Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

Jana, 25.05.2012 20:32:26, IP: ***.***.73.199, #163249
Tak Moňalo jsem z toho taky tak rozhozená a naštvaná a hlavně bezmocná.V tom servisu tomu ani nechtěli věřit,kroutili všichni hlavou, jak je toto vůbec možné.Navíc to auto prohlídli celé a řekli, že je pořád jako nové.No,jsem taky pořád ještě začátečník,v zimě moc nejezdím.Na té STK ani nepřiznali chybu,neomluvili se a navíc to chtěli opětně zaplatit.Mohli říci,že to tedy bude bez poplatku.Ještě se zkusím zeptat jednoho pána u nás v práci,co dělá přes auta,jestli by něco neporadil.Prostě se s tím nechci smířit.Prohlídka vozu v servisu stála 5 tisíc a to jsme ještě museli jet do vzdáleného města do servisu,takže ještě + benzín k tomu.Tak díky a ještě se ozvu,jestli v práci něco nevymyslíme.
Moňala, 28.05.2012 8:55:54, IP: ***.***.64.37, #163358
Jani, to s tím placením to je nehoráznost...5 000,00 + další platba za STK - za ty peníze máme zaplacenou dovču (ČR, 4 osoby). Písni, jak jsi dopadla v práci na "poradě".
Jinak jsem včera vyrazila za babičkou s dětmi a bez chlapa a jelo se mi supr i cesta zpět za většího provozu byla OK... Mám ze sebe radost :-) Holky chce to fakt jezdit, jezdit, jezdit....
Jana, 28.05.2012 20:15:17, IP: ***.***.73.199, #163380
Moňalo,tak to jsi dobrá,jak se ti vede.Bez chlapa je to fakt lepší jezdit,aspoň se člověk nenervuje a jede si po svém.Jinak v práci ten pán "přes auta" má dovolenou,tak až se vrátí.Ale jiný kolega mi řekl,že na některých nepoctivých STK se to prý tak běžné dělá,že jako něco najdou,aby z toho měli další peníze.To je děs.Příště pojedeme jinam.Tak ať se nám daří,chce to fakt jezdit a jezdit,
Janča, 29.05.2012 10:07:11, IP: ***.***.123.86, #163397
Holky pořídili jsme si octavku 1,9 tdi....combi, předtím jsem se horko těžko naučila s fiatem Punto, tak jsem na sebe zvědavá, jak budu kamarádit s octavinkou :-))) Co myslíte, jde si zvyknout na silnější a větší auto??? Já mám z toho doc. strach... Navíc zpočátku mi ho manžel asi jen tak nepůjčí, takže ho budu mít vedle sebe a to bude pro mě největší problém..... ach jo...
Cindy, 30.05.2012 20:06:36, IP: ***.***.206.34, #163458
Mášenko, děkuju moc za povzbuzení, mám za sebou "teprve" asi jedenáctou jízdu, takže zkoušky jsou zatím v nedohlednu pro mě, ale pocity jsou stále horší, protože jezdíme stále těžší situace. Ale naštěstí mám skvělého učitele. Moc Ti fandím, a ještě jednou děkuju :o) Hodně to pomáhá, když vím, že nejsem v tom sama, přeci jen řidiči, co to již zvládají už jsou někde jinde... Držím Ti moc moc palečky a zase se ozvu a budu se těšit, že dáš také vědět, jak se vede u Tebe! Zítra mám zase ráno jízdy, ufff. Nejhorší je, že jakmile jsem v křižovatce, chytnu nerva a nejsem schopna pragmaticky uvažovat tak, jak bych to v klidu řešila, kdybych seděla na místě spolujezdce. Zatím pa :o)
mášenka, 30.05.2012 21:49:37, IP: ***.***.236.189, #163461
Cindy aj ja Ti mocenko dakujem za povzbudenie, ale zatial jazdím minimálne a to len s priatelom z práce. Ak si nebudem istá a nebudem navyknutá na moje autko, asi sa sama neodvážim, stále mám problém so spojkou a preto mi to stále skapáva mám dojem, že pri prvých jazdách v autoškole mi to išlo lepšie a skapalo mi to ozaj len ojedinele. Cindy aj ja mám na mieste spolujazdca vo všetkom jasno ale ked sadnem za volant je to iné. Tak Ti prajem zajtra super úspešnú jazdu a hlavne klud za volantom. Myslím na Teba a tiež daj vedieť ako sa darí:)) Páááá:))
Tanka 72, 31.05.2012 16:21:01, IP: ***.***.169.73, #163480
Ahojte řidičky....tak mám za sebou zase pár jízd v autoškole a už tomu,jak se řídí to auto,snad i trochu rozumím:-).Zítra mám zase jízdu a ve větším městě,než jsem jezdila doted,budou tam semafory.....tož to bude husté.....
Slávinka, 05.06.2012 9:43:40, IP: ***.***.85.183, #163608
Myslím si, že hodný učitel je na prd. Chce to rázný a realistický přístup od instruktora, jinak se budete pořád utěšovat, nic se nenaučíte a pak se budete bát. Je to jako když jsme chodili do školy, když byl učitel přísný, nutilo nás to se víc učit, víc sme toho uměly.V terénu pak vedle vás nikdo sedět nebude, a to bude teprve mazec, věřte..
Tanka 72, 05.06.2012 11:43:32, IP: ***.***.169.73, #163624
Ahojte všichni:-)..tak se prokousávám tou autoškolou a jak to vypadá,budu si muset jízdy přikoupit,nebot mi to nejde úplně ideálně,ale zase to prý není nijak hrozné.Tak snad se toho řidičáku jednou dočkám.Tento týden nám přijde nové a obrovské auto,manžel na něm bude jezdit a pak se asi budeme střídat,abych se i já rozjezdila....no ale řidičák ještě nemám,takže to je daleko.Jo a chci jezdit dopoledne a bez manžela,musím se spoléhat jen sama na sebe a taky aby mně neznervoznoval.
Holky jezděte a jezděte,to se časem poddá a už to nebude tak náročné,plno věcí budete dělat automaticky...držím nám všem palce!!!
nika, 08.06.2012 17:14:44, IP: ***.***.45.34, #163926
Ahoj holky, já jsem dělala řidičák před 13 lety a od té doby jsem zkoušela řídit cca 5x. Mám šílený strach, sednu za volant a klepu se úplně celá. Manžel dost kritizuje a nepochválí což mě dost demotivuje. Včera na týden odjel a auto zůstalo před domem. Ráno na něj koukám a říkám si, když dokážou řídit lidé, kteří nemají třeba ani dodělanou základku :-) tak proč bych to nezvládla já. Sedla jsem do auta a vše si naštelovala a pár minut jen tak seděla. Pak jsem nastartovala, zacouvala, zařadila jedničku a světe div se jela jsem a úplně sama! Pravda, zaparkovala jsem od práce cca 150 m, prostě tam kde bylo hodně místa :-) . Celý den jsem v práci myslela na zpáteční cestu, ale zvládla jsem to. Zkrátím to: bez manžela jsem méně vystresovaná a začínám si krapet věřit.
Slávinka, 10.06.2012 16:50:38, IP: ***.***.85.183, #164001
Ahoj Nika, já už jsem jela s manželem několikrát, ale pořád to není ono, hned když sedne vedle mně do auta jsem ve stresu a dělám chyby a přitom jsem testy a jízdu na řidičák udělala bez chybiček a hned na poprvé. Sama jsem ještě nejela, bojím se a nevěřím si. Akorát jsem sama sedla do auta v garáži, vycouvala a pak zase zpátky zajela. Ale nevzdám to, snad příště.
Nika, 10.06.2012 20:53:48, IP: ***.***.45.34, #164013
Slávinko, musíme si více věřit. Strašně moc závidím těm holkám a ženám, které si to drandí v autě a dojedou si kam potřebují. Dnes jsem jela se synem do obchodu, je to cca 2km a zaparkovala jsem mimo všechna ostatní auta. Vím, že jsem nejela úplně perfektně, ale moc mě potěšilo, když synátor konstatoval, že jsem jela ladně :-) a pořádně jsem si oddychla, když jsem zaparkovala zpátky u domu. Zkus si třeba v neděli, když nejezdí moc aut, ráno přivstat a pár metrů ujet. Vidíš, jízdy jsi udělala i s policistou za zády, takže šikulka jsi, jen seber odvahu a věř si.
Cindy, 12.06.2012 15:11:15, IP: ***.***.206.34, #164120
Je otázka, čemu říká někdo hodný učitel... Souhlasím, že musí být schopný naučit. Ale je třeba mít na zřeteli, že každý jsme jiný a tudíž na každého zabírá trochu jiný přístup. Já osobně nějakého cholerika, co by na mě řval, bych nezvládla. Já hodného učitele musím mít, ale hodného v tom smyslu, který je realistický a tvé chyby Ti netoleruje. Je slušný, neřve na tebe, ale pracuje s tebou normálně. Tomu říkám hodný učitel já, a jsem s tím plně spokojena. Nemám pocit, že bych se s ním nic nenaučila. Moula, který vedle vás bude sedět, není učitel, možná pro někoho je hodný, ale je na nic. A takový by zřejmě ani jako učitel v autoškole, doufám, nefungoval.
Pája, 14.06.2012 14:38:39, IP: ***.***.240.78, #164225
Ahoj všichni, jsem ráda, že je tu tolik ženských, co mají z řízení auta strach, protože poté co jsem nedávno udělala autoškolu (se Škodou Fabií) jsem si říkala, že to bude ok, budu jezdit pomalu, soustředěně atd. jenže pak přišel den kdy jsem porvé sedla za volant auta přítele a pohroma byla na světě. Pořád mě za něco kritizoval, nemohl pochopit, že mezi novou Fabii a patnáct let starým VW Polo je rozdíl, a že se napřed musím naučit jak jeho auto funguje. Vše to skončilo fiaskem, kdy jsem nebyla schopná rozjet se do kopce, přestože v autoškole jsem s tím problém nikdy neměla.. No hrůza, raději jsem ho pustila za volant aby to nebylo ještě horší.. Připadala jsem si děsně, styděla jsem se a řekla si že k němu do auta už nesednu. Když ale vidím, že nejsem jediná, kdo není machr od začátku, dnes jdu řídit zas a snad se to s praxi zlepší.. chlap asi nikdy nepochopí, jaké je to když vedle vás sedí a stresuje sebe i vás.. Držte mi palce :-)
Moňala, 15.06.2012 10:22:38, IP: ***.***.64.37, #164247
Pájo,
s přítelem fakt nejezdi, já když poprvé vyjela s naší popelnicí, tak jsem jela katastrofálně (oproti autoškole), protože každé auto je fakt jiné a musíš si na něj zvyknout... A taky jsem nebyla schopná rozjet se do kopce...(kruháč s rozjedem do kopečka)... Ale měla jsem vedle sebe pohodovýho skorotchána, tak se to nakonec podařilo i když se za námi tvořila kolona :-). Kdybych vedle sebe měla někoho takovýho jako ty, tak se taky ROZHODNĚ nerozujedu :-)
        Předchozí   1 .. 150151152153154155156 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.