Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > Hojení po operaci menisku

Diskuse - Hojení po operaci menisku

Petra, 08.04.2020 9:43:14, IP: ***.***.130.26, #233760
Po 13mesicich jsem téměř že 100% znovu sportu schopná. Na MR v říjnu 19 se zjistilo, že můj meniskus byl z 95%odstranen a ten zbytek mám také nastiply, proto jsem se tak hrozne dlouho dostávala zpět do formy. 12.3.2020,presne rok po operaci jsem si drepla na úplný bobek. Koleno postupně povolovalo. Teď ještě trénuji při kleknuti, abych si mohla sednout na paty, to zatim ještě nejde na 100%. Jo a mám také natrzene vazy. Pokud to nejde, nehrotte to. Ono vám koleno řekne samo, až bude připravené....
Jarmila, 14.04.2020 13:29:20, IP: ***.***.248.57, #233778
24.9.2019 jsem měla v práci těžký úraz levého kolene, teprve 29.1.2020 MR, operace 18.2.2020 obou menisku, čištění chrupavky, natržení předního vazu ACL, IP plika. Měla jsem dren hned po operaci a všechno odteklo, jsem 7 týdnů po operaci a doma chodím bez berlí, koleno rehabilituju zatím jen LTV, ale bolest je pořád velká po obou stranách kolene, ráno se na nohu ani pomalu nepostavím bolestí, cítím ztuhnutí jako bych měla koleno sešroubované, ohýbám 110´, koleno mám pořád oteklé, jakoby se hojení zastavilo, nic se nelepší a dny ubíhají, tak nevím, jestli vůbec budu chodit normálně bez kulhání. Děkuji za každou radu a naději.
Pavel, 15.04.2020 9:26:56, IP: ***.***.80.243, #233781
4 měsíce po operaci, odstraněna část vnitřního menisku, nejdříve klid, potom rehabilitace, ledování, tvaroh, wobenzin. Koleno mě bolí stále, jako před operací. Před měsícem mě do kolene píchli nějakou výživu a že mám ještě vydžet - nepomohlo! Chtěl bych odpovědi stejně se trápících lidí a hlavně jak to vyřešili? co jim pomohlo? v čem byl nakonec problém? za jak dlouho? atd.
Petra, 21.04.2020 9:46:26, IP: ***.***.130.26, #233824
Jarmila, Pavel, Vzakz pro oba. Zdá se, že vám taktéž odstranili větší část menisku, jelikož z mé zkušenosti vloni a před 20 lety vím, že když se odstraní jen malý kousek, který je ustipnuty, tak je rekonvalescence rychlá a téměř bezbolestná. V případě, že odstraní větší část, tak se to hojí mnohem déle, opravdu v řádu měsíců. A nevyplatí se nic jiného, než tomu opravdu dát čas a na nic nespěchat. Ale je to těžké, člověk chce být zpět v kondici. Jak jsem psala, mně to trvalo rok, pri odstranění 95% menisku. Věřte, že to je velký zásah do kolene a koleno se musí nejprve pořádně zahojit a pak si na novou situaci musí zvyknout. Jinak mne od bolesti a otoků pomohla boswellia serrata ve velkých dávkách. Brala jsem 4 tablety po 500mg. To za mě bylo nejlepší. Samozřejmě doplňky stravy na klouby, tím se nic nezkazí. Ale základ je prostě počkat a když už cítíte, že to přestává bolet, tak vyrazit na kolo a posilovat stehno. V zimě mi hodně pomohl spinning. Když to vezmu zpětně, kdybych věděla to, co vím teď, tak bych na to tak nespechala...bylo to k ničemu. Šla jsem po 3mesicich na crossfit a stejně jsem cvicila tak na 15%,protoze jsem Nemohla nic moc cvičit. Držím pěsti a nic neuspechejte, dejte tomu fakt čas.
Jarmila, 26.04.2020 20:18:51, IP: ***.***.248.57, #233835
Petra z 21.4.2020. Mnohokrát děkuji za vaši reakci na náš příspěvek. Potěšila mně zpráva, že v tom nejsem sama a že snad mám naději na uzdravení bez bolesti. Pravda je že pro mně je tak asi 14 dní stejně dlouhá doba jako pro někoho 1 den co se týče změny k lepšímu a hojení.
Jana, 29.04.2020 5:30:51, IP: ***.***.55.181, #233849
Jsem 14 týdnů po sešití menisku a čištění. Stále nemohu chodit bez holí. Nohu nepropnu ani neskrčím vice jak 90°. Koleno je ještě trochu oteklé a někdy v něm mám pocit něčeho cizího, brnění, necitlivosti.
Ditta, 05.08.2020 9:21:56, IP: ***.***.117.74, #234246
I já jsem po artroskopii kolene - 7 týdnů, Je mi 60 let. Odstranili mi část menisku, zbrousili a navrtali hodně poničenou chrupavku. Dělali mi to v Berouně. Chodila jsem 6 týdnů o berlích bez došlapování na operovanou nohu.. Byl to dost vopruz! Teď začínám chodit bez berlí, ale chůze nic moc, Chodím dost nejistě, noha je přes všechno to cvičení a jízdu na rotopedu dost slabá, Při správném ohýbání cítím nepříjemný tlak po stranách nebo nad čéškou. Taky mi v koleni dost praská, Budu moc ráda, když mi napíšete svoje pocity. Třeba jste prodělali podobnou operaci,
Elena, 19.09.2020 16:13:31, IP: ***.***.81.168, #234405
Operace proběhla 8.9 .bolesti hrozné druhý den domu po vytažení drenu bolest ustoupila, kontrola a vyndání stehu 22.9. Koleno po chůzi doma nebolí ,při odpočinku tlak, někdy bolestivé bodavé v píchání v koleni neodvážím se koleno dat do dřepu je tlak v koleni, mam praci kde stojim na nohou a stále chodím po schodech snad dostanu rehabilitace. Nechci nic uspěchat snad to nezáleží na doktora ale na mě jak se cítím.
Manka, 27.09.2020 14:00:08, IP: ***.***.118.139, #234464
Od května jsem po operaci menisku, francouzské hole 14 dnů ,bez rehabilitace chodím v pohodě, ale bolí celé koleno. Nejhorší je zakopnou špičkou a mírná otočka nohy.
Venda, 23.10.2020 21:33:51, IP: ***.***.8.115, #234605
Jsem po operaci meniskusu 4 měsíce a pořád kulham.Snazim se lehce procvičovat nohu.Jenom mi přijde ,že při chůzi nejsem schopný propnout nohu, nevíte za jak dlouho člověk přestane kulhat.Doktor mi pořádně nic neřekne.Diky .
Marcela, 26.10.2020 11:35:39, IP: ***.***.4.177, #234635
Byla jsem dvakrát operovaná, pravé, levé koleno vnitřní meniskus, po deseti letech opět levé koleno a to vnější i vnitřní meniskus,po zkušenostech z předcházejících operacích jsem si myslela, že budu běhat do 14. dnů jak laňka, bohužel bolesti přetrvávají, nohu nenarovnám, dvakrát mi už vytahovali krev přestože jsem ledovala, takže nikdy se nedá asi říct jak to dlouho potrvá... Čeká mne rehabilitace.
Marcela, 26.10.2020 11:36:38, IP: ***.***.4.177, #234636
Byla jsem dvakrát operovaná, pravé, levé koleno vnitřní meniskus, po deseti letech opět levé koleno a to vnější i vnitřní meniskus,po zkušenostech z předcházejících operacích jsem si myslela, že budu běhat do 14. dnů jak laňka, bohužel bolesti přetrvávají, nohu nenarovnám, dvakrát mi už vytahovali krev přestože jsem ledovala, takže nikdy se nedá asi říct jak to dlouho potrvá... Čeká mne rehabilitace.
Tomas, 31.10.2020 15:24:50, IP: ***.***.251.31, #234665
Jestliže nesportujete, nebo pravidelně nezařazujete půsty, máte na 99% sníženou hladinu NAD+(molekula v těle kterou má každý z nás, ale s horším životním stylem a věkem rapidně klesá její hodnota a dostavuje se zpomalený metabolismus, horší nálada, bolest svalů, kloubů, méně energie apod. v podstatě se zpomalí veškeré ozdravné procesy a chuť do života, člověk začíná rapidně stárnout). Hodně celebrit se místo kmenových buněk za miliony snaží zvyšovat právě NAD+, ale zde to zatím vůbec nikdo nezná, mně to změnilo život. Pokud byste si chtěl počíst více, zde je snad jediná stránka v ČR, co to má dostupné: medelahealth . cz
Tomas, 31.10.2020 15:25:24, IP: ***.***.251.31, #234666
Jestliže nesportujete, nebo pravidelně nezařazujete půsty, máte na 99% sníženou hladinu NAD+(molekula v těle kterou má každý z nás, ale s horším životním stylem a věkem rapidně klesá její hodnota a dostavuje se zpomalený metabolismus, horší nálada, bolest svalů, kloubů, méně energie apod. v podstatě se zpomalí veškeré ozdravné procesy a chuť do života, člověk začíná rapidně stárnout). Hodně celebrit se místo kmenových buněk za miliony snaží zvyšovat právě NAD+, ale zde to zatím vůbec nikdo nezná, mně to změnilo život. Pokud byste si chtěl počíst více, zde je snad jediná stránka v ČR, co to má dostupné: medelahealth cz
Tomas, 31.10.2020 15:25:41, IP: ***.***.251.31, #234667
Jestliže nesportujete, nebo pravidelně nezařazujete půsty, máte na 99% sníženou hladinu NAD+(molekula v těle kterou má každý z nás, ale s horším životním stylem a věkem rapidně klesá její hodnota a dostavuje se zpomalený metabolismus, horší nálada, bolest svalů, kloubů, méně energie apod. v podstatě se zpomalí veškeré ozdravné procesy a chuť do života, člověk začíná rapidně stárnout). Hodně celebrit se místo kmenových buněk za miliony snaží zvyšovat právě NAD+, ale zde to zatím vůbec nikdo nezná, mně to změnilo život. Pokud byste si chtěl počíst více, zde je snad jediná stránka v ČR, co to má dostupné: Medela Health
        Předchozí   1 .. 45678      Následující
Přidat příspěvek k tématu Hojení po operaci menisku
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.