Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Jarczek, 31.05.2012 15:49:53, IP: ***.***.78.26, #163478
Jasne ze muzes mezi nas....dědek už te přivital taky, toho neřeš to časem pochopiš no a jinak jsi vítaná a mužes se sveřit jak se citiš a nebo jen tak co provadiš co budeš delat a tak....:D:D:
miki, 31.05.2012 16:20:43, IP: ***.***.172.253, #163479
ahoj všichni
ten dnešní den byl opravdu takový začarovaný.. v noci jsem spal velmi špatně za to dopoledne do 9:45..až jsem se lekl,přes den únava ,no není se čemu divit oblačnost,přeháňky,tlak vzduchu nahoru a zase spadne..no ale něco jsem podělal,zateplil jsem zase kousek baráku,vyhrál nějaký kačky na sázkách(tenis) a je tady odpoledne a já doufám,že to špatný už mám dneska za sebou.K večeru vyženu koníky co se bouří pod kapotou
Klára, 31.05.2012 16:59:39, IP: ***.***.34.50, #163481
Abych to tedy vysvětlila :
Nějakou nervovou labilitu si patrně nesu od narození, protože jsem se narodila 2 roky po tom, co rodičům tragicky zahynulo první děcko. Mamka byla celé těhotenství ve strachu, zda budu v pořádku, takže asi tyhle pocity strachu si dítě prostě přinese na svět s sebou. U mne se problémy odstartovaly až ve 24 letech. Vdaná jsem byla od 19 let a můj manžel byl bohužel alkoholik, takže zřejmě nějaký spouštěcí systém.. Takže ty začátky nebyly jen o myšlenkách, ale spíš o podmínkách (které by asi druhý lépe ustál). Žít denně v takovém prostředí to není med. Rozvodem po 10 letech manželství jsem se zbavila každodenních stresů a odstěhovala se s dětmi do "klidných vod"
Nechci tu rozebírat svůj život, každý máme nějaké starosti a já jsem dnes v podstatě šťastná, mám 10 let hodného partnera, děti mi dělají radost, studují, všichni jsme zdrávi i mojí blízcí, mám náročnou, ale dobrou práci.
Myško :
Problémy s PP jsem řešila do loňského podzimu jen s obvoďákem. Pak jsem byla odeslána k psychyatričce, protože napodzim se ataky vrátily zničeho nic ve velké síle. Od loňského léta jsem se ob noc budila, třásla, bylo mi zle a já nevěděla proč. Děti i přítel mne donutily jít k lékaři. Tam se zjistilo z krevních testů,že se mi rozházely hormony a po srovnání těch hormonů je mi zase líp. Psychiatrička mi napsala AD, která mi neseděla a já je pak na svoji žádost přestala brát a nová jsem brát nezačala-a zatím to ujde. Psycholožka mi sdělila, že to co mám není PP, ale celkové vyčerpání organismu. Já totiž neumím odpočívat, musím pořád něco dělat, večer padnu do postele hotová. Ale baví mne to, mám zahrádku a pořád se v ní hrabu a ta bohulibá činnost mne nabíjí energií- i když tam letím z práce, jazyk na vestě..
Psyhiatrička mi nakonec řekla, že jsem udělala dobře, že jsem to zkusila bez léků a pokud to takto zvládám, že je to lepší než brát AD. Na kontrolu k ní už nemusím, jen kdyby se to zhoršilo.
Já si stejně myslím, že celá naše PP je o chemických procesech v těle a že to lékaři neumí v tu chvíli nijak zjistit, tak to prostě pojmenovali. Ve finále jeden je vyčerpán, druhému chybí hořčík, jinému magnesium, třetí má hypokalcímii, další třeba rozhozenou hormonální hladinu.
Lékaři neumí všechno a ta věda, i když se zdá být na dobré úrovni, je z jiného hladiska v plenkách.
Tak se držte a nezoufejte, jsme na tom oproti jiným vážně nemocným zatraceně dobře :-)
Lucka, 01.06.2012 8:10:24, IP: ***.***.147.174, #163487
Dobré ráno. Jarczeku jak je dnes? Chci tě uklidnit, že když jsem minule začínala s AD, mělajsem výkyvy v účincích určitě 2 měsíce, ale pak se to srovnalo a mizly i vedlejší účinky, některé se objevili i ve 3tím měsíci, ale bylo to vždy jen na pár dní a taky odešly.
Určitě pak napiš, až budeš po té měsíční léčbě, zda to něco přineslo.
Mně je dnes ráno poprvé lépe, více energie, líp jsem spala, neprobudila jsem se v té hnusné úzkosti, jen v mírné, až jsem byla překvapená.
Koukala jsem, že co se tohoto tématu týče, je úplně nejvíc příspěvků, musí to trápit spousty lidí.
Jarczek, 01.06.2012 10:14:29, IP: ***.***.78.26, #163489
Jo jo i moje doktorka rikala ze je to nemoc moderni doby..lidi si neumi udelat cas ziji porad ve stresu a neumi relaxovat.prej toto onemocneni se drive resilo u osob od 20 ti let a dnes to prej maji 7lety deti ktery se boji chodit do skoly a maji panicky poruchy takze rikala ze tohle se proste dnesni dobou strasne rozsirilo.Jinak ja jsem se dnes probudil presne to bylo 3:28 a uplne čilej tak jsem se dve hodiny pokoušel usnout a nic...pak se mi to podarilo spal jsem ted do pul desate a vzbudil jsem se rozbitej jak kdyby me prejel nakladak..ale uz je to v pohode jsem se na snidal vzal si leky a jsem o.k.zaznamenavam v tom velke zlepseni driv jsem po ranu treba jeste dve hodiny trpel pod perinou jako kůň nez se mi udelalo lip...ted uz to mam jen tak 20 minut od probuzeni..no a AD pokud jeste nezacali jako ze asi jeste ne tak me minimalne hodne zklidnily a dosti se me prestala motat hlava coz byl muj hlavni celodeni problem takze citim se lip..vcera jsem byl u obvodacky pro lexaurin a rikala ze vypadam mnohem lip nez kdyz me videla naposledy...no a v pondeli nastupuju tak jsem trochu nervozni...odlouceni...nove prostredi...hodne fyzickeho cviceni coz se mi dvakrat nechce moje kondice je na bodu mrazu ale tak uvidim kazdopadne beru si noťák sebou tak kdyz tam bude internet tak vam napisu jak to tam vypada...tak se mejte
Jarczek, 01.06.2012 10:22:24, IP: ***.***.78.26, #163490
Jinak z tech vedlejsich ucinku uz zmizely zavrate nechutenstvi nevolnost brneni v tech nohach...takze pohoda ted uz se jen vic potim a mivam navaly horka a nekdy mnou projizdi mraz a zveda mi to chlupy na rukach a pak to prejede treba do nohy tak jen takovy divny pocity ale jinak mi ty AD sedly si myslim uplne v pohode...
myška, 01.06.2012 10:28:43, IP: ***.***.200.142, #163491
Luci,to je fajn,že cítíš posun k lepšímu.Já jsem taky zvědavá jak s bude mít Jarczek v léčebně.Jak píšeš,je nás tu hodně,kolikrát,jak jsem někde venku,si říkám kolik lidí kolem má nějaký podobný problém.Dnes hlídám nemocnou 5letou neteř,takže žádné vylehávání,ale ona je zlatíčko,takže žádná divočina.
Jarczek, 01.06.2012 10:33:53, IP: ***.***.78.26, #163492
Presne tak..driv jsem si rikal proc ja a byl jsem nastvanej na vsechny okolo ze kdejakej zevl je v pohode a ze nikdo to neresi ale je to jinak!!!...vubec nevime kolik lidi pres den potkame co ma stejnej problem akorat ho dobre maskuji stejne jako my... u me v praci v rodine vlastni tata mamka nidko to 4 roky nevedel jen moje pritelkyne ktera si to cely se mnou proziva takze plno lidi z vaseho okoli tim trpi ale dobre to maskuji...:D:D
myška, 01.06.2012 11:04:18, IP: ***.***.200.142, #163493
Ano,dobře to maskujeme.Jak včera psala Klára,jsou daleko horší nemoci,třeba moje mamka,tělo ji neposlouchá,je odkázaná na pomoc jiných,ale mozek funguje.Kolikrát chtěla skončit se životem,jenže sama si nepodala ani vodu,naštěstí.Ted,už je s tím nějakým zpúsobem srovnaná.Pro každého jednotlivce je nejhorší nemoc ta,co zrovna má.Pro mého muže i velká rýmečka.To vařím čaj,podávám prášky,a chodím po špičkách(hi,hi,hi).Jinak je to super chlap.Když měl zlomené žebra,chodil ještě 3týdny do práce,to nedělá v kanceláři.Nakonec jsem ho konečně dokopala k dr.a marodil 2měsíce.
miki, 01.06.2012 14:03:43, IP: ***.***.98.219, #163496
já jsem z PP nebo co nás to vlastně trápí chodil do práce 10 roků a to jako řidič z povolání.Tak si dovedete předsavit jak je člověku za volantem když s ním zrovna třepe zimnice nebo mám arytmie,dělá se špatně... potom jsem rok marodil doslova proležel a nyní jsem s PP už druhým rokem na částečným ID.
Taky žádná sláva,hlavně finančně.
Klára, 01.06.2012 14:33:52, IP: ***.***.34.50, #163497
Ježiši, miki, to musí být šílené, dostat na tuto poruchu ID, to jsi musel mít hodně zlé. Ale třeba se to zlepší a důchod Ti odeberou a udeš moci zase pracovat. Hlavně se tomu nepodávej a neříkej si, že jsi na tom špatně, že jsi dopadl..atd. Bude zase líp a až se vrátíš do normálního života, tak Tě to zase nakopne a postaví na nohy.
Můj přítel má syna s manio depresivní psychozou, to je daleko horší, než PP. On chudák bere 2 drzhy AD a ještě třetí dryák na nervy. Přítelova bývalá žena by chtěla pro kluka vyběhat invalidní důchod, ale já si myslím, že tím ho ještě víc odepíšou. Jenže on pořádně pracovat nemůže, nikde nevydrží a navíc je šílený introvert, pořádně nepromluví. je mi ho strašně líto a stímhle asi ani nemohu pomoci. Takže myslím, že s PP se z toho zase dostaneš a začneš normálně žít. Třeba nebudeš pracovat jako řidič, ale jsou i jiné práce, které by se daly zvládnout.
Já maskuju PP celou dobu, nikdo z mého okolí kromě lékařů, rodiny a jedné nejlepší kamarádky to neví.
Jarczek, 01.06.2012 16:16:58, IP: ***.***.78.26, #163498
Ja to znam jako ridič kamionu jsem jel stotisickrat ve stavech co dokaze PP.ale vzdycky se to dalo zvladnout..nebyl jsem nebezpecnej to bych nejezdil kdybych si stoprocentne neveril ale miki sam vi ze se to da ale je to strasne unavujici...clovek jede furt naplno nema snaci odpocnout si...sto kilometru s PP je jak pro zdraveho cloveka 500 takze asi tak...ale ja rizeni miluju a mam v 28 letech ridičaky na všechno co ma kola takze se toho nevzdam...diky kamionu jsem si mohl koupit byt auto motorku vse co jsem chtel takze chci opet jezdit ale uz ne s PP to uz ne...chci jezdit sam...
miki, 01.06.2012 17:29:18, IP: ***.***.169.200, #163500
já už se za kolečko nevrátím i kdybych byl úpně v pohodě.NE prostě NE.Možná tak nějaký převoz z Brna do 30 km max.daleko nebo něco převést po městě,ale denně 700km už ani omylem.A to jsem jezdil jen s dodávkou.Provoz je stále větší a když vidím ty rozsekaný blázny a vzpomenu si kolik stovek aut mě denně míjelo,tak vůbec nechápu proč jsem takovou práci dělal.Jenže já ji dělal celý život,takže nějaký mega už mám natočeno. Ach jo ...
myška, 01.06.2012 19:29:07, IP: ***.***.200.142, #163502
Já jezdím autem ráda,ale živit se tím si neumím představit.Ten provoz,myslet i za ostatní,chodci na přechodech mají pocit,že mají výhradní právo před autem.Taky se stane že se nepodívá a na ten přechod prostě vběhne,a vy músíte brzdit i očima.Cyklisti v noci neosvětlení.Opravdu je člověk jednou nohou v kriminále.A mít do toho PP,to musí být zážitek.
Jarczek, 01.06.2012 20:16:58, IP: ***.***.78.26, #163505
Ja jezdil od 18 hned s autem a vozikem jsem tahal auta z nemecka tam jsem se naucil s vozejkem velkym no pak prisly dodavky iveco pak sprintera dlouhyho plus vlek..s tim jsem projezdil celou Evropu jak rika miki 800Km za den nebyl problem no a pak jsem si udelal Céčko tak jsem jezdil z 8 tunou to me pripadalo maly tak jsem si dodelal vleky a šel jsem na kamion a to bylo zase moc velky takže dvě zimy a děkuji tady to máte a jezdete si s tim sami..vratil jsem se na 8mi tunku a tam jsem spokojenej teda byl dokud si ke me nezacala prisedat ta potvora PP ale i s tou jsem jeste par tisic kilometru najezdil takze se taky blizim k milionu.Jezdeni me bavi ale uz samozrejme ne tak jako driv ale kdyz se dam do kupy tak jezdit budu porad...nesnesu bejt zavrenej nekde ve fabrice pod dohledem...ne e takhle jsem svym panem...
        Předchozí   1 .. 449450451452453454455 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.