Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

Sára, 03.10.2011 13:46:01, IP: ***.***.25.97, #149054
Já jsem měla podobné problémy,myslela jsem si,že jsem také hodně nemocná,ale vyšetření naštěstí vše vyvrátili.Ct,rezonance,odběry,neurologie vše ok.
Seděla jsem nad mojím dítětem a brečela.Dneska už vím ,že mám panickou poruchu.
20anaj20, 04.10.2011 15:06:28, IP: ***.***.59.178, #149199
Ahoj.. vidíš, že nás je tu hodně, taky jsem na to sama :(
MAJKL, 05.10.2011 19:41:58, IP: ***.***.100.232, #149347
A NECHCEŠ NĚKDY PŘIJET NA KAFE?
Linda, 06.10.2011 6:09:44, IP: ***.***.25.97, #149372
Já beru esprital,znáte ho někdo?Užívá se na noc asi potřebuji i něco na den bolí mě hodně často hlava.Nevím jestli to také patří k PP?
Hezký podzimní den L.
Iva, 06.10.2011 20:19:34, IP: ***.***.173.19, #149483
Lindo, bolest hlavy sakra k PP patří. Nejčastěji je problém,jak je člověk v křeči, tak mu stuhne šíje, krk, záda aniž by to vnímal ( má jiný starosti) a uvolnit už to tak snadno nejde a pak bolí hlava. Když mi bylo zle, bolívala mě hlava z atak i bez nich. Se zlepšením PP se to trochu zmírnilo ale zatuhlost byla pořád. A teď už 2 měsíce pořád cvičím a uvolňuju, ale jde to děsně pomalu a bolest hlavy se uvolňováním zase vrátila v obvyklé síle, z počátku i větší. Cítím se ale i tak líp. Takže zkus relaxaci a uvolňovací cviky, jestli ti aspoň trochu nepomohou. Ale nečekej hned zázraky :) Držím palce.
Iva, 06.10.2011 20:22:24, IP: ***.***.173.19, #149484
Lindo, bolest hlavy sakra k PP patří. Nejčastěji je problém,jak je člověk v křeči, tak mu stuhne šíje, krk, záda aniž by to vnímal ( má jiný starosti) a uvolnit už to tak snadno nejde a pak bolí hlava. Když mi bylo zle, bolívala mě hlava z atak i bez nich. Se zlepšením PP se to trochu zmírnilo ale zatuhlost byla pořád. A teď už 2 měsíce pořád cvičím a uvolňuju, ale jde to děsně pomalu a bolest hlavy se uvolňováním zase vrátila v obvyklé síle, z počátku i větší. Cítím se ale i tak líp. Takže zkus relaxaci a uvolňovací cviky, jestli ti aspoň trochu nepomohou. Ale nečekej hned zázraky :) Držím palce.
jarka, 10.10.2011 20:24:09, IP: ***.***.100.161, #149882
Ahoj všichni chtěla jsem se zeptat jestli taky někdo při PP zvracíte, já jen štávy, ale dřív jsem to neměla...děkuji za odpověd
20anaj20, 11.10.2011 10:21:35, IP: ***.***.59.178, #149997
a odkud si?
Iva, 11.10.2011 11:03:40, IP: ***.***.173.19, #150002
Ahoj Jarko, jak už jsem někdy dřív psala, občas se mi stane, že je mi z nervů zle od žaludku a občas to i skončilo u mísy. Taky jen šťávy :). Takže se neboj, je to úplně normální a až se zlepšíš i tyto problémy časem ustoupí.
Lukáš, 11.10.2011 19:15:57, IP: ***.***.32.250, #150159
Ahoj, zdravím všechny, co trpí touto zákeřnou chorobou. Já se s ní léčím od dubna letošního roku. Začalo to bušením srdce loni v listopadu. Nasadili mi holter, ale bohužel nic nezjistili. Občas jsem si dal trávu, což tomu hodně prospělo a vygradovalo to tím, že mě odvezli do nemocnice z práce, protože mi to vyvolalo hyperventilační záchvat. Od toho dne jsem se pořád kontroloval, měl jsem strach, že se mi něco stane. Na procházkách venku jsem měl nepříjemný pocit, že to se mnou někde bací, nebo že omdlím..paní obvoďačka mi napsala Neuro 0,5 mg. Dovedte si představit, jak jsem vypadal, když jsem měl brát 1 ráno a 1 večer. Místo toho, aby mě rovnou poslala do nemocnice, nechala mě zhubnout za 3 týdny skoro 10 kg a poslala mě po týdnu do práce. Jenže jsem do ní ani nešel, protože den předtím mě chytla panická ataka v plné parádě a jel jsem na pohotovost. Tam jsem dostal okamžité doporučení na psychiatrii, kde mě posléze na čtyři týdny hospitalizovali. Nasadili mi apoparox, který postupně začal zabírat. Sice jsem měl pocity úzkosti, ale posílila mě jedna věc a to hodně - na rovinu jsem se zeptal přímo primáře, zda se to dá úplně vyléčit. Odpověď zněla ANO a to se pro mě stalo hnacím motorem. Začal jsem makat, jak to jen šlo a věřte, že když jsem opouštěl oddělení, byl jsem víc v pohodě. Než mě uschopnili, trvalo to 3 měsíce, ale když Vám řeknu, že poslední záchvat jsem měl 3. června, a potom až 29. září, nebudete mi věřit. Je pravda, že jsem v relaxaci a ostatních prospěšných věcech polevil, ale je to také tím, že jsem se vrátil do normálního života. Je mi jasné, že nejsem plně zdráv a léčba se ještě dlouho potáhne, ale vím, že se toho mohu zbavit, Nemohu říct, kdy to bude, ale chci zvítězit. Ještě něco Vám prozradím. Když jsem neměl velikou zátěž, byl jsem úplně v pořádku, ale jakmile jsem se vrátil do práce, museli jsme stěhovat firmu a já uděla za měsíc a půl 100 hodin přesčasech. Díky tomu, že jsem byl a jsem stále v rekonvalescenci, se ten záchvat znovu připoměl, ale nebyl už v takové míře, protože i léky mi hodně pomohly. Přišel jsem na to, že když nemám velké vytížení, záchvaty nemám. Díky bohu. Také už pomalu začnu chodit na psychoterapie, neboť jsem byl v pořadníku a místo se uvolnilo až nyní. Věřte, že tahle nemoc, i když je hnusná, se dá porazit. Já věřím, že když se znovu vrátím k režimu, který jsem měl v nechopnosti, záchvaty vymizí. Jsem přesvědčen, že si člověk musí hlavně najít ten správný způsob relaxace - sport, četba, procházky, prostě to, co ho moc baví a pomůže to...držím všem palce, abyste tuto zákeřnou nemoc porazili.
Honza, 12.10.2011 11:45:27, IP: ***.***.25.97, #150227
Já bych se rád zeptal,jestli vás brní ruce?Pracuji v kanceláři a poslední dobou mi dělá problém s citlivostí rukou.Vadí mi papír,mám husí kůži po celém těle.Děkuji za odpověď.H.
Lukáš, 12.10.2011 22:24:18, IP: ***.***.32.250, #150352
Zdravím Vás, Honzo. Ano, přiznám se, že v některých fázích záchvatu mi brní konečky prstů na rukou i na nohou, ale spíš mívám silné bušení, pocit mdloby a točení hlavy. Samozřejmě, že PP má spoustu projevů a vaše reakce na obyčejný papír může být jedním z nich. Zkoušel jste navštívit lékaře?
Honza, 13.10.2011 6:08:05, IP: ***.***.25.97, #150355
Asi rok mám Esprital.Lexaurin si vezmu tak 1x měsíčně.Právě na brnění jsem dostal lyricu,ale v příbal.letáku je uveden nežádoucí účinek panická ataka.Tak jsem se zatím neodvážil je vzít.Honza.
Lukáš, 13.10.2011 19:41:53, IP: ***.***.32.250, #150497
Nevím, myslím, že lexaurin není ten pravý lék na léčení PP. Jak jsem psal výše, beru apoparox, který zatím díky bohu stačí...Většinou se na to užívají léky, jejichž účinek je dlouhodobý, ale projeví se až po několika týdnech, jako u mě..To chce se poradit s odborníkem a říct mu, že máš strach si ten lék vzít. Určitě doporučí něco jiného.
MAJKL, 13.10.2011 21:26:45, IP: ***.***.141.136, #150534
Z BRNA
        Předchozí   1 .. 398399400401402403404 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.