stresu. Ale protože si to sama uvědomuju, tak abych nedozrála na kondiční jízdy, musím ty trasy měnit. Pracuju ve větším městě na jeho okraji, takže když jedu domů, prakticky hned z města vyjedu na okresku a městem ani neprojíždím- takže jsem si před časem řekla, že pojedu centrem a vyjedu z města jinudy a opravdu jsem jela- přes všechny křižovatky, pruhy, semafory, zpocená až někde, ale jde to. Ve městě, kde bydlím, jsem se začala taky projíždět jinudy- máme tu spoustu nesvětelných křižovatek, takže si ty situace procvičuju. Tak to zkus, osměluj se a jezdi jinudy, postupně měň trasy a uvidíš, že to půjde:)
mirka, 24.05.2011 23:14:57, IP: ***.***.240.218, #134959
ahoj všem, zdravím všechny snaživé, začátečnice, pokročilé a hlavně ty zoufalé, co bědují a trápí se s řízením....:)
nebojte ono to půjde. :-)
V sobotu jsem večer jela domů, již několikrát jetou trasou, při jednom odbočování, ač jsem měla přednost, vím ale že tam občas byly zmatky, jsem se tak dlouho otáčela, že mě to tam nikdo nešoupne, až jsem narazila na obrubník. to se mě snad ještě nestalo, vyjížděla jsem ze zatáčky, takže rychlost vcelku žádná, ale řeknu vám - byla to šlupka! pěkně mě to rozhodilo!
to jen - že se prostě furt něco děje, a je nutné být strále ve střehu.
k řazení, tak jasně, novější vozy jedou jistě na 4 rychleji, ale je třeba si to hlídat, protože se vše projeví na spotřebě, nejen při vyšší ale i nižší rychlosti, pokud je naopak zařazen vyšší stupeň, a jede se pomaleji, třeba místo 2, 3.
Najeté trasy jsou lepší než žádné trasy, ale určitě by to chtělo se -osmělovat- a postupně si více dovolovat.
Ono je to přesně jak psala myslím Ivana, něco se složitě řeší a pak najednou šup, není čas na přemýšlení a musíme jednat.
To už jsem si uvědomila za volantem opravdu mnohokrát, něčím jsem se dopředu -trápila-, jakože co kdyby, a vzápětí přijde jedna, druhá nenadálá situace a všechno jde, to je asi nejlepší.
Tak holčičky nezoufejte, jen se přinuťte jezdit co nejčastěji a za nějaký čas jistě uznáte, že se již cítíte lépe a že to jde a hlavně půjde.
Ta získaná nezávislost je super, tedy v tomto případě - odměna za vaše snažení se vám bude opravdu líbit.
lida cd, 25.05.2011 17:21:21, IP: ***.***.109.254, #135017
Ahojky devcata Mirka tady hezky pise davam ji za pravdu je potreba porad sledovat vse kolem sebe co delaji i ti ostatni taky jsem si tukla vzadu do narazniku pri otaceni ale nic tam nastesti neni je to tak po druhy uz je clovek opatrnejsi dneska to je na den jezdim dva mesice vim ze to neni hodne mam najeto 900 km pro me je to zatim hodne jsem tomu rada chce to opravdu kazdy den jezdit auto je v celku to je to hlavni nekdo jede rychlejc nez ma ale ja se nenecham honit jedu na co mam tech 70 preci kvuli nim nebudu zmatkovat a potom rozhozena neco rychle resit hlavne klid to si rikam porad a jde to tak se nebojte a drzte se cauky vsechny zdravim vsechno jde
Ivana, 25.05.2011 21:22:25, IP: ***.***.22.61, #135039
Ahoj holky,
Mirko, vítej do klubu- s obrubníkem jsem se potkala už několikrát. S mým dřívějším oplíkem jsem při parkování u obrubníku několikrát zavadila a odřela si poklici. Pravá přední to odnesla opravdu nejvíc. Potom jsem vystoupila a podívala jsem se na auta přede mnou- nemohla jsem pochopit, jak ti řidiči zaparkují s přesností všichni tak 5 cm od obrubníku:) Ale pokud jde jen o škrábance na poklici, tak to není tragédie, horší je najetí na vyšší obrubník, což ti může následně rozhodit geometrii auta a to už sranda není.
lida cd: zkus jezdit vyšší rychlostí, 70 je opravdu málo a vytváříš nebezpečné situace- sama teď už jak pořád jezdím, nemám ráda řidiče, kteří jedou tak 70, protože je musím předjíždět, to je opravdu pomalá jízda. Pěkně to rozjeď alespoň na 80, neboj se. Píšeš, že jezdíš denně, tak to určitě půjde. Zpočátku se každý bojí, mně kdyby někdo řekl, že budu jezdit rychlostí 90 km, tak bych pochybovala, ale opravdu jezdím max. povolenou rychlostí. Dneska jsem potkala ráno dokonce jednoho, který jel 70 v obci i mimo obec, snad vůbec neřadil. Pak jsem ho míjela, a byl to chlapík v kšiltovce:) Tak takoví jsou fakt nebezpeční. Držím palce.
Eva, 26.05.2011 9:16:24, IP: ***.***.42.34, #135077
Pro Limetku: Já dělala řidičák, když mi bylo 54, dnes mám o 2 roky více a jezdím. Za tu dobu mám najeto 10000 km. Sice jen krátké trasy, ale kam potřebuji se dovezu.Vůbec něměj strach, já byla v autoškole nejstarší a ještě jsem si vybrala autoškolu, kde si myslel instruktor,že všichni jezdíme a jdeme si "jen" pro papíry. Parkovala jsem jen jednou a to popředu u marketu, couvat jsem se taky musela učit po autoškole se švagrem.No vidíš a zvládla jsem to, testy 50 bodů v pohodě, technika taky a jízdy sice až napotřetí, ale to tam dělali normálně i mladší, dokonce jízdy pošesté.Ten náš inspektor byl docela drsnej, ale naštěstí nechtěl parkování. Brali ho křižovatky, kruháče, přednosti,stopky.Neměj z toho strach. Manžel řidičák nemá, tak v tom je výhoda, že neradí, ale na delší trasu bych to zase uvítala, mám totiž blbou orientaci a pak pořád řeším, kde parkovat a hlavně si nepamatuju kudy jedu, protože se soustředím stále na řízení. Jinak je to perfektní. Taky jsem už odřela právě při parkování v zimě a ve tmě, černé auto na sídlišti, to je vražedná kombinace, ale dohodli jsme se a šlo to z pojistky..Jinak se neboj, řidičák si udělej, je to prima.Mají se zpřísnit podmínky pro začínající řidiče tak do toho jdi. Držím pěsti !!!!
Pája, 26.05.2011 12:54:24, IP: ***.***.148.157, #135088
ahoj kolegyně,v sobotu jsem měla jet do vzdálenější vesnice od našeho města,kde jsem v životě nebyla a manžel,že se mnou nejede!/potřebovala jsem ho jen jako navigaci/tak jsem sedla a jela jsem sama!vůbec nevím jak jsem to dokázala,je fakt,že mě předjížděli,asi jsem jela jak s hnojem,ale byla jsem na sebe pyšná!jsem opravdu hrozná,nemám vůbec smysl pro orientaci,takže začínám uvažovat o navigaci,jezdím asi rok,ale pořád mám strach,ale pořád doufám,že se to zlepší,tak to nevzdávejte a jezděte,hodně šťastných kilometrů
Julka, 26.05.2011 13:21:58, IP: ***.***.46.14, #135091
Ahojky řidičky, strašně ráda chodím na tyhle stránky, i když jsem ještě žádný svůj příspěvek nepřidala. Stačí mi číst Vaše zážitky, rady a musím říct, že mi to moc pomáhá. Jsem na tom stejně jako většina z Vás. Strach mě strašně ovládá. Kolikrát jsem šla raději pěšky než, abych musela sednout za volant. Jenomže tomu je teď konec. Dostala jsem práci, kterou jsem si přála, ale má to háček AUTO. Potřebuji ho bez něj jinak s dětma nestíhám ani pracovní dobu a to se po mně ještě žádá občasná pracovní jízda. Mám z toho veliký strach. Teď se snažím jezdit co nejvíce, manžel mi v tom ochotně pomáhá. Jízda s někým pro mě není tak strašná, protože si jsem tak trochu víc jistá, že jsem někde něco nepřehlédla a neprovedla. Člověk má tak říkajíc ještě jedny oči, na které taky tak trochu spoléhá, ale jak jedu sama, to je děs. Jsem z toho vždycky celá vytřepaná a doma pak přemýšlím zda jsem někomu neodřela auto či jsem někoho nesrazila aniž bych si toho všimla. No dě pokaždé mám muka, když si mám sednout za volant. Prosím poraďte mi jak se těch obav mám zbavit. Všichni říkají jezdit, jezdit, jezdit. Tak jezdím, ale ten strach tam pořád je a né a né se ho zbavit. Tak já, už nevím. Jsem z toho celá zoufalá a to od prvního mám nastoupit. Děkuji všem za radu.
lida cd, 26.05.2011 18:31:16, IP: ***.***.109.254, #135117
Ahojky Ivco moc ti dekuji za podporu opravdu me nejaky auta predjizdeji ale ja z ty rychlosti musim najednou zpomalit a odbocit do prava a tam je jenom 40 a toci se to do ucka na nadjezd tak se bojim z 5 vyradit pribrzdit na neutral protoze nahore musim dat prednost tak tam mam na pribrzdeni 2 a jedu a dam to tam na 4 a jedu tam je 50 to je v pohode musim to vychytat to jsem zvedava teda jasne nechci bejt brzda snad to prekonam tak zatim diky a cauky
Monala, 27.05.2011 8:14:51, IP: ***.***.190.151, #135171
Ahoj holky, tak jsem předevčírem jela a bylo to chvílema tak děsný, že jsem se zeptala paní instruktorky, jestli bych to neměla radši vzdát (nemyslela jsem to vážně). No a ta mi na to řekla V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ!!!! Že do mě hučí, abych si uvědomila ty chyby, které dělám pořád dokola (zapomínám blinkry, najíždím stráášně rychle do zatáček a pak nestíhám reagovat, někdy se snažím rozjet na neutrál a moc se divím, že to nejede :-) atd...) . Ale mě to řízení stráášně baví, takže to NEVZDÁVÁM a 17.6. uvidím, jak se s tím poperu.... Zatím ahoj a mějte se krásně a beznehodově
martin, 27.05.2011 23:41:27, IP: ***.***.112.112, #135239
chtěl jsem se zeptat když jedu v autě a prostě namě někdo zatroubí tk se hned naštvu chytnu nerva a strach co mám dělat???
lida cd, 28.05.2011 10:04:07, IP: ***.***.109.254, #135260
Ahojky Marto nedelej vubec nic me se to taky stane jezdim dva mesice takze vychytavam co se da nenech se hlavne rozhodit to oni nekdy chtej jed jak nejlip umis hlavne si rikej sobe klidek a tomu za tebou trhni si potom se spolu stejne potkate na cerveny ja se do spetnyho zrcatka nedivam na toho chytraka za mnou nenecham se vytocit a jenom kvuli nemu prece neudelam nejakou hovadinu za to me opravdu nestoji at si me obede nebo predjede hod se jeste vic do klidu nikdo ti za to nestoji v nervech udelas urcite blbost ja jsem se chtela rozjet tesne pred nadjezdem na zelenou a nejaky blb stal uplne na me ze jsem tam z nervu dala misto jidnicku trojku a honem honem na horu jasne tam jsem zjistila ze me to divne jede ale to jsou jenom a jenom ty nervicky takze nic jinyho nedelej jenom klid a dej to tam jak nejlip to umis a ty to prece umis ne tak klidek vsem bude to dobry cauky
Vlaďka, 29.05.2011 1:08:06, IP: ***.***.216.102, #135347
Ahojky všichni,
Monalo tyhle nápady v autoškole jsem měla taky ,když se mi něco nepovedlo ,že to vzdám a raději budu chodit pěšky ,vždy jsem se na něco soustředila ,ale pak jsem udělala jinou blbost atd...
někdy svítilo prostě sluníčko a jindy bylo zamračeno...uvidíš ,že to za pár dní dáš :)
teorie pro mne byla hračka ,jízdy jsem dala až na podruhé a to jen proto ,že prý jezdím moc blízko zaparkovaných aut.
Teď jsem se vrátila z noční jízdy městem,musím se pochválit ,že jsem si zkusila třeba při dojíždění na stopku vyhodit do neutrálu ,vždy jsem s tím kvrdlala a a odřazovala,teď v noci jel se mnou partner tak mi povídá abych to zkusila nejdříve jsem se bála a pak jsem se odhodlala a ono to funguje,žádné honem 4,3,2...
Martine soustřeď se jen sám na sebe a na svou jízdu ,také když jezdím tak si povídám co jak udělám a ať si ostatní trhnou .
ještě jsem nezačla jezdit denně,když vím ,že mi pojede bus tak jedu raději s ním,pokud musím tak je mi někdy tak špatně ,že mám i běhavku ,dneska to bylo nečekané tak to bylo bez potíží.
Všem spousty příbývajících kilometrů.

lida cd, 29.05.2011 14:02:58, IP: ***.***.109.254, #135363
Ahojky tady vsem a tem co tu pisi ze nedali jeste rychlost 5 tak ja jsem ji dneska konecne dala na dlouhem useku a reknu vam ze je to uplne v pohode jenom jsem si trosku prislapavala a i potom lehce jenom dozadu na 4 a pohoda tak decka taky do toho je to o tom poprve uz to nebudu dal dusit je i vetsi spotreba no tak slava zase krucek ve predu tak se vsichni drzte a klidek cauky
Lenka, 01.06.2011 8:56:28, IP: ***.***.110.30, #135563
Ahojky, jako bys mi mluvila z duše, mám ty samé pocity z řízení. Nemohu se zbavit strachu, hlavně, když mám vézt dceru a psa v kufru. Autoškolu jsem si dělala až ve 45 letech ( vloni v srpnu ). Zatím jsem nenašla odvahu jet někam, kde to neznám, nevím přesně, jak vedou pruhy a tak. Zatím jezdím jen dvě krátké naučené trasy které znám nazpamět, a když i tuhle trasu ( cca 4 km a furt doprava nebo rovně :-) ) mám jet s dcerou a se psem, tak jsem od rána z toho nervní a nejraději bych to odložila na jindy, a jsem ráda, že třeba začne pršet, a nemusím jet. No děs-běs. A to jsem si dokonce musela koupit i automat, řazení jsem prostě nezvládala a nestíhala, neměla čas přemýšlet co tam zrovna v té chvíli dát, kdy podřadit, rozjezdy do kopce apod. Prostě ten strach, že se něco stane, je silnější, nebo že třeba pojede sanitka, já nebudu vědět kam uhnout, nebo že nepůjdou semafory. Představuji si právě takovéhle situace. Zkouším i bachovy kapky a na příští týden jsem objednaná na kineziologii - odbourání strach- fobie, už jsem z toho neštastná a furt si říkám, že do ted jsem jezdila běžně MHD, tak jestli mám zapotřebí se takhle stresovat a riskovat. ( auto vyloženě nepotřebuji ) Ještě zkusím jestli pomůže ta kineziologie, já už fakt nevím. Ale tobě ta nutnost jezdit v práci hodně pomůže, budeš mít právě tu motivaci, kterou já nemám a to pak lehce zklouzne do situace, že si řeknu, že než tohle, tak budu radši jezdit dál MHD.
        Předchozí   1 .. 99100101102103104105 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.