Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > Hojení po operaci menisku

Diskuse - Hojení po operaci menisku

Vigo, 02.03.2019 13:41:51, IP: ***.***.64.91, #230960
Zkuste Centrum Pavla Koláře, nebo Prof. Vojtěch Havlas, PhD
elíí, 11.03.2019 12:16:38, IP: ***.***.248.34, #231042
ahoj,též jsem po operaci 1.3 domu mě pustili druhý den 4.3 u lékaře zjištěno dělá se výpote. Je 11.3 už podruhé vytahovali výpotek, mám začít chodit bez berlí malinko se to zlepšilo, ale bolíto. 18.3 znova kontrola, měla jsem o tom též jiné mínění, asi záleží na každém jak se rychle hojí. Zatím nemám ukončenou neschopnost . Jo a ta hadička dá se to vydržet ta punkce je horší.
Naďa, 19.03.2019 12:28:10, IP: ***.***.164.253, #231101
Jsem již 3 týdny po operaci menisku, sešívali mi ho, doktor říkal, že to bylo složité, měla jsem ho vklíněný mezi kosti. Mám hodně chodit, ale běhat ještě nemohu. V neděli jsem ušla 15 km + cca 450 m převýšení, koleno vydrželo a ani nenateklo. Ale když sedím - stačí jen 10 minut, tak pak se nemohu na nohu postavit. Když to rozchodím, tak to je O.K. Mám tam pořád zánět. Doktor mi dal do kolene injekce na posílení chrupavky, mám prý přijít na kontrolu za 3 měsíce, když se to nezlepší, tak to bude řešit.
Anonym, 19.03.2019 16:46:36, IP: ***.***.130.26, #231104
Dnes jsem týden po odstranění části menisku (ucho od košíku). Jsem vystresovana, protože bych dle doktora měla odložit berle, ale nejde to. V koleni v místech jizev mám otoky a otoky cítím i uvnitř kolene, což mi nedovolí jít bez berli. Leduju několikrát denně a nohu mám v klidu. Akorát jsem si že zoufalosti namazala opatrně koleno (daleko od jizev) voltarenem, aby otok a neprijemne pocity zmizely. Vím že to je u každého individuální, ale je velký problém, že ještě dnes, 7dni po op nechodím bez berli? 5.den mě to po zátěži tak rozbolelo a pichalo uvnitř po artroskopu, že jsem to prste vzdala. Jsem sportovec a mým cílem je co nejdříve se vrátit ke sportu. Je mi 32. Diky
Barett, 22.03.2019 23:19:36, IP: ***.***.15.190, #231136
Je mi 31 let. Sportovec. Pred 3 tydny mi doktor Schovanec sesival meniskus(nikoli odstraneni). 1. Tyden to boli dost - koleno jsem nijak nenamahal. 2. Tyden - lehke zlepseni, porad nohu nenamaham. 3. Tyden - zacinam nohu lehce ohybat - do bodu, kdy to jeste jde a necitim tlak v koleni. 4. Tyden - na obe nohy naraz se uz postavim, ale na poranenou nohu prenasim minimalni vahu - Pozor - nechodim jeste, jelikoz chuzi koleno jeste nesnese. Lepsi se to pomalu, ale jiste. A univerzalni rada na zaver - netlacte na pilu a nic neuspechavejte. Akorat pokazite snahu doktora vas vylecit.
Vito, 24.03.2019 23:43:52, IP: ***.***.168.142, #231164
Já jsem teď 2 měsíce po operaci pravého kolene, na kterou jsem čekal 3 měsíce (to mi asi moc nepomohlo), odstranili mi část vnějšího menisku. Před 3 lety jsem byl na operaci toho samého kolene kdy mi odstranili pliku. Rekonvalescence je oproti první operaci delší, doktor taky říkal že něco takového ještě neviděl. Na RHB jsem hodně posiloval a taky jsem na pásu běhal po kilometrech. Dnes jsem šel klusat 5 km a doma mě začalo tahat zadní stehno na operované noze, takže rozhodně nepodceňovat protahování! A taky doporučuju dietu, protože kila letí nahoru neskutečně, zvlášť pokud máte k přibírání sklony jako já. Jinak se aktivně věnuji sprintu 5× týdně a doufám že brzy se budu moct vrátit na 100%.
Iveta, 08.04.2019 17:43:44, IP: ***.***.120.9, #231262
Dobrý den ja jsem už víc jak 6 měsíců po operaci a stále mám potíže pořád mi koleno oteka mam bouli za kolenem a nemuzu chodit po chvíli me dost bolí teď poslední týden se probouzím s bolestí ráno a na nohu téměř nestoupnu dokud si. Nevezmu prášek... Máte někdo zkušenosti s tímto coto může být v pondělí jdu k dr na kterého cekam už 2 mesice můj ortoped mi ukončil neschopenku před asi 2 měsíci pry se to samo zahojí a jiný ortoped mě nešetřil se slovy ze si nevezme psackanou operaci na triko tak čekám na 15.4
Iveta, 08.04.2019 17:44:07, IP: ***.***.120.9, #231263
Dobrý den ja jsem už víc jak 6 měsíců po operaci a stále mám potíže pořád mi koleno oteka mam bouli za kolenem a nemuzu chodit po chvíli me dost bolí teď poslední týden se probouzím s bolestí ráno a na nohu téměř nestoupnu dokud si. Nevezmu prášek... Máte někdo zkušenosti s tímto coto může být v pondělí jdu k dr na kterého cekam už 2 mesice můj ortoped mi ukončil neschopenku před asi 2 měsíci pry se to samo zahojí a jiný ortoped mě nešetřil se slovy ze si nevezme psackanou operaci na triko tak čekám na 15.4
Petra, 26.04.2019 10:58:15, IP: ***.***.107.19, #231381
Ahoj, reaguji na svůj příspěvek z 19.3.2019 16:46 Dnes to je téměř 7 týdnů, kdy jsem po operaci a vše je špatně. Koleno mě stále bolí, stále otéká, stále potřebuji berle. Bez berlí udělám pár kroků. Je mi z toho všeho do breku, protože tohle jsem si nepředstavovala ani v tom nejhorším snu. Čím víc se snažím, abych byla už fit, tím víc mi tělo hází klacky pod nohy. Nic neuspěchejte, jděte na rekonvalescenci pomalu a s rozmyslem, at nedopadnete jako já.
Helena, 05.05.2019 22:05:10, IP: ***.***.101.12, #231433
Jen trocha mých zkušeností-září 2009 odstranění vnitřního menisku pravé nohy,únor 2011 revize téhož kolene odstrněny jizvy.Dodnes ,po mnoha rehabilitacích,ruzné medikaci je noha neustále bolavá a nikdo mi s tím nepomohl,Takže jen cvičím a leduju a to prosím už skoro 10 let.Nyní podobný úraz na levé noze,na vyšetření na ortopedii čekám neuvěřitelné 3 měsíce a teprve potom budu čekat ještě na operaci-jak dlouho to teda nevím-asi nohu sama uříznu.Co stím??????????Jak to dělají vrcholoví sportovci,to by mě zajímalo!!!
Petra, 10.05.2019 9:10:40, IP: ***.***.107.18, #231466
Heleno, je mi vážně líto, že Vás potíže s kolenem stále trápí. Já sama jsem vyřazená z provozu již 5.měsíc od úrazu + 2 měsíce po operaci a je to hrozná zátěž na psychiku. Nic se mi nechce, nemám radost ze života. Takže Vás chápu. Vyzkoušela jsem hromadu přípravků- na bolest, hojení, homeopatika, nic moc mi nezabíralo. Až pak mi šikovná magistra v lékárně poradila Boswellia Serrata. A světe div se, do 2 týdnů ustoupil otok, hybnost se mi vrací. Zkuste o tom něco přečíst. Je to přírodní, ze stromu Kadidlovník.
Helena, 10.05.2019 12:31:26, IP: ***.***.101.12, #231469
Boswellia Serrata,tento přípravek jsem také vyskoušela.Bohužel úleva jen minimální.Setkala jsem se s lidmi,co opravdu do 14dní po odstranění menisku "běhali jak srnky" a už léta jsou bez problémů.Ovšem má kolena jsou asi z jiné planety a je těžké s nima žít. Navíc krčení rameny od lékařů člověku nepřidá.Tak jsem zvědavá jak dopadnu s druhým kolenem.
Petra, 10.05.2019 13:37:34, IP: ***.***.107.18, #231471
Zkoušela jste vyšší dávkování? Já beru 3x denně 500mg. Jsem tedy bez 2 dnů 2 měsíce po operaci a stále to není ideální. Na dotyk citlivé, pajdám, noha oslabená. Ale oproti stavu, který jsem měla ještě 14 dní nazpět to je už paráda. Nevím odkud jste,a jaké lékaře jste navštívila a jestli se jejich názory lišily, ale prý vynikající lékaři jsou v Olomouci na Neo klinice, kde se na Ortopedii specializují. Tak jestli by nestálo za to zkonzultovat Váš stav s nimi. Taky hodně hraje v jakém stavu jsou stehenní svaly, máte stehenní svaly? Ty v takovém případě drží koleno a šetří ho. A jaký tip úrazu menisku jste měla víte?
Helena, 11.05.2019 15:54:16, IP: ***.***.101.12, #231477
Petro,toto vše mám za sebou.Dala jsem jen mé zkušenosti do světa,aby se každý nechytal jen názorů"bude to dobré".Ono to tak vždy není,ani lékaři nejsou všemocní.Jen se s tím špatně žije,kort když je člověk aktivní.
Anonym, 10.06.2019 20:58:36, IP: ***.***.239.60, #231725
Zítra druhy týden po operaci menisku.Druhy den po operaci mi řekli,že na to mám šlapat,berle jsem nedostala.Chodim celkem v rámci možnost,jen noha dost opucha.Koleno pořád sr stehama.Tak nevím,někdo chodí,někdo nesmí...Kdo se v tom má vyznat
        Předchozí   12345678      Následující
Přidat příspěvek k tématu Hojení po operaci menisku
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.