Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

matylda, 03.03.2013 10:32:24, IP: ***.***.35.174, #174814
Irčo, já taky beru už 14 dni Arketis, z toho první týden jsem brala půlku a pak celý. Taky jsem volala doktorce, že po 14. ti dnech mi je spíš hůř než líp,Začala jsem se z ničeho nic potit, nebo se třást no prostě horor. Mudr. mo řekla, že si mám vzít Lexaurin, když mi bude špatně, vzala jsem si půlku z půlky, tzn. 1/4 , řekla , bych, že je to trochu lepší.,nemám se prý tak moc pozorovat, to je úděl nás panikářů, já ji volala, ještě týden před tím, že jsou na Arketisu šílené nežádoucí účinky, no musela mít ze mě radost,zlepšení přichází tak za 4 týdny, antidepresiva nastupují velmi pomalu, jsou to léky na zpětné vychytávání seroroninu, to jsou hormony dobré nálady. Takže vydrž, Ten Lexaurin má rychlý nástup, ale zase dlouho neučinkuje, celý prášek je na 8n hodin. Normálně řídím auto, chodím do práce ale jde mi to děsné přemáhání. Dělám si na každý den program.
matylda, 03.03.2013 10:46:48, IP: ***.***.35.174, #174815
Panickou poruchu -PP jsem měla před 20. ti lety, tenkrát jsem nevěděla, že je to PP, nebyly o tom žádné informace.Potom mě to chytlo za 10 let znovu no a teď to mám potřetí. Byla jsem s tím teď u psycholožky, ta mi dala homeopatika Sepium, hodně vitamínů , a doporučila mi jedny stránky, nemohu z důvodu reklamy uvést. Ale nic nezabíralo, bylo to čím dál horší. Řekla mi, že to není na antidepresiva,jenomže mi bylo čím dál hůř, úplně sem ztrácela náladu, byla jsem apatycká, nemluvila jsem doma, nic mě nezajímalo, strašně jsem se musela přemáhat abych vůbec vstala do práce, nechtělo se mi doma s nikým bavit - hnus hnus.Taky jsem se bránila lékům ale nakonec jsem si je šla předepsat.
pipopo, 03.03.2013 15:47:17, IP: ***.***.111.168, #174820
caute ,
ako sa mame ?? mne je trošku lepšie,dospavam celý tyžden a tak flakam sa ...
Maybe, 03.03.2013 19:58:41, IP: ***.***.199.185, #174826
Irca, ak tym AD veris, daj si aspon nejake anxiolytikum, nech ta netrasie a tak. A uz sa ozvi! Zijes?
Irča, 04.03.2013 16:01:45, IP: ***.***.20.180, #174858
Mno, já jsem snížila Arketis na půlku, na noc si dávám Quetiapin, to je antipsychotikum a taky sklidňuje. Při té půlce necítím ten motorický neklid a šílenou úzkost. Jen se třepu. Jsme na horách s kamarády a projevuje se to teď spíš jako sociální fobie, takže se možná rozklepu před známými. Manžel tvrdí, že vypadám naprosto v pohodě a nic na mně není vidět, tak to máte tak...
Dáša, 04.03.2013 16:17:36, IP: ***.***.105.62, #174859
ahojte, prosím už jsem zde psala,ale zase jsem v háji.pProsím vás je normální,že beru antidepresiva 4 měsíce asi po měsíci mi bylo v celku dobře,ale ted 14 dní zase hrůza,je to normální,aby se stavy i s antidepresivy tak kolíbaly?
Lenka, 04.03.2013 17:16:11, IP: ***.***.20.13, #174860
Dášo, je to možné. já mám ještě Rivotril, když přijdou děsy a běsy, jak tomu říkám. Dobrý je taky Xanax na záchvaty úzkosti. Dcera pracuje v lékárně a hodně ho lékaři předepisují. Drž se a všichni ostatní taky. L.
Dáša, 04.03.2013 17:30:20, IP: ***.***.105.62, #174861
Leni děkuji za podporu,ale to mě prostě už nikdy nepřejde když se to pořád vrací? Docela jsem z toho hotová já která do lonského června neměla žádné problémy a zničehonic bez varování buch
Maybe, 04.03.2013 17:40:54, IP: ***.***.199.185, #174862
Dasa, vybodni sa na take antidepresiva, po 4 mesiacoch by si mala mat chut ich vysadit pre zlepseny stav a nie zhorseny. Co nejake nove na tebe skusaju? Prejdi na ine, ak tam netreba pauzu, alebo zostan len na Xanaxe. Viem, ze si sa uz 2x pytala, mozno si viac precitlivela na neziaduce ucinky, ale to nic nemeni na tom, ze uz by to malo byt za tebou. Porovnaj si svoj stav pred zacatim uzivania AD a teraz, ty sa musis rozhodnut, to ani tvoja lekarka nevie. A vzdy je tu zachrana - Xanax, Neurol, Lexaurin, Rivotril,...
Maybe, 04.03.2013 17:44:59, IP: ***.***.199.185, #174863
Irca, som rada, ze ti je lepsie. Uzi si hory.
Irča, 04.03.2013 18:01:40, IP: ***.***.20.180, #174865
Dášo, zkus i psychoterapii. Stojí to teda peníze, ale pokud je psychoterapeut dobrý, tak Tě může dobře vést. Odkud jsi? Kdybys byla z Prahy, mohla bych ti písnout kontakt na tu svoji, kdybys mi dala mailík. Já díky psychoterapeutovi se cítila půl roku bez problémů. Předtím jsem měla antidepresiva a i s nimi nic moc. Ony to ty léky tlumí, ale ten problém si musíš ponejvíce vyřešit sama. Léky Ti pomáhají jen nakopnout. Mně to teda ty léky hrozitánsky teď rozkývaly a moc nepomohly, tak nevím...Teď se mi to teda přelilo do té sociální fobie, problém s očním kontaktem, pobytem mezi lidma, fakt povedené na horách s přáteli...Jo a důležité je, že po půl roce s léky by se už stavy neměly vracet.
Maybe, 04.03.2013 18:25:53, IP: ***.***.199.185, #174866
Psychoterapia je zaklad, ako pise Irca. Benzodiazepaminy su dobre lieky v tychto stavoch hlavne pre ich rychly nastup ucinku. Ale osobne som ich nezacala uzivat pravidelne, ale podla potreby, boli casy ked to vychadzalo na kazdy druhy den, v malej davke, ale teraz je to 2x do mesiaca a februar som bola uplne cista. Uzkost vacsinou predychavam a pan. atak preckam, alebo dam Neurol. Kazdemu sadne nieco ine, tuto moju skusenost sem pisem, len preto, ze niekomu naozaj AD nemusia sadnut, ale preto si nemusi vypestovat zavislost na benzakoch. Neviem no, je to na individualnom zvazeni. Prajem vam vela pohody.
Dáša, 04.03.2013 18:45:40, IP: ***.***.105.62, #174867
Já nejsem z Prahy jsem z Moravy. Ted nad tím vším přemýšlím,ale nevím jestli nemám strach sama vysadit antidepresiva.Neurol mám jako poslední berličku,ale nechci ho moc brát. Psycholožce jdu zítra tak uvidím co mi řekne.

Maybe, 04.03.2013 19:03:40, IP: ***.***.199.185, #174868
Inak, mne obvodna lekarka odporucila psychologicku, sice mi velmi nepomohla, ale nic ma nestala, stacila mi karta poistenca a bolo. Neviem, ako to u vas v CR funguje, ale mozno sa tiez najde nejaky zazmluvneny statny psycholog. Ci len u nas este doziva socik?
Maybe, 04.03.2013 20:52:47, IP: ***.***.199.185, #174871
Skor si myslim, ze nie kazdy psychiater sa venuje intenzivnej psychoterapii, mozno ak je subezna s uzivanim medikamentov, to je potom taky komplexny pristup psychiatra, lepsie odsleduje zmeny. Prof. Prasko a spol. si robia aj vyskum, chvalyhodne, ze to beru tak vazne. Ak sa da pacient len na psychoterapiu, tak psycholog odbremeni psychiatra, ale vravim, pre mna bola mgr. slaba, taka stara skola, ktora sa asi malo venuje samostudiu. Nechcela ani pocut, ze by to mohlo mat suvis aj s hypotyreozou, ktoru mam. Praskove knizky mi pomohli pochopit, co sa deje i to, ze naozaj existuju aj pridruzene ochorenia. Ale idem si okolo tych profesii pogooglit.
        Předchozí   1 .. 644645646647648649650 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.