Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > rakovina slinivky břišní

Diskuse - rakovina slinivky břišní

jirka, 19.09.2022 14:34:44, IP: ***.***.81.35, #239644
Ahoj vsem. Je mozne mit ve 33 letech rak,slinivky?? Mám nazloutle belmo,ale to je pry hlavne kvuli GS co mám, ale jde o tom, že mam takove lehce krece az pichaní nad pupkem. obcas pocit na zvraceni a nekdy zluta stolice, Sono bylo ok,ale pankreas nebyl moc videt, krev na lipazy a amylazy take dobry
Anonym, 02.10.2022 14:42:36, IP: ***.***.93.222, #239712
Dobrý den Anjo, jsem v podobne situaci jako vy. Mojí mamce -64 let v srpnu take diagnostikovali rakovinu slinivky s meta v jatrech a na vajecnikach. Ozvete se pokud se na tyto stranky jeste podivate..
Dana, 10.10.2022 22:27:20, IP: ***.***.30.133, #239762
Ahoj všem. Tak zase další úlovek téhle příšery....64 let, naprosto zdravý..... Pak ,, žaludek na vodě,, , pobolívání v zádech - hlavně v klidu. Návštěva lékaře a během 10 dnů diagnóza včetně meta na játrech..... Šok a pocit naprosté bezmoci.
Zuzka, 12.10.2022 23:35:29, IP: ***.***.93.222, #239768
Ahoj Dano, psala jsem předchozí příspěvek. To je mi líto, ta bezmoc je na tom nejhorší. Začínáte chemo? Mamka má za sebou první dávku, ale bohužel nezbývá moc sil, protože do sebe nemůže dostat skoro žádné jídlo, tak není kde brát. "Léčba" u nás začala poměrně pozdě.. Bojím se jak dlouho ještě vydrží bojovat. Držím vám pěsti, Zuzka
Zuzka, 12.10.2022 23:36:37, IP: ***.***.93.222, #239769
Ahoj Dano, psala jsem předchozí příspěvek. To je mi líto, ta bezmoc je na tom nejhorší. Začínáte chemo? Mamka má za sebou první dávku, ale bohužel nezbývá moc sil, protože do sebe nemůže dostat skoro žádné jídlo, tak není kde brát. "Léčba" u nás začala poměrně pozdě.. Bojím se jak dlouho ještě vydrží bojovat. Držím vám pěsti, Zuzka
Dana, 14.10.2022 20:13:11, IP: ***.***.239.11, #239775
Ahoj Zuzko, jsem ráda, že jsi tady... Už jsem si myslela, že tahle příšera nikoho netrápí. Že už to třeba umí léčit, ale asi to tak stále není, viď. My jsme na úplném začátku, ale CT bylo dost nemilosrdné a výřečné. 3 x 4 cm v těle, 3 místa v játrech, oba laloky nutno považovat za meta.... Nyní čekáme na výsledek biopsie.....
Dana, 14.10.2022 20:24:09, IP: ***.***.239.11, #239776
Zuzko, jak to zvládáš ty? Nakolik věříš doporučení, je-li nějaké, a co na to všechno maminka. Jak dlouho to ví? Nemůže jíst.... asi zhubla hodně.....My zatím jíme a jsme celkem v pohodě, ale už chybí asi 7kg. Mám hrůzu z toho, co bude dál....Kdyby šlo aspoň nějak pomoci, zastavit to....Hlava je plná různých myšlenek, honí se jedna za druhou... Člověk neví zda si přát víc času nebo......???
Zuzka, 14.10.2022 21:34:49, IP: ***.***.93.222, #239777
Ahoj Dano, bohužel trápí a je to velký šok jak se vše dokáže během pár měsíců otočit vzhůru nohama. U mamky začaly bolesti zad, později břicha někdy v květnu, no když to hodně zkratim po všech vyšetřeních u praktika, později v gastro poradně a nakonec v nemocnici biopsie a CT (mezi tím vším nekonečné čekání na výsledky) přišla konečná diagnosa až v srpnu, kdy už se ten stav horšil. Chvíli byla naděje že by se ještě mamka mohla dostat do klinické studie, ale než se vyridily papíry tak po nových odběrech už nebyla vhodným kandidátem. Začalo se tedy s klasickou chemo minulý týden. Jak píšu, asi největší úskalí je ta únava a zhoršující se zažívací problémy kdy už do sebe horko těžko něco dostane a když, tak je zázrak když to nejde hned ven.. Je proto těžké najít sílu na samotnou chemo, ale zatím bojuje statečně a má dvě dávky za sebou. Tak vám budu přát ať se věci dají co nejrychleji do pohybu, protože i když vím že prognózu by to nezměnilo, určitě by bylo více sil ať už fyzických i psychických, kdyby se u nás začalo o měsíc dva dříve. Zuzka
Dana, 14.10.2022 21:54:41, IP: ***.***.239.11, #239778
Zuzko, jak jsem ráda, že je s kým povídat a ptát se a držet palce, aby bylo co nejlépe a tak..... Řekni, co říkali při nasazení chem. Co má udělat? Bude mamince líp? Menší bolesti? Více času? Zastavení nebo zpomalení??? Kolik let je mamince a v jaké byla kondici, než zacalo tohle trápení? A co ty? Máš vedle sebe spřízněnou duši nebo se pereš sama?
Zuzka, 14.10.2022 21:58:08, IP: ***.***.93.222, #239779
Ahoj Dano, k tomu druhému příspěvku. Mamka zhubla hodně, řekla bych min 15-20 kilo. Snaží se do sebe jídlo dostat, včetně nutri drinků, ale zatím to vypadá že ten účinek tam není. Bohužel nedokážu poradit co by mohlo pomoci hubnutí zastavit..Asi jezte pijte na co je chuť ať naberete co nejvíce síly. Co se týče doporučení nebo léčby, to je taky těžký říct když hodně čteš, že při této diagnóze je ta prognóza stejná s léčbou i bez ní, že to vlastně vyjde nastejno. Ale u nás bylo asi jednoznačné rozhodnutí že se chemo zkusí, ani si neumím představit že bychom nedělali nic a jen čekali, co bude dál. Takže dokud to bude možné, budeme v chemo pokračovat, dokud to mamky stav dovolí nebo to doktoři nestopnou. Uvidíme.. A co se myšlenek týče, je to jak na horské dráze.. Hodiny strávené zjišťováním, co by mohlo pomoci, ulevit atd, ale mám doma dvouletého prcka a v prosinci se narodí druhý, takže to mě zaměstnává a drží nad vodou. Naštěstí naši bydlí asi 20 km daleko tak tam jezdím co to jde
Zuzka, 14.10.2022 22:20:24, IP: ***.***.93.222, #239781
Ahoj Dano, mamce je 64, do té doby byla úplně zdravá, čilá, po zdravotní stránce jí nikdy nic nebylo, o to větší šok to byl a je.. U té chemo doktoři spíš mluvili o zpomalení nemoci a že by to mohlo ulevit od stávajících potíží a bolestí. Ale že samozřejmě bude záležet na tom jak to bude snášet - no zatím jí není hůř.. U tebe se jedná o manžela nebo rodiče? Už víš kdy budete mít výsledky a dohodnete se s lékaři na postupu? Jinak zcela chápu že je fajn mít si o tom s kým promluvit, páč kdo to nezazije, nepochopí. Že i v dnesni době kdy se léčí téměř vše a i rakovina už se nebere jako nemoc na kterou se vždy umírá, je bohužel stále druh rakoviny kde jsou i lékaři bezradní..
Dana, 14.10.2022 22:38:09, IP: ***.***.239.11, #239782
Zuzanko, drž se!!!. Srarat se o malé, další nosit pod srdcem a do toho tohle trápení.... Až se stydím, jak tu hledám oporu. Ty ji potřebuješ mnohem víc. Nejhorší pro tebe jsou asi večery. Pčes den máš co dělat, s malým se pěkně naběháš....Vychovala jsem čtyři, z toho jednou dvojčata..Jsem moc ráda, že je všechny mám a tobě přeju hodně sil, pevné nervy a nejhodnější zlatíčka pod sluncem na celý život...Drž se !!! Dana
Dana, 14.10.2022 23:02:29, IP: ***.***.239.11, #239783
Zuzi, jde o přítele.... Stejně jako píšeš u maminky.... Tak zdravý a v kondici, až mi vedle něj bylo hanba jaký jsem chcípák. Promiň to slovo, ale nevím, jak jinak..Říká se, že se jde k lékaři pozdě, ale z mého pohledu tam byl vlastně hned při prvních potížích, které já bych nerozeznala od normálu a během týdne , deseti dnů toto. Už ve zprávě ze sona o útvaru v oblasti slinivky mi bylo ouvej a po CT ....škoda slov. Vždycky byl štíhlý, celý život držel váhu v rozmezí dvou kg a teď mu jich chybí během měsíce tolik.... Kdyby nešel k tomu lékaři, tak by na něm člověk nic nepoznal. Tedy až na tu ubývající hmotnost. Počítám, že tak za deset dnů budou výsledky a obj. u onkologa...Zvažuji ev. návštěvu v Brně jako druhý názor a zajímaly by mě studie, které probíhají... Třeba by tam byla větší šance, naděje... Ale ta váha....ach jo. Během toho, co si tu píšeme, jsem četla článek o dr. Jurkovičovi....To kdyby bylo možné, tak bych určitě zkusila, ale bohužel dopadl tak, že následovníky asi nemá.....Zuzanko, hlavně se opatruj....
Zuzka, 22.11.2022 22:40:36, IP: ***.***.93.222, #240038
Ahoj Dano, i přes delší odluku na vás myslím, jak dopadla všechna vyšetření a jak je na tom vás přítel? Měli jste štěstí a dostali jste se do nějaké studie? Nebo pojedete klasickou chemoterapii? U nás je teď situace vcelku neměnná (což je asi dobře) jako když jsem psala naposledy. Mamka má za sebou dva cykly chemo - chodí 1x týdně, 3 týdny za sebou a pak 14 dní pauza. Příští týden začíná poslední cyklus a pak by mělo přijít nové CT a odběry, aby se ukázalo, zda ta léčba "zabírá". Na ty výsledky jsem hodně zvědavá a jak se říká, naděje umírá poslední.. Zatím je to u nás tak že mamce není ani hůř ani lépe, naštěstí více nehubne i se zlepšila chuť k jídlu, ale ani nepřibírá a ta únava je opravdu velká - každá návštěva nemocnice ji velmi vyčerpává. Ale dokud ji není hůř tak stále doufáme a věříme alespoň v malý zázrak. Určitě se ozvěte kdybyste měla nějaké další otázky ohledně léčby u nás nebo té studie, která nám byla nabídnuta.. Opatrujte se a dejte vědět jak se drží vás přítel
Dana, 24.11.2022 21:42:50, IP: ***.***.38.206, #240054
Ahoj Zuzanko, jsem ráda, že jsi se ozvala a hlavně že se maminka drží a není hůř. U nás to pěkně drhne. Přítelův šéf nabídl pomoc a slíbil onko v Motole, takže se nic neděje a čekáme..... Až včera jsme dostali termín na 5.12. na první setkání s dr. Vyšetření pouze potvrdilo ořekávané. Jediné snad pozitivní bylo setkání s dr. Landou, který do týdne poslal bylinné čaje, které by měly zmírnit nežádoucí účinky chema a zároveň posílit jeho působení na tu potvoru. Má s tím letité zkušenosti a i výsledky, takže takové malé světélko v tom všem. Dobré bylo i to, že naprosto jasně doporučil podstoupit klasic kou chemo, takže odpadlo to váhání, zda ano či ne. Jinak přítel vesele hubne dál... Myslím, že moc dělá psychika, ale je to těžké... Uvidíme, co bude, až konečně bude spolupracovat s nějakým tím odborníkem.... Zuzanko, jak se daří tobě? Často na tebe myslím a jsem opravdu moooc ráda, že jsi napsala. Děkuji a opatruj se. Držím palce, aby mamince bylo co nejlépe a výsledky aby přinesly radost a optimismus do dalšího boje.
        Předchozí   1 .. 323324325326327      Následující
Přidat příspěvek k tématu rakovina slinivky břišní
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.