Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Panická porucha

zuzanakur, 09.08.2011 23:08:42, IP: ***.***.138.242, #143501
ahoj lidi chtela bych se zeptat od kdy užívam Ad je mi líp co se tyká psychiky ale ma porad stejnej problem a to každej den... furt citim tlaky, slabost na hrudi a v krku raz v levo raz v pravo... pritom zvirani v krku,,, a pocit brneni v krku a ve svalech, ynate to nekdo???... inokedy lapam po dechu, a mam v krku jako plytke rychle dychani...pomoc... jak z toho ven..??... znate to?
Irča, 10.08.2011 21:05:09, IP: ***.***.38.66, #143633
Léky určitě pomohou. Závislost na nich nevzniká, určitě ne fyzická. Já brala léky i v těhotenství. Pokud to chcete zkusit, můžete zkusit psychoterapii. Jde o takzvanou kognitivně behaviorální terapii. Naučí Vás dýchat, sklidnit se, když už to na Vás přijde. A i nacvičovat některé situace a jak se v nich zachovat, jak je změnit. Chce to najít dobrého terapeuta tak, aby Vám sedl.
Martin, 11.08.2011 13:44:05, IP: ***.***.61.96, #143730
Ahoj Léňo i ostatní,
rozhodně Tě nechci nutit chodit k lékaři a brát AD, když nájdeš jiný druh léčby, který Ti pociťově pomůže, je to jen dobře. Jsem chlap a na nějakou jógu mě nikdo nedostane. Jediné co ještě tak dělám je dechové cvičení na uklidnění a dost chodím do přírody. Kdybych nemusel chodit do práce a byl na nějaké samotě v lese,a v klidu, tak bych asi ani ty AD nepotřeboval. Ale to je jen ale a nějak se živit musím, jako každý jiný. Každý tady zkouší jinou alternativu než AD ale 99% na nich nakonec stejně skončí a hodně lidí se ještě za to stydí. Já se za to nestydím, 5 let jsem to vydržel bez AD a bylo to pěkně na houby. Neříkám, že je to řešení ale je to to nejmenší nutné zlo jak normálně žít. Občas je mi zle i s AD takže ani AD nejsou 100%! Máte-li tragický nevyrovnaný život, tak vám nepomohou žádne léky, jen tlumí bolest. Tlumení ale není odstranění a pořád lepší, než si to "vyžrat" úplně. Přeji Ti Léňo, ať Ti to brzy odezní a ať je Ti čím dál lépe. Ahoj
Léňa, 12.08.2011 17:51:36, IP: ***.***.179.90, #143849
Tak to s vámi určitě souhlasím.Taky záleží na tom kdo kde žije.Chápu,že lidé třeba z Prahy radši zvolej antidepresiva,protože je to chaotické a docela stresující město.Doufám,že to zvládnu.S pozdravem L.
Vrbička, 13.08.2011 17:44:08, IP: ***.***.212.188, #143952
Milí přátelé,
je super najít podobné míst plné porozumění, pochopení a podpory! Vím, že mám PP asi 2 roky a nikdy mě podobné diskuze nenapadlo vyhledat, celou tu dlouhou dobu jsem se snažila nechávat si tuhle starost pro sebe a nijak tím okolí nezatěžovat. Ti, kteří se o to zajímali, se na mne dívali spíše jako na nějakou atrakci. :-) Brala jsem asi rok AD, kdy mi je lékařka začala pomalu krátit, až jsem je vysadila, měla jsem půl roku pokoj. Až opět asi před měsícem. :-( Všimla jsem si, že dlouhodobě necítím části palců na nohou, oba symetricky v jednom asi 2 cm velkém bodě. Vím o tom několik let a nepřikládala jsem tomu žádný význam. Až teď, vzala jsem si do hlavy, že mám určitě vážně nervové onemocnění typu Roztroušené sklerozy, která má mimochodem řadu příznaků podobných s PP, čímž jsem si to přivolala nazpět s tím, že mám panickou hrůzu jít s těmi prsty k lékaři a nechat se testovat na RS. Při nějaké magnetické resonanci v tunelu bych asi zjančela, přišla bych si jako jednou nohou v hrobě. :-( Je to na nic, vím, že pokud se chci zbavit PP, musím zjistit, co mi je jiného, aby mne neužíral neklid a stím se spouštějící ataky. Je to bludný kruh. :-( Jinak mám radost, že Vás je tu tolik a že máte alespoň takovou radost jako já z těch dnů, kdy je nám fajn a umíme si toho vážit mnohem víc, než naši povrchní a cyničtí kolegové. Mějte fajn víkend, budu ráda, když třeba písnete. Zdraví Vrbička z Ostravy :-)
jarka, 15.08.2011 22:43:52, IP: ***.***.100.161, #144173
Ahoj trpím PP a chtěla jsem se zeptat, jestli taky někdomáte problémy s bolestí břicha a říháním,pocitem na zvracení....je to od nervů?? zažil jste to někdo..Mám to docela dlouho. děkuji
helca, 15.08.2011 22:57:10, IP: ***.***.180.43, #144175
ahojte vsichni kdo cte tyto stranky.Po dlouhe dobe jsem se rozhodla napsat take par radku.Take trpim panickou poruchou s uzkostnyma stavama,uz to bude ted 20.srpna rok co jsem na neschopence a stale se necitim dobre.Mam stale uzkosti na hrudi v rukach a hodne me boli v zadech.Jsem malatna a bez nalady a bez zajmu neco delat.Beru mirzaten jeden rano a jeden vecer a k tomu jeste pres den atarax protoze jsem jeste vnitrne nervozni jakoby roztresena.Me zacatky byli asi jako vas vsech hrozne ale ted mi stale neni dobre a nevim co mam delat protoze uz mi konci 4.zari podpurci doba tak nevim jestli mam zazadat o invalidni duchod castecny protoze se do prace absolutne necitim a to me trapi ac bych strasne rada sla hlavne abych mohla byt mezi lidma protoze doma je to taky hruza mezi ctyrma stenama cely den nez prijde manzel z prace,sice mam vychazky takze chodim do prirody a za vnoucatama obcas na nakupy na ktere mam taky strach mezi davem lidi.Ja stale verim a doufam ze snad bude zase nekdy dobr sice mi hodne lidi rika ze to chce cas tak stale cekam,ze je to beh na dlouhou trat.Taky jsem byla sest tydnu na klinice v Plzni na psychoterapii,ale moc se mi neulevilo ba spis bych rekla ze v mem pripadu se to zhorsilo.Je mi 49.let a pracuji jako kucharka v materske skolce.Tak to by bylo asi tak vse,vsem drzim palce at se brzy uzdravite.
Dědek, 16.08.2011 7:50:21, IP: ***.***.209.254, #144186
Helčo, je to asi chlamydie pn. doktoři na to kašlou
Janka, 16.08.2011 8:25:19, IP: ***.***.25.97, #144191
Helčo,já bych zkusila jít mezi lidi.Mám také PP,podobné zaměstnání i potíže.Antidepresiva už neberu,protože brnění, úzkosti,bolest na hrudi jsem měla i s nima.Zjistila jsem ,že když jdu ke kamarádce ,je mi líp než sedět doma / tam pořád o PP přemítám /.Nemůžu posoudit jak je tobě,ale mne práce hodně pomohla.
Pepa_z_depa, 16.08.2011 10:47:40, IP: ***.***.245.11, #144206
Jarko, já s tím mám bohaté zkušenosti ;). Začal jsem tím trpět před 2 lety - začalo mě několikrát týdně bolet břicho, šílená plynatost, bolest a křeče žaludku a střev, střídání průjmu se zácpou a totální nevolnost... dělali mi krevní testy, sono, CT i gastroskopii a nikde nic nenašli. Má lékařka tehdy vyslovila podezření na larvovanou depresi, což je vlastně přemíra stresu projevující se u mladých lidí hlavně v trávicím traktu. Je fakt, že když jsem byl psychicky v pohodě nebo byl o víkendu doma, tak se problémy zmenšily o 80%. Doktorce jsem věřit nechtěl a došlo to tak daleko, že jsem si vypěstoval Panickou poruchu. Příznaky jasné, každý tu o nich píše (strach ze smrti nebo zbláznění, bušení srdce, pálení a brnění končetin) a protože jsem se složil u doktorky v ordinaci, rovnou mě dala neschopenku a doporučení k psychiatrovi. Beru už skoro 3 měsíce Citalopram-ratiopharm 20 mg 1x denně - začátky strašné, postupem času se to zlepšilo, nevolnost a bolesti břicha skoro vymizely, říhání a plynatost se rapidně omezila (ale ještě jsou dny, kdy mě to pozlobí).
Dědek, 16.08.2011 12:49:31, IP: ***.***.209.254, #144223
Pepo, chlamydie to je mrcha ta Tě pozlobí
Pepa_z_depa, 16.08.2011 13:31:24, IP: ***.***.245.11, #144229
Dědku! Do každého vlákna a do každé diskuze na všech webech cpeš chlamydie. Chápu, že se na ně lékaři dívají skrz prsty a moc je neřeší, ALE PŘÍZNAKY PANICKÉ PORUCHY PRAKTICKY V NIČEM NEPŘIPOMÍNAJÍ INFEKCI CHLAMYDIEMI! Holky, pokud vám Dědek psal na mail a žádal po vás, abyste si u doktora nechali udělat testy, tak to prosím nedělejte. Akorát bude za trapky. Panická porucha má jasně specifické příznaky, ostatně to dokazuje tahle diskuze, takže pošlete pana Dědka s jeho chlamydiemi k šípku.
jurina, 16.08.2011 19:00:34, IP: ***.***.143.81, #144251
ahoj mám p poruchu 2 měsic mirtazin a je to hruza porad mi co dále ahoj
Kobližka, 17.08.2011 5:34:27, IP: ***.***.184.56, #144306
Ahoj Ivo, moc ti děkuji, za zprávičku, hned po ránu mi to nastartovalo den, jdu dojíst snídani a hurá na další půlku a uvidíme co dnešní den přinese...S těmi stavy je to síla, ale je fajn vědět, že to časem přejde, jen nesmím být netrpělivá, Díky moc a měj se krásně
Helča, 17.08.2011 21:29:59, IP: ***.***.180.43, #144422
Děkuji Jani moc za podporu.Obdivuji tě, že to zvládáš bez léků,to já zatím né.Včera jsem byla u psychiatra a tak jsem mu opět vyříkala jak se cítím a hlavně,že mi nepomohla ani ta psychoterapie.Tak mi konečně po roce vyměnil raní mirzaten a dení atarax za xanax,takže večer ted beru mirzaten 45mg a ráno ten xanax0,5mg s proudlouženým uvolnováním tak uvidím jak to bude,dnes jsem měla první a docela dobré nechci to zakřiknout.Ten xanax mi nasadil zatím na měsíc aby prý věděl jestli mi tu úzkost nevyvolává ten raní mirzaten protože po tom večerním je mi dobře.Tak za měsíc uvidím co bude dál. J sme taková pokusná zvířátka,ale já si říkám co mi pomůže to budu jíst třeba pořád,vždyt moje mamka bere nějakejch 10 prášků na cukr,srdce,tlak aj.a taky to bere protože bez toho by to nešlo tak se s tím poperu i já.Tak zas končím a zase se ozvu,jo a chlamydie určitě nemám.Mějte se fajn a krásný večer a zítra krásný sluníčkový den přeje všem Helča
        Předchozí   1 .. 392393394395396397398 .. 731      Následující
Přidat příspěvek k tématu Panická porucha
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.