Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Dana, 20.09.2010 20:48:24, IP: ***.***.93.119, #105854
Ahoj já si taky myslim,že mi to způsobilo kouřeni travky..bojuju s tím 8 let, stejně se pořád necitim ok i když o proti tomu co jsem zažila je to docela pohoda.
David, 24.09.2010 23:15:29, IP: ***.***.222.12, #106594
Ahoj Určitě neumřeš. To mi věř. Jednou možná jo, ale ne s této nemoci. Taky se léčím s panickou poruchou, a to už podruhé.Ty křeče by mohli a nejspíš jsou příznakem panické poruchy. Těch příznaků je celá řada. Chce to trpělivost a hlavně zodpovědný přístup k léčbě. Já už jsem dnes v pohodě, pomohl jak psychiatr tak já sám, změnou a přístupem k životu.Samozřejmě bez medikace to nejde. Přeju brzké uzdravení a držím palce.
Dědek, 25.09.2010 19:38:28, IP: ***.***.209.253, #106655
Čtu ty vaše příspěvky, a divím se, že jste ještě nepřiši na nic jiného, než jít k psichoušovi. Většina vašich problémů pochází od napadení nervů chlamydiemi.
verunka, 29.09.2010 21:37:26, IP: ***.***.50.2, #107140
začalo to asi před pul rokem v práci.všechno bylo v pohodě,až najednou mě začalo polévat horko od noh,přecházelo to po celém těle,bylo mi špatně od žaludku,až na zvracení,a takovy tlak v hlavě,jako bych se mela každou chvíli sesypat...pak se dlouho nic nedělo,až před měsícem se to objevilo znova a to čtyři dny po sobě.zašla jsem si k lékaři,ten mi vyloučil štítnou zlázu a tak jsem se objednala k psychiatrovi.dost mě to omezuje,bojím se už chodit někde sama.naposled jsem to měla včera doma.predepsal mi Lexaurin,protože trpím nespavostí,ale moc mi nepomáhá:(((
Marek, 02.10.2010 22:01:01, IP: ***.***.208.34, #107623
Ahoj,
mne sa podarilo zvládnuť paniku bez liekov a som na to hrdý. Chcel som to najprv skúsiť bez nich a vyšlo to. Najprv som mal totiž vysoký krvný tlak a zaberali mi naň antifepresíva, ktoré mi predpísal kardiológ (čudné nie.) Tak som si povedal, že ten tlak súvisieť aj s mojimi panickými záhvatmi a bude to z nervov a šiel som za psychológom. Dododli sme sa na Kognitívne-behaviorálnej terapii (podľa Praška najlepšie na paniku). okrem toho, čo mi výrazne pomohlo bolo to, že ten psychológ oužíval na vysvetlenie a nácvik zvládania paniky HRV biofeedback. Okrem toho mal u seba leták na tzv. domáci prenosný HRv iofeedback, tak som si ho kúpil a každý deň s ním cvičil. Vraj to pomáha autonómnemu nervovému systému dostať sa do rovnováhy. Mne to pomáhalo hlavne v tom, že som mal vždy problém naučiť sa či už relaxovať podľa psychológa, alebo podla kazety. Domáci biofídbek mi v tomto pomohol. Srdečne doporučujem - na Slovensku to má kopec pschológov aj v bežnej ambulancii a verzia na doma je super.
alča, 09.10.2010 14:44:54, IP: ***.***.160.139, #108627
Jsem již v důchodovém věku. Ve svých 40 letech jsem díky rodinným problémům začala mít stavy úzkosti, strachu.Nemohla jsem mezi lidi. Byly to hrozné stavy. Nyní po prodělanm klimakteri se mi vrátily takové podzimní deprese. Je to již snesitelnější než před těmi lety. Stejně to ale strašně omezuje život. Bývá mi celkově špatně, na zvracení, špatně se mi dýchá, je mi i na omdlení. Před těmi lety jsem užívala AD a asi do 1 roku jsem měla po problémech. Nyní se mi tyto stavy opakují. Užívala jsem loni CITALOPRAM a dle potřeby FRONTIN nebo NEUROL. Od jara jsem byla v pohodě, až nyní po úrazu kdy jsme již pátý měsíc na berlích protože se mi špatně hojí zlomenina nohy a 2.11.jdu na další operaci, mi lékařka předepsala MIRZATEN. Užívám ho týden a zatím mi moc nepomáhá. Občas musím užít FRONTIN, který zabere do 1 hodiny. Po tom MIRZATENU cítím spíše neklid a bez prášku na spaní bych ani neusnula. Máte někdo s těmito léky zkušenosti a kdy asi zabraly? Děkuji zas odpověď.
Pavel, 14.10.2010 9:51:02, IP: ***.***.85.58, #109373
Ahoj všem,je mě 34 let a ataky u mě začli v srpnu.Podstoupil jsem vyšetření srdce a mozku, lumbálku a nakonec jsem navštívil psichiatrii.Dostal jsem AD Elicea a lexaurin.Lexaurin se snažím vůbec nebrat a radeji všechno rozdýchávám. Má někdo zkušenosti s Elicií?Měl jsem hodně vedlejšáků a nevím ,kdy to zkončí. Mám doma tři malý děti (kluci) a chtěl bych se jim věnovat,ale v tomhle stavu to nejde. Jak s tím bojujete?
Mějte se a hezký den
Jíťa.P., 16.10.2010 16:33:13, IP: ***.***.18.54, #109931
Verunko,
tady Lexaurin asi moc nepomůže, beru už ho 10 let a polikám ho k dnešnímu dni jako lentilky, navíc je návykový (já sama už jsem stím teda smířená) ...řekni lékaři, že ti Lexaurin moc nepomáhá, hlavně to řeš a nenech to spát, ať se ti to ještě nezhoší.Já třeba nesnesu skoro žádná AD, ode dneška jsem vzala poprvé Coaxil, ráno dobrý,ale před hodinou mi vyvolal docela silnou ataku a nějaké fj nežádoucí účinky, tak jsem zvědavá, jak to bude v přiští dnech...drržím ti palečky :)
VERONIKA, 24.10.2010 1:38:31, IP: ***.***.138.196, #111456
ahojky ja uz leta trpim tim ze me nekde pichne a ja uz umiram ale ted co sem potratila mam takovy stavy ze zniceho nic necitim telo jak kdybych kazdou chvilkou mela spadnout a umrit necitim ruce a jako by mi prestavalo byt srdce. doktor mi rekl ze je to z toho potratu.ale ja nevim je mi hur a hur mam dokonce mravenceni v hlave chce se mi stoho kricet a bricet moghl by mi nekdo pomocbojim se ze umru ted nevim jestli muj problem je fakt zdravotni nebo z moji hlavy muzete mi nekdo pomoc .doma mi nikdo neveri rikaj ze simuluju ze si ty nemoci ty stavy vymislim uz nevim co mamk delat.
david, 29.10.2010 23:58:59, IP: ***.***.171.111, #112744
Ahoj, mam po narkoze take nejspis PP, protoze mam naprosto identicke zkusenosti, jiz 2 mesice jsem ko, spousty vysetreni lecitelu a nic.. ted mi doktorka dala mirtazapin a chci se zeptat na nezadouci ucinky? A interakci s alkoholem napriklad.. diky
vojtech, 31.10.2010 19:32:18, IP: ***.***.167.71, #112965
Ahoj,nevim jestli trpim PP ale vetsinou ty priznaky co se tady pisou mam kdyz jsem dost unavenej,zrovna vcera po patecni parbe,po ktery mi bylo dost soufl,a nasledujici den jsem hral s kapelou na koncerte a primo na podiu se mi zlehka zatmelo,roztrasly jse mi ruce,zpotil jsem se a nasledne jsem se celej rozechvel.koncert jsem odehral jen tak tak ale i po tom mi bylo soufl..klepani zubu rychlej puls.nevim co to je,jestli jenom vycerpani.kazdopadne to neni poprve..moc diky za kazdou radu.V
i., 31.10.2010 23:44:01, IP: ***.***.11.249, #112987
Panickú poruchu sa mi podarilo prekonať taktiež bez liekov. "Boj" trval asi 2 roky, ale nejako to odznelo. Na začiatku som zašiel za psychiatrom, ten mi predpísal Zoloft... no nejak sa mi to nepozdávalo :-) tak som ho ani nezacal uzivat. Povedal som si, že pobojujem. Nechcelo sa mi to riesit v style "daju mi prasky na hlavu a ja pockam kym zaberu".

Asi 3x som bol za psychologom s ktorym som o tom pokecal, no vo finale to nejak odoznelo samo.
Cele som to vzal mozno, ako istu skusku, ako impulz k zmenam, ktore musim v zivote spravit.

Boli to tazke 2 roky, ale som rad, ze som to zvladol bez praskov.

Vela sily prajem vsetkym, ktori s týmto "démonom" bojujete ;-)
Jíťa.P, 02.11.2010 10:04:25, IP: ***.***.18.54, #113280
Pavlínko, vůbec se neboj, že bysi umřela,tedy z panické poruchy.To, co popisuješ, mám už 10 let a to že tě někde píchne a umíráš, tak to řeším denně :) Zrovna včera, rozbolela mě levá ruka,následovalo píchání do ramene, které mi vystřelovalo až do prsou, no co ti budu povídat, vylekala jsem se-jako vždy :) Ještě si řikám "hm,levá strana,to je od srdce" a už to jelo, rozjela jsem si parádní úzkost a nemohla dlouho usnout,srdce rozbušený, no šílený.Něco podobného, jsem zažila před měsícem, kdy to v takový míře, že mě pálilo na hrudi neskutečným způsobem, přidali se křeče, neschopnost nadechnout se a poprvé sem za ty roky volala sanitku....vyšetřeno a zjištžěno: panická ataka. Druhý den, následovalo to samé, přítel mě odvezl do nemocnice a výsledek: nemůžete mít infarkt, jste na to přílíš mladá (34 let), zobněte si Lexaurin a šup do postele.No, upřímně, měla sem velké problémy s přítelem, v neděli rozchod, takže parádní stavy. To, že necítíš ruce a máš pocit, že bysi mohla spadnout, je psychického rázu, jak se polekáš, začneš zhluboka dýchat, krev se ti stáhne že všech "nepotřebných" míst, odkrví a cítíš slabost, malátnost, jak popisuješ, že bysi měla spadnout. Neboj,nespadneš :) Mě terapeutka řekla: "zkuste poručit teď tělu,že chce upadnout-neupadnete", opravdu to nešlo. Aspoň mi to popisovala i doktorka,záchranka,ty řikali,že musím dýchat pomalu, jakmile to na mě příjde, jinak zpanikařím, začnu z hluboka dýchat a ataka je na světe. Ty jsi určitě s psychiatričce dojdi, sama jsem prodělala potrat při panických atakách a nikdy jsem takové stavy neměla.Na rodinu nedávej, o mě si mysleli naprosto to samé, hlavně moje mamča, ale nakonec pochopila, že to vůbec není žádná sranda, když viděla a vidí dodnes, čím člověk musí projít. Drřím ti palečky a určitě dojdi za lékařem! :)
Jana, 07.11.2010 20:49:01, IP: ***.***.224.22, #114252
Ahoj ma nekdo zkusenost s lekem Kventiax 25 mg?Lekar mi ho napsal 1 vecer nevi nekdo jaky je a jestli se po nem tloustne?Jinak ja beru uz 6 let Prozac a Rivotril .
lucka, 15.11.2010 20:16:35, IP: ***.***.30.230, #115271
ahoj vsem. Predem se omlouvam za chyby:D strasne chci podekovat lidem kteri toto zalozili...je mi 20 let, a vsechny stavy co zde pisete mam take od motani hlavy, navaly tepla, buseni srdce, nekdy si prijdu jak ve snu, nekdy me obcas sumi v usich a td...uz tim trpim dlouho asi od 17 let. Kdy se me stala jednou ze jsem se slozila po behu na telocviku..odvezla me sanitka delali me vysetreni ekg,eeg, krev proste vsechno co slo,ale nic se nezjistilo.Od te doby mam tyhle stavy. Furt sem se strasne bala nekam stim jit ,ze me zjistej ze mam rakovinu a ze umru.Ale minuly tyden se mi stala vec, ze jsem si vecer sla lehnout lehla jsem si a uplne se mi zacla motat hlava celej svet se tocil tak sem si sedla a tocilo se me to porad uplne me busilo srdce nevedela sem co delat, lehla sem si dala si nohu s postele a modlila se aby to preslo po asi 20 minutach to preslo a ja usla..Drhej den sem se rano zbalila a sla k doktorce rekla sem si ze to byla posledni kapka a ze uz stim musim neco zacit delat. Rekla jsem si vsechno co se me deje. Odebrala me krev, moc posla me na neurologii, udelala ekg a ve ctvrtek mam prijit ze uz budou hotovy testy a kdyz nic nebude ze me posle k psychoterapeutovi. Tak doufam ze to dopadne vsechno dobre,a pokud to bude psychikou tak sem asi zacnu chodit casteji..moc mi pomaha kdyz vidim ze v tom nejsem sama.ahoj
        Předchozí   1 .. 283284285286287288289 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.