Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

Janča, 11.05.2012 10:46:10, IP: ***.***.123.86, #162735
Co se to tu děje, samý cizí jazyk???
Jinak já jsem prodala Punto, manžel se snaží prodat MOndeo a chceme koupit octavku... Do té doby nebudu asi řídit, protože s plynem to chce se sžít a už na to nebudu asi mít nervy..... Jsem zvědavá, jak si budu zvykat z 1,2 na 1,9 TDI a ještě k tomu na kombika?????? Co Vy ostatní, změnili jste auto na silnější a větší a nedělalo Vám to problém??? Mám z toho dost obavy..........:-((
Tanka 72, 12.05.2012 10:02:18, IP: ***.***.169.73, #162749
Zdravím všechny,jsem také ta co se učí řídit až ve starším věku,mám za sebou pár jízd v autoškole,a můj instruktor je často zpocený až na zadku!No ale musím to dokázat,mám malé děti a nemám nikoho,kdo by nás vozil.My jsme začítečnící oba s manželem.On teda už měsíc řidičák má,já si ho dělám ted.Tak jsem zvědavá jak budeme s tám velkým autem oba jezdit.Jsem ráda,že tady píšete své zkušenosti,aspon vím,že nejsem sama trdlo!Ach jo...
Pája, 12.05.2012 15:01:35, IP: ***.***.65.177, #162752
Ahoj kolegyně,máme novější auto a už jsem prorazila pneumatiku,najela jsem na obrubník,bože!jinak se pořád bojím a pořád jezdím známé trasy,už to trvá dva roky,čekám na den,kdy ten strach překonám ale nějak to nepřichází,držím palce všem a mnoho zdaru
Moňala, 12.05.2012 16:59:10, IP: ***.***.64.159, #162754
Jančo, tak já toho naježděnýho moc nemám, ale v autoškole jsem jezdila v 1,3 a teď jezdím v 1,6tce a výrazně ubylo řazení... Bydlíme v Brně na kopci, serpentýnová silnice a v autoškole jsem to jela někdy i na dvojku, s naším autem na trojku...Tanko, já si řdičák taky dělala loni a už se vypravím s dětmi i sama. Ne sice do města, ale tam si taky dojedu MHD... A je to supr, s dvěma dětma bych seděla před barákem na písku, takhle si zajedu k ségře na venkov, na přehradu... A řízení mě baví...
Leni řídíš? Co ten tvůj úzkej úsek?
Tanka 72, 12.05.2012 17:26:22, IP: ***.***.169.73, #162755
Monala jejda tedy Brno...to je síla...tam bych se asi jezdit nenaučila,já mám štěstí,že bydlím na malém městě.Holky mě děsí rozjezdy,kruháčefurt někde brzdit a tím pádem i řadit směrem dolů,no můj instruktor je moc hodný.Včera mi to ale třikrát chcíplo na kruháči,no nakonec jsem se rozjela.Jízdu před tím jsem zase projela křižovatko,byla jsem na vedlejší a nějak jsem ani nepřibrzdila,natož,že bych dala přednost v jízdě.Ach jo...musím...dám to...další jízda v pondělí.Mě bude ted čtyřicet a jsem dost nervozní,mám pomalé reakce a neustále stojím na spojce....nejhorší je,že máme mega auto....to se z něho asi po...ru....Jaké to je jezdit s velkým SUV?Nevíte někdo????
Moňala, 12.05.2012 18:56:12, IP: ***.***.64.159, #162756
Tanko, já to měla s kruháčama v autoškole taky tak, než jsem se rozjela, tak jsem tam málem někoho zramovala, protože už jsem se nekoukla (nějak jsem to nestihla), jestli už někdo přijíždí... Kruháče jsou nejlepší křižovatky a fakt jsem je taky v AŠ nenáviděla. To řízení časem docvakne.... S mega velkým autem jezdí Lenka, tak se snad ozve... Ale psala myslím, že se cítí bezpečněji, jen to parkování je trochu problém...
Tanka 72, 12.05.2012 20:19:50, IP: ***.***.169.73, #162757
Já mám kromě chcípání také problém s tím,že na kruháči už pak koukám vpravo,kam najíždím a ne jestli se někdo řítí zleva a už musel instruktor brzdit za mně,jinak by nás auto asi smetlo.Jo je to boj,ale musíme se probojovat do konce.Ovšem jak píší holky,prý to s řidičákem teprve začíná být to pravé sado!no já budu ráda,jestli udělám zkoušky,ještě že mám tak hodného učitele,jinak bych asi utekla,si říkám,že jsem už asi stará a pomalá.
Lenka, 12.05.2012 22:26:54, IP: ***.***.248.83, #162760
Ahojky :-) už se ozývám. Jančo, já přesedlala z krátké fábie 1,4 na dodge grand caravan 3,8 :-) sice první jízdy byl horor, ale už bych neměnila, je větší rozhled a ten prostor. Ovšem kromě úzkých okresek :-) Ale nevzdala jsem to, minulý víkend jela tou mojí cestou hrůzy po černokostelecké, opakovala si v duchu vaše rady, že se nesmím soustředit na protijedoucí a vnímat jen ten tmavší pruh ( od oleje ) co je uprostřed mého pruhu, stále jsem ho držela uprostřed mého auta, příkop JAKO neviděla a dobrý !!! Ale je pravda, že to byla neděle dopoledne a nejezdili kamiony, jen nějaký nákladák a to jsem raději zpomalila. Psychicky mně uklidnilo i to, že v nejhorším dám blikačky a dojedu to krokem. Manžela jsem ukecala, at je hlavně ticho a neřve na mně. Na konci řekl, no vidíš, mámo, vždyt já bych dnes ani neměl proč ječet, hihi. Za 14 dní se tam stěhujeme, tak začnu trénovat už víc, napřed asi budu objíždět barák:-) Ale většího auta se neboj, oktávka není až tak velká a že je za tebou o trochu víc místa, to nevnímáš. Ale vtipné bylo, že jsem sama vezla dneska 5 židlí, 2 křesla a tři psy ke kámošce, ale jen kousek.
Moňala, 13.05.2012 7:24:05, IP: ***.***.64.159, #162767
Tanko, přesně tak jsem to s kruháčama měla já, koukala jsem jen napravo, abych se tam trefila a že jede něco zleva holt musela řešit (a brzdit) instruktorka. Ale teď už jsou kruháče fakt v pohodě... Lepší než klasická křižovatka, když nejedeš po hlavní a chceš zatočit doleva :-)
Leni no paráda :-) A bude líp a ať se dobře bydlí....
Tanka 72, 13.05.2012 13:24:45, IP: ***.***.169.73, #162781
Lenko moc děkuji za podporu... Jste první co říká,že jsem se nezbláznila,že chci jako absolvent hned řídit tak velké auto.Já tedy doufám,že se to prostě naučím stejně,jako bych začínala na malém.Jen mám velkou obavu o karoserii.Budeme to auto mít úplně nové a než si ho osahám,aby jaksi nedošlo k úhoně.No uvidím,jestli udělám AŠ tak to budu řídit tak v červenci a snad se do té doby zklidním!!!Moc přeji klidné stěhování a pohodové poznávání okolí v autě a bez stresůůů.....Vždyt už jste vyježděná a šikovná.......
Tanka 72, 13.05.2012 20:22:12, IP: ***.***.169.73, #162791
Joj Lenko ted to zpětně čtu,že máš toho dodge co má přes pět metrúúú,ty jo to je tedy obr auto!!To náš outlander má jen 4,6 m.Prosimtě jak s tím manévruješ v úzkých uličkách a co parking??To tedy smekám klobouk že ovládáš takového obra!A jak dlouho už jezdíš?Já jsem na začátku cesty a po té autoškole chci hned začít jezdit s tím outíkem,tak snad nebudu moc na nervy!!!
Lenka, 14.05.2012 7:52:30, IP: ***.***.248.83, #162799
Ano, má to 5,2 m :-) a ještě k tomu tmavý skla. Já jsem právě přesně tohle potřebovala, protože mám tři velké psy a jezdíme s nimi pravidelně do Itálie a jede nás 6 lidí. Manžel má tu kratší verzi Chrysler Voyager, to má myslím těch 4,6 m. Výhoda je, že to jezdí na Ethanol už z výroby, tak je ten provoz levnější, benzináka bych neutáhla a plynu se ( nevím proč ) bojím. A je to hlavně automat, manuál jsem prostě nezvládla. Jezdím teprve dva roky, rok a půl s fabkou a půl roku s tímto. No, snažím se moc nemanévrovat:-) rozhodně se necpu do " normálního " místa, ale tam, kde je místo aspon pro dvě auta a nebo u hypermarketů co nejdál vchodu :-) Na okreskách se ale ještě opravdu necítím, nejsem na ně zvyklá, mám strach, že sjedu z krajnice a nebo zase mně to táhne víc doprostřed, to jsem tady řešila, jak to mám překonat. Ohledně toho couvání a parkování - musela jsem si koupit ty parkovací senzory, ale s hlasem. Nestihla bych u couvání ještě sledovat čárky na displeji na palubce, tak mi TO říká, kolik centimetrů ještě mohu. Automaticky se to sepne při zpátečce a začne to zabírat od vzdálenosti od překážky 1,5 m, tak mi ženská hlásí např. metr, 60 cm, 40 cm, stop, stop...:-) Ty senzory jsou čtyři, tak mi to hlásí i vzdálenost od obrubníku. Bez toho bych to fakt jen odhadovala přes zadní sklo, a to není spoleh.
Tanka 72, 14.05.2012 11:43:36, IP: ***.***.169.73, #162805
Ahojte ženy řidičky!!
Tak jsem po jízdě v autoškole a nějak mi to moc nejde,sice učitel říkal,že se posunujeme,pomalu ,ale posunujeme.To ji takhle budu dělat kdo ví jak dlouho,chjoo...Sice cítím,že jsem se trochu zlepšila,ale i tak mi pořád napovídá a pomáhá.

Jinak Leni,my budeme mít taky parkovacího asistenta,jen nevím,jstli mluví nebo pípá.Ty už sama jezdíš dva roky,tiše závidím.Jako zatím si vůbec nevěřím,ale snad to přijde.Já chci moc jezdit,je to mé velké přání.Tak snad se podaří.
Všem hodně klidných kilometrů za volantem miláčka!!
Moňala, 14.05.2012 13:18:46, IP: ***.***.64.159, #162810
Tanko, mně to taky strašně dlouho v AŠ nešlo a pak to najednou docvaklo (nebo aspoň tak, abych udělala jízdy :-))
Jinak teďkom zkouším rozjezdy do kopce tím stylem, že stojím na brzdě a spojku dám trochu nahoru (tak, aby mi to ještě nechcíplo) a pak teprvá přidávám plyn a musím se pochlubit, začíná mi to jít. Dokonce jsem se rozjížděla z vedlejší a do mírného kopečka a měla jsem to vyvážený tak, že jsem stála na spojce a na plynu a auto se ani nehlo. Takže jsem se pak mohla krásně rychle rozjet.... Jsem měla fakt ze sebe radost, tu ovšem mírně zkalil druhý pokus, kdy mi to chcíplo :-))
Leni, jak je to s rozjezdama do kopce s automatem?
Lenka, 14.05.2012 15:28:57, IP: ***.***.248.83, #162816
Rozjezd s automatem do kopce je skvělý, auto ti prostě drží jak přibité a necouvne ani náhodou. Mám klasicky zařazené stále Déčko ( dopředu ) a stojím na brzdě, ( kdybych pustila brzdu, tak auto jede pomaličku furt dopředu ) pak jen přešlápnu na plyn a vyjedu. To samé co v autíčku na autodromu :-) Ani v prudkém kopci to necouvne, je to stále poháněné dopředu. Ti řidiči za mnou myslí, jak jsem šikovná a jak se krásně umím rozjíždět do kopce, hihihi. S manuálem bych jim dala zadečkem pusinku :-)
        Předchozí   1 .. 148149150151152153154 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.