Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Vendula, 16.05.2011 12:26:43, IP: ***.***.155.56, #134408
Suzy, never vsemu, co Ti kdo napovida :)
veronika, 16.05.2011 12:41:03, IP: ***.***.253.170, #134409
Ivet a co to je ten autogenni trenink?a jak to bylo s vychazkami?Mohla jsi na vikendy domu?Mi rekla psychoška moje ,že muzu na cele vikendy a pak mi jeden znamy rekl,ze nemohl na cele ,ale jen na par hodin denne!
Lenka, 16.05.2011 13:01:22, IP: ***.***.133.28, #134414
Suzy, také trpím PP a brnění a tlaky v hlavě mám taky.....opravdu to k tomu patří......
suzyC4, 16.05.2011 20:37:03, IP: ***.***.178.194, #134438
dakujem hoooolky, že ste sa ozvali, velmi pekne, idem zajtra k neurologovi tak som zvedava co navrhne on, a tiež idem na injekciu milgamma, Lenko to brneni a tlaky mam i v krku..:/...bleeee, ale dekuji, dekuuuji moc držte ste
Lenuš, 17.05.2011 15:03:22, IP: ***.***.82.249, #134472
ahoj všem...

Jak se tady na to dívám, asi jsem si konečně sama stanovila diagnózu :-) Teda alespoň myslím - ráda bych, abyste se mi k tomu někdo ze zkušenějších "bláznů" vyjádřil :-)) Začalo to loni v srpnu, když jsme s přítelem odjížděli po dlouhé a náročné oslavě narozenin domů. Moc jsem toho nenaspala, nealka jsem nevypila skoroani skleničku, takže jsem cestu zpět nebyla úplně ve formě. Každopádně když jsem vstala, cítila jsem brnění v malíčku a prsteníčku lebvé ruky. Dokud jsme byli mezi ostatními, snažila jsem se to nevnímat, ale jakmile jsme sedli do auta, začala jsem se na to hrozně soustředit, bylo to strašně nepříjemné. NAjednou mě pohltil strach z toho, že pokud je to třeba infarkt (je mi 21, ale dneska nikdy nikdo neví), že ani nestihneme dojet do nemocnince. Uvědomuji si, že jsem si asi tenhle stav vsugerovala a způsobila sama, ale brnění se najednou začalo šířit o celé ruce, pak i do druhé, nakonec do nohou i do jazyka. Měla jsem černo před očima, křičela jsem na přítele, aby mě okamžitě odvezl do špitáýlu. Chudák, byl asi stejně vystrašený jako já. V nemocnici mě nechali dýchat do igelitového pytlíku s tím, že jsem měla hyperventilaci - moc jsem se snažila ten stav rozdýchat, až jsem se přehltila kyslíkem. Udělalo se mi lépe, odjeli jsme domů a tam jsem se to snažila zaspat. Po dvou hodinách jsem se probudila a třes, bušení srdce a hučení v hlavě nepřestávalo. Jelikož mám z obo stran v rodině cukrovku, napadlo mě, jestli to není hypoglykemický šok a zkusila jsem si vzít dvě kostky cukru. Ani to nepomohlo, tak jsem se nechala odvézt na pohotovost, kde ke mně přistupovali jak k poslednímu prašivému psovi. Dostala jsem injekci ani nevím čeho, potom se to zlepšilo, ale stejně jsem pak šla radši ke své obvoďačce, která mi jediná alespoň změřila tlak a udělala krevní testy, ze kterých samozřejmě nic nezjistila. Od té doby se mi ty stavy vracejí. Ne v takové míře, snažím se s tím hodně bojovat, drží mě hlavně ta hrůza z toho, že by se na mě všichni dívali, jak hysterčím. Dřív se mi to stávalo jen když jsem neměla čím jiným zaměstnat hlavu, ale nějak se to zhoršuje. Minulý týden už mě to malinkko přepadlo i v práci, dokonce i když jen tak sedím s přítelem a povídáme si. Je to hrozné, večer ležím v posteli a poslouchám své srdce, neustále se bojím, že umřu, občas se už i v noci probudím a nemůžu pak usnout, snažím se uklidňovat tím, že si alespoň otevřu okno a dýchám čerstv´ý vzduch. Nejhorší je ten "kocovinový" neviditelný třes, to že uvnitř vibrujete, ale nevanek to není vidět. Mám strach si dát i sklenku vína, už se asi nikdy neopiju, protože si tak nějak myslím, že na to vyvolání prvního záchvatu měla dost velký podíl propitá noc. Takže teď mám stokrát horší kocoviny, protože se bojím, co se mi stane. Radši už nepiju vůbec. Včera mě přepadlo brnění prstů když jsem vstávala do práce. Ale jelikož jsem musela spěchat na autobus, nějak jsem to zahnala. Ale je to vážně děs. Hrozně mě to omezuje a stydím se o tom s někým mluvit...Díky bohu za internetové diskuze :-)
Hanka, 17.05.2011 17:27:15, IP: ***.***.23.147, #134477
Ahojky Lenuš,to co popisuješ jsme tu ve stejné nebo podobné míře zažily nebo zažíváme všichni.Nejsem doktor,ale vyšetření Ti dělali a nic,tak to opravdu vypadá na panickou poruchu nebo úzkostnou poruchu. Je těch názvů více,ale příznaky jsou si hodně podobný. U mne se to projevilo občasným nedodýchnutím,ale loni v koncem května se to rozjelo a já nemyslela na nic jiného než na svůj dech. Zkoušela jsem s tím bojovat,ale od července jsem začala brát ad,protože jsem byla hodně unavená jak fyzicky a i psychicky. Neboj se si o svém problému promluvit,já jsem šla za svou obvodní a ta mi ad předepsala. Jinak o tom,že beru ad ví snad každý,možná se tím i chlubím,haha,ale spíš mi jde o to,aby lidi pochopili,že to je porucha,nemoc,která může postihnout kohokoliv a neznamená to,že je člověk labilní. Loni jsem nevěděla,co se děje a ani ve snu by mě nenapadlo,že něco takového s mým tělem(brnění těla,nedodýchnutí,mám nízký tlak a při atace jsem měla najednou vysoký...)dokáže psychika. Drž se a je dobře,že si uvědomuješ,že to je v tvé hlavě a chceš s tím něco dělat. Hodně lidí řeší stejné nebo podobné problémy alkoholem....
suzyC4, 17.05.2011 21:29:05, IP: ***.***.178.194, #134488
ahoj, tak ja jsem dnes bzla u neurologa, mam neurogennni tetanii a pp a deprese, no dost takže asi vite jak funguju, skoro vubec furt jsem v napeti, to bnrnení lenuš co popisujes ynam, a to vibrovani takz, ja to mam i na hrudia a hlave, des, mam to každej den, jsem y toho uplne mimo...lekar mi dal biston a vic musim resit s pszchiatrem i tak jem to nechala yajit už dost daleko takže jsem rada, že aspon chodim a SEM TAM i normalne dzcham, protože to nedodechnuti, je moooc i na mne..:/(...ja se s tim nevim ymirit proste mne to nejde, jak to mohu mit???...jsem bzla furt kopa stesti a ted nemam chut ani videt kamaradz kvuli tomu, neposunula jsem se ya rok nikde, jen sem zhubla ale snazim se, a moc, navic jsem asi zavisla na benzakoch a hodne, ani mi neyabiraj takže hooodne..:/...mam dni kdyz to nejak zvladam ale i tyyyyyydni kdy jsem v posteli umiram, a nejsem schopna zivota..:(
Míla, 18.05.2011 5:59:06, IP: ***.***.25.97, #134501
A jaká vyšetření Ti dělal neurolog?
suzyC4, 18.05.2011 9:25:36, IP: ***.***.178.194, #134518
ja byla u 4 neurologoch, protože mi bylo tolik spatne a tak mi je spatne že jsem neverila že tohle dela psychika delal EEg, MRI mozgu a CT mozgu, MRI krční chrbtice, VEP,,,toto všechno bylo ok... a pak ješte mne poslal na očni a to bylo taky ok, a krv ok... jedine co byo pozitivne bylo EMG na tetanii
Lenuš, 18.05.2011 10:22:05, IP: ***.***.82.249, #134521
Ahoj, díky za podporu.

Problém je v tom, že svojí obvoďačce až tolik nevěřím. Hlavně mi to přijde divné, vykládat jí tam, že mám potíže, ale vlastně nemám, protože si je vsugerovávám sama. Zřejmě by mi naordinovala paralen a kapky do nosu, jako na všechno :-)) KAždopádně jsem se včera večer odhodlala k dalšímu kroku, rozhlížela jsem se po netu po psychoterapeutech u nás ve městě... Jen nevím - je možné s tím bojovat i bez léků? Z toho, co tady čtu, mám pocit, že všem vám hned nacpali ad nebo jiné léky. Abych byla upřímná - do medikamentů se mi zrovna moc nechce, mám z ad pořád takový ten pocit, že to je to poslední řešení.. Proto bych nechtěla jít hned k psychiatrovi... Další věc je, že jsem z těch, kdo chodí k doktorovi, až když je úplně na umření, což samozřejmě v běžném provozu nejsem... K myšlenkám na odborníka mě dohání až vždycky ten stav. Je to hrozný. Trvá to skoro rok a začínám mít pocit, že už to sama fakt nezvládám. Jsem odjakživa hrozně citlivá, řekla bych možná až labilní, tak se bojím, co všechno o mě pak ještě doktor zjistí :-D Nicméně - trpím přehnanou úzkostí i o ostatní. Za vším vidím kolaps, smrt. Někdo stojí na židli a já šílím. Nemluvě o dětech, které svoje ještě naštěstí nemám - to by byli chudáci balení v bublinkové folii :-)))))
Eva, 18.05.2011 10:23:23, IP: ***.***.254.235, #134522
Ahoj Suzy, tak já měla stejné příznaky, brnění, bolest pravé ruky, brnění na obličeji, na neurologii mi také diagnostikovali neurogenní tetanii, přidali se k tomu úzkosti z toho, co mi vlastně je, takže já šla po dvou měsících problémů na psychiatrii, kde mi p. dr., řekla, že tetanie a úzk. porucha jedno je, dostala jsem citalec, který tedy ještě plně nezabral, ale p. dr. říkala, že u úzk. poruch je to až tři měsíce, tak se modlím. Je fakt, že jsem šla opravdu brzo, abych něco nerozjela více, tak snad to bude O.K. Jinak jak jsem četla, tak lidem s tetanií AD pomahla, tak snad i nám. A ještě beru 3 krát denně hořčí, tak ať se daří Eva
Lenuš, 18.05.2011 10:28:28, IP: ***.***.82.249, #134523
A jinak Hanko, já to opravdu alkoholem řešit nemůžu - naštěstí - ten mi totiž dělá ještě hůř :-)
járin, 18.05.2011 13:46:32, IP: ***.***.25.97, #134541
Vyšetření na tetanii,jak se dělá?
suzyC4, 18.05.2011 17:56:23, IP: ***.***.178.194, #134550
test na tetanii se dela na EMG, na neurologii, je to bezbolestne jak mereni tlaku... Evo mne brni i v krku, ta tepna se mi tak rozbusi, a je mi na omdleni a ty blby stavy v hlave su desni, ja nevim bojuju s tym od rana do vecera ale ten strach tam furt je, hoci jenom v podvedomi, tetanie a PP je svine, vždy v jine podobe, v noci mne boleli nohy a chrbat, mne brni i nohy a hlava a krk...každej den s tim bojuju, a taky mi staaaahne ty dychaci svly, nedodechnuti, hruuuuza..:/
petr, 19.05.2011 0:39:34, IP: ***.***.156.1, #134572
Dobrý večer, myslíte si že PP může vzniknout i po drogách?Děkuji za reakci. Petr
        Předchozí   1 .. 372373374375376377378 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.