Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Ila, 05.06.2012 11:13:13, IP: ***.***.141.199, #163618
Ahoj Jirko já jsem ho brala a měla jsem asi první 3dny takové napětí a brněni do hlavy a jaké máš potíže Pa
myška, 05.06.2012 11:13:20, IP: ***.***.200.142, #163619
Tak to by bylo prima,díky za podporu,zkusím to.Chtěla bych být jednou bez lékú.Vím, že to nebude hned,ale snad časem.Jsem zvědavá,co Jarczek,snad o víkendu dá vědět.
Ila, 05.06.2012 11:24:47, IP: ***.***.141.199, #163621
Omyl 719 Myško
myška, 05.06.2012 11:32:07, IP: ***.***.200.142, #163622
Jo,promin ILO,píšeš že chodíš na terapie,pomáhá ti to trochu,a jak dlouho?
Ila, 05.06.2012 11:44:02, IP: ***.***.141.199, #163625
Myško chodím na skupinovou terapii asi od dubna každý týden ze začátku mi to pomáhalo soustředíš se na něco jiného ale někdy tam mám uzkost z toho co někdo vypraví,třeba smrt syna.Kolik ti je let a odkud jseš.ted jsem byla na masáži pořad mně boli hrudní páteř a jde mi to dopředu za hrudní kost je to děs,musim prý cvičit.pa
myška, 05.06.2012 12:05:53, IP: ***.***.200.142, #163629
Tu úzkost bych měla taky,po tom co píšeš.Je to hrozné pro tu osobu,ale ty máš svúj problém,a řešila bych to s psychologem,že ti to nedělá nejlíp.Pokud to jde.Je mi 36.a jsem z Kroměříže.Zlínský kraj.Stou hrudní páteří mám taky trable.Když mě to chytlo po první,je to asi 12let zpět,Vezla mě rychlá s podezřením na infarkt.Bylo to šílené,nemohla jsem dýchat,a píchalo mě na hrud.kosti.Rehabilitace to zpravily.Občas se to ještě ozve,když mě to skřípne,nepanikařím,vezmu prášek,a mažu k dr.nebo mě manža odveze.Záleží,jak se múžu pohnout.Kdysi mě to chytlo ráno,když jsem šla do práce,muž už byl pryč,udělalo se mi zle,zavolala si záchranku,a dr.mi nadala,že jsem ty 3hodiny mohla vydržet,než bude ordinovat obvodní.Jsem ze záchranek vyléčená.Chce to pravidelně cvičit.Já cvičím,když mě to chytne.Jak bolest je pryč,přestanu.Bohužel.
Ila, 05.06.2012 12:15:54, IP: ***.***.141.199, #163632
Díky za podporu já ted už budu muset cvičit pořád dělala jsem to jako ty máš na to nějaký dobry cvik pa
myška, 05.06.2012 12:34:27, IP: ***.***.200.142, #163634
Mě naučila rúzné cviky na balonu fyzioterap.Uvolní to,a zároven posíly záda,břicho.Nejlepší by bylo,kdyby ti to ěkdo ukázal,nemáš možnost rehabilitace?
Ila, 05.06.2012 12:40:30, IP: ***.***.141.199, #163635
Ahoj já už nějaké cviky cvičim a zitra jdu na rahabilitaci to ja myslela nějaky extra dobry cvik a jak si to měla s jidlem na na něj vubec nemám chut a co bereš za léky
Dragen, 05.06.2012 13:09:40, IP: ***.***.222.105, #163640
Ahojte, mívám občas podobné pocity jako někteří z vás, tak se chci zeptat, zda byste to klasifikovali jako PP.

Začalo to před cca třemi roky. Cestou z práce mě po nějaké době sezení v autobuse začaly silně brnět ruce a brnění se rozšířilo do spodní čelisti. Dost mě to vylekalo, nikdy předtím jsem nic takového nezažil. Po chvilce to ale odeznělo. Od té doby jsem již toto brnění nezažil, ale cca půl roku na to se mi opět při cestě busem stalo něco podobně nepříjemného - sedím a najednou mě přepadl takový stav hrozné úzkosti, motala se mi hlava, dost těžce se mi dýchalo. Myslel jsem, že se asi udusím, nebo že to se mnou každou chvíli sekne. Nejradši bych v tu chvíli vystoupil z autobusu na vzduch.. jakoby mi vadil ten ztísněný prostor, nebo nedostatek vzduchu v něm. Vystoupil jsem na další zastávce (která byla naštěstí nedaleko). Od té doby se podobné stavy v autobuse párkrát opakovaly - bohužel už bez možnosti v brzké době vystoupit, nějak jsem je tedy přežil, ale vždy jsem měl ten pocit, že tam tentokrát asi omdlím. Myslím, že pocit tlaku na hrudi/plicích a knedlíku v krku tam byl taky.

Už jsem se po čase začal i bát autobusem jezdit. Když jsem čekal na zastávce ve frontě lidí nastupujících do autobusu, začala se o mě ta úzkost mírně pokoušet i tam (ale jen v lehčí formě, prostě takový nepříjemný pocit, že to asi zase přijde). Tyto stavy se ale nedostavovaly uplně při každé cestě autobusem, jen občas. Strach z nich jsem měl ale samozřejmě pokaždé. Mám skvělého šéfa, dovolil mi pracovat z domova (už je to rok a půl), takže už jsem busem dlouho nejel.

Bohužel se mi však podobné pocity začaly vracet i mimo autobus. Například když jsem nedávno seděl u holiče. Z počátku nic, ale po např. 10ti minutách mě tento stav přepadl a já měl pocit, že tam buď omdlím (motání hlavy, jakoby ztráta vnímání reality) a měl jsem chuť vyběhnout ven na vzduch (jsou to tak dva měsíce zpět). Nebo poslední výskyt asi před měsícem u doktorky. Seděl jsem u ní, po nějaké době (co zrovna psala zprávu) mě ten stav opět přepadl - zase pocit nutnosti jít alespoň k oknu, otevřít ho, vyklonit se. Vždy je tam ten pocit nedostatku vzduchu - zhoršeného dýchání, motání hlavy, ztísněnosti a pocit, že snad umírám nebo každou chvíli sebou seknu.
Lenis, 05.06.2012 13:22:26, IP: ***.***.164.81, #163641
Ahoj podle popisu to na PP vypadá,ale bude určitě lepší s tím zajít k psychiatrovi,ten určí přesnou diagnózu a pomůže ti se těchto stavů zbavit.
Ila, 05.06.2012 13:26:10, IP: ***.***.141.199, #163642
dragene vypadá to na panickou poruchu já měla tohle podobné v obchodě,lidi okolo me jak ve filmu motáni hlavy,svíraní na hrudi knadlik v krku pocit utéct byla jsem u psychiatra aberu léky pa
Romana, 05.06.2012 14:54:48, IP: ***.***.209.192, #163648
Tak ahoj všem,brneni rtu mam kazdy den i tela ale na to jsem si už snad i zvykla.Nejvic se bojim toho tlaku ten když vylitne nahoru tak to je nejhorši pripadam si na umreni!!Chodim na psychiatrii ale popravde vubec mi nepripada,ze by mi to pomahalo.Mate někdo zkusenosti lečit to pres psychiatra nebo to je ztrata času?Je fakt,že prašky zabiraji ale co bude až je nebudu brat!!MUže z vas nekdo řict,že se opravdu vylečil a nebo to je jen na čas?Ja už stim bojuju 3 roky tak veřim,že se toho jednou zbavim.DOUFAM!!!zatim se mejte
Romana, 05.06.2012 15:07:18, IP: ***.***.209.192, #163649
Ahoj,chceš radu tak jdi hned k doktorovi nemusiš hned na psychiatrii stači obvodak.Maš to same co ja a ja PPmam.Udelej to co nejdrive leky zabiraji dlouho ale pak se ti ulevi.
Jirka, 05.06.2012 15:15:20, IP: ***.***.215.85, #163650
Ilko : No takoví divny napětí v celím těle a nesoustředěnej takovej větší strach nevím jak bych to popsal ale da se to vydržet .. :)
        Předchozí   1 .. 452453454455456457458 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.