Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Irča, 19.04.2010 11:06:39, IP: ***.***.220.130, #89228
Ahoj, asi mám taky PP, ale dělá mi to opravdu problém tomu věřit, pořád mám pocit, že to mám něco se srdcem nebo s mozkem. Je to hrůza, začalo mi to před rokem, kdy jsem najednou nemohla spát, protože mi strašně bušilo srdce a protože to bylo čím dál horší, tak jsem se po čtyřech dnech ocitla na interně, udělali mi ekg s výsledkem - subvertikální tachykardie, měla jsem klidový puls 150 za min. A od té doby mi pořád přeskakuje srdce, neumím se někdy nadechnout, točí se mi hlava, mám pocit, že omdlím, umřu, dostanu mrtvici, zblázním se...na podzim jsem neuměla ani chodit. Asi před půl rokem jsem s tím zase skončila na pohotovosti a tam mi poprvé řekli že bych měla zkusit psychiatra. Zatím jsem tam nebyla. Beru jen magnesium a egilok na to srdce. Myslíte, že je to opravdu PP?
Hape, 19.04.2010 22:04:23, IP: ***.***.21.154, #89293
To co popisuješ opravdu budes největší pravděpodobností PP. Je to svině a každého znás trápí, sice někdy každého jinak, ale je to tak.K psychiatrovi určitě zajdi, není na tom nic nenormálního, pomůže ti leky a sice AD (antidepresiva),popřípadě pošlei psychologovi. Taky se mi jednou šíleně rozbušilo srdce, taky se mi motala hlava, taky jsem nemohl pořádně dýchat a dnes beru Zoloft, příležitostně Neurol a je mi fajn ! Takže nečekej a jdi k psychiatrovi, nic na tom není !!!
slunicko, 29.04.2010 10:44:22, IP: ***.***.234.1, #89758
Ahoj Jančo, tak jak tu čtu tvůj příspěvek, jakobych ho psala já :-). Je mi 28 a problémy mám skoro 7 let. Také trvalo min. čtyři roky, než jsem se dostala k psychiatrovi a všechna vyšetření jinak ok :-). Také si často kladu otázku, jak zvládnu vychovávat děti :-), tak Ti úplně rozumím! Problémy jsem měla vždy nárazově, půl roku klid,pak třeba 3 měsíce hrůza.Nechtěla jsem brát léky,ale na doporučení jsem nakonec brala půl roku Zoloft.Vše bylo dá se říct bez problému, tak jsem ho vysadila. Další 3 měsíce klid :-), tak už jsem se začla radovat. Jenže pak se problémy zas vrátily. Tak teď zvažuji co dál...Jaké jsi měla projevy?Držím palce, ať je líp a dokážeme se toho konečně jednou provždy zbavit! :-)
veru, 31.05.2010 20:19:29, IP: ***.***.197.152, #92271
Ahoj,bez k psychiatrovi.Ty priznaky jak popisujes,vypadaji na PP.A nake magnesium a egilok tomu moc nepomuze.Potrebujes se lecit i kdyz ti to mozna prijde jako hloupost.Take se lecim a bojuju,aby to bylo jako drive :)
Martin, 28.06.2010 17:33:18, IP: ***.***.196.111, #94482
Opravdu ten pohyb pomáhá? Já ze seroxatu jen tlousnu a něco bych měl dělat...
lada, 10.08.2010 19:58:22, IP: ***.***.87.56, #100424
Ahoj Moniko líbilo se mi jak jsi to tady všechno napsala i já snad trpim nějakou pp.Mám 3 deti a mám strach že se semnou neco stane dřív než se o sebe sami postarají.Stale trpím bolestmi hlavy už se to fakt kolikrat nedá vydržet mám strach že mám nějaky nádor.Taky mě odvezla sanitka protože mi bylo strašně zle.Ted jsem byla na ct a na eeg a cekam na vysledky a to mě opravdu ubíjí.Jenom ráno vstanu a už jsem na nervy protože mě zas bolí hlava.Dostala jsem antidepresiva elicea ale nevezmu si ho protoze kazdemu je potom zle .Zajdu si asi jenom pro lexaurin ktery jsem brala kdysi a myslim si ze jsem byla v klidu.asi to budu delat jak rikas jak to semnou sekne tak to semnou sekne ...
KIK, 11.08.2010 18:32:56, IP: ***.***.232.45, #100557
Ahoj Lado, já jsem také matkou tří dětí a trpěla jsem zvláštními a neodbytnými podivnými myšlenkami a pocity jako ty. Já mám děti od sebe s velkým věkovým rozdílem (dcera 32,syn 23, syn 11 let). Měla jsem podobné obavy jako ty. Když bylo dceři 15 začala jsem najednou z ničeho nic čekat..nejdřív, až bude zletilá, pak až dostuduje a pak to na chvíli přešlo. Pročekala jsem 4 roky života. Když bylo mému staršímu synovi 16 let, začala jsem čekat znovu na jeho zletilost, aby se mohl brátit sám (soudila jsem se s jeho otcem) nebo kdyby se se mnou něco stalo, tak aby nepřišel do "péče" svého otce. Pročekala jsem další čtyři roky. No a teď zase čekat sedm let, než bude ten nejmladší zletilý...a to má dva starší, zaopatřené sourozence a péče otce mu evidentně nehrozí. Položila jsem si otázku proč mám takové obavy a jestli jsou ty obavy v takovém rozměru ještě
normální nebo jestli jsou už patologické. Patologické u mne nebyly, protože jsem byla vždy s dětmi sama a nikdo jiný kromě mne by se o ně nemohl tak postarat. Jako nezletilí by prostě skončily v péči mých rodičů, sestry a v nejhorším případě v péči svých otců nebo v dětském domově.
A proč píšu trpěla ? Před půl rokem jsem znovu začala čekat na zletilost toho nejmladšího a zjistila jsem, že bych pročekala zbytečně dalších sedm let. Nemohu totiž stejně jako ty vyloučit, že se stane nějaké neštěstí, které mne připraví nenadále o život. ( Smrt je jistá, hodina nejistá). Ani vážná nemoc se nám nemusí vyhnout, ta má ale tu výhodu, že dokud je člověk naživu a schopen uvažovat, tak má ještě možnost něco zařídit nebo uspořádat poměry a pod. No, ale v případě náhlé smrti tohle jaksi odpadá. Takže jsem si řekla, proč čekat a nechat si lézt do mozku takovéhle stresující myšlenky, když mne třeba zítra může přejet auto. No a zatím mám klid. Takže, když si to člověk uvědomí takhle, tak fakt není racionální důvod k podobným úvahám jako máš ty a měla jsem i já.
verca, 13.08.2010 3:58:06, IP: ***.***.138.196, #100707
zdravim holky jo ja mam to mravenceni taky doktor mi rekl ze je to od nervu tak nevim jestli tomu mam verit nebo ne je to pekne hnusny nevim co stim mam delat je mi vzdycky do breku
KIK, 15.08.2010 20:55:26, IP: ***.***.230.108, #100984
Verčo, já mám občas to mravenčení takové, že nic neudržím v ruce, a to mám vždycky, když mě něco rozčílí a o to teď nemám nouzi. Nejhorší je to v noci, protože mne to probudí, nebo ráno, to mívám v nohou a to se bojím si na ty nohy stoupnout, protože mám pocit, že mne ty nohy nemohou unést.
dáda, 24.08.2010 22:11:47, IP: ***.***.54.12, #101855
Ahojky všem
trpím PP již několik let a je to přesně jak popisujete někdy lepší někdy horší. Kdo nezažil nepochopí. Já na to užívím Seropram v kapkách a vždy zabere.Ted jsem měla dva roky klid a zase se to vrátilo.Takže znova na kapičky , ale objevil se mě dost závažný problém a to je nadměrné vypadávání vlasů.Moc prosím, aby mě někdo napsal zda měl taky takový problém.Můj lékař trvdí , že to patří k velmi vzácným vedlejším účinkům.
Moc děkuji a přeji věem aby ta mrcha PP někam zmizela
Pavel, 25.08.2010 16:29:30, IP: ***.***.196.78, #101994
Zdravím,

PP mě diagnostikovali (samozřejmě po všemožných vyšetřeních) přibližně před rokem. Dost naivně jsem si myslel že by to snad mohlo přejít a že to nějak zvládnu, a tak jsem odmítl chodit k psychiatrovi. Bohužel jak jsem postupem času zjistil tak to byla velká chyba. Jak jsem vyčetl z článků co jsou v této diskuzi tak spojení prášků a léčby u psychiatra hodně pomůže. Tak bych chtěl poprosit o doporučení na nějakého dobrého psychiatra v Brně a okolí jestli máte nějakou zkušenost. Díky moc za odpověď
Kola, 26.08.2010 14:11:09, IP: ***.***.1.132, #102147
Zdravim vsechy,
jiz delsi dobu na sobe pozoruji podobne priznaky jako zde popisujete, porad si myslim, ze nekde omdlim....u zadneho lekare jsem zatim nebyla, ale chystam se. Myslite, ze mam jit rovnou k psychiatrovi a nebo na nejake komplexni vysetreni? dekuji za odpoved
muska22, 28.08.2010 19:21:51, IP: ***.***.200.134, #102503
napřed si zajděte k obvodnímu,určitě udělá vyšetření,a pak Vás pošle když tak dál.
Lucka, 02.09.2010 23:22:54, IP: ***.***.64.90, #103462
To mravenčení by mohl způsobovat nedostatek hořčíku. Zkus magnezium s pyridoxinem, já měla mravenčení a noční křeče v nohách a zabralo to bezvadně.
dana, 07.09.2010 20:40:31, IP: ***.***.148.68, #103919
dobry den prosim o radu lecim se se stitnou zlazou a panickou poruchou na kterou beru remood a kdyz mam zachvat tak neurol. Chtela bych vas poprosit o radu mam takove ty bezne priznaky jak pisete ,ale nekdy mam i krece v po celem tele mam dve male deti a tak se jenom furt bojim abych neumrela prosim moc o radu diky moc
        Předchozí   1 .. 282283284285286287288 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.