Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > Hojení po operaci menisku

Diskuse - Hojení po operaci menisku

Electric, 29.10.2019 19:23:10, IP: ***.***.146.28, #232783
Druhý týden po odstranění části vnitřního menisku. Doktor po týdnu doporučil odložit berle. Noha je slabá-šel jsem na operaci až po 40 dnech o berlích. Velmi nestabilní a nejde propnout, v klidu to nějak zvlášť nebolí a ani mi to neoteklo a neotéká, netrpím na to. Jako bývalý sportovec a rekreační sportovec nyní tj. plavání, kolo, běžky, tenis čtyřhra jsem trochu v šoku z nemohoucnosti, která mne potkala. Doufám, že se to zlepší, za tři dny začínám rehabilitaci. Plavat už jsem byl i na rotopedu jezdil, to by celkem šlo, ale chodit moc nejde, blbě a bolí to. Nevím...zmar a smutek. Chce to i podporu psychickou. Modlení asi nepomůže....chjo.
Petra, 30.10.2019 11:34:07, IP: ***.***.130.26, #232784
Vydrzte,rehabko Vam nohu srovna. Pokud tam nejsou otoky,tak je to na dobre ceste. Jakmile se noha rozhybe,tak Vam doporuci sval doposilovat. Mne se to tedy bohuzel nepodarilo,ale se zatejpovanym kolenem jsem nedavno zvladla ujit 16km v polskych krkonosich s 1000m prevysenim. A dobry. Pokud to pak nebude bolet,tak zvazte trenera ve fitku,ktery pomuze se stavbou 4hlaveho svalu.
Jáchym, 12.11.2019 15:43:48, IP: ***.***.194.38, #232854
Mně pomohl dosti Wobenzym ve vysokých dávkách.
Karel, 12.12.2019 21:59:22, IP: ***.***.180.34, #233166
Ahoj všichni. Jakožto vrcholový sportovec bych se s Vámi chtěl podělit o mém zranění (třeba si z toho někdo něco veme). Po úrazu mi resonance zjistila prasknutý meniskus. Bolest po úrazu trvala asi týden, následně ustoupila a já tak mohl “normálně” fungovat. Nezoufal jsem, ještě před operací jsem 2 týdny nohu pořadně naposiloval a udělal jsem dobře. Jelikož rekonvalescence je po operaci mnohem lepší. Meniskus mi sešili a k tomu byl problém i s chrupavkou. 1. Týden po operaci jsem jen ležel, noha dost bolela. Kolem 3. Tydne jsem začal nohu posilovat zvedáním nohy, při obybání jsem se nebál jít přes bolest. Noha postupem času sílila nyní mam 6. Týden a dřepuji bez problému. Ano, meniskus je citlivější, ale dá se to. K tomu všemu jsem bral Wobenzym 3x5 tablet denně a po ohlo! Zdar a sílu všem
Mona, 14.01.2020 19:59:44, IP: ***.***.57.24, #233347
Ahoj, mám 2 měsíce po sešiti menisku a po šesti týdnech o berlích. Předtím jsem měla s kolenem asi půl roku trable, než MR objevila příčinu. Poprvé na dovolené v zahraničí, kde jsem k doktorovi nešla a samo se to zlepšilo. Poté znovu problém už v ČR, kdy jsem to zacala řešit s ortopedem. Koleno jsem si dlouhou dobu fixovala pružným obinadlem, abych se vůbec dočkala v chodícím stavu operace. Nyní šlapu na nohu již plnou zátěží, ale koleno zatím stále bolí, hlavně večer po celém dni. Operace prý proběhla v pořádku, není důvod nohu šetřit.. Má někdo podobnou zkušenost?
Mona, 14.01.2020 20:00:29, IP: ***.***.57.24, #233348
Ahoj, mám 2 měsíce po sešiti menisku a po šesti týdnech o berlích. Předtím jsem měla s kolenem asi půl roku trable, než MR objevila příčinu. Poprvé na dovolené v zahraničí, kde jsem k doktorovi nešla a samo se to zlepšilo. Poté znovu problém už v ČR, kdy jsem to zacala řešit s ortopedem. Koleno jsem si dlouhou dobu fixovala pružným obinadlem, abych se vůbec dočkala v chodícím stavu operace. Nyní šlapu na nohu již plnou zátěží, ale koleno zatím stále bolí, hlavně večer po celém dni. Operace prý proběhla v pořádku, není důvod nohu šetřit.. Má někdo podobnou zkušenost?
Martin, 17.01.2020 6:44:34, IP: ***.***.161.252, #233365
Ahoj všem, 12.1.20 jsem byl operaci levého kolene ASK prasknuty meniskus po celém obvode, broušení chrupavky, a nález ruptura předního vazu. Operovan pouze meniskus a broušení chrupavky. Snažím se stále cvičit v posteli protahovat pata špička , krouzeni kotnikem, lehce ohnout koleno, ale tady mě to moc nepustí jakmile začnu ohýbat začne mě silné tlačit nad kolenem po operaci jsem tam měl celkem otok teď po zaledovani celkem ok, ale staly menší otok je. 20.1. Mám první kontrolu tak jsem zvedavej dle prvotních informaci od doktora jsem měl za 3 týdny po operaci normálně chodit momentálně se na to teda vůbec necítím jinak 20 let hrají fotbal. Hodně štěstí všem při uzdravení s pozdravem Martin
Romana, 14.02.2020 13:14:49, IP: ***.***.157.24, #233491
Zdravím všechny, dnes jsem desátý den po ASK operaci levého kolene a chtěla bych reagovat na příspěvek Martina ze 17.1.2020. Mám téměř stejnou diagnózu- prasklý meniskus a přetrhaný přední křížový vaz, po úrazu. Také mě pouze zabrousili meniskus a řekli mi, že pokud by problémy přetrvávaly, musela bych na plastiku vazu. 1.kontrolu jsem měla po 8 dnech od operace, vyndali mi stehy a dr. řekl, ať berle používám už jen na delší chůzi a ať začnu jezdit na rotopedu a na kontrolu až za 14 dnů, kde se uvidí, jestli budu potřebovat rehabilitace, což mě zarazilo, brala jsem to jako samozřejmost po operaci. Martine, chtěla bych se zeptat, jestli vy jste dostal rehabilitace a po jak dlouhé době od operace a jak jste na tom dnes? Děkuji a zdravá kolena všem ??
Martin, 19.02.2020 13:44:23, IP: ***.***.11.195, #233507
Zdravím Romano, Musím říct, že ihned po kontrole jsem začal rehabilitovat, výřívka na koleno, magnet, elektrika, cvičení s rehabilitační sestrou, celkem 10 návštěv. Operován jsem byl 12.1.2020 a přesně za 3 týdny už jsem začal chodit bez berlí a každým dnem to bylo lepší. Dnes je to měsíc a týden a chodím úplně bez bolestí, bez otoku, bez berlí a vše OK :) Takže to nakonec nevidím tak černě jak týden po operaci co jsem psal první komentář. Rehabilitovat jsem začal 20.1. a skončil 12.2. celkem 10 návštěv Přeji Vám brzké uzdravení a bude to určitě OK, hlavně rehabilitace.
Martin, 19.02.2020 13:45:33, IP: ***.***.11.195, #233508
Zdravím Romano, Musím říct, že ihned po kontrole jsem začal cvičit, výřívka na koleno, magnet, elektrika, cvičení s rehabilitační sestrou, celkem 10 návštěv. Operován jsem byl 12.1.2020 a přesně za 3 týdny už jsem začal chodit bez berlí a každým dnem to bylo lepší. Dnes je to měsíc a týden a chodím úplně bez bolestí, bez otoku, bez berlí a vše OK :) Takže to nakonec nevidím tak černě jak týden po operaci co jsem psal první komentář. Cvičit jsem začal 20.1. a skončil 12.2. celkem 10 návštěv Přeji Vám brzké uzdravení a bude to určitě OK, hlavně cvičení.
Martin, 19.02.2020 13:47:12, IP: ***.***.11.195, #233509
jinak jsem k tomu použil doplněk w o b e n z y m A a e s c i n, na neústálý otok kolena.
Radek, 25.02.2020 23:01:22, IP: ***.***.210.221, #233542
Zdravím, já jsem již 4 den po artroskopii a už bych chodil, ale raději počkám až do kontroli. Podle me každý má jinačí prubeh hojení. Jinak používám mast Veral úžasná věc a doporučuji.
Marek, 29.02.2020 11:04:13, IP: ***.***.143.80, #233569
zdravím, jsem také 4 dny po ASK (tj. odstranění ulomených částí obou menisků - 1/3 a 2/5) a být to jen na mě dneškem "odhazuji berle v dáli". nicméně počkám na kontrolu 7 dnů od operace a tam se na tom zkusím s doktorem domluvit. pravdou je, že operován jsem byl po více jak 5ti týdnech od úrazu, kdy jsem kromě vypuštění běhání v posledních 3 týdnech fungoval naprosto normálně. dám vědět. jaký byl další průběh :-)
Marek, 29.02.2020 11:07:13, IP: ***.***.143.80, #233570
... jinak do práce jsme jel už druhý den po operaci (autem:-), ale to nikomu neříkejte. mám sedět doma nebo v kanclu ...
Anonym, 01.03.2020 19:25:20, IP: ***.***.59.99, #233579
Ahoj, já byla 18.2 na artroskopii pravého kolene. Prasklý vnější meniskus, nějak hnutá češka a měkká chrupavka. (pád z metru kolenem na šutr). Po operaci jsem měla dren, 25.2 na kontrole tahali 20ml krve. Chodím na fyzio a magnet + cvičím doma. Když se snažím koleno víc ohnout cítím strašný tlak nad kolenem. Máte to někdo taky tak? Kontrolu mám až na konci dubna a nevím teď jestli se mi tam nekupí zase krev. Otok trochu mám, ale ten mám celou dobu. Tak nevím zda zajít nebo ne.. Jak hodně jste ohnuli 12 dní po operaci? (berle už doma nenosím) děkuji za radu
        Předchozí   1 .. 345678      Následující
Přidat příspěvek k tématu Hojení po operaci menisku
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.