Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

Slávinka, 18.06.2012 9:28:31, IP: ***.***.85.183, #164363
Můj manžel jezdí od 18, má najeto spoustu km a je fakt dobrý řidič.V autě s manuální převodovkou jezdí jako kdyby měl automat, úplně krásně hladce, jěště u toho telefonuje, kouří cigaretu, má puštěné rádio, volant drží jednou rukou,provoz, křižovatky, auta sleduje jedním okem a ještě se se mnou dokáže bavit.
Nechápu...tiše závidím
Jediné co mi řekl, musíš jezdit, to příjde s praxí.
Lenka, 20.06.2012 21:42:48, IP: ***.***.0.22, #164503
Tak my jsme už 14 dní přestěhovaní a tak si pomalu zvykám na okresky, ale mám možnost jen o víkendu, když jedeme nakoupit. U mého auta " něco " odešlo, prý nějaká hadička a manžel nechtěl, abych jezdila s jeho " miláčkem ", tak jsem se mu normálně za ten volant nacpala s tím, že se to prostě musím naučit, když mám tady tak málo příležitostí řídit, tak musím využít každé cesty na nákup. Sama se po těch okreskách ještě bojím. Tak celou dobu ječí, že mu sežeru plno benzínu, že jezdím neekonomicky, že pozdě sundám nohu z plynu když vidím červenou a tudíž pak prý musím brzdit, no teror:-) že prý mám sledovat ručičku otáčkoměru - já jsem ráda, že nepadám do příkopu, vyhnu se těm největším dourám, snažím se nepřehlédnout značku a ještě budu čumět na otáčkoměr ne ? Nejhorší je pro mne ta silnice, která je tmavá, nejsou na ní vidět ty vyjeté světlejší pruhy a nemá středovou čáru - tak to jsem docela v pytli a jen se modlím, aby nejelo auto a když jede, tak hodně přibrzdím, nejsem si jistá, jestli jsem správně na mé půlce:-)
Ika, 21.06.2012 14:04:55, IP: ***.***.56.241, #164528
Lenko, moc, moc jsem se nasmála, jako bych to psala já.
Když potkám na okrskách v protisměru větší auto nebo autobus brzdím a jelikož mám postažené okénko křičím na ně: BOJÍM, BOJÍM.
Nemůžeme jezdit spolu???? :-)))
Janča pro Karolínu, 22.06.2012 10:44:13, IP: ***.***.123.86, #164573
Tak už jsem do Octavky sedla tři krát, není to moc, ale obavy byly zbytečné, jezdí se mi s ní skvěle.... Dvakrát jsem jela s manželem, poprvé to šlo,ale podruhé už mě peskoval, že blbě držím řadící páku, že si nemám vyžazovat, ale podřazovat atd. atd..... Takže potřetí jsem jela už radši sama...... Hodně štěstí i Vám :-))
Lenka, 23.06.2012 22:25:27, IP: ***.***.0.22, #164616
Ika, jéé, to by byla prča - jely bychom spolu a obě ječely z okénka " bojím, bojím ". To mně připomnělo situaci, když jsem ještě v Praze jela pro 19 letou dceru do školy a zpátky jely ještě její dvě spolužačky, takže jsme byly v autě 4 !! blondýny. To jsem měla ještě krátkou fábii v automatu a při předjíždění to bylo línější, než motor zabral. Před námi jela pomalu dodávka a já frajerka jí chtěla předjet ( rovný, přehledný úsek ) ale jak to bylo líné a já se bála sešlápnout plyn naplno, tak jsme celou dobu jeli vedle sebe. Pak ale ten můj pruh končil a ten chlap v té dodávce se dobře bavil, jak jedu celou dobu vedle něj. Naštěstí zpomalil a pustil mně před sebe. Pak jsem zase zaparkovala před supermarketem, ale v tom nakresleném chlívečku jsem stála pěkně nakřivo. Tak si říkám holkám, klid, to srovnám jak nic- tak vycouvám, a vjela jsem tam zase přesně tak, jak jsem byla. Tohle jsem udělala takhle třikrát, nevěděla jsem, kam mám točit volant. Takže jsem vždy vycouvala a vjela znovu stejně. Chlap, co tam stál a svačil, se smíchy dusil rohlíkem. A to dcera ještě ke všemu musela vylézt z mého místa, protože u sebe neotevřela dveře, když jsem stála nakřivo. Ale na těch okreskách bych si fakt přála být sama, můj výraz, když jede proti auto, musí být příšerný. Ale jsem ráda, že nejsem sama.
Tanka 72, 01.07.2012 19:37:50, IP: ***.***.169.73, #164948
Ahoj všem,tak jdu kajícně přiznat,že jízdu jsem neudělala,chyb mraky,sice malých,ale byly.Hlavně jsem byla šíleně vystresovaná a nervozní.Mám si přikoupit jízdy a zkusit,to znovu,až to budu umět,chjooo....já jsem takové nemehlo,a hlavně ta jízda je tak náročná,nevím jestli to zvládnu.Parkovat zacouváním,podélně,provoz na světelných křižovatkách,přes obytnou zonu,stopky,vlakové přejezdy,pak jízda ven mimo město a dát devadesát,už ted se děsím,závidím všem,co to už mají.
kokinko, 03.07.2012 15:21:15, IP: ***.***.3.87, #165034
Zdravím po delší době mé odvážné spolubojovnice za volantem!
po Vysočině už jezdím jak drak a celkem si to řízení užívám, ale teď jsem si připlatila (opět) kondičky po Brně a jak píše Slávinka "velká panika, zapomínam předpisy, nevidím značky, chaos v řazení" prožívám uplně totéž, mám dojem, že jakmile budu muset po městě sama, tak se vybourám na první křižovatce. :( Včera jsem jela kondičku a fakt jsem absolutně nevnímala značky typu 30 km v hodině, když jsem zpomalila (po té co mě na to instruktor upozornil) tak už zase byla křižovatka, která tu třicítku rušila a já si to neuvědomila... panika jakmile mám najet na koleje šaliny a někam odbočit. Minule jsme trénovali pruhy na rychlostní a já si jak největší blbec najela do připojováku v něm zastavila (!!!) místo toho abych v něm jela dál a nabrala rychlost jsem koukala kam bych se zařadila.... achjo, nechci se vidět až budu muset jet dálnici a nebo ty nájezdy na ni :( tak mi držte pěsti :) přeji vám všem krásný léto a za volantem pevný nervy a chladnou hlavu! :)
Lenka, 03.07.2012 16:39:33, IP: ***.***.0.22, #165035
Holky, já také poctivě trénuji úzké okresky, to jedu jak podělaná:-) nebo zase naopak rychle, abych využila toho, dokud proti nejede auto, tak abych to měla už za sebou:-) Zjistila jsem, že mám neskutečný zlozvyk, jakmile jsem nervozní, tak si levou rukou stále šahám na řetízek na krku, ani si to neuvědomuji a tím pádem držím volant jednou rukou. Manžel říkal, že mi tam tu ruku něčím přilepí. Ještě nikdy jsem nejela na dálnici ani ve tmě - a to mám v září střídat manžela v řízení do Itálie - po dálnici v noci !! V autě 6 lidí + 4 psi. Takže to asi odpískám a netroufnu si. Já se totiž bojím té dálnice, hlavně připojovacího pruhu a zatím jsem nenašla odvahu začít trénovat na D1, kterou máme za barákem. Prostě jsem tam ještě nedokázala vjet - jsem p**era.
Moňala, 03.07.2012 21:37:22, IP: ***.***.64.37, #165049
Kokinko, mimo Brno taky jezdím už docela v pohodě, v Brně jen naučené trasy - asi si budu muset zaplatit kondiční jízdy a projet všechny důůležité trasy, abych se je naučila nazpaměť :-)
Leni, dálnici bych nedala, i když tam to je fakt o tom se připojit a pak už by to mělo být v poho... Tedy aspoň si to myslím, nemám dálniční známku (schválně, abych se mohla vymluvit, proč na dálnici nééé). No i přes absenci dálniční známky jsem si to vyzkoušela, páč jsem na tu dálnici zabloudila :-) a šlo to...
kokinko, 04.07.2012 10:04:31, IP: ***.***.3.87, #165063
Moňala a Lenka :) tak vidím, že z dálnice mám bobky nejen já. :-) zvlášť z těch připojováků. Včera opět další kondička po Brně, řekla jsem instuktorovi, ať mě potahá po těch nejhorších křižovatkách a je fakt, že jsem moc ráda, že je dělám, protože do některé křižovatky jsem vůbec nevěděla jak najet a odbočit. Včera jsem se soustředila i na značky s rychlostma atd. takže jsem tu jízdu ve městě dala s trošku větším klidem než minule. Zádrhem přišel opět v připojováku na rychlostní, kde nestačím jedním okem koukat jestli se můžu připojit a druhým držet směr a ještě udržovat rychlost. Je to na mě moc úkonů zaráz. :-D Ale musím to prostě zvládnout. Učitel mi říkal, že jedině pravidelnou jízdou získám odhad na auta za mnou. Potom jsem jela pisáreckým tunelem a říkám mu "nemohla bych si tady zapnout dálkáče? je tady nějak málo světla." :D a on "vždyť svítíte?" a já "no ale stejně tady blbě vidím" ... nechápu jak někdo může jezdit v rakousku ty strašně dlouhý tunely. fůůůj. Já mám husinu jen když jedu ty naše krátký.
Holky a tu dálnici zkuste! Třeba ať vedle vás někdo sedí a když tak kondičky. Já už do těch kondiček dala (když to sečtu) cca 5 500 !!! jelikož jsem usedala za volant po dvou letech neježdění takže to beru jako autoškolu nanovo. Ale v autě jde občas o život, takže to za to stojí, budete se cítit líp za volantem a těch peněz nelituju.
Moňala, 08.07.2012 21:45:37, IP: ***.***.64.37, #165259
tak nová premiéra - vezla jsem někoho "cizího" (kamarádku) a bylo to docela v poho :-) i když "jen" po Žďáru....
Kokinko, taky si budu muset zaplatit kondičky na ty nejhorší křižovatky po Brně, jinač do centra nepáchnu a tak ráda bych :-)
Marcela, 08.07.2012 23:38:12, IP: ***.***.198.238, #165261
tak sem si přečetla vaše články a musim se taky zařadit mezi vás .Řidičák mám už 25 let až teprve ted jsem začala pořádně jezdit jelikož jsem dostala auto k narozeninám tak mě nic jinýho nezbejvalo než začít . Jezdim od března a už se to zlepšuje a korát se bojim jezdit ve větších městech na a když udělám nákou botu tak se z toho poučim ,že příště si dám bacha ,ale před každou jízdou se klepu a když už vyjedu tak to jde. Přeju všem štastný návraty.
Marcela, 09.07.2012 0:12:22, IP: ***.***.198.238, #165262
ještě jsem chtěla napsat,že první jizdy se mnou jezdil přítel ale pořád mi do toho kecal ,to pojedeš celou cestu na 3 apod. tak mě vždycky vystresoval že jsem nevěděla čí jsem a když jsem to po delší době začala jezdit sama kratší cesty samozřejmě tak to bylo hned lepší a poznali mě že jem to já protože jsem parkovala nejdál od supermarketu abych nekoho nezdržovala až budu couvat s parkoviště.
kokinko, 10.07.2012 9:00:18, IP: ***.***.3.87, #165311
Moňala > vidíš, jsi šikula!!!! :) jsi klidnější když vedle tebe někdo sedí? Já teď dělám kondičky v autoškole Račanský a instruktor je fakt super! Ale chyby pořád sem tam dělám. Zítra mám poslední pátou jízdu.
Marcela > to vlastní autíčko Ti docela závidím, asi je to nejlepší způsob jak se otrkat a začít jezdit. Bojím se, že jelikož nemám vlastní auto a nenutí mě to jezdit každý den, tak se toho strachu budu zbavovat jen pomalu. S tím parkováním to máme asi podobné, i má ségra objede celý parkoviště a hledá flek, kde nejsou namačkaný auta jedno vedle druhýho :D
Holky já mám takovej strach jet uplně sama autem :( až vedle mě nikdo nebude sedět :-D I když mi všechny kamošky říkají, že radši jezdí samy, protože jim do toho nikdo nekecá :)
Ale už se vidím, až mě šéf pošle někam do Zlína a já pojedu po dálnici se sevřenýma půlkama :D vždycky když vidím ty lidi (nebo "děcka co jim sotva padlo 18-náct a už mají řidičák) jak si jezdí jednou autem, rukou si podpíraj bradu, druhou jen tak ledabyle kroutí volantem ještě u toho hledaj něco pod sedadlem, tak si říkám, to není možný abych z toho byla pořád takhle vypleštěná!
Přeju krásný den :)
Marcela, 10.07.2012 10:46:24, IP: ***.***.198.238, #165316
držte mi palce zítra jedu až na Smíchov jede se mnou kamarádka a ta mě nutí abych jela trochu se bojím na těch světlech no snad to zvládnu napíšu jak sem dopadla . Krásný den
        Předchozí   1 .. 151152153154155156157 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.