Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Štěpánka, 16.03.2007 22:31:07, IP: ***.***.225.145, #4801
Ahoj Leni,je to hrůza,já stěmito pocity žiju už 5 let je 28,ale uplně poprve se mi to stalo už v šestnacti.Už několikrad jsem vysazovala prašky,ale ty strašné ataky se pokaždé vrátili.Takže beru Asentru a už na těch prášcích asi budu celí život,prtože mě příde že se to nedá vyléčit.Ale když beru prášky tak je to docela ok,takže se to dá,akorad se člověk musí hlídat,alkohol skoro vůbec,kofein taky vadí, kouřeni taky!Ale i když beru ty prášky,tak se mi pořád honí hlavou,co když se to bude opakovat.Spousta lidí vůbec neví o co jde,protože nic takového nezažli,tak si ani nedokaží představit jak to je nepříjemné stěmi ataky žít,já na tom byla tak zle že jsem nebyla schopna si v obchdaku zajit pro pečivo i když byl manžel na parkovišti před nim.V těhotenství se mi to ještě zhoršilo a ja nevišla sama ani před důma a ani jsem si nedokázala přdstavit jak budu rodit a nakonec jsem vše zvládla,člověk by ani neřek kolik má v sobě síli,když o něco jde.Taky bych chtěla být jak dřív,ale vždy si řeknu že jsou na tom lidi mnohem hůř.Proto ti přeju hodně štěstí a mysli vždy pozityvně,skus si toho co nejmin všimat a vždy myslet na něco pěkneho a vše půjde líp.Štěpánka
Anna, 17.03.2007 2:14:24, IP: ***.***.116.201, #4804
Hanka,
Pozeram, ze Seropram ti robi velke tazkosti. To je ozaj skoda, ale nebud uplne rozladena. Aj terapia pomaha, aj ked menej a pomalsie. Ono to bude lepsie.

Pozdravujem, Mirka. Je velmi pozitivne citat o dobrych dnoch. Ono to povzbudi tych, ktorym klesa nalada.
Anna, 17.03.2007 2:46:57, IP: ***.***.116.201, #4805
IRENKA,
som velmi rada, ze ste v poriadku. A zaroven sa velmi ospravedlnujem, ze som vas unahlenou a neuvazenou reakciou znepokojila. Ozaj ma to mrzi. Viem, ze vam dlhujem vysvetlenie, ako to, ze som reagovala tak zbrklo.
Pokial niekto ma problem pri citani o velmi zlych udalostiach, prosim, necitajte dalej tento text.
Ja som mala strach, ze u vas moze ist o pripad, ked depresia prerasta do stavu psychozy. Ja som v minulosti o tomto citala malo, ale 20.juna 2001 mlada zena, Andrea Yates, Houston, Texas (USA),utopila 5 malych deti a v mediach nasledovala zaplava informacii o vsetkych strankach psychickych stavov, ktore sa vyskytuju pocas tehotenstva,porodu a po porode v suvislosti so zlozitymi hormonalnymi procesmi.
TV stanice mali cely rad odbornikov, ktori tieto veci zosiroka rozoberali a rozoberali pritom aj dalsie pripady. - Ked pozeram na svoju reakciu, tak tych informacii bolo prilis vela.
U Andrey Yates islo o extremny pripad, stavy psychozy sa objavili uz po prvom dietati a po kazdom dalsom sa zhorsovali. Bola stale v lekarskej starostlivosti - vcetne nemocnicnej liecby. Na co bolo vela poukazovane : ked takyto tazky pripad sa neustrazil, ako lahko je prehliadnut zacinajuce, nevyrazne stavy.
Bolo poukazovane na to, ze v americkych vazniciach je niekolko sto zien nevinne. Ich tragedia bola v tom, ze ludia naokolo nevenovali pozornost.
Skutocne z mojej strany neslo o lahkovaznost, len o obavy. Ozaj ma to mrzi.
Pre uplnost : Andrea Yates bola v r. 2002 uznana vinna, odvolaci sud jej priznal pravo na novy sud, v lete 2006 bola uznana nevinna.
Mirka, 17.03.2007 7:52:56, IP: ***.***.237.38, #4808
Ahoj Anno,vítám tě zase mezi námi.Jsem ráda,že jsi se vrátila z cest a opět se ozvala.Tvé rady jsou opravdu přínosné a máme opravdu na hodně věcí stejný názor.Zajímalo by mně,jak snášíš cestování ty.Pro mně dlouhé cesty jsou spojeny se stresem a určité vykolejení jako by vyčerpalo nervovou kapacitu organismu což pak zase ústí do úzkosti,až paniky.Napsala jsem to laicky ale určitě pochopíš,jak to myslím.
Jinak teď prožívám pěkné období: je tady krásné počasí a syn ,který po bouřlivém mládí konečně zakotvil,žije pěkným životem se svou rodinkou.Toto je a vždycky byla má životní priorita a strašně mně to uklidňuje.Ale abych to nezakřikla,znáš to. Jinak,budu muset ještě na sobě pracovat ohledně toho dlouhého cestování.Ya chvíli jedeme na chatu-půl hodiny autem a i když to zvládám,není to pro mně příjemná záležitost.
Ale tyhle problémy mi začali až v přechodě a skýtají mi naději,že taky s přechodem odejdou.
Tak ahoj přeji ti krásný víkend.Mirka
Mirka, 17.03.2007 8:07:06, IP: ***.***.237.38, #4809
Ahoj Blani,ještě ti rychle odepíši než odjedeme,manžel ještě chrní.
Je vidět,že jsi měla dobrou doktorku.Některé případy z mého okolí mi potvrdily,že je opravdu důležitá ta doba braní AD.Když se to vysadí brzy,je to naprd. Já bych je brala dýl ale mé tělo na ně reagovalo naprosto netypicky,jak už jsem psala.Mně způsobovali deprese,ač jsem je nikdy neměla.Doktorka mi nedokázala odpovědět,proč to tak je.Proto jsem říkala,že beru depresiva a ne antid.Ale na paniku mi pomohly.
Ale věřím,že ty to budeš mít na trvalo,protože máš k tomu úplně ukázkový přístup,což skýtá naději/i pro ostatní/že se toho lze zbavit.
Blani tak ti moc přeji aby ti to vydrželo.Jestli jsi učitelka,tak se nedivím,že jsi z těch některých dnešních fakanů měla nervy v kýblu. Děkuji ti za přání krásného víkendu,hlásí k večeru déšť,tak nevím jestli se nevrátíme.
A co se týče chyb,já taky píši rychle a spontáně,o slovosletu nepřemýšlím a když si to pak po sobě přečtu,říkám si to je jak od hotentota.Tak ahoj! M
Mirka, 17.03.2007 8:23:36, IP: ***.***.237.38, #4810
Ahoj Luci,připrav se na to,že u Efectinu je dost bouřlivý nástup,konzultovala jsem to včera po telefonu se svoji holičkou,protože jsem si vzpoměla,že ona to brala taky,porozvodu. Ale až ti zabere,mělo by to být velmi efektní.Ona ho brala tři měsíce 0,75 denně a pak si ho brala obden a je v pohodě.Tak,Luci,držím palce.Musíš ale vydržet,všechno je ze začátku nepříjemné.Ale pravda je ,jestli AD nezlepší výrazně stav do 2 měs.,tak je lepší vzít něco jiného.
Našla jsi tu diskusi antidepresiva? Jestli ne,napiš,zkusila bych ti to znovu přiblížit.Myslím,že tam by ses taky mohla poradit.I když dlouho jsem se tam nedívala,tak nevím jak to tam probíhá,
Jinak,jestli je to správně,ty bydlíš v Praze? Já kdybych tam byla,udělala bych si vycházku nahoru k hradu.Jezdím do Prahy dost často,naposledy na výstavu o Karlu IV a bylo to unikátní. A když jsem se pak dívala z vrchu na Prahu,tak jsem měla euforii,byl to nádherný den
A když budeš mít pocit,že to nevydržíš,vezmi si Lexaurin,je zbytečné trpět!
Tak pá a vydrž! M
Mirka, 17.03.2007 8:30:58, IP: ***.***.237.38, #4811
A ještě dovětek-ty potíže v žádném případě nemůžeš mít ještě z Efectinu,to je spíš reakce na vysazení Citalecu./nepopletla jsem?/ Mě už se ty naše AD ode všech pletou a nemám čas se dívat pozpátku,protože lev už leze z pelechu.Viděli jste to už lézt z postele o půl 9,pokud člověk není po flámu?
Mirka, 17.03.2007 8:47:45, IP: ***.***.237.38, #4812
Ahoj štěpánko,vždycky když čtu příspěvky vás mladých lidí,je mi vás moc líto.Mě to začalo až v přechodu a nedovedu si představit,prožit ta nádherná léta mládí,která jsem žila naplno a nikde jsem nesměla chybět,takto.
Kouření,alkohol a kávu my většinou vylučujeme,protože ve svém důledku zvyšují tlak a srdeční frekvenci,na což náš přecitlivělý organismus reaguje úzkostí a panikou.
Já piji kafe dvě kafe denně a občas si jednu zapálím/mimořádně/ A když to udělá zaráz tak mě začne trochu rychleji bouchat hercna a já si řeknu-vždyť to je přeci logické,kašlu na to.Alkohol nepiji spíš ze zásady,protože u téhle nemoci si na něj člověk rychle zvykne i když se neopíjíš ale jen skleničkuješ.Před tím jsem popíjela pravidelně.To ale neznamená,že si nemůžeš občas 2 skleničky dát.
Prášky tedy ber a pokoušej se poptávat a shánět KVALITNIHO psychoterapeuta a nějakou literaturu. Jsi ještě mladá a to vše by ti mohlo pomoct z toho vybruslit.Držím palce a zase napiš jak to jde!M
Mirka, 17.03.2007 8:55:01, IP: ***.***.237.38, #4813
Jinak ještě zdravím všechny přátele z linky smutku,venku se nějak mezi tím začalo mračit,tak asi se večer vrátíme.
Mixi,Hanko,Teri-je líp?
Dáši,večer napíši,jak bylo.M
Mirka, 17.03.2007 9:01:59, IP: ***.***.237.38, #4814
A taky Natt,Pier,Jirka a Ilonka-je líp?
Ilona, 17.03.2007 9:07:10, IP: ***.***.25.47, #4815
Všechny vás moc zdravím ,dneska je u nás taky škaredě,a přesto,že jsem spala celou noc,jsem tak zbitá,jak kdybych nespala týden,všem vám přeji krásný víkend,myslím na vás na všechny,ještě se dnes určitě přijdu za vámi podívat. teri napiš,jak se cítíš,jestli je to už trochu lepší Ilona
mix, 17.03.2007 9:28:46, IP: ***.***.90.178, #4816
Ahojte všichni, už je mi líp, jsem moc rád. Co vy ostatní?
Pier, 17.03.2007 9:51:51, IP: ***.***.5.97, #4818
Ahoj Mirko,co mám ten Zoloft 50mg jednou denně,je mi líp .Mám k tomu i Lexaurin 1,5 mg ale ten už třetí den neberu .Zatím docela dobrý ,ale mám problém s krkem ,táhne .Včera jsem se byl projed na kole ,půjdu i dnes . Mám problém se spánkem ,spím tak 4 hodiny ,budím se uvidím dnes .Mějte se hezky P.
teri, 17.03.2007 12:58:16, IP: ***.***.142.106, #4821
ahojky, jsem z prahy, ty moje stavy jsou z velké části z toho, že se mi na prosto nikdo nesnažil pomoct a opravdu se léčím úplně sama, co najdu na netu mi obvoďák napíše, jinak rána jsou příšerná ale odpoledne už neležím, ale nedokážu se vůbec na nic soustředit , něco začnu a nedokončím to,
mixi jsem ráda že je ti líp konečně zabraly AD ?? po jaké době ???? já se modlím, až najedu v pondělí na plnou dávku, aby se to zlomilo, tohle není k žití jsem pořád strašně unavená , ospalá , nic mě nebaví
Ilona , 17.03.2007 16:06:19, IP: ***.***.25.47, #4825
Ahoj mixi,celou dobu čtu tvé příspěvky a vím,že jsi byl už úplně bezradný,jak je ti zle,takže mám i za Tebe radost,že je ti mnohem líp tak drž se!!! Ilona
        Předchozí   1 .. 101102103104105106107 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.